Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 gru 2012, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2010, 20:21
Posty: 472
Lokalizacja: Ruda Śląska

Witam, jako że nie otrzymałem odpowiedzi w PWPW oraz w przypiętym wątku zapytam tutaj. Jak ma się karta do prawa jazdy? Czy muszę mieć wszystko wbite w plastik i dopiero wtedy wysyłać wniosek o kartę, czy mogę wysłać go teraz, mając wbite samo B? Druga sprawa, słyszałem, że można bodaj do 2 tygodni jeździć bez karty na wydrukach z tacho. Jak to się ma do przepisów?


Post Wysłano: 01 gru 2012, 20:29
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
Druga sprawa, słyszałem, że można bodaj do 2 tygodni jeździć bez karty na wydrukach z tacho. Jak to się ma do przepisów?
Jeżeli karta ulegnie zniszczeniu lub zaginięciu.

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 01 gru 2012, 23:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam, jako że nie otrzymałem odpowiedzi w PWPW oraz w przypiętym wątku zapytam tutaj. Jak ma się karta do prawa jazdy? Czy muszę mieć wszystko wbite w plastik i dopiero wtedy wysyłać wniosek o kartę, czy mogę wysłać go teraz, mając wbite samo B? Druga sprawa, słyszałem, że można bodaj do 2 tygodni jeździć bez karty na wydrukach z tacho. Jak to się ma do przepisów?
jaki sens ma wysyłanie wniosku jeżeli nie masz wszystkich potrzebnych kategorii prawa jazdy?
na wniosku musisz zaznaczyć posiadane kategorie i dodatkowo musisz przesłać kserokopie wydanego prawa jazdy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 01 gru 2012, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

A ja mam trochę inne pytanie, nie będę zakładać nowego tematu, żeby nie śmiecić. Czy jak złożę wniosek mając PJ z kat C i CE ale nie będę miał wbitej KW (kod 95) to po odebraniu PJ z kodem 95 muszę zmieniać KK czy mogę ciągle jeździć na tej bez kodu 95?


Post Wysłano: 01 gru 2012, 23:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2007, 13:52
Posty: 93
GG: 0
Lokalizacja: :P

Cytuj:
A ja mam trochę inne pytanie, nie będę zakładać nowego tematu, żeby nie śmiecić. Czy jak złożę wniosek mając PJ z kat C i CE ale nie będę miał wbitej KW (kod 95) to po odebraniu PJ z kodem 95 muszę zmieniać KK czy mogę ciągle jeździć na tej bez kodu 95?
Oczywiście, że możesz bo numer prawa jazdy się nie zmienia a w karcie masz wbity numer prawa jazdy a nie numer "plastiku" możesz mieć C a będziesz miał aktualne bez wymiany na C+E


Post Wysłano: 01 gru 2012, 23:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2010, 20:21
Posty: 472
Lokalizacja: Ruda Śląska

Cytuj:
Cytuj:
A ja mam trochę inne pytanie, nie będę zakładać nowego tematu, żeby nie śmiecić. Czy jak złożę wniosek mając PJ z kat C i CE ale nie będę miał wbitej KW (kod 95) to po odebraniu PJ z kodem 95 muszę zmieniać KK czy mogę ciągle jeździć na tej bez kodu 95?
Oczywiście, że możesz bo numer prawa jazdy się nie zmienia a w karcie masz wbity numer prawa jazdy a nie numer "plastiku" możesz mieć C a będziesz miał aktualne bez wymiany na C+E
Czyli teoretycznie to samo ma się w moim przypadku...


Post Wysłano: 02 gru 2012, 17:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

No właśnie nie do końca. Na karcie owszem wypisany jest nr prawa jazdy ale w chipie zapisane są pozostałe dane. Jutro zadzwonie do PWPW i się dowiem :)


Post Wysłano: 02 gru 2012, 17:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
No właśnie nie do końca. Na karcie owszem wypisany jest nr prawa jazdy ale w chipie zapisane są pozostałe dane. Jutro zadzwonie do PWPW i się dowiem :)
nadmiar wiedzy nie zaszkodzi a w chipie masz to zapisane co potem się wyświetla na tacho a tam nie ma nic o kategoriach PJ

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: