Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 sty 2011, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2010, 10:13
Posty: 33
GG: 43422756
Samochód: tak
Lokalizacja: Szczecinek DK11

Cytuj:
Za Odrą znaleźli sposób na brak pracowników: namawiają polską młodzież do nauki w ich zawodówkach. Oferują stypendium i dają gwarancję pracy, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Niemieckie szkoły zawodowe w przyszłym roku zamierzaja ściągnąć przynajmniej 10 tys. gimnazjalistów z krajów ościennych. Liczą przede wszystkim na Polaków. Oferują nie tylko darmową naukę w szkołach, zakwaterowanie i wyżywienie, ale również stypendium: na pierwszym roku 600-750 euro, a na trzecim nawet 1,5 tys. euro. I oczywiście gwarancję zatrudnienia. Nie trzeba znać niemieckiego; kurs językowy zorganizują na miejscu.

Na przyjęcie polskich uczniów przygotowują się ośrodki we Frankfurcie, Berlinie Poczdamie, Kassel i Cottbus. Nowoczesne i świetnie wyposażone kombinaty edukacyjne we wschodnich landach, kształcące mechaników, ślusarzy, pracowników budowlanych, kucharzy czy fryzjerów, dziś świecą pustkami. Jak wynika z ostatnich badań OECD, tylko 10 proc. niemieckich nastolatków chce się uczyć zawodu.

Polacy, którzy zdecydują się na naukę w Niemczech, bez trudu odnajdą się na europejskim rynku pracy. Tracimy my, bo tak długo zwlekamy z reformą słabego szkolnictwa zawodowego, ubolewa "Dziennik Gazeta Prawna".

Co o tym sądzicie?:)

_________________
www.TrucksFoto.pl


Post Wysłano: 17 sty 2011, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

Noo to widać że tam sytuacja z prawdziwymi majstrami jest prawie taka jak u nas.. tylko że tam gdy brakuje ludzi, to zachęcają do tego widać w dobry sposób u nas jak widać nie:D Ostatnio Dyrektor BCKUiP powiedział że zawody właśnie mechanik, ślusarz, ludzie z kursami spawania i podobne niestety mają bardzo mało chętnych którzy są na tych kierunkach i mówił nam żebyśmy się uczyli zawodu bo może nam się to opłacać i widać miał racje:D tylko chyba nie wiedział że na zachodzie jest podobna sytuacja;D

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Post Wysłano: 18 sty 2011, 0:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Jak widać Niemcy szybko reagują, tu w Polsce mają to gdzieś, nie trzeba długo czekać, kiedy jakichkolwiek fachowców w polsce zabraknie. Mądry Polak po szkodzie, jak zwykle, tylko, że niemiec nie uczy się na cudzych błędach... jak mi szkoda polskiego podejścia do sprawy, ale co się dziwić skoro na nic nie ma pieniędzy.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 18 sty 2011, 13:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2010, 17:05
Posty: 39
GG: 2775189
Samochód: lantra-pieszczotliwie *ujek
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk

ja uważam ,że to fajny pomysł. Gdybym była młodsza od razu bym tam pojechała,chodż nie koniecznie w zawodzie ślusarza lub tym podobne.Mają "dziure" na tego typu zawody to jakoś sobie radzą.Cierkawe co w Polscer wymyślę jak zabraknie ludzi...

_________________
szumia jodły na gór szczycie,kocham disco ponad życie


Post Wysłano: 18 sty 2011, 19:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Nic nie wymyślą, bo będzie o kilka lat świetlnych za późno...znów będą wieszać psy na wszystkich.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 19 sty 2011, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sty 2011, 19:30
Posty: 1
GG: 0
Samochód: M5

Witam.
Mam 15 lat i w tym roku kończę gimnazjum bardzo lubię motoryzacje a szczególnie niemieckie samochody.
Moim skromnym zdaniem nie widzę tutaj w Polsce dla siebie przyszłości więc chciałbym ewentualnie tam wyjechać ale nigdzie nie mogę znaleźć więcej informacji od tych tutaj jak by ktoś coś wiedział na ten temat troszkę więcej proszę o kontakt.
gg- 9436197
Email- 4442015@wp.pl


Post Wysłano: 20 sty 2011, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2010, 10:13
Posty: 33
GG: 43422756
Samochód: tak
Lokalizacja: Szczecinek DK11

Witam
Kolego CarbonSchwarz,możliwe że i ja się tam wybiorę.Link do ich strony miał mi wysłać kolega,ale nie ma go na gadu ;)
Jeśli dostane,odezwę się na PW :)

Pozdrawiam

_________________
www.TrucksFoto.pl


Post Wysłano: 21 sty 2011, 17:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
Moim skromnym zdaniem nie widzę tutaj w Polsce dla siebie przyszłości więc chciałbym ewentualnie tam wyjechać
Może to Twoje zdanie nie jest skromne, lecz samolubne ???
Czy Wy Panowie myślicie, ze Niemcy dadzą Wam te pieniądze ( stypendium ), wyżywienie oraz inne opłaty za friko ???
Obyście się nie zdziwili, widać że na kasę patrzycie ;) (chyba, że tu się mylę ;) ). Niemiec po ukończonym przyuczeniu do zawodu "wyciśnie" z Was wszystkie "soki" ;). Powiem wulgarnie " nawet pierdnąć " Wam nie pozwoli. I to nie jest tak, ze jak nie będzie Wam coś pasowało, będziecie mogli odejść. Jestem pewien, ze zażądają zwrotu poniesionych nakładów na Waszą naukę.
Jeszcze nikt nikomu za darmo nic nie dał, a szczególnie Niemiec Polakowi :).
Niemniej trzymam za Was kciuki, obyście osiągnęli wymarzony sukces ;).
Tylko zaczynam się martwić nad swoja sytuacją :(, kto będzie pracował na moją emeryturę jak wszyscy młodzi ludzie wyjadą :( . Aż strach pomyśleć :(.

Powodzenia ;)

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: