Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 29 kwie 2006, 13:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Może strategia ich działalności polega na utrzymywaniu się z ubezpieczeń. :lol: :lol: :lol:


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lip 2006, 14:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

A czy nazwa tej firmy to nie przypadkiem CHARTER a nie CZARTER?Na końcu TRAILER-a jest informacja na temat zlotu Master Truck i jest tam taki biało kolorowy DAF XF z napisem CHARTER na mace.To chyba od nich?

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lip 2006, 16:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2006, 23:44
Posty: 153
GG: 4622331
Lokalizacja: WPR

Cytuj:
A czy nazwa tej firmy to nie przypadkiem CHARTER a nie CZARTER?Na końcu TRAILER-a jest informacja na temat zlotu Master Truck i jest tam taki biało kolorowy DAF XF z napisem CHARTER na mace.To chyba od nich?
Być może że tak jest z ta nazwą, nie wiem do konca bo ta firma mnie interesuje tyle, co zeszło roczny śnieg... :wink: pomimo że to ja założyłem ten cały Topic na ich temat...A co do tego XF-a to nie wiem, nigdy nie widziałem u nich innego Dafa jak XF 95 SC i to w dodatku czerwonego a nie białego, a poza tym oni nie mają chyba na żadnym samochodzie żadnej reklamy, ani nazwy firmy...wieć śmiem wątpić że to od nich, ale to możliwe, nie mówie że nie :lol: pozdro

_________________
A,B,C - są. E-jeszcze w tym roku.

Marzenie, pasja, to nas w jedność połączyło.
Naturalna segregacja, to nas wyłoniło.!


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lip 2006, 18:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 22:45
Posty: 51
GG: 0
Samochód: VW Passat 1.9 TDI 4motion
Lokalizacja: WKZ

Witam, dobrze kolego zauważyles, ten kolorowy Daf na reklamie Master Truck to jest od nich z firmy. A niewiem kto wymyślił te brednie że Charter wysłał swoje samochody do Pekinu :lol: Widać że niektórzy lubią siać plotki jak baby na targu. A te rozbite auta to sa ich własnością, tylko ta jedna kabina FH, czerwona jest kupiona. Jakby kogoś interesowała firma Charter to moge troche opowiedzieć lub odpowiedzić na pytania. Wiem o niej dużo więcej niż mogło by się komuś wydawać. Pozdrawiam :D


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lip 2006, 21:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

No to kolego napewno czytałeś cały temat,więc powiedz co jest prawdą a co nie...Bo sądzę,że czesto widzę ich auta-DAF XF czerwony+chłodnia SCHMITZ,SCANIA 124 pomarańczowa + chłodnia SCHMITZ....Powiedz ile mają aut,jakie tam są serio warunki pracy,zarobki,zjazdy do domciu,gdzie jeżdża itd....Oczywiście pisz tylko co jest prawdą,jeśli coś pozostaje bez zmian jak wcześniej w temacie napisane(np:dokąd jeżdza..) to omijaj...Dzięki za odpowiedz

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lip 2006, 12:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 22:45
Posty: 51
GG: 0
Samochód: VW Passat 1.9 TDI 4motion
Lokalizacja: WKZ

Obecnie posiadaja takie samochody jak Actrosy MPII 1844, Daf XF 430, Scanie 124L 400 i 420km, kilka sztuk 144L 460(o ile jeszcze je maja) oraz R 420, VolvaFH12 1 i 2 generacji (wiadomo o co chodzi) głównie 420 i 460km noi obecnie przyszlo kilka (czy kilkanaście) sztuk nowych MANów TGA oraz naczepy Lamberet Shmitz. Obecnie firma posiada napewno ponad 250 (już słyszłem o 300) aut z naczepami (chłodniami). Warunki pracy oczywiście zależą od tego jak sie dogadujesz z ludżmi wyżej tam postawionymi (temat ten także obszernie opisałem w "ziomki trucks", http://www.ziomkitrucks.fora.pl/viewtopic.php?t=317 ) :evil: . Samochodami kierowcy głównie jeżdżą przez dom. Ostatnio głównym kierunkiem jest Anglia, no a przedewszystkim jeżdżą do holandii, belgii, hiszpanii, grecji, włoch, mało ale także do francji, portugalji no i innych takich państw zachodnich jak np te co wymienilem. Dosłownie caly zachód i wszystkie towary lecą do rosji, Moskwa i Petersburg a czasami (rzadko) inne miejscowości na wschodzie. Obecnie coraz częściej, coraz większa ilość kierowców jeżdzi "na tarczki" bo dawniej to było jak praktycznie każdej firmie transportowej czyli "na zapałki". Kierowcy jeżdżą i w pojedynke i podwujnie. Co do zarobków, podstawa najniższa krajowa + (niewiem dokladnie czy zostalo to podniesione) ale jakieś 20gr/km. Niewiem np kto wymyślil coś takiego że CHARTER wysłał samochocy do pekinu :lol:

[ Dodano: Sro, 19.07.2006, 12:46 ]
Cytuj:
Oj słyszałem dużo od pana który tam pracował długo. Wchodzisz pada pytanie chcesz jeździć?
-tak
-idź na plac wybierz sobie coś...
A tam dosyc dużo ciągników jeszcze z folią na siedzeniach.
Kierowcy podobno nawet sprzedawali zestawy i znikali w Rosji...balangi po kilka tygodni...a szefa nic nie interesowało. Żadnego dobrego słowa nie słyszałem...jedyny plusik to to że nowe wozy....a tak to phiii...
Ten tekst tez jest dobr :lol: i niewiem kto takie brednie wymyślił. Praktycznie każdy nowy kierowca musi zrobić kursa czy dwa i dopiero siadaja na inne auto ale nie nowe, najczęściej jest tak że kierowcy dobierają sie tak żeby byli z jak najbliżej położonych od siebie miejscowości a w żadnym wypadku niedostaną na sam początek nowego samochodu. Fakt że jest d€żo i na bieżąco przychodzą nowe auta ale dostają je kierowcy kórzy swoje już tam wyjeździli. Ja słyszałem tylko raz o takim przypadku że młody kierowca dostał nowy samochód ale tylko na załadunek i nic wiecej. A że dużo młodych przyjmuja to niekórzy powinni się cieszyć że jednak jest jakaś szansa żeby zaistnieć w tym zawodzie a nie wymyślać niestworzone historie. A że komuś udalo się zfocić takie szrotowisko to jeszcze nic nieznaczy w porównaniu do takiej ilości samochodow. Poprostu komuś sie to udało bo samochody stoja zbyt publicznie i są już tematem do plotek. Dziwne że np nikt nie napisze o wypadkach samochodow z BREVITERa, kiedy kierowca Scanii przewoził pod plandeką żywych ludzi i wyłożył sie na jakiejś pętli zjazdowej a kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia :twisted: Poprostu w niektórych firmach niektóre żeczy są zbyt publiczne a w niektórych są poprostu ukrywane i tuszowane dla dobra firmy

[ Dodano: Sro, 19.07.2006, 13:09 ]
.Co do wypłat no to wiadomo jak jest, ile wyjeździsz tyle masz. Kierowcy tam różnie zarabiają. Zarobki naprawde są zróżnicowane, jedni (starzy kiedowcy) mają robote ułożoną, stałe załadunki i rozładunki zarabiaja tam dosyć dobrze4500-5000zl. Ostatnio znajomy, kierowca tego kolorowego DAFa zarobil 5500zł. No a pierwszy mieśiąc kto jeżdzi dostaje tylko 1000zł, niewiem dlaczego ale tak jest chyba od początku. No a póżniej zaczynają sie normalne wypłaty, zwykły kierowca który dopiero wkręca sie w tą firme itd zarabia 3500-4000zł a jak się wyrobi to wiadomo, dogada sobie robote i inne sprawy i będzie zarabiał dobrze, jak inni

[ Dodano: Sro, 19.07.2006, 13:20 ]
W tle na tych zdj z tymi rozbitkami widać ich warsztat. Budowa została zakończona 2-3lata temu. Są tam 4 stanowiska naprawcze na całe zestawy (ciągnik+naczepa) i jedno stanowiska na sam ciagnik. Warsztat jest b.dobrze wyposarzony i większość napraw wykonują we własnym zakresie.

[ Dodano: Sro, 19.07.2006, 13:23 ]
Sprostowanie: na pierwszym zdj widać ich warsztat gdzie w tle stoją ich samochody


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lip 2006, 14:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

A skąd kolego wiesz to wszystko?Czyżbys pracował u nich teraz albo może wcześniej?Sądząc po Twojej wypowiedzi,o ile to wszystko prawda to w sumie normalna firma-a nie takie dziadostwo jak zostało opisane...I firma duża-250,300 aut a jeszcze nie ma rozgłosu...Dziwne!!!Firmy takie jak LINK,RICO,BREVITER,VOS,OMEGA to także takie duże firmy a jednak prawie każdego kogo byś spytał o którąś z tych firm to większość je zna-a CHARTER-a chyba nie bardzo... :>

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lip 2006, 14:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 22:45
Posty: 51
GG: 0
Samochód: VW Passat 1.9 TDI 4motion
Lokalizacja: WKZ

Wiem tyle o tej firmie bo mojego taty kolega zaczą tam jeżdzic jak tylko powstała ta firma czyli chyba w 1996-97 roku (to właśnie ten znajomy jeżdzi tym kolorowym DAFem) I wielu innych kierowców z moich stron, bo tak wogóle to ta firma jest z moich stron czyli z okolic Kozienic, firma zmieniała tak siedzibę kilka razy ale niewiem dlaczego, może poprostu woleli znajdować sie bliżej głównych tras. No a tak wogóle to mój tata tam jeżdziłod 2000 r do kwietnia 2005 no i dlatego znam tyle szczegółów. No ale wciąż jeżdżą tam jego i moi znajomi, jednak w ciągu 5 lat można poznać wielu ludzi i całe to toważystwo tam pracujące. A dlaczego ta firma niema takiego rozgłosu to sam niewiem czy jest to spowodowane. No i wiadomo że każda firma ma jakieś swoje dobre i złe strony a takie krytykowanie na podstawie plotek i tego co mówił jakiś kolega swojemu koledze a tamten innem itd to właśnie tak powstaje bezpodstawna opinia innych.


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lip 2006, 15:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

A ten kolorowy zestaw to chyba nie dawno kupili i zrobili?Czy mają więcej takich rarytasów?To firma dość młoda-10 lat a już ponad 200 aut,pewnie bardzo dużo leasingów albo kredytów...Ale jakoś się ciągnie dalej dość dobrze... :mrgreen:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lip 2006, 15:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 22:45
Posty: 51
GG: 0
Samochód: VW Passat 1.9 TDI 4motion
Lokalizacja: WKZ

No większość to auta leasingowe. A takiego sprzęta mają tylko jednego i już jakiś rok bo pamietam że już chyba w tamte wakacje mieli go już lub mieli go odebrać. DAFik jest z tej samej serii co i ten DAF z BREVITERA, poprostu jakiś czas temu DAF i Akademia Sztuk Pięknych (czy jakoś tak) z Warszawy zrobili konkurs i najlepsze projekty miały być wykonane właśnie na ciężarówkach. Ale ile firma DAF upiększyła tak samochodow na sprzedaż to niewiem, jak narazie słyszałem o tych dwóch egzemplarzach.


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lip 2006, 19:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

A to kojarzę ten konkurs...Ale nie wiedziałem,że ta firma też brała w nim udział...A teraz na Master Truck też się pojawią?Nie wiesz czasami...

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lip 2006, 20:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 22:45
Posty: 51
GG: 0
Samochód: VW Passat 1.9 TDI 4motion
Lokalizacja: WKZ

No nic niestety niewiem, w tamtym roku wiem że napewno byli na majówce Dafa ale czy w tym roku będą na Master Truck to niestety niewiem. Ogólnie to dla firmy raczej mało ważne są takie imprezy ale kto wie, byli na jednej to może i będą na drugiej w końcu mają czym się pochwalić :D


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 17:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Koledzy mam małą prośbę często , a nawet bardzo mylą nasze auta czyli te w kolorze "miodowym" do czartera.Czy może ma ktoś fotki zestawów ich , a bardziej Scanii R w tym kolorze i z takim orórowaniem i chalogenami?

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 17:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2006, 23:44
Posty: 219
GG: 6237840
Samochód: Fiat Stilo JTD
Lokalizacja: Szczecin

Czy to prawda że otworzyli oddział w Moskwie?


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 17:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2005, 12:42
Posty: 471
Lokalizacja: KACZOGRÓD

Otworzyli oddział w Rosji ostatnio ( Many tga tam mają).Mają też odział na Białorusi.

_________________
http://kubamich1-kubamich1truckmodelsfa ... gspot.com/


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 18:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2007, 13:41
Posty: 215
GG: 0

Możliwe że otworzyli, bo oni specjalizują się w przewozach z zachodu do Rosji. 4 kierowców odeszło z firmy mojego taty do nich ( wiadomo zarobki ) ale co z tego że zarobi ładną kase jak jeden z nich odjechał już na tamten świat...

Zapytam sie chłopaków czy to prawda z tymi oddziałami na wschodzie, o ile zjadą na święta :roll:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 0:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2007, 23:50
Posty: 10

Co do zarobków, podstawa najniższa krajowa + (niewiem dokladnie czy zostalo to podniesione) ale jakieś 20gr/km.


ALIK__1 Może coś wiesz o tej firmie ale nie całkiem jest to prawdą.
W Charterze nie płacą żadnych 20 gr za kilometr tylko 16 gr + najniższa podstawa a zapomniałeś wspomnieć że większa część kierowców to Białorusini.Co chodzi o przydział samochodów to nowe w większości dostają najpierw Białorusini .

Napisałeś że firma jest z twoich stron czyli z okolic Kozienic
Nie długo mają wrócić w twoje strony tylko jeszcze nie wiem kiedy to nastąpi .


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 16:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 22:45
Posty: 51
GG: 0
Samochód: VW Passat 1.9 TDI 4motion
Lokalizacja: WKZ

No to tak, cholerka... jak mnie dawno tu nie było :) :
Cytuj:
Koledzy mam małą prośbę często , a nawet bardzo mylą nasze auta czyli te w kolorze "miodowym" do czartera.Czy może ma ktoś fotki zestawów ich , a bardziej Scanii R w tym kolorze i z takim orórowaniem i chalogenami?
Charter posiada takie Scanie w tym kolorze ale tylko te z seri 4, Scanie R mają tylko w kolorze bordowym, czarnym i jedna chyba w niebieskim. Takich chalogenów nie posiadają wiec nie wiem dlaczego są mylone.
Cytuj:
Czy to prawda że otworzyli oddział w Moskwie?


Co do nowo otwartych oddziałów to jest otworzony jeden na Smoleńsku w Rosji, na Białorusi w Witebsku i obecnie są plany na otworzenie oddziału na Ukrainie (ale niewiem czy już na 100%) A co do MANów to tylko kilka niebieskich jest na rosyjskich blachach.
Cytuj:
Możliwe że otworzyli, bo oni specjalizują się w przewozach z zachodu do Rosji. 4 kierowców odeszło z firmy mojego taty do nich ( wiadomo zarobki ) ale co z tego że zarobi ładną kase jak jeden z nich odjechał już na tamten świat...

Zapytam sie chłopaków czy to prawda z tymi oddziałami na wschodzie, o ile zjadą na święta
P.S. skąd wiesz kolego o tym wypadku, dla sprostowania to zginęło ich wtedy 2 [*] Ale niestety nie wiadomo co było przyczyną wypadku :( . Kogo znasz z tej firmy ?
Cytuj:
Co do zarobków, podstawa najniższa krajowa + (niewiem dokladnie czy zostalo to podniesione) ale jakieś 20gr/km.


ALIK__1 Może coś wiesz o tej firmie ale nie całkiem jest to prawdą.
W Charterze nie płacą żadnych 20 gr za kilometr tylko 16 gr + najniższa podstawa a zapomniałeś wspomnieć że większa część kierowców to Białorusini.Co chodzi o przydział samochodów to nowe w większości dostają najpierw Białorusini .

Napisałeś że firma jest z twoich stron czyli z okolic Kozienic
Nie długo mają wrócić w twoje strony tylko jeszcze nie wiem kiedy to nastąpi.
Zgadza sie, jest najniższa krajowa + ok od 16-19gr/km (ale niewiem czy stawka doszla już do 20gr/km), obecnie też doszły podwyżki, nieznaczne ale zawsze to coś jak na taki zawód (100-400zł co miesiąc) A co do tego że większość kierowców to białorusini to nie jest to do końca prawdą, jeździ ich bardzo dużo ale napewno nie więcej niż połowa. Tabor sie ciągle powiększa to i kierowców przybywa - jak nie polaków to BY, a że można ich spotkać na polskich taflach to normalka.
Co do tej nowej siedziby to też jest to prawda, narazie jest wykupiony plac ale jeszcze nic nie wiadomo kiedy bedzie coś tam robione.

P.S.. moglem sie troche zakręcić bo dużo tego bylo ale myśle że wszystko jest OK :D


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 16:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Cytuj:
Charter posiada takie Scanie w tym kolorze ale tylko te z seri 4, Scanie R mają tylko w kolorze bordowym, czarnym i jedna chyba w niebieskim. Takich chalogenów nie posiadają wiec nie wiem dlaczego są mylone.
Teraz w ostatnim tygodniu nas dwa razy pomylono w końcu zapytaliśmy się i jeden z kierowców odpowiedział , ze u nich czyli w Czarter mają właśnie R w "miodowym kolorze z halogenamiale na czole Topline jest Czarter , a u nas jest "PAWLEX".

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 17:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 22:45
Posty: 51
GG: 0
Samochód: VW Passat 1.9 TDI 4motion
Lokalizacja: WKZ

Albo ten kierowca był niepełno sprytny albo tak inteligentny (miał może bujną wyobraźnie) Jedyny pojazd jaki ma orurowanie to Daf o ktorym kiedyś pisalem, ma założone 2 chalogeny i 2 trąby Hadley i nic wiecej. Żaden samochód nie jest opisany... Była kiedyś jedna naczepa opisana ale ten pomysł nie wypalił...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: