Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 lis 2012, 9:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2006, 12:30
Posty: 323
GG: 8924601
Lokalizacja: Ryki

Panowie mały dylemat mam, w TGXie jak wiadomo światła pozycyjne są diodowe, a ja chciałbym zacząć coś działać w kierunku NL stylu i założyć do niego dwa lub cztery pomarańcze w atrapę i okrągłe pod lustra, wszystkie żarówkowe, bo według mnie, diodowe w tym stylu nie robią takiego efektu.
I tutaj pytanie, czy ktoś z Was widział gdzieś w internecie jakieś wieczorne zdjęcia TGXa w NL stylu z włączonymi postojami i mógłby mi je tutaj pokazać? Chciałbym zobaczyć czy ledy z żarówkami nie będą wyglądały jak targowisko, żeby później nie żałować.

Drugie pytanie, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie mógłbym kupić tą eko-skórę, którą kierowcy wykładają sobie podszybie w kabinach? Na podłogę też chętnie bym kupił, tylko zastanawiam się czy to wszystko jest od jednego producenta? Wolałbym kupić od kogoś, kto zadowoli mnie jakością wykonania tego produktu.

Pozdrawiam.

_________________
- MAN F2000 Evo 410
- MAN TGA 430
- DAF XF95 430


Post Wysłano: 03 lis 2012, 9:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2009, 9:26
Posty: 641
Samochód: Man TGA XXL 18.430,Peugot Boxer 2.2

JA znalazłem coś takiego ale nie są umieszczone wszystkie elementy które powiedziałeś ale i tak prezentuje się mega .
http://www.youtube.com/watch?v=PjgrTYPJ ... re=related

_________________
Pilnie sprzedam zbiornik 250l aluminiowy seryjny od mana .
Zainteresowanych proszę o kontakt pw w celu dogadania się.


Post Wysłano: 03 lis 2012, 10:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2006, 12:30
Posty: 323
GG: 8924601
Lokalizacja: Ryki

No mega, tylko nie widzę na nim żadnej żarówkowej lampki, więc w niczym mi ten filmik nie pomaga.

_________________
- MAN F2000 Evo 410
- MAN TGA 430
- DAF XF95 430


Post Wysłano: 03 lis 2012, 10:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

A ten? http://www.kingsclub.se/kingsclub/_uplo ... 899624.jpg

Przekopuje forum v8power.nl i kurde ciężko znaleźć jakiegoś TGX'a z lampkami założonymi tak jak piszesz.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 03 lis 2012, 10:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3139
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Danielu, jak jeździsz na I, przez Brennero to na stacji tą przed Gardą (chyba TAMOIL/ 168 albo 186 km) masz sklepik z pełnym tuningiem, i był tam do kupienia cały zestaw z tej eko skóry. Dywany, podszybie itd.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 03 lis 2012, 10:44

Cytuj:
Drugie pytanie, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie mógłbym kupić tą eko-skórę, którą kierowcy wykładają sobie podszybie w kabinach? Na podłogę też chętnie bym kupił, tylko zastanawiam się czy to wszystko jest od jednego producenta? Wolałbym kupić od kogoś, kto zadowoli mnie jakością wykonania tego produktu.
A nie chcesz z oryginalnej skóry ? :>


Post Wysłano: 03 lis 2012, 10:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2010, 15:25
Posty: 271
GG: 5598522
Samochód: M.A.N.
Lokalizacja: Gryfino

http://i124.photobucket.com/albums/p31/Heggems/3-2.jpg Może i nie TGX, ale bardzo podobnie.


Post Wysłano: 03 lis 2012, 11:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2006, 12:30
Posty: 323
GG: 8924601
Lokalizacja: Ryki

Cytuj:
A ten? http://www.kingsclub.se/kingsclub/_uplo ... 899624.jpg

Przekopuje forum v8power.nl i kurde ciężko znaleźć jakiegoś TGX'a z lampkami założonymi tak jak piszesz.
Cytuj:
http://i124.photobucket.com/albums/p31/Heggems/3-2.jpg Może i nie TGX, ale bardzo podobnie.
Patrząc na dwa pokazane przez Was zdjęcia, stwierdzam, że nie wygląda to tak źle, nie? ;)
Cytuj:
Danielu, jak jeździsz na I, przez Brennero to na stacji tą przed Gardą (chyba TAMOIL/ 168 albo 186 km) masz sklepik z pełnym tuningiem, i był tam do kupienia cały zestaw z tej eko skóry. Dywany, podszybie itd.
Słyszałem, że tam można dostać, bo kolega jeżdżący u Koopsa robił tam małe zakupy. DBA rzadko kiedy wypuszcza nas na Italię więc nie bardzo mam możliwość udać się tam, ale dzięki za info ;)
Cytuj:
A nie chcesz z oryginalnej skóry ? :>
A są takie produkty dostępne z oryginalnej skóry?

_________________
- MAN F2000 Evo 410
- MAN TGA 430
- DAF XF95 430


Post Wysłano: 03 lis 2012, 12:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Danielu, przeryłem wszystkie moje zdjęcia z Danii jakie mam i znalazłem tylko jednego MANa który miał elementy tuningu NL/DK, ale niestety to TGA. Może Ci się przyda, może nie, w każdym razie dodaję ;)
Obrazek

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 03 lis 2012, 12:44

Cytuj:
Cytuj:
A nie chcesz z oryginalnej skóry ? :>
A są takie produkty dostępne z oryginalnej skóry?
Ojciec szuka pomysłu co tu szyć, a wzór może ściągnąć tylko z TGX-a, bo takie mamy pod ręką. Więc jak poczekasz trochę to tak, oryginalna skóra+kolor do wyboru.


Post Wysłano: 03 lis 2012, 12:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2009, 9:26
Posty: 641
Samochód: Man TGA XXL 18.430,Peugot Boxer 2.2

Cytuj:
No mega, tylko nie widzę na nim żadnej żarówkowej lampki, więc w niczym mi ten filmik nie pomaga.
Ale chodzi mi o styl nie o jakie ma zamontowane żarówki. Co stoi na przeszkodzie założyć tak jak planujesz a zamiast zwykłej żarówki założyć diodową która jest o około 70 % oszczędniejsza od zwykłej . Sam wymieniam przy "naszym" osiołku wszystkie żarówki 10W na diodowe 10W i jest o wiele większa różnica w oddawanym świetle diód.

_________________
Pilnie sprzedam zbiornik 250l aluminiowy seryjny od mana .
Zainteresowanych proszę o kontakt pw w celu dogadania się.


Post Wysłano: 03 lis 2012, 13:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Cytuj:
No mega, tylko nie widzę na nim żadnej żarówkowej lampki, więc w niczym mi ten filmik nie pomaga.
Ale chodzi mi o styl nie o jakie ma zamontowane żarówki. Co stoi na przeszkodzie założyć tak jak planujesz a zamiast zwykłej żarówki założyć diodową która jest o około 70 % oszczędniejsza od zwykłej . Sam wymieniam przy "naszym" osiołku wszystkie żarówki 10W na diodowe 10W i jest o wiele większa różnica w oddawanym świetle diód.
Człowieku, weź przeczytaj jeszcze raz co napisał Daniel, bo zaraz nie wytrzymam i ta dyskusja dla kogoś może skończyć się źle.

A Danielu - następca godny, choć ani MAN jako marka, ani kolor mi się nie widzi (nie wiem co wasze auta mają w sobie, ale mi się podobają). Co do wnętrza, pomyślałbym nad czymś kolorystycznie w stylu Volva NEMO. Co oczywiste nie na taką skale, ale beż z delikatnymi wstawkami błękitu będzie wyglądać zacnie:
Obrazek

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 03 lis 2012, 13:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2006, 12:30
Posty: 323
GG: 8924601
Lokalizacja: Ryki

Już pisałem co stoi na przeszkodzie, mianowicie to, że dioda nie robi według mnie takiego efektu, jak żarówka.
Cytuj:
Danielu, przeryłem wszystkie moje zdjęcia z Danii jakie mam i znalazłem tylko jednego MANa który miał elementy tuningu NL/DK, ale niestety to TGA. Może Ci się przyda, może nie, w każdym razie dodaję ;)
Obrazek
Wojtek dzięki za fotę, właśnie w tym miejscu na atrapie planuję założyć pomarańcze, podobnie miałem w F2000. ;)
Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
A nie chcesz z oryginalnej skóry ? :>
A są takie produkty dostępne z oryginalnej skóry?
Ojciec szuka pomysłu co tu szyć, a wzór może ściągnąć tylko z TGX-a, bo takie mamy pod ręką. Więc jak poczekasz trochę to tak, oryginalna skóra+kolor do wyboru.
Jesteś w stanie określić ile czasu musiałbym czekać i ile pieniążków taka zabawa by mnie kosztowała?
Szczerze mówiąc trochę zależy mi na czasie, bo przyzwyczaiłem się do jasności w eFce i nieprzyjemnie mi się jedzie w tej szarości w TGXie ;)
Cytuj:
A Danielu - następca godny, choć ani MAN jako marka, ani kolor mi się nie widzi (nie wiem co wasze auta mają w sobie, ale mi się podobają). Co do wnętrza, pomyślałbym nad czymś kolorystycznie w stylu Volva NEMO. Co oczywiste nie na taką skale, ale beż z delikatnymi wstawkami błękitu będzie wyglądać zacnie:
Obrazek
Dzięki Danielu ;)
Beż we wnętrzu zagości na pewno, z tymże cały czas zastanawiam się czy zrobić tylko beż czy zmieszać go troszkę z błękitem, pożyjemy zobaczymy ;)
Poszukuję jakiś ładnych firanek, beżowych lub ewentualnie jakiś brąz, bo ostatnio widziałem u Holendra beż w połączeniu z brązowymi firankami i powiem szczerze, że wpadło mi to w oko ;)

_________________
- MAN F2000 Evo 410
- MAN TGA 430
- DAF XF95 430


Post Wysłano: 03 lis 2012, 15:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Jeszcze wrócę do tematu żarówka vs dioda - żarówka robi mega klimat, gdzie przy autach całych zrobionych w NL style wygląda to naprawde super, a dioda.... jest bo jest, w NL style dioda wygląda okropnie.

BTW, Daniel - zbieraj kase na takie kółka jak masz w TGA z przodu, wtedy efekt będzie miazga :P

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 03 lis 2012, 15:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
BTW, Daniel - zbieraj kase na takie kółka jak masz w TGA z przodu, wtedy efekt będzie miazga
Tak! I piasty w kolor, albo w ogóle całe felgi, białe z błękitem. :mrgreen:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 03 lis 2012, 16:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3139
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Poszperałem i znalazłem:
http://www.byernest.it/accessori-camion.php

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 03 lis 2012, 18:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lip 2011, 21:38
Posty: 67
GG: 2371800
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Cytuj:
Danielu, jak jeździsz na I, przez Brennero to na stacji tą przed Gardą (chyba TAMOIL/ 168 albo 186 km) masz sklepik z pełnym tuningiem, i był tam do kupienia cały zestaw z tej eko skóry. Dywany, podszybie itd.
Słyszałem, że tam można dostać, bo kolega jeżdżący u Koopsa robił tam małe zakupy. DBA rzadko kiedy wypuszcza nas na Italię więc nie bardzo mam możliwość udać się tam, ale dzięki za info ;)
Jakbyś chciał to mogę się we wtorek tam zatrzymać i zobaczyć co mają. Pod warunkiem, że zjadę na dobrą stację ;)
Będę tam 6 i 13/14 listopada. Daj znać gdybyś był zainteresowany. :)


Post Wysłano: 04 lis 2012, 1:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2006, 11:21
Posty: 85
Lokalizacja: Zamość/Sitaniec

Daniel jak byś chciał coś z prawdziwej skóry to się odezwij do Ted Dekor z Kałuszyna, oni swego czasu robili we wszelkim materiale i co tylko chcesz. Ceny nie są małe ale jakość bez zarzutu.


Post Wysłano: 04 lis 2012, 10:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2006, 12:30
Posty: 323
GG: 8924601
Lokalizacja: Ryki

Cytuj:
Daniel - zbieraj kase na takie kółka jak masz w TGA z przodu, wtedy efekt będzie miazga :P
Zrobi się,ale to za jakiś czas, bo mam jeszcze dobre opony więc jeszcze trochę na nich poganiam ;)
Cytuj:
Jakbyś chciał to mogę się we wtorek tam zatrzymać i zobaczyć co mają. Pod warunkiem, że zjadę na dobrą stację ;)
Będę tam 6 i 13/14 listopada. Daj znać gdybyś był zainteresowany. :)
Byłbym bardzo wdzięczny. Jeśli miałbyś możliwość to pstryknij jakieś foty beżu na podłogę ( TGX manual, bo z tego co wiem wymiary różnią się trochę od automatu ) i beżu pod szybę. Oczywiście prosiłbym też o cenę jednego i drugiego produktu ;)
Cytuj:
Daniel jak byś chciał coś z prawdziwej skóry to się odezwij do Ted Dekor z Kałuszyna, oni swego czasu robili we wszelkim materiale i co tylko chcesz. Ceny nie są małe ale jakość bez zarzutu.
Dzięki za info Mireczku.
Cytuj:
Nie zastanawiam się dłużej, zakładam żarówki :) Na atrapę i pod lustra już mam, a co do reszty oświetlenia, to napiszę jak zainstaluję w/w. ;)

Ponadto koniecznie muszę założyć trąby, bo oryginalny sygnał w Manie to krótko mówiąc - PORAŻKA.
Z tymże niestety będę musiał je zamontować na bokach górnego spojlera i zastanawiam się czy nie popsuje to trochę wyglądu. Myślałem, żeby założyć na dach, ale po krótkim zastanowieniu stwierdziłem, że musiałbym do tego rozebrać pół kabiny, żeby zdjąć tapicerkę, niestety nie jest dzielona na dachu, co utrudnia sprawę, a niestety nie mam aż tyle czasu po powrocie do domu, żeby się w to bawić. No nic, czas pokaże, a tymczasem dzięki Panowie za rady, pozdrawiam ;)

_________________
- MAN F2000 Evo 410
- MAN TGA 430
- DAF XF95 430


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: