Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 mar 2013, 18:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

Czy na prawo jazdy kat C są oferty pracy bez KW?

np takie coś jak rozwożenie towaru po sklepach itp na to już trzeba mieć KW?


Post Wysłano: 12 mar 2013, 20:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

KW nie potrzeba w firmach wożących na potrzeby własne.

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Post Wysłano: 12 mar 2013, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

ale nie w sensie,że ja bd miał firme tylko chce sie u kogoś zatrudnić lecz np na razie wozić rzeczy typu jakiś towar do sklepów np coś takiego np:

idę do firmy kubuś taki przykład i na C chce wozić soki kubuś i musze mieć kw?


Post Wysłano: 12 mar 2013, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

jeśli firma "KUBUŚ" spełnia te wymagania to nie musisz:
Cytuj:
4)niezarobkowy przewóz drogowy - przewóz na potrzeby własne - każdy przejazd pojazdu po drogach publicznych z pasażerami lub bez, załadowanego lub bez ładunku, przeznaczonego do nieodpłatnego krajowego i międzynarodowego przewozu drogowego osób lub rzeczy, wykonywany przez przedsiębiorcę pomocniczo w stosunku do jego podstawowej działalności gospodarczej, spełniający łącznie następujące warunki:
a)pojazdy samochodowe używane do przewozu są prowadzone przez przedsiębiorcę lub jego pracowników, b)przedsiębiorca legitymuje się tytułem prawnym do dysponowania pojazdami samochodowymi,
c)w przypadku przejazdu pojazdu załadowanego - rzeczy przewożone są własnością przedsiębiorcy lub zostały przez niego sprzedane, kupione, wynajęte, wydzierżawione, wyprodukowane, wydobyte, przetworzone lub naprawione albo celem przejazdu jest przewóz osób lub rzeczy z przedsiębiorstwa lub do przedsiębiorstwa na jego własne potrzeby, a także przewóz pracowników i ich rodzin,
d)nie jest przewozem w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie usług turystycznych;
ps.Opisywane tyle razy że szok.Użyj wyszukiwarki

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Post Wysłano: 13 mar 2013, 0:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

@vand, fajnie że masz swoje teorie, szkoda że nie mają ona zbyt wiele wspólnego z prawdą - ile jeszcze osób zamierzasz celowo wprowadzić w błąd? :roll: Pierwszy raz prowadzimy tę dyskusję? No chyba nie, więc czemu się nigdy nie odniosłeś do viewtopic.php?f=45&t=38872&p=528564#p528723?

Jezu, kiedy ktoś podlinkuje treść tamtego posta do jakiegoś FAQ, czy coś w tym stylu? :?

Bo w tej chwili to jest totalna dezinformacja i pchanie ludzi na "minę"... :/

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 13 mar 2013, 1:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

Chwała Ci Panie że nasze dzielne służby sa takie niedoinformowane!
Cytuj:
Przepisy mówią jedno, a ITD drugie.
Miałem ostatnio kontrolę, przetrzepali mnie konkretnie, wpisu w PJ nie mam, nie doczepili się o to.
Popatrzył na licencję(potrzeby własne), na prawo jazdy i powiedział, że wszystko w porządku.
viewtopic.php?f=45&p=532301#p532301

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Post Wysłano: 13 mar 2013, 10:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Nie po raz pierwszy i nie ostatni funkcjonariusze się mylą. Swego czasu dość popularne było spieranie się z policjantami czy do kierowania oznakowanym autem ze straży potrzeba uprawnień na poj. uprzywilejowane...

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 13 mar 2013, 15:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

Cytuj:
Nie po raz pierwszy i nie ostatni funkcjonariusze się mylą.
:D:D
" Bo prawda moja jest prawdziwsza od innej prawdy" :D
Do upadłego, co Radhezz ? ;)
Tak jak już zaproponowałem, zadzwoń na infolinie ITD.
Napisz z kim rozmawiałeś, co się dowiedziałeś , a ja zwróce koszty połączenia ;)

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Post Wysłano: 13 mar 2013, 16:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Nawet jak usłyszę potwierdzenie tego co wiem, to nie wiem w czym by to miało pomóc, jak miałbym to udowodnić?

Poza tym nie widzę w tym sensu - chcesz być mądrzejszy od prawników to bądź. Jest wiele niejasnych przepisów w naszym prawie, które pozostawiają pole do interpretacji, ale ten się do nich nie zalicza. Jest tylko "rozwleczony".
To że ludzie mylą pojęcia to nic nowego, ale brak wiary w opublikowany artykuł z pisma z poradami prawnymi przygotowanymi przez (o dziwo!) prawników trudno jest mi zrozumieć, a jeszcze trudniej znaleźć określenie na takie działanie.

To nie jest złośliwość, ale udzielając takich rad w stylu "a może prawnicy się nie znają", pakujemy ludzi na minę, bo w końcu trafią na kontrolę, którą przeprowadzi ktoś poinformowany i skrupulatny. Wtedy taki kierowca oczywiście odmówi przyjęcia mandatu "bo na forum pisali że mogę". Konsekwencje? Większa grzywna niż w przypadku mandatu, dojdą koszty sądowe, a facet jak pójdzie po zaświadczenie o niekaralności to się może zdziwić, bo będzie karany sądownie... Warto, czy nie?

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 13 mar 2013, 18:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

No siem Panowie! Pytanko mam, myślę że to dobre miejsce.

Dostałem ofertę pracy, będę często mykał ciężarówką, jednak zatrudniony będę jako budowlaniec. Więc KW mi potrzebna nie jest:
Cytuj:
Obowiązek ukończenia któregokolwiek rodzaju kwalifikacji wstępnej lub szkolenia okresowego nie dotyczy także kierowców pojazdu:
[...]
10.wykorzystywanego do przewozu materiałów lub urządzeń niezbędnych kierowcy do jego pracy, pod warunkiem że prowadzenie pojazdu nie jest jego podstawowym zajęciem.
Jednak co w takiej sytuacji z tachografem? Wyczytałem na stronie GITD, że:
Cytuj:
Art. 29. 1. Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej kategorie pojazdów, o których mowa w art. 13 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 561/2006, wyłącza się ze stosowania art. 5-9 tego rozporządzenia.
[...]
- do przewozu materiałów, sprzętu lub urządzeń do użytku kierowcy w trakcie pracy.
- Pojazdy takie są używane wyłącznie w promieniu 50 km od bazy przedsiębiorstwa oraz pod warunkiem że prowadzenie takich pojazdów nie stanowi głównego zajęcia kierowcy
Jednak w rozporządzeniu (WE) nr 561/2006 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY
z dnia 15 marca 2006 r. nie znalazłem tych punktów w art. 13. Więc jak w końcu jest?

Pytam bo naryłem się tego, że sam w końcu nie wiem, a wiedzę wolę opierać na prawie, a nie na artykułach z onetu.

Chyba lepiej jeździć z tacho..


Post Wysłano: 13 mar 2013, 21:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Artykuł 13

1. O ile nie zagraża to osiągnięciu celów określonych w art.1, każde Państwo Członkowskie może wprowadzić wyjątki od przepisów art. 5–9 i uzależnić te wyjątki od spełnienia indywidualnych warunków na swoim terytorium lub, w porozumieniu z zainteresowanymi Państwami, na terytorium innego Państwa Członkowskiego, mające zastosowanie do następujących przewozów wykonywanych:
(...)
d) pojazdami lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony, używanymi:
— przez operatorów świadczących usługi powszechne określone w art. 2 ust. 13 dyrektywy 97/67/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 grudnia 1997 r. w sprawie wspólnych zasad rozwoju rynku wewnętrznego usług pocztowych Wspólnoty oraz poprawy jakości usług (1) do dostarczania przesyłek w ramach usług powszechnych, lub
do przewozu materiałów, sprzętu lub urządzeń do użytku kierowcy w trakcie pracy. Pojazdy takie są używane wyłącznie w promieniu 50 km od bazy przedsiębiorstwa oraz pod warunkiem że prowadzenie takich pojazdów nie stanowi głównego zajęcia kierowcy
Artykuły 5-9 tego rozporządzenia dotyczą czasu pracy kierowców - przytoczyć je? :wink:

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 13 mar 2013, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

@Radhezz

Nie wiem jakim cudem to przeoczyłem, może zmyliło mnie to że na stronie ITD to było wypisane (niepoprawnie) w dwóch punktach..

Dziękuję Ci bardzo, dla mnie wszystko bardzo jasne ;)


Post Wysłano: 13 mar 2013, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

A proszę :)

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: