Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 sty 2011, 12:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 paź 2007, 21:19
Posty: 55
Lokalizacja: Wrocław

Witam! Kupiłem autko CS Man wraz z naczepką. Manik ma winietke całoroczną i tu rodzi sie moje pytanie czy jeżeli przerejestruje autko to czy moge jeździć dalej na tej winiecie..? mam ją jeszcze ważną pół roku więc troche pieniędzy bym zaoszczędził :wink: ew. czy mam możliwość ubiegania się o częściowy zwrot za niewykorzystanie do końca opłaty drogowej w formie winietki. Z góry dziękuje :wink:


Post Wysłano: 30 sty 2011, 13:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
Witam! Kupiłem autko CS Man wraz z naczepką. Manik ma winietke całoroczną i tu rodzi sie moje pytanie czy jeżeli przerejestruje autko to czy moge jeździć dalej na tej winiecie..? mam ją jeszcze ważną pół roku więc troche pieniędzy bym zaoszczędził :wink: ew. czy mam możliwość ubiegania się o częściowy zwrot za niewykorzystanie do końca opłaty drogowej w formie winietki. Z góry dziękuje :wink:
Możesz ubiegać się o zwrot części pieniędzy. Z tego co pamiętam jak skończył się leasing ojca MANa i został przerejestrowany to też chcieli odzyskać część kasy to musiał tą starą winietę zdać w miejscu gdzie ją kupował i załatwić tam jakieś sprawy papierkowe.

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 30 sty 2011, 13:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 paź 2007, 21:19
Posty: 55
Lokalizacja: Wrocław

Tylko najpewniej potrzebuje fakture Vat a to jakieś 300 km ode mnie... hm... nie wiem czy gra jest warta świeczki..
ale dziękuje za podpowiedź :)
A jeszcze tak chciałem się upewnić... na przerejestrowanie auta mam 2 tygodnie, czy miesiąc..?


Post Wysłano: 30 sty 2011, 13:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
Tylko najpewniej potrzebuje fakture Vat a to jakieś 300 km ode mnie... hm... nie wiem czy gra jest warta świeczki..
ale dziękuje za podpowiedź :)
A jeszcze tak chciałem się upewnić... na przerejestrowanie auta mam 2 tygodnie, czy miesiąc..?
Takie coś znalazłem w googlach "od daty na umowie masz 2tygodnie na załatwienie sprawy w skarbowym i kolejne 2tyg na przerejestrowanie - uważaj na terminy bo dziady niezłe kary nakładają za ich niedotrzymywanie ". Ojciec tamtą winietę kupował w Szypliszkach przed granicą z LT a to jednak kawałek drogi z Kalisza i załatwiał tą sprawę przy okazji kursu do "ruskich".

Pozdrawiam

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 30 sty 2011, 13:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Odzyskać , odzyskasz tylko nie wiem czy warto tak jak mówisz. Faktura, potwierdzenie plus wizyta w miejscu zakupu. A oddadzą Ci tylko jakiś procent tego okresu który pozostał do końca ważności. :/


Post Wysłano: 01 lut 2011, 0:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 22:05
Posty: 207
GG: 5539280
Samochód: Iveco Stralis 480
Lokalizacja: Chodziez

Jak masz na polskich blachach to nie przerejestrowuj.
Nie ma za to zadnej kary.
Ja juz osobowka jezdze pol roku i nigdy nic sie nie przyczepili bo nie maja do czego.Tym bardziej ze ubezpieczenie mam wykupione na siebie :lol:
Interesowalem sie wlasnie tym tematem na innych forach i wszedzie stwierdzili-nawet milicjanci i prawnicy ze nic nie moga zrobic.
Wazne tylko jest zaplacenie podatku w US

Tym sposobem bedziesz jezdzil na nr na ktorych jest winietka :]

_________________
LASEKUR LASEKUROLUM AB1993 CE1997 DE2008


Post Wysłano: 01 lut 2011, 8:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Tylko trzeba zrobić wypis z licencji, koszt jakieś 500zł, potem zaś go zmieniać.


Post Wysłano: 03 lut 2011, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2010, 22:34
Posty: 22
GG: 6365002
Samochód: a to zależy :)

Przykro mi, ale nie masz żadnej możliwości korzystania z tej winiety. No chyba, że jak napisano wcześniej nie przerejestrujesz auta. Winieta jak wiadomo jest przypisana do numeru rejestracyjnego, tak więc po zmianie numerów koniec piosenki. Zwotu też nie dostaniesz, ponieważ nie jesteś jej nabywcą. O zwrot może ubiegać się wyłącznie nabywca, przedstawiając odklejoną naklejkę z szyby, dowód zakupu oraz przedkładając oświadczenie o powodzie zwrotu winiety. Niestety sprzedaż pojazdu nie jest wystarczającym uzasadnieniem. Z tego co się orientuję, najlepiej działa "zagubienie odcinka kontrolnego". Tak więc niestety, ale najprawdopodobniej czeka cię wizyta na poczcie, a to zaboli :oops:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: