Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 sty 2012, 16:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 wrz 2006, 20:07
Posty: 162
GG: 958060
Lokalizacja: Żywiec

Panowie, piszę bo przydarzyła mi się dosyć podejrzana sytuacja i ciekaw jestem czy ktoś może miał już styczność z niejakim Panem Gary Vallance, który rzekomo jest zainteresowany zakupem ciężarówek ?

Tak w skrócie o co chodzi: Wystawiłem na sprzedaż jedną z moich ciężarówek, Premiumke solóweczke i kilka dni temu dostałem maila z zapytaniem w języku angielskim czy oferta wciąż jest aktualna. Oczywiście odpisałem po angielsku ( na tyle na ile umiem:) ) że jak najbardziej aktualne, a jeśli chce mogę mu przetłumaczyć treść ogłoszenia. 2 dni później dostałem niesamowicie ciekawego maila, mianowicie powyższy Pan jak najbardziej jest zainteresowany, podoba mu się pojazd i cena, tylko że jest właśnie na 2 miesięcznym rejsie łodzią podwodną, obecnie znajduje się w Australii ( tak dobrze przeczytaliście :D )
W związku z tym proponuje, że zapłaci mi przez PayPal a auto odbierze firma kurierska. Dlatego też prosi o podanie adresu i danych do przelewu PayPal lub danych do przelewu.

Jeszcze mu nie odpisałem, ale oczywiście się na coś takiego nie zgodzę, bo jak dla mnie dziwnie to wygląda i jest poprostu zbyt ryzykowne. Ale ciekaw jestem czy może ktoś już o podobnej sytuacji nie słyszał lub może też miał oferty od tego Pana ?

Poniżej zamieszczam oryginalne maila, jakby ktoś nie wierzył albo chciał potrenować swój angielski (bo mogłem się pomylić w szczegółach):

Hello,

Thanks for the Fast Response,so i want you to understand that am
satisfied with the Cost and Condition of the Merchandise,I wish i can
come for a test/interview of the Merchandise,but am in a 2 Months Sub
Marine seminar right now in Australia,so i can only make the Payment
by PayPal / Bank Online Money Transfer due to my Present
Location,which is Safest,fastest and reliable,so i want you to Know
that am ready to Pay for this Merchandise,and the Pick Up of the
Merchandise will be arranged by Private Courier Company i have been
using for a while,and they will be coming with all the necessary
document regarding this transaction to your Door step,so there is no
need to worry,all you just have to do is for you to provide me Your
Address like this below:

Name:
Address:
City:
State:
Country:

and kindly send me either one of these details for the Payment to be made you:

PayPal Name:
PayPal Email:
Merchandise Amount:
Telephone:

Or send me your Bank Details like this below:

Account Name:
Account Number:
Bank Name:
Country:
Merchandise Amount:
Telephone:


In case you don't have a PayPal account,you can setup a new account at
(www.PayPal.com),So i assure you that i will proceed with the Payment
of the Merchandise as soon as you can send me the details to make the
Transfer to your account.i wait to read back from you.

Regard.
Gary Vallance..

On 1/24/12, lumar_transport <lumar_transport@poczta.onet.pl> wrote:
> Hello,
>
> Yes truck is still avalaible for sale.
> If you have any question, please send it to me, i will answer as fast as i
> can.
> We can translate desription of auction for you.
>
> Kind regards, Damian Kępka (+48 (0)601 760 560)
> Lumar Transport Kępka i wspólnicy Spółka Jawna
> -------------------------------------------------- ---------
>
> W dniu 2012-01-23 21:19:20 użytkownik Gary Vallance <mford809@gmail.com>
> napisał:
>> --
>> is the advert still available for sale?


Post Wysłano: 28 sty 2012, 16:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Post Wysłano: 28 sty 2012, 17:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Ściema jak nic, ode mnie tak "kupowali" telefon i psa... :wink: Oczywiście olałam te wiadomości ;)

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 28 sty 2012, 18:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Też swego czasu gdy sprzedawałem ciągnik siodłowy, dostałem maila w języku angielskim w którym nadawca prosił o przysłanie zdjęć. Wysłałem zdjęcia a w odpowiedzi dostałem maila że zainteresowanym jest żołnierz amerykańskiej armii stacjonujący w Iraku, który za 3 miesiące kończy służbę i jak się potem okazało wcale nie chciał kupić auta, lecz chodziło mu o emigrowanie do polski z rodziną (gdzie mógłby się ukrywać przed różnymi służbami które potem mogły by go ścigać) z racji iż jego kraj jest narażony na różne ataki terrorystyczne..blablabla itd. :P Jako zachętę proponował część pieniędzy (30%) jakie dostanie za wykradnięcie jakichś tajnych dokumentów które są warte 2 mln dolarów. Jednak po szybkim przeliczeniu stwierdziłem że to marny zarobek i również olałem tego maila. :lol: :P Przynajmniej mogłem poczytać coś ciekawego gdyż mail był bardzo, bardzo długi. :D


Post Wysłano: 28 sty 2012, 18:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Nie wiem dokładnie na czym to polega ale na sto procent jest to oszustwo, miałem podobny przypadek gdy sprzedawałem auto osobowe w Irlandii, niby szkocki marynarz był mocno zainteresowany bo takiego auta od dawna szukał, proponował mi nawet więcej niż dałem w ogłoszeniu bo po zdjęciach stwierdził że to jest to :lol: (auto dwunasto letnie), co do twojego przypadku kolego to mail też nie został napisany przez rodowitego anglika, widać to po treści, swoją drogą, jak to się mówi, zbyt piękne by było prawdziwe :wink:

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 28 sty 2012, 18:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Barclays Bank Plc-Foreign Operations Dept;
1 Churchill Place, London,
E14 5HP, United Kingdom,
Tel: +4470359760220
===============================

Dear Honorable Beneficiary,

We wish to inform you that the board of trustees and management of Barclay's Bank International Plc London has finalized and have being given an Immediate transfer approval order by the British Ministry of Finance in conjunction with the United Nations and Executive members of Bank of England, following with the instructions we received from Her Royal Highness Queen Elizabeth, the Queen of England. to transfer your overdue Inheritance fund to you, the approved sum of US$ 10.700,000,00 ( Ten Million Seven Hundred Thousand United States Dollars)also be informed that we are prepared to give you the best of services in this Honorable Bank with a guarantee that your Approved Fund will be wire into your nominated Bank

(1) By Bank to Bank Wire Transfer
(2) By Online bank transfer ( which you can transfer by your self )
(3) By Atm Card

The management & board of trustees of this bank wish you to fill out the transfer form with your contact details and your direct phone number also with your banking information for the immediate processing of the legal document that will enable us carry out the transfer of your fund successfully to your nominated bank account or your contact address without any further delay.

We are waiting your immediate response with your information to enable this bank proceeds immediately with the transfer of your fund and serve you better. Please kindly send us the below information.

1.Your Full Name
2. Your Contact Address.
3. Your Occupation Type
4. Your Age.
5. Your cell Phone and office number for easy communication.

Thank you for choosing Barclay's bank plc.

Signed,

Yours Faithfully,

Dr. Robert Brown,
Remittance Director.
Tel:+4470359760220
BARCLAY'S BANK PLC LONDON.

wkleiłem "wiadomość " która dostałem na email poczytaj jaka okazja z jakiego "banku" i że od "królowej" no i tak w ogóle, że nawet o kwocie "spadku" nie wspomnę.

w każdej poczcie jest taka ikonka "spam" (tam jest miejsce takich wiadomości) dodatkowo zaznacz jeszcze nadawcę jako spamera.
trudno żelaza nie sprzedasz ale przynajmniej nie bedziesz ciągany jako "piorący kasę".

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 28 sty 2012, 18:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2011, 14:24
Posty: 352
GG: 4128224
Samochód: Peugeot 508/MAZDA 2
Lokalizacja: CARLISLE GB/Blatyre SC/Aberdeen SC

Załóż sobie konto na paypal i podaj im dane swoje i swojego konta to ci kolesie oczyszcza konto.

_________________
I ZYCIE SIE TOCZY DALEJ ...


Post Wysłano: 28 sty 2012, 19:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

zzx, wiadomość którą wkleiłeś, jest akurat niczym innym jak klasycznym spamem, takich maili się nawet nie otwiera, bo jeszcze komputer może złapać jakiegoś syfa. A jeśli dostajesz tego więcej, to znaczy że już możesz mieć robala, który wykradł Twojego maila. Wiadomość którą dostał ACM, to trochę inna sprawa.


Post Wysłano: 28 sty 2012, 19:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
zzx, wiadomość którą wkleiłeś, jest akurat niczym innym jak klasycznym spamem, takich maili się nawet nie otwiera, bo jeszcze komputer może złapać jakiegoś syfa. A jeśli dostajesz tego więcej, to znaczy że już możesz mieć robala, który wykradł Twojego maila. Wiadomość którą dostał ACM, to trochę inna sprawa.
wiadomość została przepuszczona przez antywirusa i była czysta.
czasami zdarza mi się dostawać takie wiadomości ale z uwagi że emaile sa dostępne szczególnie gdy coś sprzedajesz to nie jestem tym zdziwiony.
żaden "taki sprzedający" nie wpuści ci wirusa bo nie zawrzesz z nim transakcji

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 28 sty 2012, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Cytuj:
Też swego czasu gdy sprzedawałem ciągnik siodłowy, dostałem maila w języku angielskim w którym nadawca prosił o przysłanie zdjęć. Wysłałem zdjęcia a w odpowiedzi dostałem maila że zainteresowanym jest żołnierz amerykańskiej armii stacjonujący w Iraku, który za 3 miesiące kończy służbę i jak się potem okazało wcale nie chciał kupić auta, lecz chodziło mu o emigrowanie do polski z rodziną (gdzie mógłby się ukrywać przed różnymi służbami które potem mogły by go ścigać) z racji iż jego kraj jest narażony na różne ataki terrorystyczne..blablabla itd. :P Jako zachętę proponował część pieniędzy (30%) jakie dostanie za wykradnięcie jakichś tajnych dokumentów które są warte 2 mln dolarów. Jednak po szybkim przeliczeniu stwierdziłem że to marny zarobek i również olałem tego maila. :lol: :P Przynajmniej mogłem poczytać coś ciekawego gdyż mail był bardzo, bardzo długi. :D
Captain John Osgood? Akurat ja wciągnąłem się w to dalej i dzisiaj nie wiem czy to była podpucha czy faktycznie desperacka próba. Gość nawet dzwonił do mnie a jego żona chciała przylecieć samolotem do Warszawy.


Post Wysłano: 28 sty 2012, 20:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 wrz 2006, 20:07
Posty: 162
GG: 958060
Lokalizacja: Żywiec

Dzięki za odpowiedzi. Odrazu uspokoję, że aż tak naiwny nie jestem i nie wierzę w cuda ani krasnoludki, więc oczywiście auta w życiu tak nie sprzedam. Bardziej byłem ciekaw czy to popularna praktyka i gdzie jest ukryty haczyk, tzn. w jaki sposób chcą mnie obrobić, ale teraz już chyba wiem:
Cytuj:
Załóż sobie konto na paypal i podaj im dane swoje i swojego konta to ci kolesie oczyszcza konto.
Szkoda że to chyba Bot, bo bym sobie popisał, angielski chociaż bym sobie przypomniał i poszlifował :)


Post Wysłano: 29 sty 2012, 0:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

wg. mnie to nawet prześle ci tą kasę, ale w momencie w którym przyjadą po auto wycofa przelew, bo w paypalu mozna tak zrobic w ciagu 30 dni.


Post Wysłano: 29 sty 2012, 0:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lip 2009, 20:07
Posty: 162
GG: 7921806
Samochód: Mercedes Actros 1846

Cytuj:
Szkoda że to chyba Bot, bo bym sobie popisał, angielski chociaż bym sobie przypomniał i poszlifował :)
Chcesz sobie "poszlifować" język to zaloguj się na http://www.fdating.com ;)


Post Wysłano: 29 sty 2012, 1:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

Kolego patent był opisywany zdaje się na łamach interii.
Kupuje przez internet, płaci poprzez PayPal, zapłaci, w międzyczasie podstawia swojego "pracownika" który ma odebrać auto za które zapłacił.
Oddasz kluczyki i papiery, logujesz się ponownie w PayPal a tam ani śladu po przelewie za auto - tak jak kolega powyżej napisał, użytkownicy PayPal mogą wycofać wpłatę w ciągu 30dni.

Już nie jeden zrobił taki intratny interes ;)

Swoją drogą ciągle dziwią mnie ludzie tacy jak autor którzy w ogóle otwierają i czytają tego typu wiadomości. Serio brałeś pod uwagę że to może być prawdziwa oferta? :)

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Post Wysłano: 29 sty 2012, 9:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Cytuj:
Swoją drogą ciągle dziwią mnie ludzie tacy jak autor którzy w ogóle otwierają i czytają tego typu wiadomości. Serio brałeś pod uwagę że to może być prawdziwa oferta? :)
Nie ma co też od razu skreślać kupującego, kolega z tematu obok sprzedał bodajże Niemcowi swoje Volvo F12. Co gorsza, historia klienta, że jest pasjonatem i zajmuję się całościowym restaurowaniem starych samochodów wydaję się niewiele bardziej przekonująca od tej z łodzią podwodną. W dodatku, autor tamtego tematu sam powiedział, że cena była dobra, więc kolejna analogia.

Skoro już o takich zakupach mówimy, jest możliwość, żeby klient przyszedł do nas z gotówką? Przynajmniej z częścią, np. po wypłaceniu w jakimś banku w Polsce? Można spróbować wypłacić pieniądze z paypal, jeszcze przed odebraniem samochodu przez klienta?

Swoją drogą też gdzieś czytałem o tego typu "interesach".


Post Wysłano: 29 sty 2012, 13:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
Captain John Osgood? Akurat ja wciągnąłem się w to dalej i dzisiaj nie wiem czy to była podpucha czy faktycznie desperacka próba. Gość nawet dzwonił do mnie a jego żona chciała przylecieć samolotem do Warszawy.
Być może tak się nazywał. :wink: No to rzeczywiście była to chyba desperacka próba ucieczki z kraju. :lol:


Post Wysłano: 30 sty 2012, 18:18

Mój tata również dostał maila od pana z łodzi podwodnej. Tym razem nazywa się Marcos Albert i pisze z adresu marcosalbert78@gmail.com.

Miał ktoś z nim do czynienia?

Nie prosił jednak o dane do konta Pay Pal, a do zwykłego... Czy w przypadku przelewów na zwykłe konto również może dojść np. do wycofania przelewu? Gdzie może być haczyk?

Tata dostał maila dziś.


Hello,

Thanks for the Fast Response,so i want you to understand that am
satisfied with the Cost and Condition of the Car,I wish i can come for
a test/interview of the Car,but am in a 2 Months Sub Marine seminar
right now in Australia,so i can only make the Payment through Bank
Online Money Transfer due to my Present Location,which is
Safest,fastest and reliable,so i want you to Know that am ready to Pay
for this Car,and the Pick Up of the Car will be arranged by Private
Courier Company i have been using for a while,and they will be coming
with all the necessary document regarding this transaction to your
Door step,so there is no need to worry,all you just have to do is for
you to provide me Your Address like this below:

Name:
Address:
City:
State:
Country:

send me your Bank Details like this below:

Account Name:
Account Number:
Bank Name:
Country:
Merchandise Amount:
Telephone:

So i assure you that i will proceed with the Payment of the Car as
soon as you can send me the details to make the Transfer to your
account.i wait to read back from you.

Regards


Post Wysłano: 30 sty 2012, 18:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2012, 13:09
Posty: 1015
Samochód: słaby!

W tym wszystkim najlepsza jest ta łódź podwodna, to szczególnie dodaje wiarygodności. :lol:

_________________
Pilot szwedzkiego samolotu z uszkodzonym wirnikiem


Post Wysłano: 30 sty 2012, 20:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Doświadczony internauta kątem oka rozpoznaje stertę spamu, spośród kilku pożądanych wiadomości i nawet ich nie otwiera.
Dla nas może i faktycznie wyobraźnia i pewność siebie tych oszustów jest wręcz bezczelna, ale jestem przekonany, że jeleni nie brakuje. Jeśli nie przynosiłoby to efektu (pieniędzy), to nikt czasu na to by nie tracił.

Moja ciotka, mgr inż., tłumacz języka angielskiego, już na emeryturze okazała się na tyle naiwna, że gotowa była przelać na wskazane w spamie konto kwotę, która miała zagwarantować jakąś wielką wygraną (tak standardowe chwyty, ze nawet nie ma o czym mówić). Musiałem naprawdę długo ją przekonywać, że nie warto, wklejając jej całą masę podobnych maili jakie dostaje.

W pewnym momencie żałowałem, że się w to tak zaangażowałem, trzeba było dać jej się przekonać osobiście;) Tylko, że nie wiadomo do czego są jeszcze potem zdolni tacy oszuści jak wyczują, że ktoś jest na tyle bogaty, że lekką ręką wydaje stówę (w przeliczeniu) na zawołanie.


Post Wysłano: 30 sty 2012, 20:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2011, 0:30
Posty: 17
GG: 6326543
Samochód: F. Probe 2.5 / F. Thunderbird 4.6
Lokalizacja: Warszawa/Wołomin

Cytuj:
Barclays Bank Plc-Foreign Operations Dept;
1 Churchill Place, London,
E14 5HP, United Kingdom,
Tel: +4470359760220

Przenigdy nie próbujcie pisac z tym oszustem, wujek się naciął na to :/
Gościu oferuje kredyt, wujek wtopił na opłaty koło 4tys. :/
Trafi mi się kurs na wyspy to na pewno zgłoszę oszusta w wujka imieniu.
Dyr. Scott Alfred w dupe [wycenzurowano] :/

_________________
Tiry na tory!

Pociągi na drogi! :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: