Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2012, 13:41
Posty: 1

Witam,

Dokładnie 2 dni temu otrzymałem pismo z Głównej Inspekcji Transportu Samochodowego, że w dniu 04.10.2011 roku system Viatoll nie pobrał opłaty za przekroczenie bramownicy (za dwie bramki pobrał a za jedną nie). Nadmienię, że cały czas posiadałem środki pieniężne na koncie Viatoll. Nie poczuwam się do winy, ponieważ niepobranie opłaty było najprawdopodobniej spowodowane brakiem komunikacji urządzenia ViaBox zainstalowanego w moim samochodzie a bramownicą, którą w tamtym momencie mijałem – na co nie mam wpływu. Poniżej zamieszczam linki do skanu wezwania.

http://imgup.pl/di/7YV1/Wezwanie+Viatoll.jpg
http://imgup.pl/di/3I10/O%C5%9Bwiadczenie1.jpg
http://imgup.pl/di/XY41/O%C5%9Bwiadczenie2.jpg

Nie wiem w jaki sposób to wypełnić, ponieważ każda z opcji zawarta w oświadczeniu i formularzu, które muszę wypełnić jest dla mnie niekorzystna i obawiam się, że wypełniając te dokumenty skazuję się automatycznie na karę grzywny w wysokości 3 tys. zł.

Proszę o pomoc. Czy ktoś wie jak należy postąpić w takiej sytuacji? Czy powinienem w ogóle wypełniać to oświadczenie wraz z formularzem, czy od razu napisać odwołanie?

Proszę o pilną odpowiedź jeśli ktoś miał podobne zdarzenie, bądź wie co w takiej sprawie należy zrobić.

Pozdrawiam,
M


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Ja na Twoim miejscu bym nic nie wypelnial tylko osobiscie bym poszedl do ITD i pogadal bo listownie to nigdy sie nie dogadasz a wiadomo ze im zalezy aby wyciagnac kase nawet jesli jestes nie winny.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Też niedawno otrzymaliśmy takie pismo na którym również było napisane że bramownica nie odnotowała pobrania opłaty (w październiku 2011r) i proszą o wyjaśnienia. Po przegrzebaniu stosu tarczek i kontakcie z infolinią ViaTolla okazało się że pieniądze na koncie były a pojazdem kierował właśnie ojciec (właściciel firmy). Wpisał więc własne dane w odpowiednie rubryki, w wyjaśnieniach opisał całą sytuację jak również fakt iż podczas jazdy nie zauważył niczego niepokojącego związanego z ViaBoxem, odesłał i do dziś zero odzewu ze strony ITD. :wink:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 wrz 2012, 9:26
Posty: 2

Najlepiej próbować na miejscu wyjaśnić, sami się przecież do błedu nie przyznają.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2006, 18:42
Posty: 227
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Witam

Ja równierz dostałem taki formularz do wyjaśnienia lecz moja sytuacja jest inna.. Sprzedałem pojazd, ViaBoxa zabrałem gdyż kupujacy przyjechał ze swoim urządzeniem Viabox, gdzieś w polsce zabrakło mu pieniędzy na koncie i przejechał 3 bramki bez opłaty, mam nadzieje że zakończy sie na wyjasnieniach choć zastanawia mnie czy dobrze zrobiłem, czy można było tak "podmienic" urządzenia do opłat, (każde urządzenie jest przypisane do konkretnego pojazdu i numeru rejestracyjnego).

Pozdrawiam

_________________
Mój uśmiech jest bezcenny za wszystkie inne zapłacisz kartą VISA :):)
>>>>V8POWER<<<<
MOC JEST BOGIEM PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM QUATTRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

Urządzenie Via BOx jest przypisane do auta ale i również do danego właściciela auta tak wiec zabierając swojego via box-a postąpiles słusznie. Mało tego to ty zapłaciłeś za tego via boxa wiec jest twoją własnością


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: