Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 lut 2011, 15:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 cze 2010, 21:11
Posty: 171
GG: 0
Samochód: man

witam,przyczepa tandem "rohr"- 2 osie ,abs 98 rok -"- z opóźnieniem hamuje .co może być przyczynom ,gdzie ewentualnie szukać usterki lub jak ją wyeliminować . :?: :idea:


Post Wysłano: 13 lut 2011, 18:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lut 2009, 23:24
Posty: 123
GG: 0
Samochód: renault

Nie mam doświadczenia z przyczepami ale myślę że to to samo co z naczepami. Sprawdź zawór tzw. europa to on steruje hamulcami tylnej osi i naczepy w twoim przypadku przyczepy. W tym roczniku nie ma pewnie EBS więc w tym zaworze nie będzie żadnej elektroniki. Możesz sprawdzić jeszcze zawór który znajduje się pod pedałem hamulca. Może któryś z nich się przycina.


Post Wysłano: 13 lut 2011, 20:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 cze 2010, 21:11
Posty: 171
GG: 0
Samochód: man

Cytuj:
Nie mam doświadczenia z przyczepami ale myślę że to to samo co z naczepami. Sprawdź zawór tzw. europa to on steruje hamulcami tylnej osi i naczepy w twoim przypadku przyczepy. W tym roczniku nie ma pewnie EBS więc w tym zaworze nie będzie żadnej elektroniki. Możesz sprawdzić jeszcze zawór który znajduje się pod pedałem hamulca. Może któryś z nich się przycina.
-przeczyściłem ten pierwszy co idą do niego węże powietrze (syf totalny) zobaczymy jutro co z tego będzie .-czy może kolega sprecyzować mniej więcej gdzie owy zawór europa się znajduje .,/? pozdro.


Post Wysłano: 13 lut 2011, 21:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
witam,przyczepa tandem "rohr"- 2 osie ,abs 98 rok -"- z opóźnieniem hamuje .co może być przyczynom ,gdzie ewentualnie szukać usterki lub jak ją wyeliminować . :?: :idea:
resor czy poduszka?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 lut 2011, 16:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 cze 2010, 21:11
Posty: 171
GG: 0
Samochód: man

Cytuj:
Cytuj:
witam,przyczepa tandem "rohr"- 2 osie ,abs 98 rok -"- z opóźnieniem hamuje .co może być przyczynom ,gdzie ewentualnie szukać usterki lub jak ją wyeliminować . :?: :idea:
resor czy poduszka?
-cała na poduszkach-.


Post Wysłano: 14 lut 2011, 19:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

w takim przypadku trzeba pogadać z pneumatykiem bo siła hamowania jest sterowana ciśnieniem jakie jest w poduszkach chociaż wcześniej bym sprawdził stan hamulców czyli grubość nakładek lub klocków, stan grzechotek, stan rozpieraków, stan bębnów lub tarcz.i jeżeli wszystko jest OK to dopiero do pneumatyka.
jeżdżę tylko z przyczepami i jeżeli słabo hamuje to prawie na pewno skończyły się nakładki, chociaż ostatnio miałem słabe hamulce i było to również spowodowane przez uszkodzoną grzechtkę na samochodzie z tyłu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 lut 2011, 11:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

Cytuj:
nakładki
a nie okładziny ? ewentualnie klocki...
Kolego z opóźnieniem hamowania nie ma żartów .
gdy jedziesz razem z przyczepą/naczepą i depniesz na hamulec
to ona powinna zacząć hamować 1-a z niespełna 1 s wyprzedzeniem,
w przeciwnym przypadku gdy samochód hamował by wcześniej mogło
by cię skrzyżować ...w przypadku hamowania ważna jest każda część
sekundy dlatego nie radze grzebać w tym samemu bez odpowiednich "zegarów" opóźnienie nie powinno być ustawiane na "oko" radze
podjechać na warsztat gdzie ustawią to jak należy....

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Post Wysłano: 19 lut 2011, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 cze 2010, 21:11
Posty: 171
GG: 0
Samochód: man

Cytuj:
w takim przypadku trzeba pogadać z pneumatykiem bo siła hamowania jest sterowana ciśnieniem jakie jest w poduszkach chociaż wcześniej bym sprawdził stan hamulców czyli grubość nakładek lub klocków, stan grzechotek, stan rozpieraków, stan bębnów lub tarcz.i jeżeli wszystko jest OK to dopiero do pneumatyka.
jeżdżę tylko z przyczepami i jeżeli słabo hamuje to prawie na pewno skończyły się nakładki, chociaż ostatnio miałem słabe hamulce i było to również spowodowane przez uszkodzoną grzechtkę na samochodzie z tyłu.
-kolego czy przyczyną może być poduszka która jest odłączona bo wystrzeliła .tak naprawdę to po awarii zaślepiłem przewód i jak to bywa (jak jest kasa to nie ma czasu i odwrotnie) ,i poszło w zapomnienie i chyba twoja odpowiedz będzie tu trafna ,.zaczynam od wymiany poduszki i zobaczymy. :idea:


Post Wysłano: 19 lut 2011, 22:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
w takim przypadku trzeba pogadać z pneumatykiem bo siła hamowania jest sterowana ciśnieniem jakie jest w poduszkach chociaż wcześniej bym sprawdził stan hamulców czyli grubość nakładek lub klocków, stan grzechotek, stan rozpieraków, stan bębnów lub tarcz.i jeżeli wszystko jest OK to dopiero do pneumatyka.
jeżdżę tylko z przyczepami i jeżeli słabo hamuje to prawie na pewno skończyły się nakładki, chociaż ostatnio miałem słabe hamulce i było to również spowodowane przez uszkodzoną grzechtkę na samochodzie z tyłu.
-kolego czy przyczyną może być poduszka która jest odłączona bo wystrzeliła .tak naprawdę to po awarii zaślepiłem przewód i jak to bywa (jak jest kasa to nie ma czasu i odwrotnie) ,i poszło w zapomnienie i chyba twoja odpowiedz będzie tu trafna ,.zaczynam od wymiany poduszki i zobaczymy. :idea:
tak to może być przyczyną.
troche się dziwie że jeździsz bez powietrza w poduszce rozumiem że można dojechać do warsztatu z powodu awarii, ale jeździć tak? troche mi sie nie mieści w głowie może mam za małą.
szkoda zawieszenia i ładunków które wozisz niszczą się.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 20 lut 2011, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 cze 2010, 21:11
Posty: 171
GG: 0
Samochód: man

masz rację kolego ,pewne sprawy odkładamy na póżniej a potem rzecza naturalną o nich zapominamy.ale przegląd przeszła ,gostek pewnie przeoczył ? :?:


Post Wysłano: 20 lut 2011, 16:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2011, 0:13
Posty: 25
GG: 0
Samochód: Audi

Cytuj:
Cytuj:
nakładki
a nie okładziny ? ewentualnie klocki...
Nakładki, dyski, barabany, jednym słowem termozy ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: