Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 mar 2011, 19:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2010, 19:03
Posty: 30
GG: 0
Samochód: atego 2628

Witam.
Zdarza się to raz na jakiś czas , podczas jazdy blokuje mi hamulec na tylnej osi z jednej strony.
Wciskanie hamulca oraz zaciąganie i spuszczanie ręcznego nie pomaga.
Gdy zdarzyło się to pierwsze dwa razy pomogło popukanie młotkiem w siłownik hamulca i słychać było "pyknięcie "gdzieś w okolicy siłownika i odpuścił i już było ok.
Po tych 2 razach wymontowaliśmy siłownik wszystko poczyściliśmy. Ale ostatnio znowu mi się to stało, zatrzymałem się na trasie i zacząłem pukać młotkiem w siłownik, jednak to nie pomagało. Dowiedziałem się ze można wykręcić śrubę która jest w siłowniku co spowoduje brak hamulców na tym siłowniku .Wykręciłem tą śrubę do oporu, no i to trochę pomogło ale wydaje mi się ze nie do końca bo czułem że jeszcze trochę trzyma, po przejechaniu kilku km wkręciłem tą śrubę spowrotem i później juz odpuścił i było ok.
Dzisiaj zablokował mi hamulec na przednim kole. Pomogło pukanie młotkiem ale nie do końca tak jak by nie odpuszczał do końca. Czy to wina siłowników? Dodam tylko ze samochód dużo stał nie jeżdżony.


Post Wysłano: 05 mar 2011, 10:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jeśli to tarcze stawiam na sam zacisk hamulcowy

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 05 mar 2011, 13:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2010, 19:03
Posty: 30
GG: 0
Samochód: atego 2628

tak to sa tarcze. a czy mozna to w razie czego przeczyścić i przesmarować? czy tylko wymiana?


Post Wysłano: 05 mar 2011, 13:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Można odkręcić zacisk i go rozebrać i zobaczyć co jest w środku czasem tak się zdarza że woda dostaje się do środka i cały środek rdzewieje przez co tłoczki się zacinają. Można kupić komplety naprawcze lub w ostateczności cały zacisk

Następnym razem walnij młotkiem w sam zacisk i zobacz czy odbije hamulec :mrgreen:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: