Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Witam

Mam problem mieszkam na osiedlu i przed wjazdem jest znak informujący że jest to ''Droga Wewnętrzne'' zdarza mi sie parkować mój zestawik tam bo jest miejsce nikomu nie utrudnia drogi, a ja mieszkam zaraz w bloku. Niestety nie podoba sie to pewnej wlascicielce sklepu bo twierdzi ze to jej parking chociaz tak nie jest wiem od znajomego że przed chwila byla policja czy straz miejska robili jakies zdjecia itp bo owa mila pani po nich zadzwonila. I pytanie mam prawo wjezdzac zestawem i tam parkować jako mieszkaniec tego osiedla na którym jestem równiez zameldowany a nie tylko mieszkam ? Dodam że nie ma zadnego zakazu ograniczającego wage samochodu na wjezdzie.

Jesli mam zakaz wjazdu / parkowania jaka jest kara za takie wykroczenie ?

Bede bardzo wdzięczny za pomoc :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

znak D-46 to bezsensowna tablica informująca,że oznaczona nią droga "prywatna" jest udostępniona do użytku ogólnego...tylko tyle...
facetka ze sklepu jest albo współwłaścicielem np. twojego osiedla(w którego granicach przebiega droga)albo upośledzona...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Dzieki kolego

Twierdzila ze ona placi tak jakby za wynajem sobie tego parkingu dla klientow sklepu, potem ze wykladała kase na remont tego parkingu / drogi z głową ma problemy na pewno bo mieszkam tu juz 20 lat i sporo sie slyszalo co wymysla uwaza sie za wielką pania ale to nie o tym. Ale zeby to była droga prywatna musiałby stac droga prywatna lub tylko dla klientow sklepu póki tego nie ma nic mi nikt nie moze zrobic rozumiem.

Moze ktos poda jakis przepis prawny żebym w razie starcia z policja, spóldzielnią mogł sie czyms bronic ?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

nie musisz się bronić...tobie trzeba udowodnić winę :wink:

przeczytałem co piszesz i przestaje kumać...
czyli parkujesz na drodze oznaczonej znakiem?czy u niej po sklepem...
ona jest najemcą?czy właścicielem terenu wokół sklepu?

najwięcej dowiesz się z administracji osiedla...popytaj tam o organizacje ruchu i przebieg ewentualnych granic działek-z grubsza możesz sobie to sprawdzić tutaj :
http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2010, 18:21
Posty: 134
GG: 1
Samochód: Premium 460

Moim zdaniem droga wewnętrzna nie ma tutaj żadnego znaczenia, ale kodeks drogowy już tak:
Zabrania się postoju na obszarze zabudowanym - pojazdu lub zespołu pojazdów o DMC > 16t lub o długości >12m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

żeby to było takie proste to takie pytanie od kierowcy by chyba nie padło...
więc jeśli prywatny grunt mający postać drogi udostępniam za pomocą tablicy D-46 dla wszystkich jednocześnie nie wprowadzam żadnego oznakowania dodatkowego ograniczającego tonaż to co ma do tego kodeks drogowy?

czy twojemu dziecku,który jeździ po twoim balkonie Policjant sprawdza kartę rowerową?

kolega pisał,że była policja i g**** mu zrobili...


opis omawianej tablicy,który podałem wcześniej to oczywiście uproszczony skrót;w rzeczywistości to bardzo śliska sprawa...trzeba być baardzo świadomym aby coś takiego,prywatnie, postawić....


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

To jest normalna droga osiedla wygląda tak po jednej stronie jest duzy parking dla osobówek i droga w jedna strone potem wysepka drugi pas i sklepy, droga prywatna to na pewno nie jest a nawet jezeli to nie ma zadnego znaku o tym informującego wiec skąd mam wiedziec :)

No i juz drugi raz słyszalem ze byla policja, a wlascicielka sklepu grozila ze mój zestawik zostanie odcholowany :lol:

Zobaczymy co z tego bedzie póki co policja mnie nigdzie nie wzywala, wiec chyba trzeba olac temat i sie nie przejmowac :)
Cytuj:
Moim zdaniem droga wewnętrzna nie ma tutaj żadnego znaczenia, ale kodeks drogowy już tak:
Zabrania się postoju na obszarze zabudowanym - pojazdu lub zespołu pojazdów o DMC > 16t lub o długości >12m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami...
Na pusto moja patelnia waży niecałe 13t dlugosci wiecej jak 12 metrów tez raczej nie bedzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Moim zdaniem droga wewnętrzna nie ma tutaj żadnego znaczenia, ale kodeks drogowy już tak:
Zabrania się postoju na obszarze zabudowanym - pojazdu lub zespołu pojazdów o DMC > 16t lub o długości >12m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami...
Cytuj:
Na pusto moja patelnia waży niecałe 13t dlugosci wiecej jak 12 metrów tez raczej nie bedzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

No i postawili mi znak ( dlugosc pojazdu nie moze przekraczac 8 metrów ) :D Dobrze że tylko przy jednym wjezdzie na osiedle :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 19:08
Posty: 100
GG: 0
Samochód: Scania 124L 420
Lokalizacja: Gniezno

8m to juz problem, bo można by sprzęt rozczepiać na postój 8) Tak czy inaczej znak musi spelniac wszystkie wymogi ustawy(kodeksu drogowego?) tzn: wzór(z wysokościami cyfr/liter włącznie), wysokość zamocowania, odległość od rantu drogi itp. inaczej jest bezprawny...

P.S. U mnie np. postawili 3,5t ale z lewej strony drogi dwu kier. i "kupa" im z tego wyszla:) (z prawej niebylo mozliwości)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

pomijając słusznie wspominane tu kweste parkowania, droga wewnętrzna jest drogą publiczną.

czyli jeżeli nie ma znaków ograniczających wjazd można tam wjeżdżać każdym pojazdem.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2012, 12:07
Posty: 7
GG: 8091672
Samochód: Atego 1624
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Zabrania się postoju na obszarze zabudowanym - pojazdu lub zespołu pojazdów o DMC > 16t lub o długości >12m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami...
Wyznaczony w tym celu parking jest oznaczony znakiem Ptir. Dobrze myślę? Znajdź mi w którymkolwiek mieście takowy parking. Ile jest takich parkingów w danym mieście? Jak jest jeden to dobrze. Zakaz parkowania ze względu na taki artykuł w kodeksie drogowym jest bezsensowny ponieważ w przypadku gdy to ty jesteś właścicielem pojazdu artykuł zabraniał by ci zaparkować swój prywatny samochód praktycznie wszędzie a to już jest naruszenie wolności osobistej itp.

Ponieważ jest to droga wewnętrzna właściciel jest osobą prywatną i to on ustala warunki korzystania z drogi. I jeśli wprowadza jakieś zakazy to musi postawić odpowiedni znak. Na drogę wewnętrzną możesz wjechać wszystkim co nie przekracza nacisku na oś 8T:)

Ja bym zmienił autko. Patelnię skrócił do 4-ech osi:) Załadowana ciężka wywrotka więcej biedy im narobi:D i 8m długości nie ma:D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3585
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Wyznaczony w tym celu parking jest oznaczony znakiem Ptir. Dobrze myślę? Znajdź mi w którymkolwiek mieście takowy parking.
W niektórych miastach na wjeździe do nich są znaki informacyjne gdzie takie parkingi się znajdują, z tego co pamiętam to np. w Łodzi, Skierniewicach.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...w przypadku gdy to ty jesteś właścicielem pojazdu artykuł zabraniał by ci zaparkować swój prywatny samochód praktycznie wszędzie a to już jest naruszenie wolności osobistej itp.

Ponieważ jest to droga wewnętrzna właściciel jest osobą prywatną i to on ustala warunki korzystania z drogi. I jeśli wprowadza jakieś zakazy to musi postawić odpowiedni znak. Na drogę wewnętrzną możesz wjechać wszystkim co nie przekracza nacisku na oś 8T:)...
to nie tak, jeżeli mieszkasz np. we Wrocławiu na Rynku to nie możesz wjeżdżać żadnym samochodem, czy jesteś mieszkańcem Rynku, czy Pacanowa. tam jest zakaz ruchu i tyle.
co w jakiś sposób jest uzasadnione, bo gdyby mieszkańcy mieli takie prawo, to na Rynku nie byłoby miejsca żeby przejść, a na pewno żeby rozstawić ogródki piwne. w równym stopniu mógłbyś zaproponować turystom zamiast spaceru po Rynku spacer po parkingu przed TESCO.
mieszkaniec Rynku jest z tego powodu dyskryminowany, ale pamiętaj, że jego mieszkanie kosztuje 1,5 raza więcej niż identyczne w odległości 500m od tego Rynku. ma wybór.

natomiast co do drogi wewnętrznej, musisz przeczytać definicję w kodeksie. droga wewnętrza jest drogą publiczną i to rozwiązuje sprawę.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
natomiast co do drogi wewnętrznej, musisz przeczytać definicję w kodeksie. droga wewnętrza jest drogą publiczną i to rozwiązuje sprawę.
droga wewnętrzna nie jest drogą publiczną:
Art. 8.
1. Drogi, parkingi oraz place przeznaczone do ruchu pojazdów, niezaliczone do
żadnej z kategorii dróg publicznych i niezlokalizowane w pasie drogowym tych
dróg są drogami wewnętrznymi.
1a. Podjęcie przez radę gminy uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej
wymaga uzyskania pisemnej zgody właścicieli terenów, na których jest ona
zlokalizowana.
2. Budowa, przebudowa, remont, utrzymanie, ochrona i oznakowanie dróg wewnętrznych
oraz zarządzanie nimi należy do zarządcy terenu, na którym jest
zlokalizowana droga, a w przypadku jego braku – do właściciela tego terenu.
3. Finansowanie zadań, o których mowa w ust. 2, należy do zarządcy terenu, na
którym jest zlokalizowana droga, a w przypadku jego braku – do właściciela tego
terenu.
4. Oznakowanie połączeń dróg wewnętrznych z drogami publicznymi oraz utrzymanie
urządzeń bezpieczeństwa i organizacji ruchu, związanych z funkcjonowaniem
tych połączeń, należy do zarządcy drogi publicznej.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

zgadza sie moja pomyłka.

ale w tej definicji też nie ma żadnych ograniczeń pojazdów jakie mogą poruszać się tymi drogami, jeżeli dobrze czytam.
oczywiście właściciel lub administrator drogi może zatrzec znakami drogowymi, ale jak ich nie ma to dowolność.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Postawili mi znak max 8 metrów dlugosci, ale wjechalem od drugiej strony i zostawilem samochod na tym samym miejscu. Wieczorkiem poszedlem po termos no i co trafilem w moment gdzie prawie tylko co przyjechala straz miejska wezwana przez ''mila'' pania. 2 stróżów prawa jeden powazny z poczatku drugi sie smial powiedzieli ze nie moge tu parkowac i powiedzial ze mogą tu wjezdzac samochody do 16t i 12m dlugosci, powiedzialem ze mój sie miesci w tym zakresie to stwierdzil ze nie moge tu parkowac bo to samochód ponadnormatywny. Pogadalismy i oni sami tak na prawde juz nie wiedzieli czy moge stac czy nie, tak czy siak przeparkowalem bo bylo mi szkoda czasu na dyskusje i tracenie nerwow bo zaraz by przyjechala jeszcze mądrzejsza policja. A mila pani stwierdzila ze ja obrazalem i bog wie co tam jeszcze i ma na to swiadkow i zalozy mi sprawe w sadzie :lol: :lol: :lol:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2013, 22:32
Posty: 50

Zawsze możesz być czujny i jak pani będzie miała dostawe towaru to teraz ty wezwiesz Straż Miejską


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2012, 16:37
Posty: 250

Cytuj:
Zawsze możesz być czujny i jak pani będzie miała dostawe towaru to teraz ty wezwiesz Straż Miejską
Wygrałeś "złotą łopatę" - gratuluję ... :/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Zawsze możesz być czujny i jak pani będzie miała dostawe towaru to teraz ty wezwiesz Straż Miejską
Problemow ze tak powiem kolegom po fachu przeciez robić nie bede bo to tylko im utrudni, a tej s**e to i tak bedzie bez róznicy pozatym są ciekawsze zajecia niz podpier.dzielanie innych no przynajmniej dla mnie 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: