Auto-Mix - lod贸wki samochodowe, klimatyzatory postojowe, us艂ugi transportowe, transport mi臋dzynarodowy.

Truck-Man Cz臋艣ci Man

40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna

Je艣li by艂by艣 zmuszony do przekroczenia dopuszczalnego czasu jazdy, kt贸r膮 z opcji by艣 wybra艂?
Jazda z kart膮 w tachografie 34%  34%  [ 44 ]
Jazda bez karty 21%  21%  [ 27 ]
Jazda na cudzej karcie 12%  12%  [ 16 ]
Jazda na magnesie 33%  33%  [ 42 ]
Liczba g艂os贸w : 129
Autor Wiadomo艣膰
PostWys艂ano: 05 lip 2012, 17:37 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 4585677
Temat jazdy "na magnesie" a raczej konsekwencji wynikaj膮cych z takiej jazdy poruszany by艂 na forum niejednokrotnie. Kto pracuje jako kierowca zawodowy na pewno spotka艂 si臋 z sytuacj膮, 偶e trzeba by艂o dojecha膰 na roz艂adunek pomimo ko艅cz膮cego si臋 dozwolonego czasu jazdy czy pracy. Niewielki odsetek kierowc贸w odm贸wi z艂amania przepis贸w czego konsekwencj膮 mo偶e by膰 nawet utrata pracy. Niestety takie s膮 realia. Jednak wi臋kszo艣膰 zastraszonych pracownik贸w zgodzi si臋 na jawne 艂amanie prawa. Jak szef jest "w porz膮dku" to zapewni pracownika, 偶e w razie kontroli on pokryje koszty mandatu. Mo偶e i dotrzyma s艂owa, ale co je艣li w czasie tej nielegalnej jazdy zdarzy si臋 wypadek? Szef p贸jdzie za nas do wi臋zienia? Oczywi艣cie, 偶e nie, wyprze si臋 wszystkiego. Du偶o by mo偶na by o tym pisa膰, ale nie t臋 kwesti臋 chcia艂em poruszy膰.

Godz膮c si臋 na tak膮 jazd臋 mamy kilka wyj艣膰:

1. Jazda z w艂o偶on膮 kart膮 kierowcy, nie manipuluj膮c przy tachografie i impulsatorze. Po dojechaniu do celu robimy wydruk i opisujemy. Je艣li przeci膮gniemy czas jazdy o 15 minut to mo偶na to jako艣 sensownie wyt艂umaczy膰, cho膰by za pow贸d podaj膮c brak miejsc parkingowych. No dobrze, ale jak opisa膰 sytuacj臋, kiedy przekroczymy czas jazdy o godzin臋 czy d艂u偶ej? Pozostaje si臋 modli膰, 偶eby w ci膮gu 28. dni nie przytrafi艂a nam si臋 偶adna kontrola.

2. Jazda bez karty po uprzednim wpisaniu funkcji START OUT (wydaje mi si臋, 偶e tak b臋dzie lepiej, bo zawsze mo偶emy si臋 t艂umaczy膰, 偶e auto jecha艂o na serwis). Je艣li w trakcie takiej jazdy zostaniemy zatrzymani do kontroli to raczej 偶adne t艂umaczenie nas nie uratuje, ale poniesiemy mniejsze konsekwencj臋 ni偶 za jazd臋 "na magnesie". Sko艅czy si臋 na grzywnie. Jednak je艣li uda nam si臋 unikn膮膰 kontroli to i tak przez 28 dni jest si臋 czego obawia膰. Nigdy nie mia艂em takiej sytuacji, ale podejrzewam, 偶e wtedy ITD, czy BAG czy inne s艂u偶by mog膮 (cho膰 nie musz膮) skontaktowa膰 si臋 z w艂a艣cicielem firmy celem ustalenia kto w tym czasie prowadzi艂 samoch贸d. Je艣li szef na nas wska偶e, to r贸wnie偶 mamy nieprzyjemno艣ci.

3. Jazda na cudzej karcie (cz臋sto szefa). My艣l臋, 偶e w tej sytuacji pope艂niamy przest臋pstwo i konsekwencje mog膮 by膰 por贸wnywalne z jazd膮 "na magnesie". Jednak problemy si臋 zaczn膮 tylko je艣li zostaniemy z艂apani na gor膮cym uczynku.

4. Jazda "na magnesie". Podczas kontroli jeste艣my "ugotowani". R贸wnie偶 w ci膮gu 28 dni ITD mo偶e dopatrzy膰 si臋 niezgodno艣ci zwi膮zanych z systemem Viatoll. ITD ma wgl膮d do informacji kiedy dane auto przeje偶d偶a艂o pod bramownicami. Pytanie, czy korzystaj膮 z tego? Je艣li tak to jakie s膮 procedury kiedy zauwa偶膮 takie niezgodno艣ci? S膮 te偶 inne metody, jednak trudniejsze do zdiagnozowania i udowodnienia.

Podsumowuj膮c- najlepszym wyj艣ciem wydaje si臋 jazda bez karty lub na cudzej karcie. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Znacie jakie艣 sytuacje z 偶ycia wzi臋te jakie s膮 konsekwejce podczas kontroli w przytoczonych przeze mnie przyk艂adach?

Mo偶e wygl膮da to jak poradnik jak najlepiej "oszuka膰 tacho", ale w sumie takie by艂o za艂o偶enie...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 05 lip 2012, 18:23 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

szeri88 pisze:
Podsumowuj膮c- najlepszym wyj艣ciem wydaje si臋 jazda bez karty lub na cudzej karcie. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Najlepszym wyj艣ciem jest jazda zgodnie z prawem, ale idzie za tym cz臋sto utrata pracy.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 05 lip 2012, 18:46 
U偶ytkownik

GG: 1414872
Samoch贸d: Volvo FH440 Globetrotter
Zdecydowanie wybra艂bym pierwsz膮 opcje. Wola艂bym przeholowa膰, a jecha膰 na siebie. Mieli艣my wyk艂ady z inspektorem i t艂umaczy艂 nam, czy nam si臋 to b臋dzie op艂aca膰. Jazda na magnesie to kara kilkunastu tysi臋cy z艂otych, a za przeholowanie czasu pracy mo偶emy dosta膰 (jako kierowcy), maximum 150 z艂. (NIEZALE呕NIE OD TEGO ILE PRZEKROCZYMY!), a za brak odpoczynku 100 z艂. Czyli na dobr膮 sprawe mo偶emy dosta膰 maxymalnie 250 z艂. mandatu i mie膰 reszte z g艂owy. Wed艂ug mnie nieraz nie op艂aca si臋 kombinowa膰, bo mo偶na na tym o wiele wi臋cej straci膰...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 05 lip 2012, 18:53 
U偶ytkownik

GG: 0
Samoch贸d: eFHacz
Skoro ju偶 jest taki temat to mam jedno proste pytanie: Jakie poniose konsekwencje je艣li policja, b膮d藕 inspekcja przy艂apie mnie na je藕dzie na "czystej tarczce" (no wiecie, w sensie, 偶e nie wypisane 偶adne pole...)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 05 lip 2012, 18:58 
U偶ytkownik

GG: 1414872
Samoch贸d: Volvo FH440 Globetrotter
ciapek pisze:
Skoro ju偶 jest taki temat to mam jedno proste pytanie: Jakie poniose konsekwencje je艣li policja, b膮d藕 inspekcja przy艂apie mnie na je藕dzie na "czystej tarczce" (no wiecie, w sensie, 偶e nie wypisane 偶adne pole...)

50 zl. za brak ka偶dego wpisu. Np. nie b臋dziesz mia艂 imienia i nazwiska - 50 z艂., ale jak ju偶 nie b臋dziesz mia艂 np. imienia i nazwiska i miejscowo艣ci startu = 100 z艂.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 05 lip 2012, 19:34 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 37985486
po pierwsze, gdy brakuje nam do miejsca za- lub roz艂adunku niewiele do godziny, to po zako艅czeniu czasu mo偶emy zrobi膰 wydruk, a w przypadku tacho analogowego napisa膰, 偶e nie by艂o bezpiecznego miejsca parkingowego, zgodnie z 561/2006 art. 12. wi臋c po co kombinowa膰.

natomiast nawet jazda po przekroczeniu dopuszcalnego czasu jest wykroczeniem, a kombinowanie w rodzaju podmiany karty, wy艂acznik lub magnes to oszustwo. w razie wypadku robi si臋 nieciekawie.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 05 lip 2012, 20:12 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 0
Samoch贸d: Hulajnoga
Cyryl pisze:
po pierwsze, gdy brakuje nam do miejsca za- lub roz艂adunku niewiele do godziny, to po zako艅czeniu czasu mo偶emy zrobi膰 wydruk, a w przypadku tacho analogowego napisa膰, 偶e nie by艂o bezpiecznego miejsca parkingowego, zgodnie z 561/2006 art. 12. wi臋c po co kombinowa膰.

natomiast nawet jazda po przekroczeniu dopuszcalnego czasu jest wykroczeniem, a kombinowanie w rodzaju podmiany karty, wy艂acznik lub magnes to oszustwo. w razie wypadku robi si臋 nieciekawie.

Wracaj膮c od romk贸w w tym miesi膮cu spotka艂em kierowc臋, kt贸ry powiedzia艂 mi, 偶e przekiblowa艂 na granicy ponad 24h, bo zaznaczy艂 w tacho dojazd do samochodu [art. 9 ust.2 i 3 rozporz膮dzenia (WE) nr 561/2006]. Romki stwierdzili, 偶e koniec urlop贸wki =/= czas rozpocz臋cia pracy i powiedzieli, 偶e nie ma takiej imprezy - dzi臋kuj臋, do widzenia. Jak to mawiaj膮: dobrymi ch臋ciami piek艂o jest wybrukowane.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 05 lip 2012, 23:14 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 997
Samoch贸d: s艂u偶bowy
Cyryl pisze:

wszystko zale偶y niestety od kontroluj膮cego, w jaki spos贸b zinterpretuje przepisy, nasz wydruk, opis itd...
dwie sytuacje z 偶ycia wzi臋te:
1. Niemcy - czas jazdy 11:40 i pech BAG kontrola - wcze艣niej mia艂em zrobiony wydruk opsany artyku艂em + waybil +Cmr. Posprawdzali, pokopiowali, na koniec protok贸艂 w 艂apk臋 i bez mandatu po偶yczyli mi szerokiej drogi (kontrol臋 mia艂em blisko Lubeck) w drodze na prom - z dokument贸w wynika艂o, 偶e mam fracht lotniczy kt贸rego warto艣膰 mog艂a powali膰 na kolana)

2. Francja - czas jazdy si臋 ko艅czy - wpadam na jeden parking - brak miejsca, drugi parking -to samo na trzecim - uda艂o si臋. Niestety zaraz po zaparkowaniu pukanie do drzwi i kontrola - na budziku 4:33 jazdy wyrysowane. Niestety - t艂umaczenia, 偶e pomi臋dzy parkingami nie by艂o miejsca aby zrobi膰 wydruk i opis, 偶e na wcze艣niejszych dw贸ch parkingach nie by艂o miejsca - (wiedzieli bo jechali za mn膮). Kara 50E za ka偶d膮 minut臋 - czyli w sumie 150 nie moje. Najlepsze by艂o pouczenie - gdyby艣 zrobi艂 pauz臋 po 3h jazdy nie mia艂by艣 problem贸w ze znalezieniem parkingu :lol:

zabrali mi VOLVO dosta艂em "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzaj膮

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 05 lip 2012, 23:35 
U偶ytkownik

Samoch贸d: VO FH 440
Dodam tylko i偶 "wagi" drogowe to jest to samo co Viatoll rejstruj膮 ka偶dy przeje偶d偶aj膮cy pojazd powy偶ej 3,5t ...podobno ... kto艣 mo偶e potwierdzi膰 ?

dla wyja艣nienia Jazda bez karty : Nie rejstrowanie wszystkich aktywno艣ci kierowcy na karcie/tarczce przez kierowce kara 500z艂/dzien na Polsce nie wiem jak za granica....

jazda na karcie "szefa": Moim zdaniem jeszcze wieksze kuku ni偶 magnes podchodzi pod fa艂szowanie dokument贸w/ pos艂ugiwanie si臋 cudzym dokumentem co艣 na r贸wni wzi臋cia kredytu na kogo艣= prokurator.

Tak naprawd臋 jedyn膮 opcj膮 to jest opis (o ile mamy do nagi臋cia do 1h a nie 3 :) ) i liczenie
ze kontroluj膮cy si臋 do niego przychyli... z do艣wiadczenia wiem ze to r贸偶nie bywa....

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 lip 2012, 9:20 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 11426561
Samoch贸d: IVECO STRALIS (tandem)
Ciekawy temat i tak na prawde z zycia wzi臋te...
Na cyfr贸wkach to wiadomo przewa偶nie za偶ucaj膮 magnes na impulsator jak braknie czasu.
A kierowcy na analogowych tacho jak kombinuj膮 to po przejechaniu swojej tarczki wypisuj膮 nast臋pn膮 na kogos innego ale tez nie zawsze to sie opyla bo przez viatola przy kontroli wy艂api膮 sie ewentualnie przejad膮 swoj膮 potem nast臋pn膮 a ta nast臋pna i tak idzie w kosz p贸藕niej.
To jaka jest w koncu kara za przekroczenie czasu jazdy/pracy? Jaka jest tolerancja przekroczenia czasu jazdy/pracy bo powiedzmy uzasadnimy na wykres贸wce czy odwrocie tarczki dojazd do roz艂adunku b膮d藕 miejsca gara偶owania?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 lip 2012, 10:11 
U偶ytkownik

GG: 6609014
Samoch贸d: MAN L2000 MB 410D
cumulus_xD pisze:
Ciekawy temat i tak na prawde z zycia wzi臋te...
Na cyfr贸wkach to wiadomo przewa偶nie za偶ucaj膮 magnes na impulsator jak braknie czasu.
A kierowcy na analogowych tacho jak kombinuj膮 to po przejechaniu swojej tarczki wypisuj膮 nast臋pn膮 na kogos innego ale tez nie zawsze to sie opyla bo przez viatola przy kontroli wy艂api膮 sie ewentualnie przejad膮 swoj膮 potem nast臋pn膮 a ta nast臋pna i tak idzie w kosz p贸藕niej.
To jaka jest w koncu kara za przekroczenie czasu jazdy/pracy? Jaka jest tolerancja przekroczenia czasu jazdy/pracy bo powiedzmy uzasadnimy na wykres贸wce czy odwrocie tarczki dojazd do roz艂adunku b膮d藕 miejsca gara偶owania?

Te偶 s膮 przypadki 偶e k艂ad膮 magnes na impulsator w analogowych

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 lip 2012, 11:53 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: JelczNL
badys pisze:
Najlepsze by艂o pouczenie - gdyby艣 zrobi艂 pauz臋 po 3h jazdy nie mia艂by艣 problem贸w ze znalezieniem parkingu :lol:

S膮dz臋, 偶e w ten spos贸b Francuzi staraj膮 si臋 wymusi膰 na reszcie Europy ichniejsze jazdy i pauzy (3h+1h pauzy+3h+1h pauzy+3h)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 lip 2012, 12:03 
U偶ytkownik

przepraszam ze wogole wtracam sie w rozmowe... nie wiem gdzie powinnam umiescic swoje pytanie... jesli moge prosic tylko o informacje gdzie powinnam sie zglosic zeby sobie wyrobic karte kierowcy:) jestem kobieta wiec prosze o konkretna odpowiedz:) bede wdzieczna.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 lip 2012, 12:05 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: JelczNL
misia pisze:
jestem kobieta wiec prosze o konkretna odpowiedz:) bede wdzieczna.

:shock:
Racja jeste艣 kobiet膮 i dzi臋ki temu jeste艣 zwolniona od my艣lenia.
Sprawd藕 u kosmetyczki. Mo偶e tam b臋d膮 mieli.
viewtopic.php?f=45&t=12327&hilit=wyrobienie+karty+kierowcy
Ja nie jestem kobiet膮 i klikn膮艂em na g贸rze forum link search.php
Potem wpisa艂em w pole do wyszukania (takie prostok膮tne co艣, gdzie si臋 wpisuje literki) "Wyrobienie katy kierowcy"...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 lip 2012, 12:11 
U偶ytkownik

mialam raczej na mysli ze sie na tym nie znam ... prawko robilam zeby jezdzic z narzyczonym ale sie rozstalismy a mi zostalo wyrobic tylko ta karte i skoro nie mam pojecia jak sie to zalatwia chcialam zapytac kogos kto sie na tym zna i wie jak. ale skoro ta prosba byla zbyt trudna abys ja poj膮艂 to trudno.. no ale coz... czego moglam sie spodziewac jestes tylko mezczyzna...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 lip 2012, 12:14 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 6032020
slimmm_ns pisze:
Dodam tylko i偶 "wagi" drogowe to jest to samo co Viatoll rejstruj膮 ka偶dy przeje偶d偶aj膮cy pojazd powy偶ej 3,5t ...podobno ... kto艣 mo偶e potwierdzi膰 ?

Potwierdzam. 3.07 mia艂em kontrol臋 ITD w miejscowo艣ci Rdzawka na DK47 i obejrza艂em sobie pi臋kn膮 fotogaleri臋 mojego wozu z co najmniej trzech punkt贸w (D臋bno DK4, T臋goborze i Kur贸w DK75). Zdj臋cia z kontrolowanego okresu, w moim przypadku od 5.06, por贸wnywane przez Pani膮 inspektor z zapisami na tarczkach.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 lip 2012, 12:41 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

a czemu w ankiecie nie ma opcji "zrezygnowa艂 bym z dalszej jazdy , wy艂 tel , poszed艂 spa膰 .nast臋pnie poszuka艂 innej pracy?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 lip 2012, 13:29 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 7539165
Samoch贸d: Leon MK1 TDi
Mo偶e opcje: nie jestem kierowca, przys艂ali mnie tu 偶e strony etransport, widzalem ten 艣wiat jedynie z prawego fotela.... Etc.

Pozdrawiam Karol CSW

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 lip 2012, 13:38 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

elias26 do mnie to piszesz?

Damian_DAF pisze:
Zdecydowanie wybra艂bym pierwsz膮 opcje. Wola艂bym przeholowa膰, a jecha膰 na siebie. Mieli艣my wyk艂ady z inspektorem i t艂umaczy艂 nam, czy nam si臋 to b臋dzie op艂aca膰. Jazda na magnesie to kara kilkunastu tysi臋cy z艂otych, a za przeholowanie czasu pracy mo偶emy dosta膰 (jako kierowcy), maximum 150 z艂. (NIEZALE呕NIE OD TEGO ILE PRZEKROCZYMY!), a za brak odpoczynku 100 z艂. Czyli na dobr膮 sprawe mo偶emy dosta膰 maxymalnie 250 z艂. mandatu i mie膰 reszte z g艂owy. Wed艂ug mnie nieraz nie op艂aca si臋 kombinowa膰, bo mo偶na na tym o wiele wi臋cej straci膰...

radz臋 si臋 zapozna膰 :

Maksymalna kara dla kierowcy zosta艂a podniesiona z 1 000 z艂 na 2 000 z艂. Kary za wszystkie ujawnione wykroczenia sumuj膮 si臋, jednak 艂膮czna kwota nie mo偶e przekroczy膰 ustalonej w ustawie granicy 2 000 z艂.

Nale偶y jednak wiedzie膰, 偶e taryfikator zawiera wykroczenia za kt贸re jednorazowo nak艂adana jest kara maksymalna i s膮 to:
13.1.

Wykonywanie przewozu drogowego pojazdem wyposa偶onym w urz膮dzenie rejestruj膮ce lub w cyfrowe urz膮dzenie rejestruj膮ce, do kt贸rego pod艂膮czone zosta艂o niedozwolone urz膮dzenie dodatkowe wp艂ywaj膮ce na niew艂a艣ciwe funkcjonowanie urz膮dzenia rejestruj膮cego
13.2.
Nierejestrowanie za pomoc膮 urz膮dzenia rejestruj膮cego lub cyfrowego urz膮dzenia rejestruj膮cego na wykres贸wce lub karcie kierowcy wskaza艅 urz膮dzenia w zakresie pr臋dko艣ci pojazdu, aktywno艣ci kierowcy i przebytej drogi
13.6.
Wykonywanie przewozu drogowego pojazdem wyposa偶onym w urz膮dzenie rejestruj膮ce lub cyfrowe urz膮dzenie rejestruj膮ce, kt贸re zosta艂o od艂膮czone

13.7.
Samowolna ingerencja w prac臋 urz膮dzenia rejestruj膮cego lub cyfrowego urz膮dzenia rejestruj膮cego zainstalowanego w poje藕dzie,

wskutek kt贸rej nast膮pi艂a zmiana wskaza艅 urz膮dzenia w zakresie pr臋dko艣ci pojazdu, aktywno艣ci kierowcy lub przebytej drogi
13.13.

U偶ywanie tej samej wykres贸wki lub karty kierowcy przez kilku kierowc贸w

13.14.
Jednoczesne u偶ywanie kilku wykres贸wek lub kart kierowc贸w (symulowanie jazdy w podw贸jnej obsadzie)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 lip 2012, 16:24 
U偶ytkownik

badys pisze:

2. Francja - czas jazdy si臋 ko艅czy - wpadam na jeden parking - brak miejsca, drugi parking -to samo na trzecim - uda艂o si臋. Niestety zaraz po zaparkowaniu pukanie do drzwi i kontrola - na budziku 4:33 jazdy wyrysowane. Niestety - t艂umaczenia, 偶e pomi臋dzy parkingami nie by艂o miejsca aby zrobi膰 wydruk i opis, 偶e na wcze艣niejszych dw贸ch parkingach nie by艂o miejsca - (wiedzieli bo jechali za mn膮). Kara 50E za ka偶d膮 minut臋 - czyli w sumie 150 nie moje. Najlepsze by艂o pouczenie - gdyby艣 zrobi艂 pauz臋 po 3h jazdy nie mia艂by艣 problem贸w ze znalezieniem parkingu :lol:

To s艂uzby mog膮 na parkingu zrobi膰 kontrol臋 jak ju偶 stoimy?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna