Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 24 lip 2006, 18:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2006, 20:24
Posty: 61
Lokalizacja: Lipki Wilekie k/Gorzów Wielkopolski.

Cytuj:
Jeśli brak tylko końcówki zaślepiającej antene to poprostu dorób coś takiego i antena będzie chodzić
Brakuje jakies 2-3cm także nic wilekiego :) :) Może to być śruba wkręcona w otwór:?: :?:

_________________
A ja Vole VOLVO!!!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lip 2006, 22:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Możesz nawet taśmą izolacyjną to owinąć ...

73!

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 27 wrz 2006, 17:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Chciałbym abyście mi polecili jakąś ciekawą antenke. Mieszkam w bloku więc wiadoma sprawa że nie założe siedmio metrowego masztu. Na chwile obecną posiadam lemm 1500 jestem z niego zadowolony ale interesuje mnie coś lepszego do 2,5m wysokości. Co polecice mi w takim przypadku??
Sam zastanawiałem się nad Presidentem florida.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 27 wrz 2006, 17:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2006, 20:24
Posty: 61
Lokalizacja: Lipki Wilekie k/Gorzów Wielkopolski.

Cytuj:
Sam zastanawiałem się nad Presidentem florida.

Z tego co się oriętuję PRESIDENT FLORIDA jest antena magnesową o bardzo małym zysku dB i małych rozmiarów. Nie wiem po co kupować cos takiego do domu :?: :?:

_________________
A ja Vole VOLVO!!!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 27 wrz 2006, 18:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
Z tego co się oriętuję PRESIDENT FLORIDA jest antena magnesową o bardzo małym zysku dB i małych rozmiarów. Nie wiem po co kupować cos takiego do domu Question Question
sory pomyłka chdziło mi o taką
http://www.allegro.pl/item129369020_now ... f_vat.html
President New Alaska

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 28 wrz 2006, 7:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

nigdy więcej anteny mobilowej na bazę...! 125zł za alaskę? za 80zł kupisz nówkę sztukę 1/2 calową która ma 5,5m i możesz ją przykręcić bezpośrednio do komina lub ściany bez masztu... a i osiągi nieporównywalnie lepszy niż na mobilnej antenie!
moja antena stoi na bloku już poooonad rok i nikt się nie czepia a po dachu chodzili kominiarze, elektrycy itd :mrgreen:

kupuj 1/2 falówkę i zamontuj ją na komin, gdzieś przy środku dachu to z ziemi nie będzie jej nawet widać.... ja zamontowałem na 4 śrubach i się trzyma...
piorunów też się nie bój bo w polsce burze występują tylko kilka razy w roku a jeśli odkręcisz kabel z radia to nie uderzy bo nie ma uziemienia....


Tytuł:
Post Wysłano: 28 wrz 2006, 7:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Chodzi o coś takiego??
http://www.allegro.pl/item128050499__an ... nowa_.html

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 28 wrz 2006, 20:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

dokładnie;)


Tytuł:
Post Wysłano: 28 wrz 2006, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Dzięki :wink: Tylko tam pisze że ona ma 1/2 fali a new alaska 5/8 wydaje mi się że 5/8 to jest więcej i 6db zysku a 3,9 na czym to polega :?:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 29 wrz 2006, 18:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

chwyt marketingowy i nic więcej :!:

anteny mobilowe mają zysk "ujemny" a nie żadne 6db i więcej bo tyle mają stacjornaki...
skoro fala CB ma długość 11m to powiedz mi ile z tego stanowi 5/8? kolejna ściema, bo alaska ma 1,5m a reszta to sztuczne wydłużania cewką w środku.... równie dobrze mogli podać 1 fale i też by ludzie kupowali.
za to 1/2 falówka ma 5,5m co sie równa rzeczywistej długości fali.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 wrz 2006, 19:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

No to teraz wszystko jasne a ja się zastanawiałem o co w tym chodzi dzięki serdeczne

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sty 2007, 14:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

Mam antene na trucku dlug 60 cm. {wieksza nie moga by byc bo jezdzimy czesto pod taki wiwadukt...na styk :P} czy wystarczy tka antenka słyszałem ze osobowki powiny miec anteny 150 cm. i podobne bo sa niskie a ze jak na dach trucka to 60 starczy ...
i jescze jedno pytanie czy antena moze byc skrecona tzn. nie pionowo ustawiona pod katem 90 stopni tylko np pod katem 30 stopni czy to ma jakies znaczenia dla nadawania /odbierania...?

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sty 2007, 15:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
czy wystarczy tka antenka słyszałem ze osobowki powiny miec anteny 150 cm. i podobne bo sa niskie a ze jak na dach trucka to 60 starczy ...
Bzdura po co taka antena żeby dorównać wysokością ciężarówce :?: Chyba że ktoś ma manie wielkości :mrgreen:
Cytuj:
i jescze jedno pytanie czy antena moze byc skrecona tzn. nie pionowo ustawiona pod katem 90 stopni tylko np pod katem 30 stopni czy to ma jakies znaczenia dla nadawania /odbierania...?
Hmm sprawa ciekawa gdzieś słyszałem żę podobno powinna być pionwa ale niewiem czy to prawda. Dużo zależy własnie od umiejscowienia nateny i od tego aby była ona dobrze zmasowana z pojazdem.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 22:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2005, 15:47
Posty: 57
Lokalizacja: lublin

Pytanko do zorientowanych, ponieważ moja poprzednia antena a raczej jej podstawa znalazła amatora, (niech go szlag trafi i to w ciężkich bólach), starą antene oddałem i chce kupić coś nowego , na oku mam at 1000 , ma ktoś coś takiego lub wie jak to sie sprawuje? prosze o opinie

_________________
życie w drodze...


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 22:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
Pytanko do zorientowanych, ponieważ moja poprzednia antena a raczej jej podstawa znalazła amatora, (niech go szlag trafi i to w ciężkich bólach), starą antene oddałem i chce kupić coś nowego , na oku mam at 1000 , ma ktoś coś takiego lub wie jak to sie sprawuje? prosze o opinie
Z tego co czytałem kiedyś w pt po dobrym zamontowaniu i zestrojeniu z alanem 48plus pierwsza łączność (mobil-mobil) 20km. Jeżeli tak było to antena godna polecenia :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 22:20

mario Polecam dołożyć trochę gotówki i założyć President New Alaska lub President Texas PL. Może i są to drogie anteny, ale mają bardzo dobrą sprawność i są bardzo wytrzymałe. Sam używałem President WA-27, lecz do ciężarówki jest ona trochę za giętka, przez cewkę.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 11:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

Cytuj:
czy wystarczy tka antenka słyszałem ze osobowki powiny miec anteny 150 cm. i podobne bo sa niskie a ze jak na dach trucka to 60 starczy ...
im wyżej, i dłuższa antena tym lepiej. do osobówki może być nawet 30cm anteny żeby spytać o drogę kogoś jadącego z naprzeciwka. ale tylko tyle bo nic więcej nie usłyszysz. Przy antenie 150-200cm już możesz porozmawiać.
Naturalną rzeczą jest że nie założysz na dach ciężarówki anteny 2m bo miałbyś trolejbus, i pod pierwszym mostem powyginałbyś antenę ale ciężarówka swoją wysokością to rekompensuje i wystarczy krótsza antena. Przedewszystkim liczy się jednak dobre zamontowanie - musi być masa, i najlepiej by antena nie była niczym przysłonięta przez co działa we wszystkich kierunkach i masz mniejszy SWR
Cytuj:
i jescze jedno pytanie czy antena moze byc skrecona tzn. nie pionowo ustawiona pod katem 90 stopni tylko np pod katem 30 stopni czy to ma jakies znaczenia dla nadawania /odbierania...?
z tego co wiem to anteny mobilowe mają polaryzację poziomą tzn fala rozchodzi się we wszystkich kierunkach równomiernie przy założeniu że antena stoi pionowo. Jeśli więc wykrzywisz ją o 35 lub więcej stopni zmienisz zakres jej pracy co nie jest korzystne ale nie uniemożliwia pracy...


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 11:19

chudy jest to po części prawdą, co napisałeś o SWR i masie. Wiadomo, że nawet najlepszy nadajnik bez poprawnie zestrojonej anteny nie zapewni dobrych parametrów nadawczych, wręcz przeciwnie, będzie jeszcze źródłem licznych zakłóceń.
Jednakże wielu kierowców zapomina o takim parametrze anteny, jak współczynnik wzmocnienia, podawany w decybelach dB(i). Literka i oznacza iż sprawność (zysk energetyczny anteny) jest porównywany do idealnego promiennika izotropowego. Dlatego też zamiast sugerować się długością anteny należy czasem zapytać sprzedawcę, chociaż jest to trudne bo jeden z drugim "sprzedawca" robi baranie oczy na owo pytanie i nie słychać nic poza tym: yyyy no wie pan, nie zastanawiałem się nad tym, ale to chyba zależy od mocy radia... No comments.
Osobiście polecam anteny o zyskowności rzędu +6dBi i większym. Są to co prawda droższe anteny, ale przy poprawnym zestrojeniu anteny z nadajnikiem możemy otrzymać bardzo dobre parametry nadawania. Zresztą również samego odbioru.
W razie jakichkolwiek pytań - śmiało walić do mnie na PW. Z radiami CB, montażem, strojeniem anten mam do czynienia przeszło 10 lat. Więc nie są mi obce różne sztuczki-kruczki.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 11:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

ja się tym tak długo nie zajmuje ale czytałem(postaram się tego poszukać) że przy antenach mobilowych nie ma czegoś takiego jak zysk.
może źle się wyraziłem - sprawość jest ale strasznie mała... +6dbi i więcej można osiągnąć na antenie stacjonarnej ale nie mobilowej która jest 1/9 fali CB...


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 12:00

chudy polecam stronę http://www.president.com.pl dział anteny. Miałem antenę stacjonarną SuperLemm z wzmocnieniu +9dbi. Mam w chwili obecnej WA-27 o sprawności +5dbi.
President New Alaska
Persident TexasPL
Jest również dobra antena (nie znam parametrów elektrycznych) TURBO 2001 produkcji Lemm-a.
Co do długości to 1/9 fali to rozumiem, że miałeś na myśli długość elektryczną?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: