Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 gru 2012, 11:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2012, 10:02
Posty: 7

Witam

Mamy w firmie do końca roku zamówić całe zestawy.
Problemem jest wybór odpowiedniej naczepy do ciągnika siodłowego. Od razu piszę - nie zastanawiam się jaką markę ciągnika kupić :!:

Napiszę co samochody będą transportować. Wydaje mi się że to ułatwi sprawę :wink:
W firmie ma być docelowo 5 zestawów. W chwili obecnej są już dwa. Są to tzw. hakowce do przewozu kontenerów w systemie ciężarówka trzyosiowa + przyczepa dwuosiowa z obrotnicą. Auta sprawdzają się bardzo dobrze.
Kontenery zostawiamy u klientów u których odbieramy różnego rodzaju towary do powtórnego przetworzenia, czyli np. okna, elementy z tworzywa samochodów, odpady poprodukcyjne etc.
Najłatwiej byłoby zamówić kolejne trzy. Natomiast jest duża obawa że kolejne tego typu zestawy by się nie sprawdziły.
Podwykonawcy którzy do niedawna dla nas jeździli używali wszelkiego rodzaju naczep typu wywrotka. Niestety nie wszyscy posiadali wywrotki kubaturowe z płaską podłogą.
W chwili obecnej zastanawiamy się nad dwoma rodzajami naczep, tj. naczepa wywrotka - kubaturowa o objętości min. 56m3 z płaską podłogą lub opcja droższa, ale myślę, że bardziej uniwersalna, tj. naczepa z ruchomą podłogą.
Na samochody będą ładowane różnego rodzaju towary do powtórnego przetworzenia za pomocą dźwigów, luzem i w big bagach na paletach lub bez, czy nawet granulat luzem, czyli typowo sypany.
Chcemy aby ładowność trzech zestawów wynosiła minimum 22 tony dla każdego. Im większa kubatura tym lepsza. Ponieważ np. odpady pookienne to tak naprawdę okna z demontażu, bardzo rzadko pocięte a na ogół w całości. Naczepa musi mieć opcję ładowania od góry jak i z rampy od tyłu.

Patrząc do tej pory po podwykonawcach najmniej kłopotów mieli ci którzy korzystali z naczep typu ruchoma podłoga. Dlatego mój wybór bliższy jest tego typu zabudowie.
Kolega z firmy dodaje do tego aby dwa zestawy były w low decku a jeden na zwykłym kole aby podczas załadunków nie było problemów z miejscem. Minusem tych naczep jest cena, dostępność i z tego co analizowaliśmy usterkowość (duże skomplikowanie konstrukcji).

Samochody będą przede wszystkim jeździły po Polsce, Czechach i Niemczech. Na ogół w trasy do 300km.

Co Wy o tym sądzicie ?
Może ktoś pracuje w podobnej firmie z tego typu branży i podpowie z czego firma korzysta ?
Czy ładując granulat luzem na naczepę typu ruchoma podłoga nie uszkodzimy listew przesuwnych ?

Mój temat ma na celu wybór konkretnej zabudowy naczepy nie producenta. Chodzi o to aby zamówić już w tym roku aby wrzucić w koszta. Więc dostępność danego typu naczep na naszym rynku jest pomijany.

Dziękuje za kontretne odpowiedzi :)


Post Wysłano: 03 gru 2012, 13:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 paź 2011, 10:33
Posty: 38
GG: 1
Samochód: daf xf

kolego hgranutal smialo mozesz ladowac na ruchoma podloge tak naprawde mozesz ladowac praktycznie wszystko jezdzilem w firmie ktora takimi naczepami wozi regularnie gruby zlom, wtedy juz naczepa sie niszczy ale napewno nie od granulatu


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: