Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 cze 2011, 20:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2011, 20:49
Posty: 3
GG: 0
Samochód: Star 1142

Witam
Posiadam prawko kat. C i mam pytanie czy moge przewozic u ojca w firmie starem piach ?? Nie mam licencji na przewoz rzeczy ani nie jestem zarejestrowany w firmie jako pracownik. Slyszalem od kogos ze ponoc moge jezdzic starem z piachem na potrzeby wlasne ?? Przy kontroli policji jaka mogla by byc kara za jazde bez licencji ??????


Post Wysłano: 20 cze 2011, 23:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 cze 2010, 15:38
Posty: 67
GG: 376746
Samochód: Actros 2540
Lokalizacja: Barlinek

Wydaje mi się, że jeśli masz ponad 21 lat to możesz prowadzić samochody powyżej 7,5 tony z zaświadczeniem o przewozie na potrzeby własne, a w przypadku ponizej 21 lat możesz jeździć autem tylko do 7,5 tony. Jeśli się mylę prosze o sprostowanie.
pozdr

_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice."


Post Wysłano: 21 cze 2011, 0:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2011, 20:49
Posty: 3
GG: 0
Samochód: Star 1142

Mam 20 lat , i chce wozic piasek na budowy mam stara przygotowanego do tego , "zaświadczeniem o przewozie na potrzeby własne" z kad je dostac ??


Post Wysłano: 21 cze 2011, 0:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Nie raz, nie dwa było poruszane. Nawet jeśli wieziesz coś na potrzeby własne to musisz mieć KW (czyt. przewóz rzeczy).

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Post Wysłano: 21 cze 2011, 6:55

Musisz też być zatrudniony na umowę o pracę. Żadna inna forma zatrudnienia nie wchodzi w rachubę przy przewozie na potrezby własne.


Post Wysłano: 21 cze 2011, 10:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2011, 20:49
Posty: 3
GG: 0
Samochód: Star 1142

Czyli tylko musze byc zatrudniony na umowe o prace u moge jezdzic starem z piachem bez kw ?


Post Wysłano: 21 cze 2011, 11:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2011, 14:01
Posty: 184
Samochód: Partner 1.6 HDI, MB Coupe 3.0 24V
Lokalizacja: Wasilków

Cytuj:
Czyli tylko musze byc zatrudniony na umowe o prace u moge jezdzic starem z piachem bez kw ?
Chyba jasno jest napisane, bez KW możesz jeździć, jeśli to twoja ciężarówka i nie masz firmy(nie przewozisz ładunków), jeśli zarejestrowana na firmę, to nie ma znaczenia czy przewóz na potrzeby własne czy inne, masz mieć KW, i tutaj jeśli na potrzeby własne to zatrudnienie jedynie na umowę o pracę, jeśli normalny transport zarobkowy to możesz pracować np. na zleceniu. Mniej więcej tak to wygląda :)
Cytuj:
Warunki, które muszą spełnić przyszli kierowcy mający wykonywać przewozy na potrzeby własne, zawarto w art. 39a ustawy o transporcie drogowym.
Taki kierowca powinien:
- mieć ukończone 21 lat (chyba że będzie wykonywał przewozy drogowe rzeczy pojazdem samochodowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, ale nieprzekraczającej 7,5 t – wówczas ten warunek go nie dotyczy),
- posiadać odpowiednie uprawnienia do kierowania pojazdem samochodowym, określone w ustawie Prawo o ruchu drogowym,
- nie wykazywać przeciwwskazań zdrowotnych ani psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy,
- uzyskać kwalifikację wstępną i ukończyć szkolenie okresowe.
Wystarczy 5 sekund w google, żeby znaleźć odpowiedź:
http://www.firmatransportowa.pl/jakie-w ... 1/176/View

_________________
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...


Post Wysłano: 21 cze 2011, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lis 2010, 20:36
Posty: 17
GG: 1193131
Samochód: brak

el_ryba czy to co zacytowales mianowicie warunki jakie musis spelniac osoba prowadzaca przewozy na potrzeby wlasne sa aktualne poniewaz kwalifikacje wstepna mozna zrobic w wieku 18 lat (pelna KW) i jezdzic zarobkowo czy w przewozie na potrzeby wlasne sa inne wymagania?

_________________
B: 10.02.10
BE: 20.09.11
C: 22.04.11
CE: 20.09.11
KW: 20.07.11
KK: 30.05.11


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: