Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 sty 2011, 23:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2010, 23:17
Posty: 8
GG: 10918696

Koledzy możecie mi wytłumaczyć o co chodzi z napisem SILENT (czy coś takiego ;P) na mańkach F2000???


Post Wysłano: 18 sty 2011, 0:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

silent=wyciszony
i jeszcze jedno tłumaczenie z dedykacją dla ciebie
search=szukać

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 18 sty 2011, 8:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Konkretne pytanie, konkretna odpowiedź...
- W jaki sposób wyciszono samochód, że zyskał on miano "silent"?
- Chyba tylko część MANów z tamtego okresu ma takie emblematy. Które? Jakie lata produkcji, jakie zabudowy, jakie układy napędowe itp.?
- Skąd ten pomysł się wziął - na cichy samochód? Przepisy, moda czy jeszcze inna przyczyna?


Post Wysłano: 18 sty 2011, 10:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Silent to chyba było przeznaczone na rynek Austriacki, bo oni tam mają pie*dolca na punkcie ciszy :lol: Zauważ że Steyr wystepował z dopiskiem Laermarm, czyli chyba cos w ten deseń co Silent u MANa :D

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 18 sty 2011, 10:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

a to nie jest po prostu pochwalenie sie wszem i obec przez Mana ze spelnia wymagania do pakietu L na Austrie? 82dB z tego co pamiętam.


Post Wysłano: 18 sty 2011, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lip 2009, 19:23
Posty: 137
GG: 0
Samochód: man f2000
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Z tego co mi wiadomo silent oznacza kabinę na poduszkach :/

_________________
Jakub


Post Wysłano: 18 sty 2011, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Z tego co mi wiadomo silent oznacza kabinę na poduszkach :/
To jak w takim razie wytłumaczysz obecność naklejki "Silent" na drzwiach Mana M90, który miał kabinę na sprężynach? "Silent" oznacza wyciszoną wersję.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 18 sty 2011, 23:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Nie jestem pewien, ale też i Stary 1142 wychodziły także jako "Silent" - ale to były ostatki produkcji i jednostki.
Wracając do tematu, jest to na pewno wyciszona wersja - a nawet to da się odczuć po zwykłej przejażdżce - o ile dobrze pamiętam, to wyciszenie było tworzone z myślą o Austrii ( połowa F2000 w Austrii to właśnie "Silent'y" ) i od normalnego F2000, dzieliły go kilkanaście dB - z korzyścią dla "SILENT'a" :wink:


Post Wysłano: 19 sty 2011, 0:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

silent oznaczał wyciszone auto posiadające wymagania "L".

w Austrii wprowadzili taki przepis, że od 22 do 6 mogły jeździć tylko samochody ciężarowe z "L".

wyciszenie polegało na lepszym wygłuszeniu silnika, lepszym tłumiku, nawet taki bajer jak tłumik spuszczanego nadmiaru powietrza. jezeli ktoś kiedyś słyszał jak nadmiar powietrza spuszczały auta z początku lat ''90-tych to mniej więcej wie o co chodzi.
"L" dodatkowo oznaczała okładziny hamulcowe i sprzęgła bez azbestu.

nie pamiętam co więcej.

w tamtym czasie do przekraczania granicy potrzebne były zezwolenia, które kosztowały, ale ponieważ było ich mało ich wartość rynkowa była wielokrotnie większa. w tym czasie wprowadzono zezwolenia stałe dla pojazdów z "L".
wyglądało to tak, że np. ja zwykłym autem wjeżdżałem na teren Niemiec, jechałem do rozładunku i z ładunkiem powrotnym pod granicę. tam wymieniałem się naczepami z kolegą jeżdżącym "L", który koczował na granicy przeprowadzając naczepy tam i z powrotem, a kolejki po 16 - 30h - fajna robota.

to było dokładnie wtedy gdy ukazały się pierwsze medele Volvo FH, którego pierwszy egzamplarz przywiozłem z Niemiec dla firmy Ricoe.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 20 sty 2011, 19:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 gru 2008, 15:48
Posty: 152

Silent to wyciszenie. To wyciszenie to ścianki "wokoło" silnika taka ścianka i na niej materiał i reszta to co napisali poprzednicy. Jak chcesz to ci podrzuce fotki jak bd z tatem filtry wymieniać :wink:


Post Wysłano: 20 sty 2011, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Cytuj:
silent oznaczał wyciszone auto posiadające wymagania "L".

w Austrii wprowadzili taki przepis, że od 22 do 6 mogły jeździć tylko samochody ciężarowe z "L".

wyciszenie polegało na lepszym wygłuszeniu silnika, lepszym tłumiku, nawet taki bajer jak tłumik spuszczanego nadmiaru powietrza. jezeli ktoś kiedyś słyszał jak nadmiar powietrza spuszczały auta z początku lat ''90-tych to mniej więcej wie o co chodzi.
"L" dodatkowo oznaczała okładziny hamulcowe i sprzęgła bez azbestu.

nie pamiętam co więcej.

w tamtym czasie do przekraczania granicy potrzebne były zezwolenia, które kosztowały, ale ponieważ było ich mało ich wartość rynkowa była wielokrotnie większa. w tym czasie wprowadzono zezwolenia stałe dla pojazdów z "L".
wyglądało to tak, że np. ja zwykłym autem wjeżdżałem na teren Niemiec, jechałem do rozładunku i z ładunkiem powrotnym pod granicę. tam wymieniałem się naczepami z kolegą jeżdżącym "L", który koczował na granicy przeprowadzając naczepy tam i z powrotem, a kolejki po 16 - 30h - fajna robota.

to było dokładnie wtedy gdy ukazały się pierwsze medele Volvo FH, którego pierwszy egzamplarz przywiozłem z Niemiec dla firmy Ricoe.
I wszystko w temacie ;)
Same silniki przez lata zostały też pewnie zmodyfikowane, żeby cechowały się większą kulturę pracy.
Natomiast w kwestii tych tłumików spuszczanego nadmiaru powietrza. W chwili obecnej jest to już praktycznie niesłyszalne. I zastanawiam się, czy głównym czynnikiem tych zmian były właśnie ograniczenia w Austrii, czy prócz tego były jeszcze jakieś inne restrykcje prawne?
Cytuj:
Silent to wyciszenie. To wyciszenie to ścianki "wokoło" silnika taka ścianka i na niej materiał i reszta to co napisali poprzednicy. Jak chcesz to ci podrzuce fotki jak bd z tatem filtry wymieniać :wink:
Pewnie większość wie o co chodzi, ale jak najbardziej, jak masz możliwość i chęci to zrób i wrzuć te zdjęcia ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: