Auto-Mix - lod贸wki samochodowe, klimatyzatory postojowe, us艂ugi transportowe, transport mi臋dzynarodowy.

Truck-Man Cz臋艣ci Man

40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna
Autor Wiadomo艣膰
PostWys艂ano: 18 sty 2011, 22:52 
U偶ytkownik

GG: 0
Samoch贸d: daf95xf
Siema
Jakis czas temu skonczy艂em robic wszystkie uprawnienia potrzebne do driverki, jakis czas jezdzi艂em wko艂o komina solowka, no ale ile mozna jezdzic za stawke mniejsza nisz maja na magazynie.. No i szuka艂em, szuka艂em, az znalaz艂em prace na zestawie po kraju w systemie 5dni trasa/weekend w domu. W zwiazku z tym mam pare pytan:
1. Jak sobie radzicie ze znalezieniem punktu za艂adunku/roz艂adunku, busem badz solowka 艂atwiej gdzies nawrotke zrobic, niz zestawem, no i ogolnie jakies uwagi porady odnosnie szukania punktow?
2. 5 dni w trasie, wiadomo, trzeba zjesc, napic sie ciep艂ego napoju, cos przechowac i zamierzam kupic pare rzeczy:
- lodowke na 12/24V polecacie cos?
- przetwornice 12/24 - 230
- kuchenke elektryczna z jednym palnikiem, zeby jakies kartfoelki na pauzie ugotowac, badz jakas szybka zupke, czy nawet klopsy podgrzac :D
- czajnik elektryczny na 12/24V

no i co jeszcze warto miec w trasie z takich rzeczy typowych ktore nam u艂atwia zycie. nie chodzi mi o recznik, pizame, koc czy recznik, bo to jest oczywiste, ale cos takie w艂asnie w typie tym co wyzej wymieni艂em ;)

z gory podziekowa艂 ;)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 18 sty 2011, 23:09 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 997
Samoch贸d: s艂u偶bowy
1. Jak sobie radzicie ze znalezieniem punktu za艂adunku/roz艂adunku,
nawigacja + mapa w laptopie + koniec j臋zyka za przewodnika - lepszego sposobu chyba nie ma
busem badz solowka 艂atwiej gdzies nawrotke zrobic, niz zestawem,
pozostaj膮 ronda :D lub obje偶d偶anie dzielnicy w k贸艂ko :lol:
no i ogolnie jakies uwagi porady odnosnie szukania punktow?
raczej unika膰 dzielnic mieszkaniowych, rynk贸w deptak贸w, trawnik贸w, itp...

2. 5 dni w trasie, wiadomo, trzeba zjesc, napic sie ciep艂ego napoju, cos przechowac i zamierzam kupic pare rzeczy:
- lodowke na 12/24V polecacie cos?
- mo偶e w aucie kt贸rym b臋dziesz je藕dzi艂 jest zabudowana? po za tym chyba nie wiesz ile typowa lod贸wka samochodowa kosztuje?
zima jest wi臋c osobi艣cie wstrzyma艂bym si臋 z zakupem lod贸wki - do wiosny, po za tym skoro b臋dziesz 艣miga艂 po kraju - w ka偶dej wiosce masz sklep
- przetwornice 12/24 - 230 przydatna rzecz -wybieram 24/230v

- kuchenke elektryczna z jednym palnikiem, zeby jakies kartfoelki na pauzie ugotowac, badz jakas szybka zupke, czy nawet klopsy podgrzac :D
zamie艅 na butl臋 z gazem i palnik -elektryczna za du偶o pr膮du z偶era, szkoda baterii
- czajnik elektryczny na 12/24V na pocz膮tek po co ci? maj膮c butl臋 -wod臋 te偶 zagotujesz - sprawd藕 najpierw czy b臋dzie ci taka praca/styl 偶ycia odpowiada膰

no i co jeszcze warto miec w trasie z takich rzeczy typowych ktore nam u艂atwia zycie. nie chodzi mi o recznik, pizame, koc czy recznik, bo to jest oczywiste, ale cos takie w艂asnie w typie tym co wyzej wymieni艂em ;)
rozum - potrzebny do tego aby si臋 spakowa膰 i da膰 sobie w drodze rad臋
po za tym przyda艂by si臋 kubek 艂y偶ka i garnek bo na samej kuchence: czy to elektrycznej, czy gazowej nic nie zdzia艂asz - chyba 偶e kie艂bas臋 opiekan膮 :lol:
jaka艣 po艣ciel, troch臋 ciuch贸w i grosza na pocz膮tek
czym si臋 martwisz skoro 5-cio dniowe trasy po PL to tragedii raczej nie ma, je偶eli czego艣 nie zabierzesz, w drugim tygodniu pojedziesz lepiej przygotowany :lol:

zabrali mi VOLVO dosta艂em "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzaj膮

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 sty 2011, 8:41 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Naj艂atwiej znale藕膰 firm臋 w internecie. Tylko musia艂by艣 mie膰 sta艂e 艂膮cze. Aby trafi膰 pod wskazane miejsce kieruj si臋 zawsze najlepszymi drogami. W przypadku Polski najpierw krajowe, potem wojew贸dzkie, na samym koncu jak trzeba to jakie艣 lokalne.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 sty 2011, 10:09 
U偶ytkownik

Prawie wszystko by艂o poruszone, wi臋c dodam, 偶e aby znale藕膰 punkt docelowy to oczywi艣cie nawigacja i CB-radio, to dwie rzeczy kt贸re oddaj膮 nieocenione us艂ugi. Co do wyposa偶enia (od strony kuchni) to butla plus garnki, lod贸wka i w zimie si臋 przyda, bo w贸wczas masz wszystko co potrzebne pod r臋k膮 bez wychodzenia w deszcz czy mrozy itp. Elektryczne bajery nie bardzo dobrze wp艂ywaj膮 na 偶ywotno艣膰 akumulator贸w, zw艂aszcza zim膮.
Bielizna na zmian臋, znam go艣cia co na noc zak艂ada pi偶am臋 i tak te偶 mo偶na, co艣 na deszcz (czasem si臋 przydaje) jak kto艣 tu wcze艣niej wspomnia艂 po miesi膮cu nawet b臋dziesz wiedzia艂 co zabra膰 ze sob膮 lub te偶 zastanowisz si臋 czy dalej by膰 kierowc膮, w sumie to masz niez艂膮 rob贸tk臋 i jak jeszcze dobrze p艂atna to si臋 jej trzymaj jak ci b臋dzie odpowiada膰, powodzenia!

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 sty 2011, 17:04 
U偶ytkownik

Samoch贸d: Rudy 102
Po co kuchenk臋 gazow膮 jak wyjazdy na 5 dni??

Te偶 niedawno zacz膮艂em zestawem smiga膰 jestem ju偶 po 2 trasach... o 2 ruszam w kolejna do Pi艂y...

Z szukaniem jest r贸偶nie... zawsze pytaj si臋 na CB... Dobra mapa... nawigacja...

Nie wje偶d偶aj tam gdzie nie znasz czy b臋dziesz m贸g艂 nawr贸ci膰... Nie s艂uchaj si臋 mi艂ych pan贸w z budowy :twisted:

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 sty 2011, 17:13 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

tylko nie zapomnij o magnesie... :mrgreen:

.:Rozpoczyna Si臋 Olimpijk膮, Poprzez Ural, Bajka艂 Ko艅cz膮c Na Wladyvostoku:.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 sty 2011, 17:23 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 8587289
Samoch贸d: 500dxi
krzysiek80 pisze:
tylko nie zapomnij o magnesie... :mrgreen:

dok艂adnie u 艣wie偶ego magnes 艣wietnie przyci膮ga k艂opoty :lol:

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 sty 2011, 18:04 
U偶ytkownik

Zadne naginianie tacha. Szuka艂em takiej roboty, zeby by艂o wszystko na spokojnie, by艂em w kilku firmach i dosc d艂ugo szuka艂em i w 2 firmach bodajze powiedziano mi, ze czasami bedzie trzeba troszke nagiac przepisy, wiec od razu odpuszcza艂em, bo nie mam zamiaru za pare stowek wiecej dymac jak w贸艂, wiec szuka艂em dalej, az znalaz艂em, gada艂em z kierowcami, mowia, ze zero stresu, wyp艂aty w terminie, nie ma mowy o weekendzie w trasie, czy tez na swieta poza domem, o wyrzucaniu tarczek za okno nikt nie s艂ysza艂 ;) takze luzik, moze nie zarobie kokosow na poczatku, ale mysle, ze uczciwe warunki, a na tym mi najbardziej zaleza艂o.

Co do tego czy mi bedzie odpowiada艂 tryb pracy, nie mam wyjscia na razie z powodow osobistych i takie "delegacje" 5 dniowe sa mi na reke, a poza tym lubie jezdzic.

Laptopa kupi艂em sobie jakis czas temu, bo nie chce sie nudzic na pauzie, czy na roz艂adunku, to zawsze mozna czy tv, czy cos looknac ;) Teraz jeszcze stoje przed wyborem jakiegos internetu mobilnego, mam zainstalowana AM na lapku, bede mia艂 internet, wiec google i zumi bedzie pod reka, nawigacje kupi艂em, jak zaczyna艂em z driverka, wiec jest, cb szef powiedzia艂, ze tez bede mia艂 w aucie, wiec mam nadzieje, ze dam rade.

robote zaczynam od przysz艂ego miesiaca. jeszcze mam pare pytan, a np:
- jak sobie radzicie z myciem sie podczas trasy? nie jestem jakims czyscioszkiem, czy pedantem, ale przyda艂oby sie odswiezyc, raz dziennie, gora raz na 2 dni, tylko gdzie? :)

- przypuscmy zosta艂o mi jeszcze 30-40min do pauzy, no i zaczynam szukac miejsca gdzie mozna by stanac, no ale nic nie znajduje, woko艂o same lasy, totalne zadupie i nic wiecej, i co w takim wypadku?

- co do lodowki samochodowej, no taka lodoweczka kosztuje w granicach 300z艂, a mysle, ze by sie przyda艂a, moze teraz w tym okresie da艂bym rade, ale pozniej jednak bedzie konieczna.
co do kuchenki, no to bede musia艂 pomyslec w艂asnie nad ta gazowa, bo co z tego, ze w kazdej wiosce sklep znajde, jak ca艂y tydzien na zimnym posi艂ku nie bede jecha艂 ;) a tak szybko cos ze s艂oiczka do garnka wrzuce, podgrzeje i obiadek jak znalaz艂.

jak mi sie jeszcze cos przypomni to bede pyta艂.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 sty 2011, 20:04 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 1
Samoch贸d: R420
michal31 pisze:
Te偶 niedawno zacz膮艂em zestawem smiga膰 jestem ju偶 po 2 trasach... o 2 ruszam w kolejna do Pi艂y...

No w艂a艣nie, a kto艣 tu zdjasie obieca艂 relacj臋 z pierwszych tras :)

swiezak19 pisze:
robote zaczynam od przysz艂ego miesiaca. jeszcze mam pare pytan, a np:
- jak sobie radzicie z myciem sie podczas trasy? nie jestem jakims czyscioszkiem, czy pedantem, ale przyda艂oby sie odswiezyc, raz dziennie, gora raz na 2 dni, tylko gdzie?

Ostatnio by艂 poruszany temat prysznica w kabinie. Przy okazji dog艂臋bnie om贸wiono temat k膮pieli :)

swiezak19 pisze:
- przypuscmy zosta艂o mi jeszcze 30-40min do pauzy, no i zaczynam szukac miejsca gdzie mozna by stanac, no ale nic nie znajduje, woko艂o same lasy, totalne zadupie i nic wiecej, i co w takim wypadku?

Podstawowym or臋偶em kierowcy w takich przypadkach jest powo艂anie si臋 na odpowiedni przepis (kt贸rego w tej chwili nie zacytuje). Ot贸偶 mo偶na tarczk臋 na odwrocie (lub wydruk) opisa膰 odwo艂uj膮c si臋 do tego zapisu, pisz膮c, 偶e przekroczono czas jazdy, ze wzgl臋du na brak bezpiecznego parkingu do postoju.

Co nie zmienia faktu, 偶e nikt tego nie uzna, je艣li b臋dziesz tak robi艂 codziennie:)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 sty 2011, 20:21 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 1248403
Samoch贸d: MAN TGA 26.460
swiezak19 pisze:

Art. 12 przedmiotowego rozporz膮dzenia kierowca mo偶e si臋 powo艂a膰 gdy przekroczone zosta艂y normy:
a) przerw
b) odpoczynk贸w dziennych
c) odpoczynk贸w tygodniowych
d) okres贸w prowadzenia pojazd贸w
e) dziennego czasu prowadzenia
f) tygodniowego i dwutygodniowego czasu prowadzenia pojazdu
g) odpoczynk贸w na promie

Poza granicami Polski warto, aby kierowca wpisa艂 obok tre艣ci uzasadnienia przekroczenia normy, tak偶e nomenklatur臋 przepisu: "art. 12/561/2006 WE" - aby opis by艂 zrozumia艂y dla zagranicznych organ贸w kontrolnych.

Kalendarz Polskiego Trakera

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 sty 2011, 22:53 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 997
Samoch贸d: s艂u偶bowy
typowa lod贸wka samochodowa to koszt od 1200 z艂 w g贸r臋 za 300 zl mo偶na kupi膰 lod贸wk臋 turystyczn膮 z ogniwem Peltiera po偶eraj膮c膮 straszne ilo艣ci pr膮du, i niestety lod贸wk膮 ci臋偶ko to nazwa膰 :lol:

s艂oiki nie musz膮 by膰 przechowywane w lod贸wce
sklep w ka偶dej wiosce - po to aby kupi膰 艣wie偶e pieczywo i co艣 do tego

zabrali mi VOLVO dosta艂em "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzaj膮

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 sty 2011, 23:23 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: wrotki
Na trasy po PL niepotrzebna lod贸wka. 5 dni w trasie spokojnie przebolejesz bez niej. Po drodze jest ca艂e mn贸stwo bar贸w, gdzie mo偶na zje艣膰 i przy okazji skorzysta膰 z toalety etc.

Cytuj:
Co nie zmienia faktu, 偶e nikt tego nie uzna, je艣li b臋dziesz tak robi艂 codziennie:)

Wtedy pozostaje s膮d, bo nie ma zapisu, kt贸ry by zakazywa艂 robienia takich opis贸w codziennie ;P To kierowca decyduje, czy parking jest bezpieczny, czy tez nie i to od niego zale偶y, czy stanie na tym parkingu, czy na innym 5km dalej. Gorzej, jesli kolegoa wybra艂 by si臋 za granic臋 (F lub D), bo tam raczej na pewno na艂o偶膮 mandat. Oczywi艣cie mo偶esz si臋 z nim nie zgodzi膰, ale pewnie nie b臋dzie Ci sie chcia艂o tu艂ac po ich s膮dach i porozumiewa膰 w ich j臋zyku, 偶eby udowodni膰 swoje racje

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 21 sty 2011, 17:11 
U偶ytkownik

dzisiaj rozmawia艂em z jednym kierowca i mowi艂, zebym kupi艂 sobie jakis pas, zebym nim sciaga艂 drzwi na noc.

a powiedzcie mi jeszcze, czy op艂aca sie np. jezdzic na przezutach? i jak ta robota wyglada? ile mozna zarobi膰? bo pojezdzi艂bym po kraju troche i poszed艂 na przezuty poharowac ze 2-3lata, od艂ozyc kase i miec na jakis start w zyciu, w mieszkanie zainwestowac czy co艣. Ile mozna od艂ozyc kasy robiac na przezutach? mog艂bym zjezdzac do domu raz na 6-7tygodni, badz i d艂uzej, nie robi mi roznicy, i tak mnie w chacie nic i nikt nie trzyma, a tak przynajmniej by kasa na mieszkanie w艂asne by艂a.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 21 sty 2011, 17:32 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 5839699
Samoch贸d: od wroga
po co mieszkanie jak wszystkie fajne panienki b臋d膮 ju偶 zaj臋te :| 6-7 tygodni sie nie op艂aca gdy偶 偶arcie b臋dziesz mia艂 unijne a tam drogo. po 2-3 latach jazdy moooo偶e na mieszkanie by艣 od艂o偶y艂 ale na pewno nie jazd膮 po 7 tyg czy d艂u偶ej.Zreszt膮 widz臋 ze masz ma艂e obeznanie w transporcie,uwierz mi ZDZIWISZ SIE :lol:

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 21 sty 2011, 18:10 
U偶ytkownik

Kto szuka nie b艂膮dzi... Zale偶y jak lubisz... Ja na przyk艂ad nie chcia艂 bym jezdzi膰 na przerzutach...

Ja w 1 tras臋 pojecha艂em z Ciuchami zmiennymi 2 butelkami pepsi 2L do tego woda mineralna, koc, 艣piw贸r, pierzyna... (co si臋 bardzo op艂aci艂o bo jak si臋 okaza艂o ogrzewania brak by艂o)... I kilkoma kromkami chleba...

Jak jutro b臋dzie chcia艂o mi si臋 jecha膰 na baze to postaram sie zrobi膰 zdjecie mojemu Z艂omkowi...

Czasem uda sie Tobie zjechac na noc do domu...
Marix pisze:
michal31 pisze:

No w艂a艣nie, a kto艣 tu zdjasie obieca艂 relacj臋 z pierwszych tras :)

Jak bede mia艂 chwil臋 wolnego czasu to napisze...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 21 sty 2011, 18:53 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: MP4
swiezak19 pisze:
mog艂bym zjezdzac do domu raz na 6-7tygodni, badz i d艂uzej, nie robi mi roznicy, i tak mnie w chacie nic i nikt nie trzyma

Taaaaa.... . Tam lubi膮 takich hardkor贸w. Polecam ci zje偶d偶a膰 tylko na 艣wi臋ta. W sumie nie. Bo za 艣wi臋ta dostaniesz dodatkow膮 kas臋. W og贸le nie zje偶d偶aj, zaoszcz臋dzisz na mieszkaniu.

Absolutnie nie 偶ycz臋 ci 藕le, ale uwa偶aj 偶eby艣 czasami si臋 nie dorobi艂 w tym zawodzie... .

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 21 sty 2011, 19:30 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Najlepiej znale藕膰 sta艂膮 robot臋, sta艂e kursy na hiszpanie. Alkohol kupisz tanio, jedzenie w spo偶ywczaku te偶 niedrogie. 2 tygodnie i jeste艣 z powrotem. Odleg艂o艣膰i du偶e, wi臋c tacho bardziej opanujesz do perfekcji, a nie jak na przerzutach, 偶e raczej nie wiesz, gdzie i do jakeigo parkingu b臋dziesz w stanie dojecha膰 za szychty.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 21 sty 2011, 19:45 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 21
Samoch贸d: Czarny Smok
co do punktow lepiej zatrzymac samochod na parkingu i przejsc sie zobaczyc poszukac jezeli miasto i wiesz ze jestes niedaleko... Misiu na rozladunku raczej nie poogladasz filmu:D bedziesz zajety przeciaganiem firany i zwijaniem pasow:) chyba ze to chlodnia:) moja rada zeby nie [wycenzurowano] sie z czasem jazdy:) ruszasz o 5 zapisz to sobie i np kiedy mijaja ci godziny pracy +13 to 18 mozesz przedlozyc sobie 2 razy do 15 bo i tak sie zdaza ale kazdy postoj zapisywac bo potem sie okaze ze stajesz bo masz 4.5 wyjechane a okaze sie ze masz wyjechane 4 MOJE POCZATKI:D:D:D I chyba najwazniejsze... musisz miec olewke po czesci na to... bo idzie nieraz dostac do glowy podjezdzasz pod zaladunek 15 dopiero wyjechales 3 godziny a on mowi ze jutro i dupa cykl poszedl sie pasc:):)i uwazaj bo slisko;) AAA co do kuchenki... Kup sobie gazowke:):) lepiej na tym wyjdziesz.i mniej samochodzik obciazysz:) Pamietaj ze jezdzxac po kraju za wiele nie poogladasz sobie filmow bo bedziesz tak zmeczony po jezdzie ze masakra:):) Dlatego wole miedzynarodowke :):)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 21 sty 2011, 23:11 
U偶ytkownik

I tu sie zgodze z DEMONem... przez 5 dni jazdy tylko laptopa mia艂em z 2 razy po 30 minut odpalonego... A podczas roz艂adunku nie bedziesz mia艂 jak obej偶e膰 filmu... chyba 偶e czekasz pod firma :roll:

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 21 sty 2011, 23:30 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Odradzam u偶ywanie nawigacji. Laptop, map&guide albo inna mapa, antena GPS i planuj trasy na kompie, pospisuj numerki dr贸g i po drodze pytaj, czy nie ma wiadukt贸w. Pierwsze kroki w je藕dzie po kraju du偶ym zestawem mog膮 by膰 trudne :D Bez navi najszybciej ogarniesz topografie kraju. Niekt贸rzy kierowcy majac w艂膮czon膮 Ka艣k臋 wy艂膮czaj膮 automatycznie my艣lenie.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna