Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2010, 18:49
Posty: 25
GG: 0
Samochód: IVECO 65 C 150

Witam wszystkich.Mam parę pytań związanych z zarejestrowaniem samochodu do 3.5T.AUTO LAWETA.Jak lepiej zarejestrować na pojazd specjalny,,czy dostawczy,zamiar mam wozić samochody z zagranicy,plus do tego podpiąć LAWETĘ zestaw by nie przekraczał 7.5 T,czy muszę mieć jeszcze Tachograf.Czy na pojazd Specjalny trzeba jakieś dodatkowe uprawnienia do ściągania samochodów,ponoć licencję trzeba.Jak się jedzie zarobkowo to trzeba Tachograf a jak dla siebie to ponoć nie trzeba,jaka prawda jest to chciałbym uzyskać informacji od osób które siedzą w tej branży :D .Proszę o podpowiedzi.z góry dzięki


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Najlepiej zarejestrowac jako specjalny Pomoc Drogowa z przeznaczeniem przewóz pojazdów potem przy sprzedazy ludzie sie oto pytaja np Litwincy nie kupia jak inaczej bedzie w dowodzie czyli np dostawczy.

Tacho nie musisz, aczkolwiek u Niemcow lepiej wsadzic na granicy ta tarczke dla świetego spokoju bo z czego mi wiadomo to róznie bywa zalezy kto zatrzyma.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2010, 18:49
Posty: 25
GG: 0
Samochód: IVECO 65 C 150

Cytuj:
Najlepiej zarejestrowac jako specjalny Pomoc Drogowa z przeznaczeniem przewóz pojazdów potem przy sprzedazy ludzie sie oto pytaja np Litwincy nie kupia jak inaczej bedzie w dowodzie czyli np dostawczy.

Tacho nie musisz, aczkolwiek u Niemcow lepiej wsadzic na granicy ta tarczke dla świetego spokoju bo z czego mi wiadomo to róznie bywa zalezy kto zatrzyma.
A reszta tak jak pisałem z papierami itd .Chcę kupić Nową Auto Lawetę,FIAT DUCATO zarejestrować jako Specjalny bo niższe ubezpieczenie to jest plus,ale czy reszta będzie ok później. Czy jak będę woził auta za granicy na niby potrzeby własne czy to przechodzi w Niemczech,czy będą zaraz myśleć że jadę zarobkowo.Bo pojazd SPECJALNY.samo za siebie mówi.Ale ten Fiat nie ma TACHOGRAFU bo zarejestrowany do 3.5 T.Czyli musiałbym zakupić,czy normalnie latać.Polska POLICJA powiedziała mi że do 7.5 nie trzeba TACHO.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Zadnych tam papierów licencji nie trzeba

Myslisz dla Niemca to róznica czy to specjalny czy dostawczy ? Dostawczym tez mozna swiadczyc uslugi zarobkowo pozatym ma oczy i widzi ze wieziesz samochody wiec mu to bez róznicy jak masz go zarejestrowanego.

W Polsce nie trzeba, ale w Niemczech dla swietego spokoju ja korzystam z tacho bo rózne przypadki sie zdazaja. Jak nie ma tacho to jest cos takiego jak ''karta czy ksiazka pracy'' i tam sobie notujesz to nie jest wymóg ale ja dla swietego spokoju bym z tego korzystal bo niemiec moze poprosic. Tym bardziej ze zapisami mozna pomanipulowac :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2007, 18:56
Posty: 103
Lokalizacja: pod tatrami

pisałem juz o tym w innym wątku, jeśli chcesz sprowadzać auta lawetą to nie ma znaczenia jak ją zarejestrujesz, ciągniesz przyczepe i twój zestaw przekracza 3,5t dmc musi być tacho...
jeśli udowodnisz że jedziesz prywatnie to możesz bez, ale to trudne bedzie, bo nikt przecie nie jeździ se tak dla kaprysu skontroluja cie raz może przejdzie, za drugim razem masz już problem szczególnie jak skontroluje cie tydzień później ta sama osoba hehe
wtedy zabulisz za brak tacho, a jak bedziesz miał pecha to jeszcze brak dg ci dopier$%^lą wtedy zgłoszą sie u ciebie panowie ze skarbówki i zusu i bedom szacować ile im jesteś winny...
więc lepiej mieć to tacho to jest po prostu mniejsze zło w tym wszystkim, jeśli sie działa w szarej strefie trza robić wszystko by ograniczyć możliwości czepiania sie czegokolwiek różnorakim służbom...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2010, 18:49
Posty: 25
GG: 0
Samochód: IVECO 65 C 150

Cytuj:
pisałem juz o tym w innym wątku, jeśli chcesz sprowadzać auta lawetą to nie ma znaczenia jak ją zarejestrujesz, ciągniesz przyczepe i twój zestaw przekracza 3,5t dmc musi być tacho...
jeśli udowodnisz że jedziesz prywatnie to możesz bez, ale to trudne bedzie, bo nikt przecie nie jeździ se tak dla kaprysu skontroluja cie raz może przejdzie, za drugim razem masz już problem szczególnie jak skontroluje cie tydzień później ta sama osoba hehe
wtedy zabulisz za brak tacho, a jak bedziesz miał pecha to jeszcze brak dg ci dopier$%^lą wtedy zgłoszą sie u ciebie panowie ze skarbówki i zusu i bedom szacować ile im jesteś winny...
więc lepiej mieć to tacho to jest po prostu mniejsze zło w tym wszystkim, jeśli sie działa w szarej strefie trza robić wszystko by ograniczyć możliwości czepiania sie czegokolwiek różnorakim służbom...
Mówisz o Polsce czy w Niemczech z tym Tacho,czy nie ma różnicy nawet po Polsce.A nie wystarczy sama KSIĄŻKA PRACY kierowcy


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2007, 18:56
Posty: 103
Lokalizacja: pod tatrami

papier to jak nie przekraczasz 3,5t dmc... powyzej tacho...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2010, 18:49
Posty: 25
GG: 0
Samochód: IVECO 65 C 150

Cytuj:
papier to jak nie przekraczasz 3,5t dmc... powyzej tacho...
Zestaw nie przekracza 7.5 t.Nawet policjant mi powiedział jeżeli nie przekroczy 7.5 T to można bez Tacho jeździć,sam już nie wiem jak to ma wyglądać w rzeczywistości i praktyce


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2007, 18:56
Posty: 103
Lokalizacja: pod tatrami

od 3,5t dmc przy jeździe zarobkowej masz tacho ale jak twierdzisz że jest inaczej to jedź bez, twoja sprawa...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2010, 18:49
Posty: 25
GG: 0
Samochód: IVECO 65 C 150

Cytuj:
od 3,5t dmc przy jeździe zarobkowej masz tacho ale jak twierdzisz że jest inaczej to jedź bez, twoja sprawa...
Witam,rozmawiałem z panem z ITD,tacho musi być jak się ciągnie lawetę jeszcze,zgadzam się z Tobą na dodatek jak robisz to zarobkowo to trzeba LICENCJE,a na własny użytek nie trzeba,ale ile można wozić na własny użytek.1- 2 -5- 10.a jak trafią to do 10 tys kary,a za brak TACHO 3 tyś,także Ci co latają to na wariata.Wszystko pod GÓRKĘ :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: