Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Strona 7 z 15 [ Posty: 283 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 915 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 gru 2013, 17:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Cytuj:
Swoją drogą ktoś wie jakich opon używają zimą a jakich latem ?
Nie wiem czy jeździsz, czy nie, ale z reguły używa się opon takich, które są, które nie są całkowicie zdarte. A czy zima, czy lato, są te same opony. Ważny jest protektor.


Post Wysłano: 07 gru 2013, 17:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2006, 21:10
Posty: 202
GG: 8460279
Samochód: 1848
Lokalizacja: Kątownia obok narzędziowni

Cytuj:
Cytuj:
Swoją drogą coś dużo tych accidents ostatnio jak na taką selekcję wśród kierowców przy naborze ;)
Swoją drogą ktoś wie jakich opon używają zimą a jakich latem ?
Z obserwacji widziałem że zimą używają opon zimowych, modelu nie pamiętam ale był to Michelin


Post Wysłano: 07 gru 2013, 17:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2012, 7:40
Posty: 183

Pracują tam moi koledzy, firma ma podpisaną umowę z michelin i w zimę wszystkie autobusy smigaja na zimowych oponach.


Post Wysłano: 07 gru 2013, 17:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lis 2013, 10:41
Posty: 75
Samochód: scania

Profesjonalne podejście. W pksie tego nie uświadczysz.


Post Wysłano: 07 gru 2013, 18:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

http://www.tvn24.pl/silny-wiatr-przewro ... 757,s.html

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 07 gru 2013, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2007, 16:24
Posty: 32
Lokalizacja: DW

Ze zdjęć wynika że ściągnęło mocno autobus w prawo, przewrócił się na poboczu i zatrzymał przed samymi drzewami, więc wszyscy mieli dużo szczęścia. Kto wie czy przyczyną wypadku nie był poślizg. Na pierwszej osi bieżnik wygląda ok, pozostałych nie widać.


Post Wysłano: 07 gru 2013, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

Cytuj:
Ze zdjęć wynika że ściągnęło mocno autobus w prawo, przewrócił się na poboczu i zatrzymał przed samymi drzewami, więc wszyscy mieli dużo szczęścia. Kto wie czy przyczyną wypadku nie był poślizg. Na pierwszej osi bieżnik wygląda ok, pozostałych nie widać.

Niechce sie wymadrzać ale chyba rozkład jazdy był ważniejszy....

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 07 gru 2013, 23:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2012, 10:09
Posty: 36
Samochód: Mercedes Sprinter 519
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Nie wiem czy jeździsz, czy nie, ale z reguły używa się opon takich, które są, które nie są całkowicie zdarte. A czy zima, czy lato, są te same opony. Ważny jest protektor.
Autokary np w Austrii w okresie zimowym muszą mieć opony zimowe są przepisy i daty które to regulują. W Niemczech też autokar musi być wyposażony w opony zimowe jeśli warunki pogodowe tego wymagają. Czechy, Słowacja, Węgry to samo tylko Polska zacofany kraj.... każe jeździć 24h na światłach mijania.. ehh
Nie mówię że PolskiBus jechał na letnich bo na pewno miał zimówki a argument że Vanhoole PolskiegoBusa nadają się tylko na autostrady to chyba nie do końca przemyślany ;)


Post Wysłano: 07 gru 2013, 23:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
tylko Polska zacofany kraj.... każe jeździć 24h na światłach mijania.. ehh)
Jeśli o to chodzi, to raczej reszta Europy jest zacofana, a nie Polska. To jeden z najmądrzejszych pomysłów polskiego rządu ostatnich lat. A co do przewrócenia się autobusu, wczoraj wracałem z Łodzi i dwukrotnie wiatr spowodował delikatne złamanie zestawu, a stojąc w korku w stronę Strykowa spychał ciężarówki na postoju, co zresztą odczułem na własnej skórze. Nie przesądzałbym winy kierowcy.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 07 gru 2013, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2007, 16:24
Posty: 32
Lokalizacja: DW

Cytuj:
argument że Vanhoole PolskiegoBusa nadają się tylko na autostrady to chyba nie do końca przemyślany ;)
dla ścisłości że nic takiego nie twierdzę:
Cytuj:
Przeznaczeniem takich autobusów jest raczej poruszanie się po autostradach, na naszych krajówkach wychodzą mankamenty tego typu autobusów.
Mankamenty:
- wysoko środek ciężkości
- duża masa


Post Wysłano: 08 gru 2013, 0:17

Cytuj:
Niechce sie wymadrzać ale chyba rozkład jazdy był ważniejszy....
To się nie wymądrzaj, bo na rekrutacji wpajane jest, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, a punktualność jest na drugim planie.


Post Wysłano: 08 gru 2013, 0:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Myślenie typowego "Andrzeja przewoźnika", co by się nie stało to wina kierowcy. Jakby kierowiec miał TysiącPińcetOsimset lat doświadczenia to by wiater se nie wiał tak mocno i by się autobus nie obalił.. Bogu dziękuje, że wczoraj jechałem do domu zgodnie z kierunkiem wiatru i szczęśliwie zjechałem na bazę. Macierewicze się znaleźli od siedmiu boleści kurde mać co wszystko wiedzą najlepiej, Was by zmiotło z drogi i co poradzisz.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 08 gru 2013, 1:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lis 2013, 10:41
Posty: 75
Samochód: scania

Mądrali, od siedmiu boleści nie brakuje, którzy wydają wyroki nie znając żadnych faktów. Nawet jakby się zatrzymał to by mogło ich przewrócić jak z autokarem zespołu pieśni i tańca śląsk.

http://www.youtube.com/watch?v=s1nIFOOZxLg


Post Wysłano: 08 gru 2013, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2011, 17:48
Posty: 94
GG: 0
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
Profesjonalne podejście. W pksie tego nie uświadczysz.
Rozumiem, że Twoja Scania ma też zimówki założone..?

_________________
Ciężarówki: Iveco Eurocargo, Mercedes 1824, 1218, Scania 93, Volvo FL6, Magnum + cała flota Albatros Poland
Autobusy: PKS Bydgoszcz, MZK Bydgoszcz


Post Wysłano: 08 gru 2013, 12:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lis 2013, 10:41
Posty: 75
Samochód: scania

Cytuj:
Cytuj:
Profesjonalne podejście. W pksie tego nie uświadczysz.
Rozumiem, że Twoja Scania ma też zimówki założone..?
A co ma moja scania do tego??


Post Wysłano: 09 gru 2013, 12:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2011, 17:48
Posty: 94
GG: 0
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
A co ma moja scania do tego??
Czy Twoja Scania ma opony zimowe, czyli jest "profesjonalnie" przygotowana?

To są ogromne koszty. Moja firma ma 150 autobusów i założenie opon zimowych, na parę dni w roku, byłoby stratą pieniędzy. Śnieg popada parę godzin, na jezdni poleży 3 godziny, może nawet dobę. Potem jest mokro, a zimówki nie lubią deszczu. To samo z ciężarówkami.

Oczywiście chwała PB za "zimówki".

_________________
Ciężarówki: Iveco Eurocargo, Mercedes 1824, 1218, Scania 93, Volvo FL6, Magnum + cała flota Albatros Poland
Autobusy: PKS Bydgoszcz, MZK Bydgoszcz


Post Wysłano: 09 gru 2013, 12:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2013, 16:24
Posty: 4
Samochód: uprzywilejowany

Albatros Poland czyli jesteś typowym polskim dziadtransem.Duże koszty opon.A po co ci basen przy domu jak lato w Polsce jest tylko kilka miesięcy ?


Post Wysłano: 09 gru 2013, 12:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lis 2013, 10:41
Posty: 75
Samochód: scania

Nie moja Scania nie ma opon zimowych, ale to nie jest temat o moim samochodzie, tylko o PB i ewentualnie porównanie do innych przewoźników z tej gałęzi transportu.

Są to duże koszty nawet dla dużego przewoźnika. Jednak PB zakłada zimówki. O czym to świadczy twoim zdaniem?? O zbędnej rozrzutności właściciela?? Dla PB bezpieczeństwo ma priorytet tak jak kolega wolfzan pisał już od szkolenia to wpajają. Potrafią jednocześnie prowadzić konkurencyjne ceny i mieć nowoczesny tabor. Tym chcą przekonać do siebie ludzi i narazie dobrze im idzie. Więc uważam że podchodzą profesjonalnie do biznesu i nie rozumiem twojej polemiki na ten temat, a tym bardziej wycieczek do mojego auta.


Post Wysłano: 11 gru 2013, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2013, 11:20
Posty: 7
Samochód: Mercedes Sprinter
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Moja firma ma 150 autobusów.
Podziękuj SINDBADowi :)
Swoją drogą, Sindbad też nie jeździ na zimówkach?
Cytuj:
Śnieg popada parę godzin, na jezdni poleży 3 godziny, może nawet dobę. Potem jest mokro, a zimówki nie lubią deszczu.
Tego to nie wiedziałem że nie lubią :)

Zastanawiam się czy jak posypie w Niemczech i BAG zapyta szofera z Albatrosa to co mu odpowie... a bo szef oszczędza.. na bezpieczeństwie m.in. :)


Post Wysłano: 12 gru 2013, 1:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Cytuj:
A co ma moja scania do tego??
Czy Twoja Scania ma opony zimowe, czyli jest "profesjonalnie" przygotowana?

To są ogromne koszty. Moja firma ma 150 autobusów i założenie opon zimowych, na parę dni w roku, byłoby stratą pieniędzy. Śnieg popada parę godzin, na jezdni poleży 3 godziny, może nawet dobę. Potem jest mokro, a zimówki nie lubią deszczu. To samo z ciężarówkami.

Oczywiście chwała PB za "zimówki".
Kolego jeździsz w Albatrosie tym z Przemyśla??
Kolego coś mi nie gra że na letnich oponach jeździcie do Niemiec....
P.S jeśli jeździsz w Albatrosie to na pewno nie macie 150 autokarów. Z tego co gadałem z kierowcami SINDBADA Albatros ma około 30 swoich aut.
150 to ma SINDBAD własnych razem z Rivierą, Janosikiem i Twoim Albatrosem. Jeśli do tego dodamy wszystkie firmy wchłonięte i jeżdżące pod SINDBADEM (mam tu na myśli Star Turist Olsztyn, Żak Tourist Augustów, Nord Gdynia itp) oraz te będące pod stałą dzierżawą da nam to ponad 300 autokarów z logiem SINDBADA.
Jedna z firma która została wchłonięta w ostatnim kwartale przez SINDBAD to Polonia Transport na Dworcach gdy spotykam ich autokary mają numer taborowy grubo ponad 300, a więc tych wozów jest nie 150 tylko trochę więcej.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 7 z 15 [ Posty: 283 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 915 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: