Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 mar 2012, 23:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2012, 22:55
Posty: 25
GG: 0

Przede wszystkim chciałbym się przywitać ze wszystkimi. Jestem raczkującym kierowcą wagi ciężkiej (C+E).

Znalazłem tutaj [http://geoquake.jp/en/webgame/DrivingSimulator/] ciekawy symulator jazdy z m.in. naczepami (krótką i długą). Powiem, że trochę pomogło mi to w utrwaleniu nawyków przy cofaniu. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że przyczepa typu tandem zachowuje się nieco inaczej ze względu na odsunięty od tylnej osi punkt zaczepu przyczepy.

Szukam podobnego programu, w którym będzie można manewrować przyczepą ze skrętną osią (tzw. "rolnicza"), bo jednak można na takie trafić. Niewiele miałem z nimi doświadczenia, a chciałbym podszlifować umiejętności. Słyszałem o symulatorach farmy z takimi zestawami, ale czy są prostsze programy?


Post Wysłano: 27 mar 2012, 16:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2012, 19:02
Posty: 40
GG: 0
Samochód: SKoda Octavia

w tricky truck jest
ale tylko w wersji za $

_________________
C, C+E, KW, ADR, KK


Post Wysłano: 27 mar 2012, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

cholera nie moge się oderać od tego geoquake:) brakuje tylko widoku z kabiny


Post Wysłano: 27 mar 2012, 19:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2012, 19:02
Posty: 40
GG: 0
Samochód: SKoda Octavia

Marix jak chcesz widok z kabiny to zainstaluj grę 'trucks & trailers"

parkowanie z naczepa w rożnych sytuacjach ;)

http://www.youtube.com/watch?v=bTnZAwaGpc0

_________________
C, C+E, KW, ADR, KK


Post Wysłano: 29 mar 2012, 17:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2011, 17:25
Posty: 44
GG: 0
Lokalizacja: FWS

Cytuj:
Marix jak chcesz widok z kabiny to zainstaluj grę 'trucks & trailers"

parkowanie z naczepa w rożnych sytuacjach ;)

http://www.youtube.com/watch?v=bTnZAwaGpc0

Polecam, grałem, bardzo przyjemna gierka ;)

_________________
B - 4.11.2008r.
C - 20.07.2011r.
C+E - 20.12.2011r.


Post Wysłano: 29 mar 2012, 17:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Cytuj:
Marix jak chcesz widok z kabiny to zainstaluj grę 'trucks & trailers"

parkowanie z naczepa w rożnych sytuacjach ;)

http://www.youtube.com/watch?v=bTnZAwaGpc0

Polecam, grałem, bardzo przyjemna gierka ;)
Przyjemna, z "jajem", ale z aż za dużym:) Plus za to, ze gra jest pół online i można rywalizowac z żywym człowiekiem i zobaczyć replay lepszego od nas.

Szkoda, że nie idzie zmierzyć się z innymi pojazdami bez płacenia (a do tego trzeba karty kredytowej).


Post Wysłano: 30 mar 2012, 13:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2011, 13:04
Posty: 3
GG: 0

krzysztof3011 bardzo fajny ten symulator online! Kiedyś czegoś takiego właśnie szukałem i nie znalazłem!
Fajnie, że te pomocnicze linie osi są zaznaczone ;-)


Post Wysłano: 30 mar 2012, 16:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Zauważył ktoś że można jeździć po drogach, to znaczy po mapach "Google Maps". :)

http://geoquake.jp/en/webgame/DrivingSimulatorGM/


Post Wysłano: 30 mar 2012, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Cytuj:
Zauważył ktoś że można jeździć po drogach, to znaczy po mapach "Google Maps". :)

http://geoquake.jp/en/webgame/DrivingSimulatorGM/
Haha przypomina mi to grę GTA 2 :P


Post Wysłano: 30 mar 2012, 18:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

i jeszcze raz: świetne;) Wreszcie można pojeździć po swoim mieście.


Post Wysłano: 30 mar 2012, 20:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
i jeszcze raz: świetne;) Wreszcie można pojeździć po swoim mieście.
No, można sobie obliczyć dystans jaki dzieli dwa punkty jak się jedzie po trasie ;)

Żeby było śmieszniej to potrenować na placu egzaminacyjnym też można :lol:

Ja tam już robiłem plac w WORD Opole wirtualnie - wystarczy wpisać adres i lecimy z koksem :mrgreen:

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 30 mar 2012, 21:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Ludzie powiedzcie, że sobie jaja robicie bo nie uwierze. Szlifowanie umiejętności cofania zestawem na komputerze........ Jak pójdziecie na rozmowę w sprawie pracy to na pytanie "ma pan jakieś doświadczenie", odpowiecie "nie ale ćwiczyłem na symulatorze w komputerze" :lol:
Ćwiczyć to mogą piloci bo dla nich wykonanie manewru wymaga wciśnięcia parę/nastu/dziesiąt guzików a nie kierowcy który muszą kręcić jedynie kierownicą bo już większość nawet sprzęgła nie ma. Czekam aż ktoś wrzuci symulator otwierania i zamykania drzwi albo kiprowania bo bez odpowiedniego przeszkolenia na komputerze, trudno to wykonywać poprawnie.
Tylko się nie zdziwcie jak wsiądziecie do kabiny a tam będzie kierownica zamiast klawiatury :lol:

ps; Prima Aprilis dopiero w niedziele ale dobrze, że temat wcześniej założony bo można naprawdę uwierzyć, że wy to na serio piszecie............... :mrgreen:
Leże :lol:


Post Wysłano: 30 mar 2012, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Ludzie powiedzcie, że sobie jaja robicie bo nie uwierze. Szlifowanie umiejętności cofania zestawem na komputerze........ Jak pójdziecie na rozmowę w sprawie pracy to na pytanie "ma pan jakieś doświadczenie", odpowiecie "nie ale ćwiczyłem na symulatorze w komputerze" :lol:
Ćwiczyć to mogą piloci bo dla nich wykonanie manewru wymaga wciśnięcia parę/nastu/dziesiąt guzików a nie kierowcy który muszą kręcić jedynie kierownicą bo już większość nawet sprzęgła nie ma. Czekam aż ktoś wrzuci symulator otwierania i zamykania drzwi albo kiprowania bo bez odpowiedniego przeszkolenia na komputerze, trudno to wykonywać poprawnie.
Tylko się nie zdziwcie jak wsiądziecie do kabiny a tam będzie kierownica zamiast klawiatury :lol:

ps; Prima Aprilis dopiero w niedziele ale dobrze, że temat wcześniej założony bo można naprawdę uwierzyć, że wy to na serio piszecie............... :mrgreen:
Leże :lol:
Nikt od tego nie uzależnia zdania egzaminu na PJ, bardziej traktuje jako zabawę, względnie wyrobienie sobie "zmysłu" manewrowania samochodem. Na KW też są symulatory, tylko pewnie trochę bardziej zaawansowane, ale nadal to tylko komputer. Więc jaki problem, żeby podstawy zdobywać w ten sposób? Na resztę przyjdzie czas i miejsce.


Post Wysłano: 30 mar 2012, 22:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Truck & Trailers kozacka. :D
Przed chwilą odpaliłem i wciąga tak, że spać się odechciało.


Post Wysłano: 30 mar 2012, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

No ten internetowy 2D to niezbyt się przydaje w szlifowaniu umiejętności, bo na początku w ogóle sobie tam nie radziłem z cofaniem z przyczepą, to normalnie mnie zimne poty dopadły, że straciłem umiejętność jazdy, którą już tam kiedyś nabyłem... Ale nie, jednak musiałem ostatnio pojechać z lawetą i dalej jest ok :lol:

Aczkolwiek ta internetówka to wciągająca jest nawet - ciekawe kto próbował się przecisnąć na planszy z autobusem na "dworcu" między zaparkowanymi z lewej autami :mrgreen:

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 30 mar 2012, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Więc jaki problem, żeby podstawy zdobywać w ten sposób? Na resztę przyjdzie czas i miejsce.
Ale podstawy czego ? Wciskania klawiszy ?
To tak jakbyś zdobywał podstawy skakania na nartach grając w deluxy sj.
Dobra, nie czepiam się już więcej. Zakładam, że wszyscy są tutaj dorośli a każdy dorosły chce się czasem poczuć jak dziecko np. grając na komputerze. Ja na przykład lubię smerfy albo zaczarowany ołówek czasem oglądać :mrgreen:


Post Wysłano: 30 mar 2012, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Ja na przykład lubię smerfy albo zaczarowany ołówek czasem oglądać :mrgreen:
U mnie Gumisie ;) Ale ja już idę z duchem czasu i jak dla mnie rządzą Pingwiny z Madagaskaru :mrgreen:

Co do gier... Nie ma to jak wrócić z trasy, przespać się i pierwszego wolnego dnia odpalić np. ETS i pojechać w wirtualną trasę* :lol:



*- ja tak nie robię :wink:

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 30 mar 2012, 22:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Cytuj:
Więc jaki problem, żeby podstawy zdobywać w ten sposób? Na resztę przyjdzie czas i miejsce.
Ale podstawy czego ? Wciskania klawiszy ?
To tak jakbyś zdobywał podstawy skakania na nartach grając w deluxy sj.
Dobra, nie czepiam się już więcej. Zakładam, że wszyscy są tutaj dorośli a każdy dorosły chce się czasem poczuć jak dziecko np. grając na komputerze. Ja na przykład lubię smerfy albo zaczarowany ołówek czasem oglądać :mrgreen:
W czym masz problem, kto co robi w wolnym czasie?
Te gry są po prostu cholernie wciągające (np dla mnie) i traktuje je jako zręcznościówkę. Jednak tak jak pisałem, jestem przekonany, że od pierwszej godziny na kursie radziłem sobie z przyczepą, własnie dlatego, że nauczyłem się tego przy "wciskaniu klawiszy".

Twoje argumenty są kompletnie nietrafione.
Czy przy założeniu względnego realizmu modelu fizycznego w takich grach, chcąc nauczyć jedynie mózg nowej umiejętności - cofania z przyczepą (no tak, Ty się z tym pewnie urodziłeś), ma jakiekolwiek znaczenie, czy kręci się kierownicą, czy "klawiszami"?

Oczywiście, aby miało to charakter dydaktyczny musi to być gra 3D, z widokiem z kabiny i lusterkami.

Uważam jednak, że ta japońska gra 2D online również może czegoś nauczyć, na przykład tego, jak bardzo długim pojazdem (np autobusem) można przy skręcaniu w lewo, skasować ścianę prawym tylnym narożnikiem.

P.S a przede wszystkim chodzi o to, ze nie każdy jest alfą i omegą i niektórym brakuje 25 godzin na C+E na samą naukę "kręcenia". Dlatego chcą wyrobić sobie tę szczątkową umiejętność wcześniej.


Post Wysłano: 31 mar 2012, 1:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2012, 22:55
Posty: 25
GG: 0

Symulator, który zamieściłem, znakomicie się nadaje do wyrobienia nawyku kręcenia kierownicą odwrotnie niż kierunek jazdy przyczepy przy cofaniu. Uwielbiam, nawet mając już CE, parkować z krótszą naczepą w różnych trudnych miejscach. Dla osób niemających żadnego doświadczenia z przyczepami jest to świetna nauka.


Post Wysłano: 31 mar 2012, 9:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Cytuj:
Więc jaki problem, żeby podstawy zdobywać w ten sposób? Na resztę przyjdzie czas i miejsce.
Ale podstawy czego ? Wciskania klawiszy ?
To tak jakbyś zdobywał podstawy skakania na nartach grając w deluxy sj.
Dobra, nie czepiam się już więcej. Zakładam, że wszyscy są tutaj dorośli a każdy dorosły chce się czasem poczuć jak dziecko np. grając na komputerze. Ja na przykład lubię smerfy albo zaczarowany ołówek czasem oglądać :mrgreen:
Widziałeś już pewnie na forum, że ludzie pytają w którą stronę kręcić kierownicą. Nie dla wszystkich to oczywiste, przy odrobinie spostrzegawczości można wywnioskować na podstawie gry co trzeba zrobić z kołami(kierownicą-strzałkami), żeby samochód pojechał w określonym kierunku. Takie "schematyczne" przedstawienie manewrowania samochodem może na początku pomóc.

Nie twierdzę, że teraz tak powinny się odbywać egzaminy, ale nie widzę również problemu do obśmiewania.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: