Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 lut 2011, 11:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

witam ..mam nadzieje że nie powielam tematu....(szukałwm i nie znalazłem)
...moje pytanko jak w temacie jak jest z dokładnie z tymi badanimi kierowcy...?otóż jestem na poziomie szukania pracy i przeglądajać ogłoszenia jak i dzwoniąc po firmach prawie wszedzie wymagają aktualnych badań ....więc chciałem sobie takowe zrobić lecz gdy dzwoniłem do jakiegoś prywatnego lekarza to on nie wiedział o co kaman? mówił że on robi tylo takie na skierowanie od pracodawcy gdzie jest zaznaczone na jakie stanowisko itd...lecz gdzieś tez wyczytałem że są właśnie 2-rodzaje badań takie które pracodawca zleca przed podjęciem pracy i takie które sami możemy sobie zrobić...może ktos mi to jaśniej ??czy jeżeli zrobie sobie taki wczesniej sam to potem będę musiał robic te co mi pracodawca będzie zlecał?


Post Wysłano: 06 lut 2011, 11:37

Miałem taką sytuację jakieś 2,5 roku temu. Otóż przyjmowałem się do pracy na solówkę. Pracodawca wymagał już badań więc byłem gotów je zrobić. Byłem w ośmiu różnych instytucjach i wszędzie mówiąc, że robię je na własną rękę i że zapłacę za nie sam, to i tak wymagali ode mnie skierowania od pracodawcy.

Znalazłem lekarza prowadzącego prywatną praktykę badań dla kierowców. Zadzwoniłem, zapytałem i nie było problemu, żeby zrobić badania tego samego dnia, ale też musiałem mieć jakikolwiek kwitek od pracodawcy, że u niego będę pracował. Zrobiłem badania, na kwitku lekarz wpisał mi nazwę firmy i po problemie.

Moim zdaniem chodzi o to, że jak już jest wpisana nazwa firmy, to potem do innej nie możesz okazać tych samych badań i musisz zrobić nowe więc lekarza zarabia kolejny raz....


Post Wysłano: 06 lut 2011, 16:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

no tak ...tylko czemu pracodawcy wymagają tego?aby potem nie zwracać kasy za badania??zresztą to lekarz musi znać stanowisko do jakiego się potrzebuje badania....bo wiadomo że do każdej pracy inne badania mają wiekszą role


Post Wysłano: 06 lut 2011, 16:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lip 2010, 13:47
Posty: 1
GG: 0

Hej. Ja w piatek przed egzaminem na KW poszedłem do lekarza medycyny pracy i poprosiłem o badania kierowcy zawodowego, zapłaciłem 120zł dostałem skierowanie do okulisty i urologa. Porobiłem te badania i wydali mi orzeczenie lekarskie bez jakiego kolwiek skierowania od pracodawcy...


Post Wysłano: 06 lut 2011, 17:07

Cytuj:
Hej. Ja w piatek przed egzaminem na KW poszedłem do lekarza medycyny pracy i poprosiłem o badania kierowcy zawodowego, zapłaciłem 120zł dostałem skierowanie do okulisty i urologa. Porobiłem te badania i wydali mi orzeczenie lekarskie bez jakiego kolwiek skierowania od pracodawcy...
Mówisz o nowych zasadach, a ja zapomniałem dodać, że pisałem jeszcze o starych zasadach czyli kursie na przewóz rzeczy. Kwalifikacja Wstępna to już inna bajka.


Post Wysłano: 07 lut 2011, 3:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 221
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
Hej. Ja w piatek przed egzaminem na KW poszedłem do lekarza medycyny pracy i poprosiłem o badania kierowcy zawodowego, zapłaciłem 120zł dostałem skierowanie do okulisty i urologa. Porobiłem te badania i wydali mi orzeczenie lekarskie bez jakiego kolwiek skierowania od pracodawcy...
A powiedz mi kolego -Maniak-, do czego Ci potrzebne badanie ptaka w zawodzie kierowcy? :shock: Chyba że zamierzasz korzystać z przydrożnej obsługi, to w takim razie zmienia postać rzeczy, trzeba było kranik sprawdzić...

A poza tym, do laryngologa to skierowania nie dostałeś?


Post Wysłano: 07 lut 2011, 14:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Nie wiem jak się sprawa ma do ludzi z KW bo mnie to nie dotknęło, ale Ci co mają stary kurs na przewóz rzeczy to sprawa jest prosta. Za każdym razem gdy zmieniasz firmę, przed rozpoczęciem pracy powinieneś uzyskać od pracodawcy skierowanie na badania aby wykluczy brak przeciwwskazań do wykonywanego zawodu. Rutynowe badania. Koszt badań ponosi pracodawca bez dwóch zdań. Więc śmieszą mnie ogłoszenia o pracę (czasem szanujących się firm) które w wymaganiach piszą "ważnych badań lekarskich" .

więcej szczegółów m.in. (art. 229 k.p.)

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Post Wysłano: 07 lut 2011, 16:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2010, 16:37
Posty: 39
GG: 21255725
Lokalizacja: Żywiec

eee z tego co wiem a też szukałem pracy i nie dawno znalazłem to im nie chodzi o badania na stanowisko pracy tylko chodzi im o badana dotyczące tego że możesz kierować pojazdem... a każdy z nas musi te badania robić co max 5 lat(ale to pisze na badaniu) to tak samo jak z tymi badaniami psychotechnicznymi... i zdaje się mi że to żadna różnica czy stary przewóź rzeczy czy nowa kwalifikacja badania i tak musimy sobie robić...
No ale mogę się mylić co jest bardzo możliwe :-)

_________________
B - 29.09.2008
C - 26.08.2010
E - 10.12.2010
KW - 17.10.2010


Post Wysłano: 07 lut 2011, 16:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

człowieku badania, że możesz kierować pojazdem to robisz przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy , a do samej pracy potrzebne Ci są badania do każdej firmy wałkowane na nowo, z wpisaną na zaświadczeniu o braku przeciwskazań dowykonywanego zawodu nazwy Twojej firmy. Owszem pare lat wstecz była możliwość (do tej pory jest, ale nie wiem czy jest to honorowane zg z prawem) badania na wniosek własny (a nie na wniosek firmy XYZ) i nimi mogłeś się legitymować i niektóre firmy to łykały. w ogóle może nie tyle co ja, ale mój ojciec przerobił w swoim życiu wiele różnych firm i firemek to w co jednej to mieli lepsza wiedzę od drugiej :lol: Ja osobiście takich spraw bardzo pilnuję bo nie lubię mieć syfu w papierach.
Tylko tak jak mówię ja mam jeszcze kurs na przewóz rzeczy także jak to się tam do tej całej KW mają te badania i to wszystko inne to nie wiem bo dla mnie to czarna magia i jeszcze nie miałem potrzeby zgłębiać tego tematu.

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Post Wysłano: 07 lut 2011, 22:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

ja też mam jescze stary kurs na przewóz rzeczy i zgłebiłem ..temat ..otóż wyszukałem na jakimś portalu ..kadry coś tam gdzie sami pracodawcy pytają jak jest z tymi badanimi....otóż jak się podejmuje prace to powinno się mieć badania do danego stanowiska ale wyjątek jest kierowca...mozna sobie samemu zrobic te badania i potem juz pracodawca nie musi cię kierować na badania .....jak ktoś chcę to poszperam i dam namiary na ten tekst


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: