Strona 17 z 25 [ Posty: 491 ] Przejdź na stronę Poprzednia 115 16 17 18 1925 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 cze 2013, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 16:42
Posty: 77
GG: 0

Im dłużej oglądam zdjęcia tym bardziej zaczyna mi się podobać , choć pierwotnie byłem zniesmaczony.
Widać inny charakter wnętrza np w porównaniu do Volvo , które w detalach jest bardziej subtelne , natomiast Renia ma tworzywa mniej "delikatne" (co nie znaczy gorsze). Takie przynajmniej wrażenie ze zdjęć.
Pewnie na żywo wszystko to może robić cieplejszy klimat...
Kabina sprawia wrażenie przestronnej z ciekawymi rozwiązaniami którymi zawsze zaskakiwali Francuzi.
Zobaczymy jak z trwałością i niezawodnością...
Tak a propos , czy ktoś dysponuje danymi dotyczącymi wymiarów kabin (długość , wysokość , objętość itp...) Nie mogę nic znaleźć, Francuzi są tajemniczy... :(


Post Wysłano: 14 cze 2013, 15:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Post Wysłano: 16 cze 2013, 10:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2010, 19:52
Posty: 22
GG: 10199109
Samochód: Renault
Lokalizacja: cała unia plus CH

W opinii mojego szefa który był na premierze i siedział w nim całość wygląda kosmicznie , trzeba trochę czasu żeby przywyknąć do nowych rozwiązań. Miejsca więcej w wersji z tunelem niż w premium , tunel węższy i dużo niższy niż w premium więc to plus .Ceny są jeszcze nie znane ale pewnie po jakimś czasie przyjdzie do nas jedna sztuka jak będą jakieś informacje o awaryjności bo to głównie chodziło po głowie szefowi.

_________________
kat b - 14.10.1992 - od 1 razu
kat c - 20.04.2010 - od 2 razu
kat c+e - 14.12.2012 - od 1 razu


Post Wysłano: 16 cze 2013, 14:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Może,jak to zwykle po ostatnich premierach potrzeba czasu by oko się oswoiło z tym wszystkim co nowe i czego w gruncie rzeczy człowiek się zbytnio nie spodziewał.Jak dla mnie DAF E-6 czy nowe FH już trochę się opatrzyły i powoli się przyzwyczajam do tego widoku,ba nawet w niektórych wersjach zaczynają mi się te auta podobać... :mrgreen: Cóż,tu chyba jednak tej możliwości nie widze.Wizualnie to auto dla mnie to totalna kicha,nie będę się oszukiwał że mi się coś podoba,bo tak nie jest.Wygląda to jak skrzyżowanie pancernika SS ze spodkiem UFO!Modele Premium i Magnum miały swój charakter,swe cechy i były o niebo lepiej stylistycznie ''narysowane''.Tu widzę zlepek jakiś dziwnych części,jeszcze w tym oliwkowym kolorze...Eksploatacja-awaryjność,spalanie itd. może i będą na dobrym poziomie,bo po tym co przeczytałem i usłyszałem z filmików to trochę się przyłożyli do tego auta,którego nawet nazwa jest piękna i finezyjna... :mrgreen: Widać trochę powrót do korzeni,bo koncepcja kokpitu przypomina wg mnie trochę pierwsze Magnum z tablicą Ergovision z charakterystycznym oddzieleniem zespołu wskaźników włącznie.Kabina też nie wygląda na mega przestronną,ostatnie Magnum chyba miało podobne wartości wewnętrzne.Bardziej zyskają chyba kierowy użytkujący dotychczas Premium,bo tu warunki życiowe raczej się poprawiły.Czas pokaże co to jest warte... :>

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 16 cze 2013, 20:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 16:42
Posty: 77
GG: 0

Renault chwali się , że kierownica jest regulowana w trzech płaszczyznach...
Czy to oznacza , że podobnie jak w Volvo jest jeszcze dodatkowe pochylenie koła
zwiększające kąt...?


Post Wysłano: 17 cze 2013, 0:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2011, 14:07
Posty: 51
GG: 1
Lokalizacja: Zgierz

Z zewnątrz jest całkiem fajne, ale wnętrze kojarzy mi się z niskobudżetowymi samochodami z Chin. Na pierwszym planie spostrzegłem nawiewy powietrza jak ze starego Daily albo z Taty Nano, nie wiem czy to wina zdjęcia czy kształtów ale plastiki wyglądają na twarde i słabej jakości. Niby postęp ale jakby spojrzeć na to z innej strony cofamy się. Wątpię żeby te auta dało się naprawić w trasie, skoro głupi hamulec ręczny jest podłączony do komputera.


Post Wysłano: 17 cze 2013, 11:01

Cytuj:
W temacie Scanii R jest placz bo juz tyle lat ta sama bryla, z dafem podobnie.....

Macie calkiem nowe wozy, konstrukcyjnie zupelnie inne niz poprzednie modele i dalej lament.....

[...]

Każdy ma inny gust, dla kilku osób tutaj jest paskudne, dla mnie ta renowka jest świetna.

Jest takie stałe grono userów, którzy robią gnoj w tych tematach.

[...]
Łukasz, nie ma potrzeby się irytować. Dlaczego? Otóż:
1. Kierowca będzie oceniał samochód pod kątem prowadzenia się, przestrzeni mieszkalnej, ergonomii itp.
2. Właściciel firmy będzie patrzył na to, aby samochód zarabiał pieniądze a nie stał na serwisie, będzie kalkulował jaki zysk wypracuje. Będzie zastanawiał się, czy i po iluś tam latach sprzeda to auto z większą bądź mniejszą stratą.
3. Mechanik jest zainteresowany tym jak to auto będzie serwisowane - mam na myśli zainwestowanie w nowe narzędzia, przyrządy, dostęp do wszystkich podzespołów itp.
4. Prawo-fotelowiec będzie oceniał wygląd zewnętrzny, jak mu się siedzi na tym miejscu i wiele innych, pomniejszych spraw.

Nie ukrywam swojej niechęci do samochodów spod znaku Renault, podchodzę krytycznie, niekiedy wręcz z całkowitą awersją do tego, co wymyślają francuscy inżynierowie. Renówka zawsze będzie mi się kojarzyła z tandetą (od momentu kiedy zobaczyłem Magnum) plastikami, futurystycznym wzornictwem. Wiem, że jest grono osób, które nie podziela mojego zdania, ale mają takie prawo. Prawo do posiadania własnego zdania i wyrażania go publicznie.


Post Wysłano: 18 cze 2013, 15:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2652
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
4. Prawo-fotelowiec będzie oceniał wygląd zewnętrzny, jak mu się siedzi na tym miejscu i wiele innych, pomniejszych spraw.
i najważniejsze jak sa pomalowane felgi czy z rantem w bialym kolorze czy moze ochydne kołpaki...


Nikt jeszcze w nowym renault nie siedzial a juz wiemy ze zdjec ze plastiki sa tandentej jakosci, twarde i bedzie zle... ehhh poczekamy moze Renault zrobi jakis konkurs jak Volvo bo tu nie ukrywajmy ale dzieki Fuel Challenge wiele osob moglo poznac z bliska, przejechac sie i jako tako ocenic, po samych zdjeciach sraliscie sie do spojlera gornego ale teraz jak jeden we Rzeszowie, drugi w Krakowie, trzeci w Szczecinie wsiadl w nowe Volvo to dopiero sie zaczela treściwa rozkmina, zluzujcie baty i nie oceniajcie narazie plastikow bo montior popalcujecie :lol:

Jester w całym lancuchu dodalbym jeszcze sprzedawce/dealera który widzi same zalety i zrobi wszystko zebys kupil to i przyniosl mu walizke pieniedzy i nosil ta kase przez kilka lat serwisowania
Ostatnio na slasku przyjechali nowym TGXem E6 na pokaz do jednej z firm, przedstawiciel starał sie jak mógł ale jak dosadzil zdanie: "Nowy TGX to takze nowy uklad wydechowy !!! ma aż 17 czujników :lol: " to jakos przyszly ewentualny nabywca zmienil mine i nastawienie na tą nowosc...
aa i jeszcze z Krakowa mi sie podobala rozkmina w nowym Stralisie gdzie to oceniajac nowe wnetrze kolega rzucil ze za taka kase to nie oczekujmy MPIV na co sprzedawca:
"no tak ale robote zrobi taką samą"

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 18 cze 2013, 22:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Sprawa z innej beczki-orientuje się ktoś, czy dotychczasowy model Magnum będzie nadal produkowany/ w ofercie, czy to już definitywny koniec Lokomotywy :?:

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 19 cze 2013, 11:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2012, 13:08
Posty: 30
GG: 3485710
Samochód: brak

Wczoraj dzwoniłem do Renault, mają jeszcze Magnum na stocku, ale już nie można nowej zamówić. Czerwiec był ostatnim miesiącem, aż do premiery.


Post Wysłano: 20 cze 2013, 19:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2012, 19:25
Posty: 144
GG: 24669342

Silver :twisted:

Obrazek


Post Wysłano: 20 cze 2013, 20:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2007, 10:04
Posty: 26

W barwach bardziej roboczych:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Źródło: Renault Trucks Deliver


Post Wysłano: 20 cze 2013, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 mar 2009, 22:15
Posty: 132

Na początku nie byłem przekonany, ale musze przyznać, że w srebrnym kolorze wygląda naprawde dobrze 8)

_________________
Why so serious?


Post Wysłano: 21 cze 2013, 0:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 cze 2007, 12:28
Posty: 261
Lokalizacja: Głogów

Post Wysłano: 21 cze 2013, 10:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Chyba nr. 2 jesli chodzi o nowe auta :)


Post Wysłano: 22 cze 2013, 12:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2012, 19:25
Posty: 144
GG: 24669342

W tych innych barwach wygląda całkiem kusząco :D


Post Wysłano: 23 cze 2013, 18:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

To T w niższej kabinie na ostatnim zdjęciu wygląda całkiem nieźle.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 26 cze 2013, 16:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2010, 17:03
Posty: 140
GG: 0

Nowa renówka na filmie.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... kbOv0SVdrU

_________________
Pie..ol wszystko, zostań kierowcą zawodowym.
Rób to co kochasz...


Post Wysłano: 30 cze 2013, 15:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Nowe Renault - ładne czy brzydkie... Na pewno mniej przełomowe niż Magnum w 90 roku :wink:
Ogólnie jest futurystycznie, na pewno wygodnie i komfortowo, ale nie wydaje mi się, żeby nowa bryła kabiny wytrzymała 23 lata i aby ciągle wyglądała świeżo, tak jak było to w przypadku "lokomotywy" :wink:
Co do wyglądu to bardziej podoba mi się model T z tunelem silnika, który ma raptem 20cm, więc niewiele więcej niż poprzednie FH i dużo mniej niż dotychczasowe Premium, więc i tak powinno być wygodnie. Wydaje mi się, że w tej właśnie kabinie, należy też doszukiwać się "dawcy" dla kolejnej generacji Volvo FM.
Cóż, do tej pory lubiłem ciężarowe Renault, mam nadzieję, że i tym razem, po bliższych oględzinach się nie rozczaruję, więc z niecierpliwością czekam na pierwsze egzemplarze w ruchu drogowym i polską premierę :wink:

PS. Ten kto wybrał kolor do prezentacji nowej gamy pojazdów powinien zawisnąć :twisted:


Post Wysłano: 06 lip 2013, 18:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2012, 19:25
Posty: 144
GG: 24669342

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 17 z 25 [ Posty: 491 ] Przejdź na stronę Poprzednia 115 16 17 18 1925 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: