Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 wrz 2011, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2009, 12:06
Posty: 14
GG: 0
Samochód: PREMIUMKA 385

Mam pytanie, czy jest jakaś regulacja sprzęgła w FH-czu? Dzieje się tak, że żeby włączyć bieg sprzęgło muszę wcisnąć praktycznie do końca, a zaczyna ciągnąć przy samym końcu... Z tego co zauważyłem do skrzyni jest przykręcony tylko siłownik hydrauliczny z dochodzącym przewodem z płynem hamulcowym i nie zauważyłem żadnej regulacji. Sprzęgło chyba się nie kończy, bo nie ślizga się, przebieg 700 tyś. km. odpowietrzałem też, płyn się przelewa. Prawdopodobnie było zmieniane przed sprowadzeniem auta, bo są jakieś naklejki na kabinie z wymiarami tarczy i datą roboty.


Post Wysłano: 20 wrz 2011, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2011, 14:24
Posty: 352
GG: 4128224
Samochód: Peugeot 508/MAZDA 2
Lokalizacja: CARLISLE GB/Blatyre SC/Aberdeen SC

nie ma regulacji sprzegla w fh .....
sprawdz silownik czy wysprzegla prawidlowo i zmierz zuzycie miarka ...to ze nie slizga ( jeszcze :D) nie oznacza ze masz jeszcze tarcze :) z mojego doswiadczenia jak tarcza po pomiarze ok to konczy ci sie silownik ( sprawdz czy nie ucieka plyn z silownika .. lub nie rosnie po kilkukrotnym nacisnieciu oraz czy nie masz "mlecznego" plynu

podaj nr VIN to sprawdze jaki typ sprzegla i napisze ci jaki powinienes miec pomiar

ps naklejki na drzwiach sa zeby wpisac pomiar i date pomiaru oraz porownac z nowym sprawdz dokladnie jak sprzeglo nie bylo wymieniane to przy 700 tys prawie nie ma tarczy a i lozysko wyciskowe wytarlo mocno docisk a i zdarza sie ze rolki czy lozysko sferyczne widelek sie wyrobia i sprzeglo ma za duzy luz

pozdrawiam

_________________
I ZYCIE SIE TOCZY DALEJ ...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: