Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lis 2010, 14:58
Posty: 19
GG: 1399364
Samochód: MAN TGA 18.430
Lokalizacja: Szczecin - ZS

Problem polega na tym, że podczas jazdy przy prędkości poniżej 40km/h np. w korku lub przy wjeździe na firmę gdy zahamuję lub nawet lekko dotknę hamulca wyświetla się litania błędów EDC, FFR itp. Skrzynia biegów przełącza się na manualną i nie mozna z powrotem zmienić na automat. Do tego dochodzi brak pierwszego stopnia hamowania (trzeba zapierać się o oparcie w siedzeniu żeby wyhamować przed autem bo pedał tak ciężko chodzi), brak retardera i tempomatu. Problem znika po zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika na 5 - 10 sekund. Po tym czasie odpalam i wszystko jest w normie... do czasu aż znów zacznie się jakieś hamowanie. Czasami robi się tak co 2 - 3 minuty, a czasami jadę i pół dnia nic się nie włącza. Byłem w dwóch warsztatach i nigdzie nic nie widzą. Nawet błędów nie ma na komputerze. Dopiero w trzecim warsztacie mieli jakiś nowszy komputer i wyskoczyło ok. 60 błędów od skrzyni biegów. Nie wiem w czym tkwi problem. jeden mechanik mówił, że to jest wina głównego zaworu hamulcowego, drugi mówił że instalacja ma gdzieś zwarcie. Proszę o pomoc bo nie mogę normalnie jeździć! Boję się wciskać hamulca podczas jazdy bo jak już to zrobię to patrzę tylko na kontrolki czy się błąd nie pokaże i będę musiał stawać i znów gasić i zapalać silnik. Próbowałem nawet już zdjąć klemy na 10 minut żeby skasowały się błędy i dalej to samo. MAN TGA 18.430 D20 Commonrail.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5885
Samochód: Volvo FH

Na 100% Ci nie doradzę, ale takie cuda często dzieją się kiedy wiązka sie przeciera.
Znajdź sobie dobrego elektryka który będzie po kolei odpinał kostki pod maską i sprawdzał przejście każdego kabla.
Problemy z wiązkami są na ogół w miejscu gdzie wiązka z kabiny przechodzi w ramę. Tam często coś sie przetrze, zgnije.

Poradź elektrykowi, co by sprawdził masę na całym aucie, też może takie cuda powodować.

Skąd jesteś? Mogę dać Ci namiar na sprytnego chłopaka z Kielc, dojeżdża do 100km (nie za darmo oczywiście), i wymiata.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lis 2010, 14:58
Posty: 19
GG: 1399364
Samochód: MAN TGA 18.430
Lokalizacja: Szczecin - ZS

AAAA widzisz może to być wiązka... Ale to tak jak mówisz szukanie igły w stogu siana, trzeba wypinać pojedynczo kostki i sprawdzać. Niestety jestem ze Szczecina, a w okolicach Kielc jestem rzadko. Ale rzeczywiście jak wciskam hamulec to może gdzieś kabiną zatrzęsie i powoduje takie cuda. Na pewno dam znać jak czegoś się dowiem. Powiem tylko jeszcze jedno, że byłem wczoraj na warsztacie i chłopak podpiął się pod komputer i wykasował wszystkie błędy a potem kazał mi się przejechać żeby się włączyły te błędy to będą wiedzieć czego szukać. Jeździłem prawie godzinę non stop, hamując zwalniając ruszając i nic! Jak na złość nie chciały się włączyć. Wróciłem więc do domu i teraz mam jechać w trasę i obserwować zachowanie komputera. Może ruszyli jakoś tą wiązkę przez przypadek podnosząc kabinę albo coś i teraz jest dobrze, ale myslę że to tylko kwestia czasu jak znów się włączy. No nic dzięki za radę. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to chętnie poczytam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lis 2010, 14:58
Posty: 19
GG: 1399364
Samochód: MAN TGA 18.430
Lokalizacja: Szczecin - ZS

Temat zakończony. Problemem była wtyczka od kabla ABS w naczepie oraz wtyczka elektryki od naczepy. Obie dostały pewnie soli po zimie i przygniły. Wymiana kabla i wtyczek załatwiła sprawę, ale miałeś rację kolego że to wina elektryki. Wszystkie inne podzespoły pracują dobrze. Dzięki jeszcze raz za pomoc.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lis 2010, 14:58
Posty: 19
GG: 1399364
Samochód: MAN TGA 18.430
Lokalizacja: Szczecin - ZS

Od mojego ostatniego wpisu minęło trochę czasu. Okazało się później że po wymianie wtyczek niby wszystko wróciło do normy ale tydzień później znów robiło się to samo. W końcu zawołałem podobno najlepszego elektryka w Szczecinie firma Thomas & Thomas (nie mają sobie równych, robią głównie MANy, Mercedesy i DAFy). Okazało się, że problem tkwił w głównym zaworze hamulcowym, który jest pod pedałem hamulca. Wymieniłem i do tej pory nie mam żadnego problemu. Polecam chłopaków z tej firmy, naprawdę wiedzą czego i gdzie szukać!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 cze 2011, 11:15
Posty: 3
GG: 0

Thomas&Thomas tel.511132111,666842778.Man,Mercedes,Daf ,Skania,Volvo,Iveco i inne.Wszystkie systemy elektroniczne(EDC,EBS,ECAS,ABS,MR,EPS i inne).Sczecin i okolice


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 cze 2011, 11:15
Posty: 3
GG: 0

Szczecin oczywiście :)))


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: