Strona 6 z 17 [ Posty: 336 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 817 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 12 lis 2012, 10:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Lepiej wygląda w SSC dlatego, że górne halogeny jakoś się ładniej komponują z nowymi lampami :)

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 12 lis 2012, 12:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Jak dla mnie brzydki, a przód zupełnie nie pasuje do boków ciężarówki.
Napis "DAF" na atrapie wygląda jak z chińskich ciężarówek.


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 12 lis 2012, 14:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2007, 19:27
Posty: 274
Samochód: Rav
Lokalizacja: Sieradz/ Zadzim

Cytuj:
Lepiej wygląda w SSC dlatego, że górne halogeny jakoś się ładniej komponują z nowymi lampami :)
Halogeny halogenami, ale i glob w SSC ma nowszy design. SSC bez halogenów też się lepiej komponuje z dołem niż SC.
Mimo wszystko nowy XF jak na razie mi się nie podoba.

_________________
Polska Mieszkam w Polsce


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 13 lis 2012, 4:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2012, 2:13
Posty: 1
GG: 38883622

Z tego co widzę producenci robią wszystko by zabić tego ducha za którego pokochałem drogowe lokomotywy. Jeszcze niech skakankę tak okaleczą do kompletu, bo to ostania ładna ciężarówka na rynku. To już nie jest DAF ;]


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 13 lis 2012, 17:03

Nie jestem w stanie ogarnąć, dlaczego niektórzy tak narzekają. Narzekają na wygląd zewnętrzny.
Ileż razy na Forum była poruszana kwestia wyglądu? Koledzy, czas się przyzwyczaić, że zmiany będą następowały, czy to się nam podoba, czy też nie. Zmiany idą w kierunku, w którym były pokazywane "concept car-y" i to ma przełożenie na wygląd. Wygląd podyktowany aerodynamiką. Niskim zużyciem paliwa. Koniecznością modularyzacji, która znacząco wpływa na koszta produkcji. Wszystko to przekłada się na koszta eksploatacji, na które teraz zwracają baczną uwagę użytkownicy.
Niestety, część projektów na "deskach projektantów" wygląda imponująco. Niemniej jednak możliwości technologiczne wykonania pewnych elementów są wystarczająco kosztowne, by zweryfikować ich kształt, wygląd, funkcjonalność i przedstawić coś, co wydaje się być kompromisem pomiędzy estetyką a kosztami produkcji.


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 13 lis 2012, 17:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4064
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
co wydaje się być kompromisem pomiędzy estetyką a kosztami produkcji
I jak zwykle w takich wypadkach wygada jak kupa...

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 13 lis 2012, 18:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 727
Lokalizacja: Lublin

Cytuj:
Nie jestem w stanie ogarnąć, dlaczego niektórzy tak narzekają. Narzekają na wygląd zewnętrzny.
Ileż razy na Forum była poruszana kwestia wyglądu? Koledzy, czas się przyzwyczaić, że zmiany będą następowały, czy to się nam podoba, czy też nie. Zmiany idą w kierunku, w którym były pokazywane "concept car-y" i to ma przełożenie na wygląd. Wygląd podyktowany aerodynamiką. Niskim zużyciem paliwa. Koniecznością modularyzacji, która znacząco wpływa na koszta produkcji. Wszystko to przekłada się na koszta eksploatacji, na które teraz zwracają baczną uwagę użytkownicy.
Niestety, część projektów na "deskach projektantów" wygląda imponująco. Niemniej jednak możliwości technologiczne wykonania pewnych elementów są wystarczająco kosztowne, by zweryfikować ich kształt, wygląd, funkcjonalność i przedstawić coś, co wydaje się być kompromisem pomiędzy estetyką a kosztami produkcji.
Otóż to. :) Zresztą gdyby pokazać w końcówce lat '80 i początku '90 dzisiejszego MP2, Rkę albo Chińczyka to reakcje byłyby pewnie takie same jak większości tutaj (albo jeszcze gorsze).

Jeśli chodzi o mnie to początkowo za cholerę nie mogłem się przekonać do tego DAFa, ale doszedłem do wniosku, że ocenię jak zobaczę na realu. Na niektórych zdjęciach wygląda fajnie, na innych dziwacznie. Najbardziej spodobał mi się na tym zdjęciu co pokazał Szaki. Świetnie się tam prezentuje.


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 13 lis 2012, 22:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5935

Cytuj:
Nie jestem w stanie ogarnąć, dlaczego niektórzy tak narzekają. Narzekają na wygląd zewnętrzny.
Ileż razy na Forum była poruszana kwestia wyglądu? Koledzy, czas się przyzwyczaić, że zmiany będą następowały, czy to się nam podoba, czy też nie. Zmiany idą w kierunku, w którym były pokazywane "concept car-y" i to ma przełożenie na wygląd. Wygląd podyktowany aerodynamiką. Niskim zużyciem paliwa. Koniecznością modularyzacji, która znacząco wpływa na koszta produkcji. Wszystko to przekłada się na koszta eksploatacji, na które teraz zwracają baczną uwagę użytkownicy.
Niestety, część projektów na "deskach projektantów" wygląda imponująco. Niemniej jednak możliwości technologiczne wykonania pewnych elementów są wystarczająco kosztowne, by zweryfikować ich kształt, wygląd, funkcjonalność i przedstawić coś, co wydaje się być kompromisem pomiędzy estetyką a kosztami produkcji.
Zgadza się. Ale ma to lepsze odniesienie doi np. nowego FH czy Actrosa. Wyglądają jak "transformersy", ale to kwestia opatrzenia. Jak się robi taki z dupy facelifting, to już nie jest kwestia opatrzenia się. Największy ból to brak spójnej koncepcji, dlatego tak kiepsko wygląda. Widać, że SSC, który ma zaokrąglany glob, wygląda zdecydowanie lepiej od SC.

Inna sprawa, że w zależności od tego jak samochód będzie pomalowany, będzie wyglądał mniej lub bardziej korzystniej.


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 13 lis 2012, 23:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

Cytuj:
Nie jestem w stanie ogarnąć, dlaczego niektórzy tak narzekają. Narzekają na wygląd zewnętrzny..
raz że obecnie jedynie wygląd można ocenić bo technicznie niec nie wiadomo a dwa to jest to forum o ciężarówkach, gdzie się je ocenia,
jak by było forum o motorach ,osobówkach, modzie, itd itd, to też by się tam coś oceniało, dyskutowało a nie zachwalało wszystko z góry na dół-"bo nowe, to widocznie tak ma być, i ma się podobać"
kwestia actrosa, volva to rzecz gustu-a tutaj mamy do czynienia z niedbalstwem?brakiem pomysłu?nie zapominajmy że to jest DAF , światowa marka, nie jakiś kamaz gdzie ma tylko jechać.
Cytuj:
Ileż razy na Forum była poruszana kwestia wyglądu? Koledzy, czas się przyzwyczaić, że zmiany będą następowały, czy to się nam podoba, czy też nie. Zmiany idą w kierunku, w którym były pokazywane "concept car-y" i to ma przełożenie na wygląd. Wygląd podyktowany aerodynamiką. Niskim zużyciem paliwa. Koniecznością modularyzacji, która znacząco wpływa na koszta produkcji. Wszystko to przekłada się na koszta eksploatacji, na które teraz zwracają baczną uwagę użytkownicy.
Niestety, część projektów na "deskach projektantów" wygląda imponująco. Niemniej jednak możliwości technologiczne wykonania pewnych elementów są wystarczająco kosztowne, by zweryfikować ich kształt, wygląd, funkcjonalność i przedstawić coś, co wydaje się być kompromisem pomiędzy estetyką a kosztami produkcji.
co jak co ale tutaj nie można tego zlepka tłumaczyć aerodynamiką,
bo jaki związek ma aerodynamika do boków auta ?jak by były inne przetłoczenia to nic by to nie zmieniało (chyba że 20lat temu im tak super wyszła aerodynamika że nie ma co poprawiac;)
a odnośnie góry kabiny SC to właśnie jak by im zależało to mogli by ją troszkę zaokrąglić.
jak dla mnie góra SSC i dół wyglądają nawet nawet, te światła bardzo łądne.
ale ni jak to się ma do całości.
wygląda to komicznie niczym A3ki, z przerobionym dużym grilem od nowszej wersji


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 14 lis 2012, 1:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Spójrzmy też na to że był to FACE LIFTING więc tylko lekkie odmłodzenie sylwetki. Góra kabiny w SSC wygląda lepiej bo jest nowsza, gdyby była góra od 95XF to wszyscy by mówili że ciągle wygląda tak samo, a góra w SC nie zmieniła sie od X lat więc nie ma się dziwić. Zresztą gdyby mieli zmieniać więcej w tym aucie wzrosły by koszty, projektowania, zmieniania lini produkcyjnych itp co pewnie już by się nie opłacało i wprowadzili by nowy model. Zresztą DAF robi same lity od XF95 :) Myślę że na ich nową ciężarówkę jeszcze przyjdzie nam poczekać.
Kolejny ważny, dla mnie najważniejszy dla mnie aspekt to wnętrze, a to w nowym XF'ie jest dużo przyjemniejsze niż w 105. W końcu 90% czasu spędza się w kabinie a nie stojąc i patrząc na auto :)


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 14 lis 2012, 11:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Daf to robi same lifty od serii Ati jeśli chciałbyś wiedzieć ;)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 14 lis 2012, 13:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

No wlasnie wiec nie ma co narzekac ze front nie pasuje do reszty zwlaszczw w SC :) zreszta.nowe ciezarowki zrobily tylko MB i Volvo :) Scania robi lifty od 4 bo R to zmienione wnetrze i front :) tak jak mowilem. Wieksza ingerencja w inne elementy kabiny spowodowaly by znaczacy wzrost kosztow :) albo Daf szykuje cos nowego w ciagu kilku lat albo nie zobaczymy nic innego jeszcze dlugo :)


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 14 lis 2012, 14:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Czytam sobie komentarze tych co narzekają. Powiem Wam tak, może i fakt, że przód trochę trąci myszką, w znaczeniu z deka nie pasuje do ogólnej bryły. Nie można mu za to odmówić estetyki i chaosu.

Narzekać można na wszystko, nawet na to, że gdyby DAF wyskoczył z zupełnie nowym projektem to nagle pojawiły by się komentarze w stylu "To już nie będzie wysuwanego stolika z kokpitu?", "To już nie to samo co SSC". "Dlaczego zmienili kokpit na tak nie praktyczny?". I tak dalej przykładów można by było mnożyć.

Faktem jest, że 99,9% narzekających na nowy pojazd ze stajni DAF-a dostała by go do pracy, wszystko nagle by zniknęło i nagle zamiast narzekania pojawiły by się zachwyty pod niebiosa.
Fakt, nie siedziałem w nowym XF, nawet nie widziałem go na żywo, ale idę o zakład, że wielu kierowców doceni przynajmniej 2 rzeczy. Pierwsza to mega wygodne łóżko, które już na zdjęciach wygląda tak, że osobiście nie powstydziłbym się takiego w moim pokoju. Druga sprawa to uchwyty na kubki i ten komfort, że na zakręcie naczynie nie przewróci się i nie zaleje nam kabiny.

W pozostałych kwestiach, choć wnętrze uległo tylko odświeżeniu, to teraz jeszcze bardziej przypomina osobową limuzynę niż tradycyjną ciężarówkę. Optycznie jest o wiele przytulniej niż w MP4 czy nowym FH.
Ja osobiście cieszyłbym się, gdybym mógł powozić taki pojazd. A co stylistyki zewnętrznej, to pamiętajcie, że kierowca siedzi w środku i to właśnie wnętrze powinno go najbardziej interesować.

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 14 lis 2012, 15:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
A co stylistyki zewnętrznej, to pamiętajcie, że kierowca siedzi w środku i to właśnie wnętrze powinno go najbardziej interesować.
Podzielam zdanie. Kierowca prowadzi pojazd, w nim śpi, w nim spożywa posiłki i jest to jego drugi dom. Liczy się wnętrze a całą otoczkę po wyjściu kierowca będzie oglądał przy wyjściach na parking, przy kontrolach itp. Zapytajmy teraz ile kierowców ceni sobie konkretną markę i za co?. Poczytajcie forum a znajdziecie odpowiedź a jak jesteście leniwi to Wam podpowiem. Otóż zawsze ocenia się wnętrze i jak ono jest funkcjonalne. Aspekty wizualne to w sumie pobieżna sprawa. To jest moje zdanie i powiela je wielu kierowców. Wystarczy spytać "korzysz markę DAF'" , pada odpowiedź "tak, cenią go za wielkie wyro i sporą przestrzeń" a gdzie jest disajn? no właśnie mało kto o tym wspomina. Wybiegając w przyszłość będziecie jeszcze bardziej narzekać bo auta typu Radiance to już bliższa jak dalsza wizja. Co jak co, ale ten prototyp Renault jest dla mnie po prostu czaderski i chętnie bym to auto widział już w seryjnej produkcji.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 15 lis 2012, 19:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 15 lis 2012, 22:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Ten film powinien zobaczyć każdy malkontent. Wyjaśnione jest tam wszystko z nowości i pokazane dużo szczegółów nie widocznych na pierwszy rzut oka. Świetna sprawa z tymi schowkami na karty płatnicze czy paliwowe, no i już wiadomo, że uchwyty na kupek są uniwersalne.
Jak dla mnie DAF rozłożył na łopatki nawet Actrosa!

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Ostatnio zmieniony 16 lis 2012, 10:19 przez Leszek, łącznie zmieniany 2 razy.
kupek? - to taki kubek tylko, że na kupe... /Leszek


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 15 lis 2012, 22:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Ten film powinien zobaczyć każdy malkontent.
That's right!. Na filmie nowy model we flagowym lakierze wygląda bardzo szykownie. Wnętrze choć, prawie nie zmienione, dodano tylko detaling to wygląda schludnie i atrakcyjnie. Wil Helmes w kabinie wystawowej, podzielonej na dwie części wygląda jak krasnal :lol: . Myślę, że jeśli w nowym modelu zrobią fix problemu z olejem to nowy XF będzie "najlepszym Dafem w historii".

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 15 lis 2012, 23:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
"korzysz markę DAF'"
Nie korzę!
Cytuj:
Jak dla mnie DAF rozłożył na łopatki nawet Actrosa!
Jak dla mnie to rozkładasz na łopatki takimi tekstami

bo
Cytuj:
Fakt, nie siedziałem w nowym XF, nawet nie widziałem go na żywo
Pewnie Actrosa też nie, ani Volvo ani Stralisa itp, itd.

Ale skoro
Cytuj:
uchwyty na kupek
to nie mam pytań :)

"De Gustibus est non est disputandum" a jak się siada za koło i robi po 12000km miesięcznie to trochę inaczej się patrzy na wiele rzeczy. Fajnie, że marzycie. Fajnie, że kochacie ciężarówki. Fajnie, że doceniacie jakąś markę czy się do niej przywiązujecie. Uświadomcie sobie jedną sprawę, że na tym świecie nie ma nic pewnego a punkt widzenia zmienią się z punktem siedzenia. Kochałem swoje pierwszą dziewczynę z całego serca ale w chwili obecnej cieszę się jak cholera, że nie jest moją żoną :)

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 16 lis 2012, 1:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Jeżeli kolego myślisz, że tym wpisem mnie zripostowałeś to muszę Cie zasmucić. Ponieważ domniemam, że forma wypowiedzi jaką użyłeś w stosunku do mnie wyciągając fragmenty cytatów nie miała w sumie znaczenia gdyż mając w swoim profilu znaczek mercedesa nie przyjmujesz do wiadomości, że jakaś inna marka może być lepsza.

Fakt nie siedziałem w wymienionych ciężarówkach, ale widziałem film i powiem Ci, że gdybyś trochę pomyślał i też go zobaczył, to doszedłbyś do wniosku, że DAF będzie palił mniej paliwa niż ukochany Actros. Zrozumiałbyś także, że chociaż nowy pojazd z gwiazdką w logu jest naszpikowany elektroniką i wyznacza standardy luksusu, to właśnie DAF będzie się lepiej sprzedawać, będzie chwalony przez kierowców i co ważniejsze - będzie zapewne wygrywał z Actrosem testy ekonomiczności!

A co do uchwytów na napoje to napisz mi, czy w Actrosie są one dostosowane pod domowe kubki?
I jeśli uważasz, że taki element w kabinie jest wart śmiechu, to chyba Ty nie jeździłeś w transporcie w ogóle. Ja trochę kilometrów zrobiłem i wiem, że dobrze mieć uchwyt, gdzie można włożyć kubek z gorącym płynem by potem nie stękać że boli brzuch od picia napojów gazowanych.

Tak wiec takimi akcjami z cytatami to ty mnie rozśmieszyłeś. I wiedz, że nie kocham ślepo marki DAF, po prostu jestem obiektywny!

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Tytuł: Re: Nowy Daf XF
Post Wysłano: 16 lis 2012, 7:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
"korzysz markę DAF'"
Nie korzę!
Ja też nie korzę a kojarzę :D

KornFanHead obiektywizm w swojej etymologii oznacza racjonalne kalkulowanie znając spektrum danej sytuacji, zjawiska w odniesieniu do wielowymiaru. Jakbyś wertował to forum po rożnych działach, to zauważyłbyś, że filippo doskonale wpisuje się w annały słowa obiektywizm. Nie jest stronniczy i ma swoje doświadczenie, którego za pomocą opuszek palców, oraz technologii komputerowej możesz doświadczyć. Co do DAF'a. Dla mnie ten film to czysty przykład neuromarketingu. Jest tak ułożony, by widz pamiętał prawie wszystko z seansu, a istota tego zjawiska polega na odpowiednim stymulowaniu uczuć, emocji rodzących się w naszej głowie. Czy DAF będzie bardziej ekonomiczny jak nowa gama Mercedesa?. Inżynierowie twierdzą, że tak bo inaczej nie mogą. Na procesie wprowadzania produktu nie mówi się o jego wadach by uzyskać jak największą grupę odbiorców czyli tzw. target place. Nie ujmuję tutaj niczego, nie mniej jednak ciężko będzie stać się pojazdem na tyle ekonomicznym by wyprzedzić np. nowego Actrosa jednak siła perswazji marketingowej jest wielka.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 6 z 17 [ Posty: 336 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 817 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: