Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 lis 2011, 16:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2006, 15:09
Posty: 118
Lokalizacja: Wieluń

Witam

Szykuje mi się wyjazd służbowy osobówką do Szwecji i mam parę pytań bo nie znam tamtych kierunków.

Jest dość nietypowo bo najpierw wyjeżdżam z Polski na parę dni do Hanoveru i stamtąd mam ruszyć do Szwecji konkretnie 50 km od na wschód od Malmo także dość blisko.

Wybrałem drogę lądem i mostami przez Danię, wychodzi mi szybciej niż promem z Niemiec.
Jechał ktoś tamtędy?
Są tam tylko mosty czy jakiś krótki prom też?

Z powrotem już będę wracał do Polski już promem Ystad - Świnoujście bo chyba nie ma za bardzo lepszego wyjścia.

Tu też mam pytanie czy tą trasą pływają tylko POLFERRIES I UNITYLINE?
Z tego co znalazłem to odchodzą z Ystad w godzinach 13 30, 14 00, i 22 30 - są jeszcze jakieś inne godziny odejść na Świnoujście?
Ile czasu trzeba się meldować przed odejściem promu, 90 min?
Trzeba wcześniej rezerwować bilet czy można na strzała wjechać będę wracał w czwartek albo piątek?

Proszę o odpowiedzi albo ewentualne uwagi bo na pewno ktoś z Was jest w temacie tych kierunków
Aha koszty za bardzo nie grają roli.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 08 lis 2011, 17:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Przez Danię do Szwecji bez żadnych promów przejedziesz. Do Malmo jedzie się mostem z Kopenhagi. ;)

Ps. Most DK-S do tanich nie należy.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 08 lis 2011, 18:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
Tu też mam pytanie czy tą trasą pływają tylko POLFERRIES I UNITYLINE?
Z tego co znalazłem to odchodzą z Ystad w godzinach 13 30, 14 00, i 22 30 - są jeszcze jakieś inne godziny odejść na Świnoujście?
Tak, do Polski tylko wspomniane przez Ciebie firmy. Nie pamiętam czy jeszcze o innych godzinach odchodzą promy z Ystad, ale jeszcze są promy z pobliskiego Trelleborga do Świnoujścia.
Inną opcją jest prom z Karlskrony do Gdyni, ale ceny tam są zabójcze w porównaniu do promów z Ystad/Trelleborga.
Cytuj:
Ile czasu trzeba się meldować przed odejściem promu, 90 min?
Te informacje znajdziesz na stronach polferries i unityline
Cytuj:
Trzeba wcześniej rezerwować bilet czy można na strzała wjechać będę wracał w czwartek albo piątek?
Generalnie to tam "chodzi" tyle promów, że nie słyszałem żeby ktoś miał problem zabrać się osobówką "na ostatni moment" Aczkolwiek polecam wcześniej zabukować przez www/telefon, i wtedy masz pewność że popłyniesz. Wtedy też masz większą szansę na kabinę. Chyba, że wolisz się tułać po promie 7-8h.

Cytuj:
Ps. Most DK-S do tanich nie należy.
http://uk.oresundsbron.com/page/2556 Faktycznie, tragedia :lol: :lol: :lol:

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 08 lis 2011, 19:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
Jak przeliczysz to na korony duńskie to robi się tragedia :twisted:
http://uk.oresundsbron.com/page/60

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 09 lis 2011, 1:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Aha koszty za bardzo nie grają roli.
Pozdrawiam

Skoro tak, to do rzeczy. Z Hannoveru A7 kierunek Hamburg, potem A1 kierunek Lübeck i dalej do Puttgarden. Tam wbijasz się na łajbę (pływają co pół godziny), 45 minut i jesteś w Rødbyhavn. Dalej na Kopenhagę, przez Øresundsbron i jesteś w Malmö. Operatorem na tej krótkiej lince jest Scandlines, nie musisz się wcześniej bookować.


Oczywiście możesz jechać na Flensburg, Kolding, Odense, Kopenhagę, Malmö. Ale nadrabiasz 150km a opłaty tak, czy siak masz dwie, Storebæltsbroen i Øresundsbron.


Post Wysłano: 09 lis 2011, 16:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2006, 15:09
Posty: 118
Lokalizacja: Wieluń

Dzięki Panowie za informacje.

Kolego Jeszkin w sumie nie wpadłem na to że jeszcze z innych miast można wracać do PL - dzięki sprawdzę sobie te połączenia

Jeszcze mam pytanie o tą kabinę na promie wiem że za to jest dodatkowa opłata ale mniej więcej jakiej wysokości?
Jak nie wykupię kabiny to chyba są na promie pomieszczenia gdzie można odpocząć - jakieś fotele itp?

Dzięki Pazdz za alternatywną trasę, jeszcze przemyślę temat ale wygląda na to że ta Twoja opcja będzie lepsza.


Post Wysłano: 09 lis 2011, 23:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
Jeszcze mam pytanie o tą kabinę na promie wiem że za to jest dodatkowa opłata ale mniej więcej jakiej wysokości?

Od 35zł na promach Stenaline. Od 80zł na promach Unityline. Wszystko w zależności od kabiny.
Zajrzyj może w końcu na www.stenaline.pl albo www.unityline.pl Tam jest wszystko napisane.
Cytuj:
Jak nie wykupię kabiny to chyba są na promie pomieszczenia gdzie można odpocząć - jakieś fotele itp?
Nie na wszystkich są tzw. fotele lotnicze. Rumuni i inne nacje południowe sobie zawsze na Polonce z tym radzili. Koce/śpiwory brali, i na korytarzach pod schodami spali :?

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 10 lis 2011, 12:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2006, 15:09
Posty: 118
Lokalizacja: Wieluń

Dzięki

No własnie sprawdzałem juz wczesniej te strony ale nie bardzo rozumiałem te ceny i warunki.
Kabina 4 osobowa jest za 35 zł ale czy da się tam wyspać jakoś normalnie?
Rozumiem że wykupuję ją i śpię z 3 innymi osobami - taka jakby kuszetka w pociągu

A co z opcją 2 osobową za 178zł? - korzystał ktoś z tego? jest sens dopłacać?


Post Wysłano: 10 lis 2011, 16:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

na powrót jest jeszcze jedna opcja SCANDLINES na lini Trelleborg - Sasnitz - w porównaniu ze Świnouśjściem dochodzi 100km, chyba że będziesz wracał gdzieś na południe Polski to logiczne że ciągniemy przez Niemcy. prom płynie 4 godziny cena porównywalna do Polskich linii, wjazd z marszu, kajuty nie ma sensu brać - wjazd na prom- obiad - spacer po łajbie - kawa - wysiadka :lol:

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 26 lis 2011, 16:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2006, 15:09
Posty: 118
Lokalizacja: Wieluń

Witam

W końcu z Hannoweru do Malmo przejechałem przez Danię nie dotykając promu.
Na mosty wydałem w sumie 70EUR a trasa zajęła jakies 8h także całkiem dobrze poszło.

A z powrotem z radą kolegi Badys popłynąłem z Trelleborga do Sassnitz czas 4h koszt koło 550zł.
Czasowo elegancko i przez Niemcy w nocy przeleciałem w moment także myśle że najlepsza opcja jesli chodzi o czas.

Dzięki i pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: