Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Jak w temacie, stoję przed powyższym dylematem. Bardziej skłaniam się ku temu drugiemu z wariantem podpięcia pod gniazdo zapalniczki, tylko teraz pytanie jaka moc będzie odpowiednia? Z przedziału 150-300W, czy może mocniejsza 300-600W? Głównie chodzi o ładowanie telefonów, akumulatorków, laptopa i innych tego typu pierdół. Fakt faktem, bezpieczniejsze dla akumulatora są normalne ładowarki, no ale w moim przypadku ich zakup cenowy będzie zbliżony do zakupu przetwornicy, a jak wiadomo to drugie na pewno będzie bardziej pożyteczniejsze.

Z przedziału 150-300W zastanawiam się nad tymi sprzętami:
http://allegro.pl/profesjonalna-przetwo ... 71197.html
http://allegro.pl/mocna-przetwornica-na ... 65053.html
http://allegro.pl/przetwornica-napiecia ... 49454.html (najbardziej do mnie przemawia)

No i te mocniejsze:
http://allegro.pl/przetwornica-napiecia ... 71209.html
http://allegro.pl/przetwornica-napiecia ... 39089.html

Czekam na porady.

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Z gniazda zapalniczki i tak nie wyciągniesz więcej niż te 150W. Do ładowarek urządzeń elektronicznych spokojnie wystarczy.

_________________
Czerwone i bure


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

A jak wygląda sprawa wydajności przetwornic? Dla samego ładowanego urządzenia lepiej jest, jeśli ładuje się go bezpośrednio ładowarką z gniazda zapalniczki, czy pośrednio przez przetwornicę?

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 20:34
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: podlasie

Moim zdaniem spokojnie wystarczą Ci te słabsze. Moja przetwornica spokojnie daje rade przy laptopie i takim wiatraku biurowym, podłączałem też do tego głośniki komputerowe. Działa już tak ponad 3 lata i nic się nie dzieje. Dokładnie taka firma AZO
http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet ... -250-.html
A dla telefonu to chyba bez różnicy w jaki sposób jest zasilany. Może nawet lepiej przez przetwornicę i oryginalną ładowarkę bo podróbki za 5zł potrafią uszkodzić ładowane urządzenie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

A ja zakupiłem przetwornice 300-600 i patrząc po tym co maja inni oraz po tym co do niej podłączam to następnym razem kupie jakieś 1000. Jeśli będziesz kupował przetwornice to dowiedz sie czy wentylator chodzi tylko po przekroczeniu danej temp czy non stop.

I przetwornicy nie podlaczaj pod zapalniczke bo dziwne rzeczy lubia sie dziac. Podlacz ja od razu pod akku

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Po dwóch pierwszych postach już chciałem brać tą 150-300W, no a teraz żeś mi dołożył do pieca. :mrgreen: Tak jak pisałem wcześniej, przetwornica będzie służyć tylko do ładowania ww. urządzeń (no chyba że bateria całkiem siądzie w laptopie, to także do jego ciągłej pracy), więc jest sens inwestowania w coś mocniejszego i bawienia się w podłączanie do akumulatora?

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Od prawie czterech lat, używam przetwornicy 150W, firmy nie znanej, bo się etykieta odkeiła :P
Zapłaciłem za nią coś ok. 150zł, i złego słowa nie mogę powiedzieć.
Zaletą jest brak wiatraka, czyli nie hałasuje, i nie zakłóca np. CB radia. Również nie "katuje" akumulatorów zbyt mocno.
Laptop u mnie w aucie chodzi non stop, tak więc i przetwornica również. Mało tego, równocześnie były też podłączone głosniki Logitech 2+1, które miały pobór prądu z pewnością nie mały. I ona dawała radę. Tak więc, jeśli chcesz ją stosowac do ładowarek itd.... to nie widzę sensu kupować nic mocniejszego i bardziej skomplikowanego.

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Ale masz ją podłączoną do gniazda w kabinie, czy pod akumulator?

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
Ale masz ją podłączoną do gniazda w kabinie, czy pod akumulator?
Do gniazda "zapalniczki" 24V

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

ja mam przetwornicę 12/230V w kamperze jednak nie jestem z niej zadowolony.
dlaczego?

przetwornica podłączona jest do akumulatora mieszkalnego, który zasila oświetlenie wnętrza, pompę wodną itp. napięcie standardowe tego akumulatora to 11-9V. wyższe napięcie ten akumulator ma dopiero podczas jazdy, bezpośrednio po niej lub w czasie podłączenia do sieci.
akumulator mieszkalny nie uruchamia silnika więc może być wyładowany do zera, a w czasie jazdy zostanie naładowany.
niestety przetwornica ma zabezpieczenie i jeżeli napięcie zasilające spadnie poniżej 11V przetwornica wyłącza się.
co jest dobre w samochodach z bateriami służacymi do wyszyskiego, jest złe w kamperach.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Przeciętny laptop przy zwyczajnej pracy zużywa jakieś 60-65 W, jak się zacznie pocić to i 80-90W, ale to raczej przy bardzo wycieńczającej pracy. Musisz popatrzeć co tam masz za urządzenia i czy będziesz ich używał równocześnie. Ciężko ocenić czy potrzebujesz 150 czy 1000W.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

Nie zapominajcie o "stratach" każda przetwornica ma "strate" i tak jak kupisz cos co "robi" z 12 V 230V (DC !) to po drodze masz z 24 na 12V przetwornice raczej słabą jeśli jest fabryczna następnie z tego jest robione 230V i teraz laptok ... który z 230V DC robie +- (w zależności od modelu ) 15-20V AC ... i wszedzie straty napięcia ...
ja osobiście używam do laptoka Acer zasilacza 12V mijam jedą przetwornice i jakoś się sprawdza choć rozglądam się za czymś co by mi z 24V robiło pod lapka. Ale coś takiego
bardzo ciężko dostać , praktycznie nie ma zasilaczy 24V ... coż...

Ładowanie tel. czy nawigacji to jest pikuś bo ładowarek do tel samochodowych jest w brud i zużywają tak mało prądu ze to marginesik potrzeb.

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Pisze ze lepiej podlaczyc pod akumulator poniewaz akurat w autach ktorymi jedzilem przy podlaczeniu pod zapalniczke wystepowaly zaklucenia w radio oraz przetwornica przerywala po jakims czasie swoja prace

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

No dobra, dzięki za porady. Po kilku godzinnej wyliczance padło na tą:

http://allegro.pl/przetwornica-napiecia ... 49454.html

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

No nie do końca rozsądny wybór ... zwłaszcza ze w samochodzie 12V masz z przetwornicy ...
chyba ze pociągniesz z prosto z 1 akumulatora , lepszym rozwiązanie było by 24/230

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2011, 16:32
Posty: 9
GG: 0

http://allegro.pl/whitenergy-przetworni ... 71879.html czy może ktoś miał do czynienia z taka przetwornica? Wystarczy do laptopa żeby sobie obejrzeć film od czasu do czasu na pauzie?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Cytuj:
No nie do końca rozsądny wybór ... zwłaszcza ze w samochodzie 12V masz z przetwornicy ...
Na Allegro przetwornice 24/230V praktycznie można policzyć na palcach jednej ręki, a jak już się jakaś trafi to o mocy dobrze ponad 1000W i bez fabrycznej możliwości podpięcia pod gniazdo zapalniczki. Czekam cały czas na paczkę, także niebawem się okaże czy równowartość czterech flaszek poszła na marne.
Cytuj:
Wystarczy do laptopa żeby sobie obejrzeć film od czasu do czasu na pauzie?
Wczytaj się uważnie w posty wyżej. :)

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Łukaszz - tylko mi nie mów, że zamierzasz podłączać tą przetwornicę 12/230 pod inną przetwornicę 24/12? :shock: Ja zakładałem, że to do auta z instalacją 12-woltową! A jeżeli nie, to jest bez sensu!

_________________
Czerwone i bure


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Cały czas miałem na myśli instalację 24V, nawet kolega slimmm_ns kilka postów wyżej pisał o stratach napięcia wynikających z takiego podłączenia. Poza tym w aucie którym obecnie jeżdżę są 2 gniazda i w obu jest 12V więc tak czy siak przetwornica 24/230V odpada.

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2006, 21:00
Posty: 206
Lokalizacja: Garwolin

Cytuj:
Przeciętny laptop przy zwyczajnej pracy zużywa jakieś 60-65 W, jak się zacznie pocić to i 80-90W, ale to raczej przy bardzo wycieńczającej pracy.
Laptop o rozmiarze matrycy 15,4 cala ze starym procesorem (Intel Core 2 Duo T5750) przy normalnym używaniu (filmy, muzyka, przeglądanie internetu) ciągnie 25-40 W. Wersje z grafiką Intela mniej. 50-60 W ciągnie dopiero, gdy włączymy film w HD albo wymagającą gierkę. Moc znamionowa zasilacza 90W (większość laptopów takie ma) jest nie do osiągnięcia. Ok. 80 W jest wtedy, gdy grając w wymagającą gierkę jednocześnie ładujemy baterię.

Nowsze laptopy mają zwykle niższy pobór prądu. Te z mniejszymi ekranami też (najbardziej prądożerna jest matryca i jej podświetlenie).

_________________
Wspomnień czar...
WTiE PW


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: