Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sty 2009, 18:32
Posty: 6
GG: 0
Samochód: MAN TGM 12.224

Problem ze skrzynią przebitką (4+4) polega na tym że po włączeniu świateł, nawet postojowych skrzynia nie wchodzi na górne biegi... czyli mam tylko biegi 1-4. Wyłączając światła podczas jazdy skrzynia jednak przebija na wyższe biegi jednak gdy włączę światła zpowrotem chcąc zmienić inny bieg skrzynia samoczynnie schodzi znów na niższe biegi. Mając dźwignię w położeniu neutralnym po włączeniu świateł komputer wyświetla mi ze mam wbity bieg wsteczny, dochodzi do tego charakterystyczny sygnał dźwiękowy dla wstecznego mimo to ze nie mam żadnego biegu wbitego. Wbijam którykolwiek z biegów od 1-4 komputer dalej pokazuje wsteczny choć samochód jedzie do przodu... to że skrzynia nie przebija na wyższe biegi wydaje mi się w tym wypadku uzasadnione skoro komputerowi odbiło i ciągle ma wsteczny... po wyłączeniu świateł wszystko się naprawia, włączam światła znowu się psuje i tak wkoło... nie znam się na mechanice ale chyba elektronika szwankuje... czy tylko serwis mnie uratuje? Skończyła mi się gwarancja serwisowa także opcje serwisu uważam za ostateczność...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Serwisu Ci nie trzeba .....
Spojrz we wtyczke do swiatel do przyczepy,jak tam masz wode lub "korozje" to bedzie przebicie pradu ,jak nic nie znajdziesz ..
Wlacz swiatla ,tak abys mial to felerne "R" na kokpicie,potem odlacz wtyczki do przy tylnych lampach ,jedna po drugiej ,obserwujac kokpit.
Jak dalej bedzie sie smiac "R" z kokpitu to odlacz zolta wtyczke z przodu auta, otwierasz klape przednia ,stojac przed autem to pod pokrywa z Twojej lewej ( prawej auta ).Jak otworzysz to jest to wtyczka na samej gorze po Twojej lewej ( pojazdu prawej ) .Odlacz i obserwuj kokpit .
Powinienes znalezc winnego w ktorys z tych testow .

( jak to bedzie zolta wtyczka ,to po prostu tymczasowo odepnij przewod 71300 w tej wtyczce ,bedziesz mogl jezdzic ,ale bez wstecznego w przyczepie )


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sty 2009, 18:32
Posty: 6
GG: 0
Samochód: MAN TGM 12.224

Wielkie dzięki za odzew, niestety nie jestem w stanie powiedzieć czy twoje rady coś dają bo dzisiaj wszystko niewiedzieć czemu... działa!! Jak komputer bedzie znow wariował ze wstecznym to postąpie wg Twoich poleceń...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: