Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2012, 16:07
Posty: 2

Witam! Panowie proszę pomóżcie!!! W moim Renault Magnum e-tech 440 z 2004 r przy hamowaniu wielokrotnym ( jazda w korku ) zaświeca się STOP i wyświetla "Danger whell lock". Pedał hamulca staje się twardy i słabiej hamuje. Brak jest wówczas świateł stopu w naczepie i koniu. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu usterka zanika by po kilkudziesięciu czy kilkuset kilometrach pojawić się na nowo. Byłam w trzech serwisach, podłączano pod komputer, niby miała być podstawa osuszacza ale wymieniłam i dalej to samo. Drugi pneumatyk mówi, że zawór główny zaś trzeci , że zawór czterodrożny. Może miał ktoś podobny przypadek? Proszę pomóżcie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2009, 21:14
Posty: 429
GG: 8174728
Samochód: B8
Lokalizacja: ŁÓDŻ-SULEJÓW

Witam. Rozwiązanie twojego problemu jest bardzo proste...tyko potwierdź go porządną diagnostyką...bo wydać w ciemno 1,5-2tyś to się nie opłaca...do wymiany zawór nastawczy, lub uszkodzona wiązka od niego...aha a błąd po przetłumaczeniu to niebezpieczeństwo blokady kół...nie jest to problem pneumatyki tyko elektryki, dopiero jak się to wyświetli to hamulce zaczynają być sterowane pneumatycznie i dlatego pedał jest inny są kiepskie i nie ma abs-u..pozdr.

_________________
SPEC.RENAULT TRUCK, VOLVO..DĄBROWA NAD CZARNĄ WOJ ŁÓDZKIE DK74
TEL. 509-036-498
-WYJAZDY NA AWARIE ELEKTRYKI I ELEKTRONIKI RENAULT I VOLVO- ADBLUE, APM, DEFEKT 200,DEFEKT WTRYSKU,DEFEKT IMMOBILIZERA,WYŁ.IMMOBILIZERA, ITP.). zapraszamy do grupy:
https://www.facebook.com/groups/235395747040110/


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2010, 11:10
Posty: 110
GG: 1
Samochód: volvo, renault
Lokalizacja: południe RP

Dokładnie i bez zbędnych słów. Ćwiczyłem dokładnie to samo...
PS.
Widzę tylko kilka osób na forum które są w temacie...

_________________
Jeśli pomogłem, a robię to dla przyjemności - podziękuj.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2012, 16:07
Posty: 2

Witam! Dziękuję za pomoc. Faktycznie problem dla tiger918 okazał się banalnie prosty a mi spędzał sen z powiek. Człowiek na prawdę zna się na rzeczy, w ciągu godziny mój problem został rozwiązany. Polecam, bo facet jest konkretny i ma pojęcie o tym co robi. A na jazdę po serwisach........szkoda czasu!!!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2010, 21:32
Posty: 56
GG: 4015060
Samochód: Magnum 480 DXI

Dziś doświadczyłem tego samego co Ewelina i stało sie to znienacka . Jak wracałem z załadunku też zapaliła sie kontrolka o możliwości zblokowania kól i wył. i włą. zapłonu pomogło ale na trasie kilka razy musiałem to ćwiczyć. Zwaliłem to na warunki jakie dziś były ale widać myliłem się


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: