Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 wrz 2011, 11:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Witam !
Czy zatrudniając się jako kierowcy musieliście coś takiego podpisać ?
Chodzi tutaj o powierzone mienie czyli samochód i o ewentualne następstwa stłuczki czy wypadku i jak to wygląda w przypadku uszkodzenia towaru ?
Do jakiej kwoty pracodawca moze obciązyć pracownika ?

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Post Wysłano: 13 wrz 2011, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

U mnie jest odpowiedzialność materialna do 20tys. zł.

Podpisywałem weksel. Jeśli coś uszkodzę świadomie lub po pijaku to weksel pójdzie w ruch.


Post Wysłano: 18 wrz 2011, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Wyczytałem w kodeksie pracy, ze maksymalna odpowiedzialność materialna moze wynosić równowartość 3 miesięcznych pensji. Przepisy to jedno a zycie płata rózne figle.

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Post Wysłano: 18 wrz 2011, 22:42

Ja również przyjmując się do ZET Transport podpisywałem weksel odpowiedzialności materialnej. I tak, jak w przypadku kolegi weksel szedł w ruch w przypadku uszkodzenia zestawu po pijaku, celowym działaniu, czy też działaniu, które było podyktowane złamaniem przepisów WE561/2006.
I z tego, co pamiętam, to kwota była dużo wyższa, jak 20 tyś w tym przypadku.


Post Wysłano: 20 wrz 2011, 13:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2007, 10:04
Posty: 26

Cytuj:
Wyczytałem w kodeksie pracy, ze maksymalna odpowiedzialność materialna moze wynosić równowartość 3 miesięcznych pensji. Przepisy to jedno a zycie płata rózne figle.
Tylko, że w przypadku powierzenia kierowcy samochodu, nie mamy juz do czynienia z odpowiedzialnością materialną, a odpowiedzialnością za mienie powierzone pracownikowi, a tu przepisy K.P są już bardziej rygorystyczne i nie ograniczają odpowiedzialności do 3 pensji.


Rozdział II - Odpowiedzialność za mienie powierzone pracownikowi
Art. 124.

§ 1. Pracownik, któremu powierzono z obowiązkiem zwrotu albo do wyliczenia się:

1) pieniądze, papiery wartościowe lub kosztowności,

2) narzędzia i instrumenty lub podobne przedmioty, a także środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze,

odpowiada w pełnej wysokości za szkodę powstałą w tym mieniu.

§ 2. Pracownik odpowiada w pełnej wysokości również za szkodę w mieniu innym niż wymienione w § 1, powierzonym mu z obowiązkiem zwrotu albo do wyliczenia się.

§ 3. Od odpowiedzialności określonej w § 1 i 2 pracownik może się uwolnić, jeżeli wykaże, że szkoda powstała z przyczyn od niego niezależnych, a w szczególności wskutek niezapewnienia przez pracodawcę warunków umożliwiających zabezpieczenie powierzonego mienia.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: