Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 sie 2012, 18:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

Witam

Koledzy wybieram sie jutro do Austri nie bede jednak wjeżdżał w głąb
tylko dosłownie 10km za granice Węgiersko-Austryjacką.
nie bede korzystał z autostrady ani żadnej drogi ekspresowej mam pytanie czy związku z tym musze nabyć Go boxa czy nie ?, na co jeszcze zwrócić uwagę ?

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Post Wysłano: 20 sie 2012, 18:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2008, 18:18
Posty: 220
GG: 6002013
Samochód: z chłodnią
Lokalizacja: Łódź

A ktorym przejsciem/droga bedziesz wjezdzal?


Post Wysłano: 20 sie 2012, 19:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 18:12
Posty: 171
GG: 8161983
Lokalizacja: Kalisz/PPL

Może nie w odpowiednim czasie, ale od niedawna na Austrii chodzi Tollcolect.


Post Wysłano: 20 sie 2012, 19:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2008, 18:18
Posty: 220
GG: 6002013
Samochód: z chłodnią
Lokalizacja: Łódź

Chodzi Toll Collect ale tylko pod warunkiem ze w umowie firma ma taki zapis


Post Wysłano: 20 sie 2012, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2010, 9:55
Posty: 44
Samochód: Niebieskie Volvo
Lokalizacja: Reda

Jeżeli będziesz jechał tak jak piszesz to nie musisz.
Toll Colect wtedy będzie działał jak zarejestrujesz się przez stronę internetową, samo z automatu nie działa . Ja mam jedno i drugie osobno "kupione" i działa osobno. Nikt w firmie nie miał czasu ,żeby to załatwić.


Post Wysłano: 06 sie 2013, 10:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Panowie mam taki problem. Jestem w tej chwili na wycieczce objazdowej po Europie. Wczoraj miałem przejazd z Niemiec do Salzburga w Austrii. Odcinek niewielki na wjeździe zakupiłem Go Boxa i doładowałem. Na wieczór wracałem do niemiec i tu pojawił sie problem. Wyjeżdżając postanowiłem zwrocić go boxa i odzyskać niewykorzystane euro za przejazdy ok 60 euro zrobiłem to też z tego względu że autokar ktorym jezdze ma zostac sprzedany wiec go box i tak poszedł by na śmieci. I na wyjeżdzie był Shell w ktorym mozna było to oddać po lewej stronie zjechałem specjalnym zjazdem na lewa strone z prawej częsci autostrady oddałem go boxa przeleli pieniadze na routexa. Poźniej wyjeżdzajac do niemiec jakos tak dziwnie sie pogubiłem że powrociłem na autostrade austryjacka w zwiazku z czym przejechałem autokarem przez 1 bramke tuż przed granica niemiecka bez go boxa dodam że 20 min wczesniej przejechałem ta bramke z go boxem. Na jaki mandat musze sie nastawiać? Da sie to jakoś odkrecic aby uniknąć kary? jeszcze takie pytanko czy jak bramka od opłat drogowych robi fotke to czy przesyłaja od razu mandat tak jak w niemczech że siedzisz na pilotce autokaru bądź stoisz bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Przepraszam za znaki ale piszę z telefonu...

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 09 sie 2013, 15:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Panowie mam taki problem. Jestem w tej chwili na wycieczce objazdowej po Europie. Wczoraj miałem przejazd z Niemiec do Salzburga w Austrii. Odcinek niewielki na wjeździe zakupiłem Go Boxa i doładowałem. Na wieczór wracałem do niemiec i tu pojawił sie problem. Wyjeżdżając postanowiłem zwrocić go boxa i odzyskać niewykorzystane euro za przejazdy ok 60 euro zrobiłem to też z tego względu że autokar ktorym jezdze ma zostac sprzedany wiec go box i tak poszedł by na śmieci. I na wyjeżdzie był Shell w ktorym mozna było to oddać po lewej stronie zjechałem specjalnym zjazdem na lewa strone z prawej częsci autostrady oddałem go boxa przeleli pieniadze na routexa. Poźniej wyjeżdzajac do niemiec jakos tak dziwnie sie pogubiłem że powrociłem na autostrade austryjacka w zwiazku z czym przejechałem autokarem przez 1 bramke tuż przed granica niemiecka bez go boxa dodam że 20 min wczesniej przejechałem ta bramke z go boxem. Na jaki mandat musze sie nastawiać? Da sie to jakoś odkrecic aby uniknąć kary? jeszcze takie pytanko czy jak bramka od opłat drogowych robi fotke to czy przesyłaja od razu mandat tak jak w niemczech że siedzisz na pilotce autokaru bądź stoisz bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Przepraszam za znaki ale piszę z telefonu...

A była kamera? Jeśli była i zrobiła Ci fotkę to każda jedna w Austrii to koszt 220euro. Na firmę nic nie przyjdzie, przy kontroli może byc jedynie problem. Skoro maszyna idzie na sprzedaż to według mnie nie ma co się stresowac.


Post Wysłano: 10 sie 2013, 11:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Sprzedawac jak najszybciej busa i spokoj, numery rejestracyjne pojda do kosza to i problem zniknie :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 10 sie 2013, 14:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

skontaktuj się z numerem 43 (0)1 955 12 66 jest to numer ASFINAG Service Center.
wyjaśnij cała sytuację i poproś o wskazanie możliwości zapłaty za przejechany odcinek w związku z popełniona pomyłką w wyborze drogi.
zaznacz że chwilę wcześniej zwróciłeś na granicy urządzenie bo wyjechałeś z terenu obowiązywania opłaty.

tobie te parę groszy nie zaciąży, ale dlaczego przez pomyłkę mamy być postrzegani jako cwaniacy.
Cytuj:
Sprzedawac jak najszybciej busa i spokoj, numery rejestracyjne pojda do kosza to i problem zniknie :D
:oops:

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 10 sie 2013, 18:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Taa i mila pani jeszcze ci kawe i ciastko zaproponuje przez ten telefon, jak autokar ma byc sprzedany to na uj srac do wlasnego portfela? za chiny ludowe bym sie nie pucowal do nich,zlodziejska rasa i tyle...

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 10 sie 2013, 18:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Taa i mila pani jeszcze ci kawe i ciastko zaproponuje przez ten telefon, jak autokar ma byc sprzedany to na uj srac do wlasnego portfela? za chiny ludowe bym sie nie pucowal do nich,zlodziejska rasa i tyle...
widzisz niektórzy mają zasady i honor ty chyba do takich nie należysz.
sam kiedyś ze Szwajcarii do Austrii wjechałem bez urządzenia bo nie było gdzie kupić (wypożyczyć) i zaraz wyjechałem do Niemiec koszt przejazdu wyniósł chyba z 5 euro + 20 minut załatwiania (postoju) na granicy A-D.
mnie jakoś nie ubyło i asfinang się nie wzbogacił, ale ja mam jakieś zasady.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 10 sie 2013, 20:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Dzięki Panowie za zainteresowanie moim problemem. Zadzwonię w poniedziałek z firmy lub poproszę kogoś w firmie żeby skontaktował się z tym numerem.
Autokar pójdzie na sprzedaż ale dopiero za jakiś czas możliwe że do końca roku dopiero.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: