Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 mar 2012, 10:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Che kupic CBradio i antene tylko zastanawiam sie jakie.Do 700 zl.Myslałem nad Presidentem JohnnyIII tylko ni wiem czy to dobry wybór. Oraz antena musi byc nie za dluga i najlepiej na magnesie bo czesto jezdze po miescie i czasem zeby jej ktos czasem nie porzyczył


Aha i drugi drugie pytanie jaka antene dac do Radia president walker radio jest w volvie zamontowana na blendzie.
Johny III jak dla mnie bardzo nie dobry wybór :( duża cena mały efekt )
antena na magnes - lepszej od MLki nie wyprodukowali jeszcze :D (mając na uwadze stosunek ceny do jakości)
co do antenki do Volvo ? w zależności od możliwości portfela :lol: od S9 (trzech producentów do wyboru wg uznania ) i jeżeli nie na wysięgniku mocowana to myślę że nie ma co rozważać innych anten a jak budżetowo to magnum :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 16 mar 2012, 18:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Kolego do Volva proponuję Sirio Turbo 1000 lub Sirio Performer 600 - anteny nie są wysokie, a mają dobre osiągi. Sirio 600 możesz spokojnie sobie pochylić. Jak dłuższe to wersje T2000 i Performer 800.
Co do radia i anteny to ja polecam Unidena PC68XL lub LTW - jak chcesz to dam ci namiary na gościa co ma je nowe w cenie ok. 450zł. Mają dobre filtry i dobry odbiornik. Wg mnie nie ma lepszego radia w cenie do 600zł od U68.
Co do anteny to jak wcześniej napisałem tylko kupisz te anteny na magnesie 145mm, albo Sirio ML145 i będzie OK


Post Wysłano: 17 mar 2012, 18:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
1)Co do radia to ja polecam Unidena PC68XL lub LTW -
2) Mają dobre filtry i dobry odbiornik.
3)Wg mnie nie ma lepszego radia w cenie do 600zł od U68.
1)podpisuje sie pod tym :D
2)a po tuningu to już w ogóle bajka :) ale i to co w oryginale oferuje U68 to bije na pysk średnią półkę cenową z Presidenta :lol:
3) jest to jedno z najlepszych radyjek klasy średniej

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 18 mar 2012, 15:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Kolego miałem kilkanaście radyjek i jeszcze więcej anten - od U520, Yosana 120, Presidenta Johnny II, Presidenta Valery ( do tej pory je mam i użytkuje (JII i Valery'ego) :D ) - aż doszedłem do U68 i nie zmienię go na inne. Co do tańszych to szukaj używek (ale nie wiem czy chcesz) np.: President Valery, Alan 28, Midland 5001z czy Cobra 25/29 - są to radia duże, ale są nie do zdarcia.
A i zapomniałem - jest jeszcze jedno radio - Superstar 120 - też jest dobry i nie odstaje od U68 - mi tylko przeszkadzają w nim te spłaszczone pokrętła, ale to nie jest wielki problem.


Post Wysłano: 18 mar 2012, 17:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2008, 19:18
Posty: 64
GG: 0
Samochód: Volvo FH 16/520

Kupiłem Midlanda alana 48 i do tego presidenta Missouri(bo chciałem krotka)alew chyba w niedlugim czasie wymienie na ML145


Post Wysłano: 18 mar 2012, 18:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

To źle zrobiłeś - w cenie tego Midlanda i pożal się boże anteny masz wiele lepsze zestawy.
przecież miałeś możliwość kupna Sirio AS100 czy Omegi 27 - o wiele lepsze anteny. A radio to już koniec - szajs straszny :lol:
Możesz cofnąć zamówienie ?? No chyba, że już kupiłeś no to cierp.


Post Wysłano: 18 mar 2012, 20:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Kupiłem Midlanda alana 48 i do tego presidenta Missouri(bo chciałem krotka)alew chyba w niedlugim czasie wymienie na ML145
tak sie zastanawiam po koledzy sie pytają o opinie na forum jak finalnie dokonują prawie najgorszych wyborów pod nie wiadomo jakim wpływem??? :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 19 mar 2012, 13:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2012, 19:37
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Actros MP 3
Lokalizacja: Sosnowiec

Najbardziej sprawdzone cb w tej kwocie to onwa MK 3 +antena sirio ML 145 lub turbo 800 .


Post Wysłano: 04 kwie 2012, 13:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Onwa MK3 przy obecnym syfie w eterze to nieporozumienie.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 07 kwie 2012, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Wybór radia to sprawa bardzo indywidualna, a więc musi być bardzo przemyślana, tak żebyśmy byli zadowoleni ze sprzętu, a przede wszystkim z komfortu odsłuchu.
Np. wychwalany tutaj Unidenek 68 i 78 mi nie odpowiadają. Poza atrakcyjnym wyglądem nie mają nic ciekawego, sam dźwięk nawet denerwuje, bo jest za pełny i zbyt amerykański...Na dodatek nie sa homologowane.
Najlepiej zajechać do sklepu z CB i popróbować jedno, drugie, trzecie.
Polecam radia z poprzedniej epoki pod warunkiem, że są zachowane w dobrym stanie, nie przejechały 20mln kilometrów itp. Wspomniany President Valery, President Herbert, President Wilson, Alan 18 i 28, Albrecht, Stabo, Cobra.
Z nowych testowałem wspomnianego Ermesa oraz Yosana Trubo i oba polecam.
Należy pamiętać o dobrej jakości anteny, bo to od niej zależy wszystko. Ostatnio SIRIO wypuściło serię strojących się na bandę wyżej, więc na dzień dobry trzeba ciąć ok 3 cm (przynajmniej ja miałem takich kilka). SIRTEL 600, SIRIO Omega, AS100, ML145, Turbo, seria karbonowa, MIDLAND ML145, 9Plus, PC4 to wszystko sprawdzone antenki.
Wybór w tym obszarze na pewno będzie wyborem udanym, jednak warto posłuchać przed zakupem.

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 09 kwie 2012, 14:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
1)Np. wychwalany tutaj Unidenek 68 i 78 mi nie odpowiadają. Poza atrakcyjnym wyglądem nie mają nic ciekawego, sam dźwięk nawet denerwuje, bo jest za pełny i zbyt amerykański...Na dodatek nie sa homologowane.
2)Najlepiej zajechać do sklepu z CB i popróbować jedno, drugie, trzecie.
3)Polecam radia z poprzedniej epoki pod warunkiem, że są zachowane w dobrym stanie, nie przejechały 20mln kilometrów itp. Wspomniany President Valery, President Herbert, President Wilson, Alan 18 i 28, Albrecht, Stabo, Cobra.
4)Z nowych testowałem wspomnianego Ermesa oraz Yosana Trubo i oba polecam.
1)mają nie skręconą modulacje i to jest ich przewaga
2)a to są takie sklepy co dają na próbę radyjka???
3)tylko skąd je wziąść??? a jak homologacja jest problemem to Cobra też musi odpaść :D
4)w odsłuchu bardzo dobre radyjka i jeżeli chodzi o pułap do 300zł to nie znam lepszych :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 09 kwie 2012, 17:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Cytuj:
1)mają nie skręconą modulacje i to jest ich przewaga
2)a to są takie sklepy co dają na próbę radyjka???
3)tylko skąd je wziąść??? a jak homologacja jest problemem to Cobra też musi odpaść
4)w odsłuchu bardzo dobre radyjka i jeżeli chodzi o pułap do 300zł to nie znam lepszych
1) Wystarczy maluśka ONWA i dobry mikrofon ze wzmocnieniem i Unidenka nie ma. Poza tym WAGACIEZKA to nie forum poświęcone tematyce CB radia jako hobby czy wypełniacza wolnego czasu. Tutaj jest to narzędzie pracy każdego kierowcy, więc wywody na temat modulacji są zbędne.
2) Nowy Elektronik w Cieszynie, Teltom w Skoczowie.
3) Skąd je wziąĆ? Choćby ode mnie, sprzedaje takich kilka w miesiącu na aukcjach. Poza tym wcale nie trudno znaleźć egzemplarz w dobrym stanie.
4) Przynajmniej tutaj się zgadzamy. Radio za 300 zł, antena za 150 zł i zestaw za 450 zł zmontowany.
pozdrawiam

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: