Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2010, 18:49
Posty: 25
GG: 0
Samochód: IVECO 65 C 150

Witam,mam zamiar kupić Nowego Fiata DUCATO.Auto-LAWETA z roku 2012.3LITRI 180KW.Co o tym AUCIE sądzicie,jakie ma spalanie i amortyzacja jego,jest sens pchać się w to,czy może coś innego kupić,nie musi być nowe też AUTO.TYLKO ŻEBY ZARABIAŁO :D


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 cze 2007, 19:26
Posty: 109
GG: 5995409
Samochód: E220 Coupe
Lokalizacja: Warszawa

Żeby zarabiać to ważna jest praca a nie marka auta. Laweta do 3,5t sprawdzi się do lżejszych zadań, uniwersalniejsza będzie 6,5t, ale wtedy inne koszta dochodzą.

_________________
W124 220CE - dla smaku.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2010, 18:49
Posty: 25
GG: 0
Samochód: IVECO 65 C 150

Cytuj:
Żeby zarabiać to ważna jest praca a nie marka auta. Laweta do 3,5t sprawdzi się do lżejszych zadań, uniwersalniejsza będzie 6,5t, ale wtedy inne koszta dochodzą.
Praca jest,wydaję mi się że auto tu jest najważniejsze do pracy


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Sprinter lub LTek ? może lepiej pomyśleć o Atego , dużo zależy jaki teren , jaka praca i co wozisz dokładnie.Bo jak busiki jakieś się trafiają, terenówki czy coś większego to tego Fiata szybciutko zakatujesz...

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2011, 23:31
Posty: 184
GG: 3477552
Samochód: MAN 12.224 Sprinter 412 Atego 1528

Myślę ze fiacik jest za cienki.. uwierz ze auto-lawetą wozi się wszystko. od palet do małych kombajnów wiec atego było było dużo lepszym wyborem. Znajomy ma 814 i zdarza mu się wozić nawet 6 tonowe traktory albo ostrówki. Mercedes trochę dostaje w dupę ale już się kilkanaście razy spłacił wiec jak rama pęknie nikt nie będzie płakał. Ile masz kasy ? na auto ?
http://szukaj.pl.mobile.eu/ciezarowka-o ... abNumber=1

to mi wpadło w oko na mało auto lawetę najazd wydłuży o około 1,5m zwrotne ładowne bez problemu ładujesz koparko ładowarki czy ciężkie traktory :). Niski środek ciężkości


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Za 80 tysięcy znajomy sprzeda Ci DAFa CFa 85.430 z gotową zabudową + HDS na aucie. Samochód zadbany i dopieszczony. Samochod w konfiguracji 6x2. Na niego tez załadujesz praktycznie wszystko od koparek , osobówek po palety z kostką itd ;)

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2011, 23:31
Posty: 184
GG: 3477552
Samochód: MAN 12.224 Sprinter 412 Atego 1528

Wiadomo ze duży sprzęt jest fajny tylko czy zawsze jest na niego robota ? taki man co podałem jest w miarę uniwersalny. ciężko kupić sprzęt do wszystkiego.. wiadomo na upartego mozna jechać do Holandii kupić hakowca 10x4 z hdsem.. postawić na placu platofrme beczke do scieków i kipper. Ale czy będzie na to robota ? ten Man który Ci podałem jako platforma był by akurat bo spalanie z osobówka było by do przyjęcia.. i zawsze możesz przewieść coś ciężkiego. Ja kupił bym 3 rożne auta. Ale sam nimi nie mogę na raz jeździć a uwierz mi ze kierowca ma w dupie twój biznes..


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Dlatego kolega musi określić czy potrzebuje wozić wyłącznie osobówki czy będzie miał jakieś inne żródło przychodu ;)

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2010, 18:49
Posty: 25
GG: 0
Samochód: IVECO 65 C 150

Cytuj:
Dlatego kolega musi określić czy potrzebuje wozić wyłącznie osobówki czy będzie miał jakieś inne żródło przychodu ;)
Witam,nastawiam się na masę auta do 3.5 ton.Zamiar mam wziąć kredyt.Taki FIAT DUCATO-NOWY.Kosztuję 130 tyś Brutto


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2010, 18:49
Posty: 25
GG: 0
Samochód: IVECO 65 C 150

Witam wszystkich.Pisałem wcześniej na temat NOWEGO FIATA DUCATO 3L.180KM.Auto ma służyć jako AUTO-LAWETA.Pomoże mi ktoś powiedzieć na ten temat coś ,jakie to Samochody,,czy pchać się w to,czy zakupić inny samochód,też AUTO-LAWETA.Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Może coś napiszę bo jechałem za kierownika nie fiaciorem lecz bliźniaczą cytryną do Belgi. SIlnik 3.0 rocznik 2012. Zrobiłem około 4,5tysia km. Do auta podpięta laweta z obrotnicą na 2 auta.

Auto bardzo delikatne, wszystko chodziło przyzwoicie, ale plastiki w środku po 27 tyś km skrzypiały jak w starym fiacie i miał problemy z elektryką drzwi. Spalanie średnie 12 litrów. Niestety, ale silnik zbyt mułowaty do takiej pracy.

O tym co było w dowodzie a tym co faktycznie na wadze nawet nie piszę. Lewizna jakiej mało. Na powrocie zebrałem mandat za przeładowanie na marne 780 euro. Szef siedzący obok nawet nie mrugnął okiem.

W mojej opinii to auto nie nadaje się do takiej pracy:
- delikatne,
- plastiki,
- słabe,
- problem z ładownością :]

Decyzja należy do Ciebie :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2010, 18:49
Posty: 25
GG: 0
Samochód: IVECO 65 C 150

Cytuj:
Może coś napiszę bo jechałem za kierownika nie fiaciorem lecz bliźniaczą cytryną do Belgi. SIlnik 3.0 rocznik 2012. Zrobiłem około 4,5tysia km. Do auta podpięta laweta z obrotnicą na 2 auta.

Auto bardzo delikatne, wszystko chodziło przyzwoicie, ale plastiki w środku po 27 tyś km skrzypiały jak w starym fiacie i miał problemy z elektryką drzwi. Spalanie średnie 12 litrów. Niestety, ale silnik zbyt mułowaty do takiej pracy.

O tym co było w dowodzie a tym co faktycznie na wadze nawet nie piszę. Lewizna jakiej mało. Na powrocie zebrałem mandat za przeładowanie na marne 780 euro. Szef siedzący obok nawet nie mrugnął okiem.

W mojej opinii to auto nie nadaje się do takiej pracy:
- delikatne,
- plastiki,
- słabe,
- problem z ładownością :]

Decyzja należy do Ciebie :)
Witam.Pojedyncza kabina.To w dowodzie mają 1.5 .t niby.Wydaję mi się że taki waży 2T,więcej chyba nie waży.Taki mandat 780 Euro,to chyba coś dużego miałeś na pace,albo na LAWECIE.Mówisz o silniku 3l.180km.A Co myślisz o Sprinter model.3.160km.To ile taki waży na pusto..Albo co kupić,żeby pracowało.Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Miał podwójną kabinkę. Mandat zerwali za przeładowaną przyczepę, ale właściciel pojazdu modlił się, żeby nie zważyli auta bo tam było raptem koło tony ładowności :lol:

Na temat innych aut nie piszę bo nie miałem z nimi styczności :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2012, 18:40
Posty: 16
Samochód: Master&Ducato
Lokalizacja: Wrocław i Polska cała

Podwozie (rama) 180 Ducato to około 1800 kg przy pojedyńczej kabinie i max rozstawie osi. Robimy na tym lawetę 100 % alu o wadze 250 Kg. Co łącznie daje z 2050 kg. Czyli w papierach mamy 1450 kg. Biorąc pod uwagę, że jest jednak u władzy pewna tolerancja na większość osobówek wystarczy. Fakt. Busa już tym nie powieziesz choć np. DMC ciągniętej przyczepy to 3 T więc na przyczepie można.

Ducato zrobimy z taką lawetą za 90 tys. zł netto. Czy warto? Nie wiem. Nie jeżdżę, ale się sprzedają. Mamy taką wystawioną na edostawcze.otomoto.pl - można zerknąć.

Pozdrawiam

_________________
Mateusz
tel. 881 414 118

Samochody użytkowe i finansowanie dla firm


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1598
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Kumpel teraz jezdzil po dealerach i szukal dostawczaka do 3,5t z podwojna kabina i skrzynia otwarta - ogladal sprintery, daily, LT (obecnie jezdzi LT ) i blizniaki (ducato,boxer,jumper) - zdecydowal sie na ducato, wyposazenie, ksztalty, gabaryty no i cena. Silniki, no jak to fiaty/iveca - wiadomo ,ze nie do zdarcia.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2012, 8:59
Posty: 98
Samochód: Subaru Impreza
Lokalizacja: LUBLIN

Ostatnio z kolezka przetestowalismy ta lawete.
http://otomoto.pl/fiat-ducato-autolawet ... 75207.html
Nic szczególnego, spalanie 10-12 z autkiem 1400kg na plecach.


Ostatnio zmieniony 09 lis 2012, 19:03 przez GUPETTO, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2010, 18:49
Posty: 25
GG: 0
Samochód: IVECO 65 C 150

Cytuj:
Ostatnio z kolezka przetestowalismy ta lawete.
http://otomoto.pl/fiat-ducato-autolawet ... 75207.html
Nic szczególnego, spalanie 10-12 z autkiem 1400kg na plecach.
Nic szczególnego,czyli co,o spalanie chodzi,wydaje mi się jaką kto ma nogę :D


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2012, 8:59
Posty: 98
Samochód: Subaru Impreza
Lokalizacja: LUBLIN

Cytuj:
Cytuj:
Ostatnio z kolezka przetestowalismy ta lawete.
http://otomoto.pl/fiat-ducato-autolawet ... 75207.html
Nic szczególnego, spalanie 10-12 z autkiem 1400kg na plecach.
Nic szczególnego,czyli co,o spalanie chodzi,wydaje mi się jaką kto ma nogę :D
Ogólnie to odpycha sie to, za długie najazdy ma.
Mozna by go kupic, ale napewno nie za taka kase.
No i delikatny ten najazd troche,osobowke zabierze ale małego vana lub busa bał bym sie.
Znajomy na Iveco gdzies tam robił cały najazd,fakt ze dał niecałe 17tysi ze wciagarka, ale dobrze zrobiony najazd,nie ugina sie i wogóle.
Zalezy do czego kto szuka.
Na osobowki ok,ale cos ciezszego to juz problem.
My mamy Iveco Daily i Sprinter w maxie wchodzi, a drugie to Iveco Eurocargo na poduchach, wszelkie koparki, bobki,traktory zaden problem.


Ostatnio zmieniony 09 lis 2012, 15:57 przez Lukassz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ortografia! I zacznij używać polskich znaków przy pisaniu postów.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1598
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

No ale Ducato wiadomo, ze jest do 3,5t i samo wazy co najmniej 2t wiec ladownosci w najlepszym przypadku zostaje 1,5 ale jak przypuszczam to pewnie z 1,2t. Co za tym idzie Vana czy busa wozic nim nikt nie powinien, a wpakowac "solidny" najazd to ladownosci zostanie z 800kg. Trzeba wiedziec co sie chce i do czego. Ale w sumie jak wiadomo "laweciarze" w wiekszosci to kombinatorzy i kto by patrzyl na prawo i oficjalne ladownosci ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:59
Posty: 395
GG: 2244591
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Kluczbork OKL

Znajomy ma fiata ducato nówke auto-lawetę przebieg coś chyba koło 80tkm i więcej czasu w serwisie niż na trasie...

_________________
http://www.lechmot.pl
1.Twój problem nasze pieniądze.
2.Zawsze PIERWSI przy Tobie!.
3.Marudź ile chcesz a płać ile się należy!.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: