Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2011, 11:28
Posty: 2
GG: 0
Samochód: MAN

Witam, mam taki problem.

Man 8.185 ciężarówka, solówka.

Gdy są mrozy jest problem z pompowaniem powietrza na tylną butle.
np jedna z sytuacji:

- stoi auto całą noc, odpalam, pompuje powietrze normalnie, podjeżdżam pod rampę, ładuję auto, następnie odpalam samochód
i zdarza się, że układ pompuje powietrze na dwie butle z przodu do 6 atmosfer a tej tylnej butli nie chce napompować. Wówczas spuszczam powietrze z przednich butli, trochę z tylnej żeby wzbudzić jakiś ruch/drgania w układzie. Po spuszczeniu powietrza czasami wszystko się odblokuje i pompuje już normalnie na tylną i przednie butle a czasami muszę ponownie napompować przednie do 6 atmosfer i znów spuścić powietrze i za 2 czy 3 takim procederem załapie i zacznie puszczać powietrze na tył, co to może być ?


Ostatnio zmieniony 23 lut 2011, 13:13 przez jeszkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Proszę umieszczać takie tematy w dziale "mechanika" i właściwie je tytułować.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Na elektrodzie tez odpisalem :)

Zalezy gdzie wlewales denaturat .... czy przed czy za zaworem rozdzielajacym .Zbiorniki sa za zaworem ,wiec lejac do nich omijamy ten zawor .
Nie patrzac na to .... TGL ma w systemie do 12 bar ,wiec 6stka to za malo.
Zawor ,chyba,nie otworzy przeplywu do systemow 3i4 dopoki nie napelni odpowiednio systemow powietrza hamulcow 1i2.
Szukaj najpierw usterki w kompresorze ,tzn sprawdz czy z kompresora do osuszacza dobija do ~12 bar ,wtedy powinien sie otworzyc zawor w osuszaczu i "oddychac" na zewnatrz .
Jak nie dobija do 12 bar i nie slychac wydechu z osuszacza to cos po stronie kompresora jest uszkodzone .( zawory w glowicy/ gietka rurka przepuszcza)
Jak nie dobija do 12 stki i slychac wydech to zawor w osuszaczu padniety.
Jak dobija do 12 stki i slychac wydech a w systemie dalej 6 stka to zawor czterodrozny. Smile


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 17:56
Posty: 573
GG: 2738622
Samochód: MAN
Lokalizacja: małopolska rudawa

prawdopodobnie zawór czterodrożny albo zawór ciśnieniowy pośredni kolego. taki mały z grzybkiem i na końcu grzybka śruba do regulacji

_________________
Boże chroń nas przed diabłami,oznaczonymi zielonymi mundurami!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2011, 11:28
Posty: 2
GG: 0
Samochód: MAN

Dziś miałem taki przypadek, że podczas jazdy powietrze spadło i nie chciał pompować, musiałem trochę z butli pospuszczać znów. Byłem u mechnika regulował jaką śrubką, chyba przy tym małym grzybku, ale drugi raz mi się tak stało godzinę później, że podczas jazdy stracił powietrze, w ciepłe dni nie mam problemu, tylko teraz jak przyszło tak -10 i więcej...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: