Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 gru 2010, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2007, 21:16
Posty: 56
Lokalizacja: Pasłęk

Witam, mam taki problem. Zamontowane w mojej Renacie webasto Eberspacher D1LC Compact nie reaguje na potencjometr na tylnej scianie kabiny(autko 2001 rok). Chodzi tylko i wylacznie na 100% wydajnosci. Rozebralem je ostatnio, wymienilem lozyska, sitko(juz byl czas), ale nic ciekawego nie znalazlem. Jest na forum ktos kto sie kapuje troche na tym modelu? Potencjometr chyba dobry, podmienialem od kumpla i to samo(u niego dziala ok). Bardzo prosze o jakies sugestie.


Post Wysłano: 30 gru 2010, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Może być walnięty rególator obrotów który znajduje sie na tej płytce w środku pieca. Na wentylatorze jest magnes i ten czujnik zlicza obroty wentylatora

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 30 gru 2010, 22:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2007, 21:16
Posty: 56
Lokalizacja: Pasłęk

hm, i to ten maly pierdzielnik odpowiada za obroty(na rogu plytki)? nie ma czegos takiego jak zewnetrzny czujnik temperatuty czy cos takiego(termostat)? Na piecu jest bodajze czujnik przegrzania i plomienia tylko. Tak wyczytalem z angielskiej instrukcji


Post Wysłano: 30 gru 2010, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
hm, i to ten maly pierdzielnik odpowiada za obroty(na rogu plytki)?
Dokładnie tak. Jeśli twierdzisz ze potencjometr od temperatury jest dobry to niema innego czujnika temperatury chyba ze w Magnumce gdzies montują dodatkowy czujnik w kabinie

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 30 gru 2010, 22:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2007, 21:16
Posty: 56
Lokalizacja: Pasłęk

No wlasnie sie zastanawiam czy cos tam zabojady zamontowali czy nie. To wlasnie tak wyglada jakby cos nie wykrywalo temperatury w kabinie. Ktoregos razu zostawilem chodzace ogrzewanie na dlugi czas. w kabinie bylo tak goraco, ze po prostu sie wylaczylo. czyli ten czujnik przegrzania chyba dziala. Kurde nie ma jak sprawdzic tego pypcia na plytce. Mam plyke od D1LC ale zwyklego, nie Compacta i boje sie podlaczyc zeby czegos nie popalic. Od programatora to nie zalezy nie? Mam taki(podobny w kazdym razie) http://allegro.pl/zegar-programator-web ... 43369.html


Post Wysłano: 31 gru 2010, 9:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jeśli masz taki sterownik z pokrętłem temperatury to możesz sprawdzić usterki pieca, czasem sam wyświetla błędy np F:52 itp
Naciskasz klawisz z płomieniem piec się włącza i teraz trzeba nacisnąć zegarek i trzymając zegarek w ciągu dwóch sekund nie puszczając zegarka nacisnąć P wtedy powinno wyświetlić F:00 jak niema zadnych błędów w pamięci strzałkami możesz przeskakiwać do następnych błędów sterownik zapamiętuje podajże 7 ostatnich błędów

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 31 gru 2010, 10:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2007, 21:16
Posty: 56
Lokalizacja: Pasłęk

Kapuje, dzieki MAN, w wolnej chwili podejde do auta i sprawdze. Na tym moim sterowniku nie ma pokretla, pokretlo jest na tylnej scianie na takim jakby panelu sterujacym. Ale zobacze moze cos pokaze.


Post Wysłano: 31 gru 2010, 12:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2009, 21:14
Posty: 429
GG: 8174728
Samochód: B8
Lokalizacja: ŁÓDŻ-SULEJÓW

jak to d1lcc to proponuje podłączyć komputer i sprawdzić jak widzi wartości z czujników i potencjometru...linia diagnostyczna webasta jest podciągnięta w tym aucie do wtyczki diagnostycznej,komputerem można sprawdzić temperature na piecu temp zadaną, moc pieca, temp widzianą w kabinie, zasterować komponentami, a wiec nie ma problemu nie trzeba strzelać co jest nie tak...pozdrawiam

_________________
SPEC.RENAULT TRUCK, VOLVO..DĄBROWA NAD CZARNĄ WOJ ŁÓDZKIE DK74
TEL. 509-036-498
-WYJAZDY NA AWARIE ELEKTRYKI I ELEKTRONIKI RENAULT I VOLVO- ADBLUE, APM, DEFEKT 200,DEFEKT WTRYSKU,DEFEKT IMMOBILIZERA,WYŁ.IMMOBILIZERA, ITP.). zapraszamy do grupy:
https://www.facebook.com/groups/235395747040110/


Post Wysłano: 31 gru 2010, 18:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2007, 21:16
Posty: 56
Lokalizacja: Pasłęk

dzieki kolego. Błedow z programatora nie da sie odczytac, nie reaguje na zadne zabiegi. Jeszcze raz dzisiaj testowalem wszystko i nie wiem czy to czasami nie potencjometr. Badajac miernikiem napiecia wartosci w 3 dochodzacych do niego kabli jeden ma staly prad okolo 24V. Wg mojej wiedzy wartosci w dwóch pozostalych powinny sie zmieniac wraz z przekrecaniem pokretla. A tak sie nie dzieje. I jeszcze jedno. Ogrzewanie chodzi normalnie, odlaczam potencjometr i zaczynaja spadac obroty do pewnej wartosci. Pozniej chodzi juz caly czas na tych obrotach. W pierwszym poscie pisalem, ze wykluczam potencjometr, bo podmienialem go. Z tymże zamienilem go na wlaczonym ogrzewaniu. Nie jest czasami tak, ze powinienem wylaczyc piec, podmienic potencjometr i dopiero go wlaczyc i testowac?


Post Wysłano: 04 sty 2011, 15:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:43
Posty: 107
GG: 2684463
Samochód: Pogotowie Techniczne/Warsztat

Zwykłym ohmomierzem sprawdzisz czy działa potencjometr czy nie, gdyby cz obrotów padł ogrzewanie wyłączyło by się i zgłosiło błąd,

_________________
Serwis "OnRoad" Diagnostyka, elektronika, elektryka, ciężarowe, osobowe, dojazd na miejsce.
Naprawa ECU, VECU, FFR, LCM, ECAS, EBS, liczniki, immo, chiptuning,


Post Wysłano: 04 sty 2011, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2007, 21:16
Posty: 56
Lokalizacja: Pasłęk

Ano to wlasnie tak myslalem dzieki kolego. Jeszcze raz bede musial to zbadac. Jesli bede zmniejszal wartosci na potencjometrze to wartosci na mierniku takze powinny spadac tak?


Post Wysłano: 05 sty 2011, 10:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:43
Posty: 107
GG: 2684463
Samochód: Pogotowie Techniczne/Warsztat

Wartość powinna się zmieniać wraz z położeniem potencjometru.

_________________
Serwis "OnRoad" Diagnostyka, elektronika, elektryka, ciężarowe, osobowe, dojazd na miejsce.
Naprawa ECU, VECU, FFR, LCM, ECAS, EBS, liczniki, immo, chiptuning,


Post Wysłano: 05 sty 2011, 21:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2007, 21:16
Posty: 56
Lokalizacja: Pasłęk

No to juz wiem, ze mam soiekniety potencjometr. Dzisiaj udalo mi sie podmienic jeszcze jeden potencjometr i o dziwo ogrzewanie zwolnilo :) Teraz pozostaje kupic nowy potencjometr. Ktos ma moze na handel> Albo moze ktos wie gdzie to kupic(jakis namiar)?


Post Wysłano: 06 sty 2011, 20:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:43
Posty: 107
GG: 2684463
Samochód: Pogotowie Techniczne/Warsztat

Możesz założyć zwykły potencjometr byle miał takie wartości jakie Ci napisałem:) koszt 2zł +50gr gałka i eberhebel masz gotowy.

_________________
Serwis "OnRoad" Diagnostyka, elektronika, elektryka, ciężarowe, osobowe, dojazd na miejsce.
Naprawa ECU, VECU, FFR, LCM, ECAS, EBS, liczniki, immo, chiptuning,


Post Wysłano: 06 sty 2011, 21:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2007, 21:16
Posty: 56
Lokalizacja: Pasłęk

Rozumiem, dzieki Ci kolego, cos pokombinuje :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: