Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

Witam
Panowie zatrzymali dzisiaj zieloni auto. Ciągnik siodłowy z naczepą. Okazało się ze jest błędnie zadeklarowana kategoria pojazdu. Na via boxie powinna świecić cyfra 2 na zielono a świecił x, czyli tak jak by jechał bez naczepy. Nałożyli 7500zł kary za 5 przejazdów. Dzwoniłem na infolinie jak się okazuje dwa auta w firmie są źle zarejestrowane w viatollu a dwa poprawnie. Czyli to, które zatrzymano powinno deklarować ciągniętą naczepe i świecić 2 na viaboxie. Pani, na infolini powiedziała ze źle zostało auto sklasyfikowane. Teraz moje pytanie brzmi skąd mogłem wiedzieć czy mogę się odwołać od decyzji nałożenia kary(a właściwie kierowca, bo to na niego nałożono karę). Może ktoś to juz przerabiał i jaki był skutek ewentualnego odwołania. Dodam ze auto jeździło tak od czerwca


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Przecież jak sie nie odwołasz to obciążysz kierowcę. Czym się przejmujesz?

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Chore przepisy, firma robi pomyłkę a płaci za nią kierowca.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 wrz 2008, 8:18
Posty: 27
GG: 720382
Samochód: MAN TGA
Lokalizacja: Kołodziejewo/Inowrocław

Cytuj:
Przecież jak sie nie odwołasz to obciążysz kierowcę. Czym się przejmujesz?
Jak widze takie teksty to nóż się w kieszeni otwiera :evil:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

Widzisz tylko nie uśmiecha mi się aby kolega który u mnie jeździ ma płacić za coś czego nie zrobił. TO ja rejestrowałem auta. Dwa auta zarejestrowane są dobrze a dwa nie. Pomyłkę zrobiła osoba która rejestrowała auta w punkcie Via tolla. To jej dawałem dowody rejestracyjne i wszystkie niezbędne dokumenty które okreslały jednoznacznie klase pojazdów. Jak się okazalo dwa z nich źle wpisano do systemu. Mało tego kolega z zaprzyjaźnionej ma identyczną sytuacje jak mu powiedziałem zeby sprawdził u siebie i się okazuje ze auto zostało źle zarejestrowane tzn do błędnej kategorii 6 a powinno być do 5. Jesli jest to kategorii 6 to trzeba na Via box wcisnąć przycisk i ustawić na cyfre 2. jesli natomiast auto jest w kategorii 5 to ustawiamy via boxa na pozycje x. Tylko dlaczego piękna pani która wygląda i pachnie która ma śliczne tipsy nic o tym nie wspominała lub nie sprawdziła czy dobrze wpisano auto a teraz to kierowca czy firma poniesie tego konsekwencje?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
Cytuj:
Przecież jak sie nie odwołasz to obciążysz kierowcę. Czym się przejmujesz?
Jak widze takie teksty to nóż się w kieszeni otwiera :evil:
A myślisz, że jakie jest podejście firm? Tu nie chodzi o kare 200 zł.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
A myślisz, że jakie jest podejście firm? Tu nie chodzi o kare 200 zł.
Leszek głupoty pierd...isz i tyle. Z jakiej racji kierowca ma płacić za błąd który w ogóle nie jest z jego winy? Podejście jakie reprezentujesz to podejście typowo dziadowskich firm! Jeżeli ja jeździłem w firmie, dostałem Viotolla to ówno mnie obchodzi co tam jest nabite. Moim zadaniem było go przylepić na szybę i na tym koniec mojej odpowiedzialności.
Ja w ub roku przyprowadziłem nowy zestaw z niemiec. Majster na warsztacie wykupił mi mauta przez internet, a że zawsze do nas przychodziły same ciągniki, to z automatu wykupił na sam ciągnik. Pomylił się, ja nawet tego nie sprawdzałem co mi dał. Przed Berlinem zatrzymało mnie BAG, no i zonk. Telefon do szefowej w PL. Na drugi dzień dzwonili z D i przepraszali, ile w tym mojej winy? NIC! Zero konsekwencji! DLatego podejście jakie rprezentuje pan moderator jest to zwykłe dziadostwo.

Kolego bicker83 wina jest po Twojej stronie i pani która to zarejestrowała, ogólnie cieżko będzie Ci udowodnić winę tej kobiety. Twoja jest taka że nie sprawdziłes tego, i w tym wypadku nauka kosztuje 7500zł.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Zrozum... żyjemy w Polsce. Nikt nie wyciągnie z kieszeni 7500zł skoro nie musi. Zaraz mi powiesz, że to nie wina kieorwcy - owszem, ale to już pretensje do parlamentarzystów, że mamy takie a nie inne przepisy.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Cytuj:
Cytuj:
A myślisz, że jakie jest podejście firm? Tu nie chodzi o kare 200 zł.
Leszek głupoty pierd...isz i tyle. Z jakiej racji kierowca ma płacić za błąd który w ogóle nie jest z jego winy? Podejście jakie reprezentujesz to podejście typowo dziadowskich firm! Jeżeli ja jeździłem w firmie, dostałem Viotolla to ówno mnie obchodzi co tam jest nabite. Moim zadaniem było go przylepić na szybę i na tym koniec mojej odpowiedzialności.
Ja w ub roku przyprowadziłem nowy zestaw z niemiec. Majster na warsztacie wykupił mi mauta przez internet, a że zawsze do nas przychodziły same ciągniki, to z automatu wykupił na sam ciągnik. Pomylił się, ja nawet tego nie sprawdzałem co mi dał. Przed Berlinem zatrzymało mnie BAG, no i zonk. Telefon do szefowej w PL. Na drugi dzień dzwonili z D i przepraszali, ile w tym mojej winy? NIC! Zero konsekwencji! DLatego podejście jakie rprezentuje pan moderator jest to zwykłe dziadostwo.

Kolego bicker83 wina jest po Twojej stronie i pani która to zarejestrowała, ogólnie cieżko będzie Ci udowodnić winę tej kobiety. Twoja jest taka że nie sprawdziłes tego, i w tym wypadku nauka kosztuje 7500zł.
Leszek ironizuje, bo faktycznie wobec obecnie obowiązującego prawa winnym jest kierowca, mimo, że w rzeczywisty sposób winnym tego w ogóle nie jest. Była już dyskusja na forum, że panie (i panowie) rejestrujący samochody sugerowali się jedynie tabelkami, które dostali w rozporządzeniu, pomijając całkowicie posiadane przez właściciela certyfikaty emisji spalin. Niestety, kary są wręcz niewspółmierne do wyrządzonych szkód, w dodatku błędy popełniane przy rejestracji były wynikiem złego przeszkolenia pracowników przez obsługę viatolla, a nie przez właścicieli firm. Sam rejestrując samochód widziałem sytuację, gdy facet pytał dziewczynę, czy na pewno tak może być, na co odpowiedziała mu coś w rodzaju "żeby się cieszył, bo to jego korzyść". Tylko teraz nie sposób udowodnić, że winnym nie jest osoba rejestrująca (już pomijając kierowcę, który z tym nic wspólnego nie ma), tylko źle przeszkolona obsługa.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2007, 11:09
Posty: 75
Lokalizacja: Wawa

Cytuj:
Widzisz tylko nie uśmiecha mi się aby kolega który u mnie jeździ ma płacić za coś czego nie zrobił. TO ja rejestrowałem auta. Dwa auta zarejestrowane są dobrze a dwa nie. Pomyłkę zrobiła osoba która rejestrowała auta w punkcie Via tolla. To jej dawałem dowody rejestracyjne i wszystkie niezbędne dokumenty które okreslały jednoznacznie klase pojazdów. Jak się okazalo dwa z nich źle wpisano do systemu. Mało tego kolega z zaprzyjaźnionej ma identyczną sytuacje jak mu powiedziałem zeby sprawdził u siebie i się okazuje ze auto zostało źle zarejestrowane tzn do błędnej kategorii 6 a powinno być do 5. Jesli jest to kategorii 6 to trzeba na Via box wcisnąć przycisk i ustawić na cyfre 2. jesli natomiast auto jest w kategorii 5 to ustawiamy via boxa na pozycje x. Tylko dlaczego piękna pani która wygląda i pachnie która ma śliczne tipsy nic o tym nie wspominała lub nie sprawdziła czy dobrze wpisano auto a teraz to kierowca czy firma poniesie tego konsekwencje?
A gdzie jest napisane co oznacza dana kategoria? Ktoś ma takie informacje?
Ja mam wpisane u siebie w kategori 6. Sprawdzając przed chwilą na stronie viatolla - dokładnie dokonując rejestracji mamy takie pola jak klasyfikacja podmiotowa 1a, 1b, 1c ... 6,7,8,9,10 (kiedyś ktoś podawał, że dotyczy to ilości osób zatrudnionych w firmie - jeżeli się mylę to mnie poprawcie), dalej mamy klasa emisji spalin, oraz klasa masy.
Ustawianie viaboxa moim zdaniem dotyczy tandemów. Gdzie możemy mieć jazdę bez przyczepy, z przyczepą. Tak mi się wydaje
pozd
leotir


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

Możliwość "włączenia" przyczepy tyczy się tylko pojazdów poniżej 3,5t dmc, które jeżdżą za darmo a dopiero z przyczepą przekraczają 3,5t i płacą za drogi.
Ja jeżdżę solówką 3osie + często przyczepa i nigdy jej nie musiałem "deklarować" bo nie ma takiej możliwości ani potrzeby.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Możliwość "włączenia" przyczepy tyczy się tylko pojazdów poniżej 3,5t dmc, które jeżdżą za darmo a dopiero z przyczepą przekraczają 3,5t i płacą za drogi.
Ja jeżdżę solówką 3osie + często przyczepa i nigdy jej nie musiałem "deklarować" bo nie ma takiej możliwości ani potrzeby.


Lub solówki z przyczepani, tzw. tandemy itp. :wink:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Jak dobrze pamiętam to w instrukcji uzytkowania jest zapis że kierujący powinien sprawdzić poprawność działania urządzenia przed wjazdem na droge płatną.
odnosi się to również do tego czy prawidłowa jest kategoria pojazdu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

hmm tylko zastanawia mnie jedno jak moze sprawdzić kierowca jaka jest kategoria pojazdu na urządzeniu Via box?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
hmm tylko zastanawia mnie jedno jak moze sprawdzić kierowca jaka jest kategoria pojazdu na urządzeniu Via box?
do każdego urzadzenia jest dodana instrukcja JAK należy sprawdzać do jakiej kategorii nalezy pojazd ale na ponższej stronie też jest to pokazane i wytłumaczone :
http://csk.szczecin.pl/component/content/article/40/175
za www.csk.szczecin.pl

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
hmm tylko zastanawia mnie jedno jak moze sprawdzić kierowca jaka jest kategoria pojazdu na urządzeniu Via box?
do każdego urzadzenia jest dodana instrukcja JAK należy sprawdzać do jakiej kategorii nalezy pojazd ale na ponższej stronie też jest to pokazane i wytłumaczone :
http://csk.szczecin.pl/component/content/article/40/175
za http://www.csk.szczecin.pl
oki wiec dlaczego w dwoch pojazdach w naszej firmie jeździ się na samym x a w dwoch powinno być X2. Dodam ze o identyczne pojazdy ciągniki siodowe


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
hmm tylko zastanawia mnie jedno jak moze sprawdzić kierowca jaka jest kategoria pojazdu na urządzeniu Via box?
do każdego urzadzenia jest dodana instrukcja JAK należy sprawdzać do jakiej kategorii nalezy pojazd ale na ponższej stronie też jest to pokazane i wytłumaczone :
http://csk.szczecin.pl/component/content/article/40/175
za http://www.csk.szczecin.pl
oki wiec dlaczego w dwoch pojazdach w naszej firmie jeździ się na samym x a w dwoch powinno być X2. Dodam ze o identyczne pojazdy ciągniki siodowe
kolego urządzenie zapamiętuje ostatnie ustawienia czyli nawet jeżeli ktos zaprogramował "solo bez naczepy" to kierujący przed wyjazdem powinien sam to przestawić.
zupełnie inna kwestia to taka czy ciągnik siodłowy powinien miec taka kategorię zaprogramowaną.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

hmm nie zrozum mnie źle ale w takim razie jak kierowca lub ktoś inny ma sprawdzic na go boxie jak jest zarejestrowany czy solo czy z naczepą


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Jeśli się nie mylę to po prostu naciskając krótko przycisk.
Wówczas zaświeci się albo X albo 2 i X, w zależności od tego co jest zadeklarowane.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Jeśli się nie mylę to po prostu naciskając krótko przycisk.
Wówczas zaświeci się albo X albo 2 i X, w zależności od tego co jest zadeklarowane.
dokładnie tak i należy to właśnie do obowiązków kierowcy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: