Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 maja 2011, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Nowa oby tylko wizja:
http://www.akeri.se/files/imagecache/ne ... 49_n_0.jpg

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 07 maja 2011, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Wizja, wg. mnie nowe FH będzie bardziej kosmiczne, coś zbliżonego do nowego MB.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 07 maja 2011, 20:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Wizja, wg. mnie nowe FH będzie bardziej kosmiczne, coś zbliżonego do nowego MB.
Też mam podobny tok myślenia dotyczący nowego FH. Wg mnie TOTY 2011 bezapelacyjnie wygra Actros bo wątpię, że nowe FH wprowadzi tyle świeżości co gwiazda ze Stuttgartu.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 13 maja 2011, 11:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:20
Posty: 66
GG: 0
Lokalizacja: WLS

Raczej upodabnia się do chińskich ciężarówek,no cóż koszta będą niższe,przywiezie się kilkaset kontenerów z gotowymi częściami z PRC ,oszczędności niestety


Post Wysłano: 20 maja 2011, 17:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Znalazłem szkic być może prezentujący wnętrze nowego FH
Obrazek


Post Wysłano: 21 maja 2011, 7:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

Post Wysłano: 21 maja 2011, 9:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

O ja Cię kręcę :):). Volvo po prostu mnie zaszokowało na całej linii. To jest kolejna wersja kabiny wg. mnie Glob XL. Co mogę powiedzieć?. Nowa kabina będzie wielka, dużo większa niż obecne kabiny (Volvo of course). Jak widać jej wysokość jest co najmniej podobna do nowego Actrosa i Dafa SSC co pozwala wysunąć teorię sporej przestrzeni w kabinie. Gdyby do tego doszła płaska podłoga o czym trąbią na zagranicznych serwisach to nowy Actros będzie miał godnego konkurenta w walce o TOTY 2012.

Tutaj mamy filmik na którym widać zaparkowaną XL-ele, ależ ona się ogromna wydaje.
http://www.tungt.no/transport/video/article6280.ece

Volvo nareszcie zrobiło coś z kabiną co powinni zrobić minimum w 2002 roku.

Taka fotka z filmiku:
Obrazek

Myślę, że w niedługim czasie zobaczymy więcej fot nowego FH bo z tego co ludzie piszą panoszy się tego od groma w Norwegii.

Tak oglądam foty nowego FH i nie podoba mi się jeden szkopuł. Mianowicie zaznaczone na czerwono "wypustki"
Obrazek
Wydaje mi się, że w finalnej wersji znikną bo:
- nie chce mi się wierzyć, żeby tak zaprojektowali szkielet kabiny, chyba, że będą to owiewki dostępne w opcji
- widać, że cała ta konstrukcja z tymi "wypustami" jest jakby przymocowana przez co nie widać okna reklamowego Globetrotter
- wg. mnie XL będzie miał taki sam kształt dachu jak niedawno prezentowany Globetrotter z tym, że będzie wyższy co już widać po fotkach :)

Na chwilę obecną w tym aucie nie podobają mi się dwie rzeczy:
- te "wypustki" na globie
- dolna część spojlera za kabiną wygląda jak ogon Godzilli fujjjjjj

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Ostatnio zmieniony 22 maja 2011, 0:21 przez Levuss, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 21 maja 2011, 23:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

Cytuj:
- dolna część spojlera za kabiną wygląda jak ogon Godzilli fujjjjjj
Też nie bardzo widzi mi się spojler zwężający się ku górze, nie pasuje. :wink: Ale może to tylko 'tak o' założone. :D
Generalnie spoko, zobaczymy co dalej nam zaprezentują.

_________________
ford transit/volvo fh.


Post Wysłano: 22 maja 2011, 0:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
- dolna część spojlera za kabiną wygląda jak ogon Godzilli fujjjjjj
Też nie bardzo widzi mi się spojler zwężający się ku górze, nie pasuje. :wink: Ale może to tylko 'tak o' założone. :D
Generalnie spoko, zobaczymy co dalej nam zaprezentują.
Również liczę, że ten grzebień w finalnej wersji zniknie..........

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 22 maja 2011, 23:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Podobny kosmos jak w nowym Actrosie. O ile w Actrosie podoba mi się wszystko poza światłami, tak tutaj ten dach to jakaś dziwna wizja. Na środku, w obniżonym fragmencie jest wbudowany szyberdach, wiec wygląda na to że coś takiego będzie w prawidłowym szkielecie kabiny.. A więc, albo dach będzie ścięty ku przodowi, albo takie wypustki na rogach zostaną.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 24 maja 2011, 13:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Czytałem różne info w sieci i większość spekulacji pokrywa się z moimi. Nowa XL, nie będzie miała tych wypustek, one są tylko i wyłącznie założone w celu kamuflażu. Dach XL będzie miał taką samą linię jak Glob czyli taką przy czym będzie znacznie wyższy (na oko wydaje się, że jest to różnica większa jak 17cm, które dzieliło obecną generację XL od Globa):

Obrazek

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 24 maja 2011, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sty 2010, 16:03
Posty: 226
GG: 11516920
Samochód: DAF CF 440 Euro 6 Space Cab
Lokalizacja: Starzyny [SZA]

Ciekawie się zapowiada, choć patrząc na Nowego Actrosa i Iveco Staralis, który ma być w 2014r, to te wszystkie kabiny na chwilę obecną są na jedno kopyto "prawie takie same".
Finalne wersje mam nadzieję rozwieją moje wątpliwości. Pozostaje czekać :D

_________________
Nie ma lipy, same dęby!
DAF XF 105 Super Space Cab - nie ma większego.
Lubię Actrosy... Wyprzedzać pod górę :mrgreen:


Post Wysłano: 24 maja 2011, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Na kiedy planowana jest premiera nowego FH?


Post Wysłano: 24 maja 2011, 23:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Ciekawie się zapowiada, choć patrząc na Nowego Actrosa i Iveco Staralis, który ma być w 2014r, to te wszystkie kabiny na chwilę obecną są na jedno kopyto "prawie takie same".
Finalne wersje mam nadzieję rozwieją moje wątpliwości. Pozostaje czekać :D
Dokładnie era kabin, które osiągają i osiągać będą maksymalne dopuszczone w EU rozmiary właśnie się rozpoczęła. To Iveco, którego fotki wrzuciłem w temacie Stralis Next Gen przedstawiają lift obecnego Stralisa, który wyjdzie ponoć w 2012 a całkowicie nowy model z dużo większą kabiną pojawi się dwa lata później i jego zdjęć jeszcze nie ma :).
Cytuj:
Na kiedy planowana jest premiera nowego FH?
Słyszałem, że premiera będzie w 2012 roku.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 25 maja 2011, 11:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2011, 0:15
Posty: 53
GG: 0

Zdaje się, że Glob XL złapany w Szwecji:
Obrazek

A tu moja mała wizja na szybko bez większego wysiłku twórczego :lol: Tak po prostu kształty zaczerpnięte z dotychczasowych modeli z małymi liftami:)
Obrazek


Post Wysłano: 25 maja 2011, 11:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Ta Twoja wizja ma się nijak do zdjęcia samochodu. Pod szmatami doskonale widać kształt dolnego i górnego grilla. Ta nadbudówka na globie nawet fajnie wygląda z tej perspektywy.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 25 maja 2011, 11:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2011, 0:15
Posty: 53
GG: 0

Ma się nijak bo nie sugerowałem się kształtami, które się "odbijają" pod materiałem - to mogą być plastikowe maskownice, żeby zmylić dociekliwych... Żaden prototyp wypuszczany w trasę nie przypomina ostatecznej wersji - pierwszy chińczyk też wyglądał całkiem inaczej jako pojazd prototypowy, wypuszczany w trasę na testy niż ten, którego Volvo zaprezentowało pod koniec października 2001. A to co narysowałem to po prostu moja koncepcja bez wnikania w to, co widać na oryginale..


Post Wysłano: 25 maja 2011, 11:27

Swoją drogą widzę, że mamy doczynienia z podobną sytuacją jak 15-20 lat temu. Powstanie kabiny MegaSpace, SSC, Glob Xl. Producenci ostro się wzięli za wykorzystanie dodatkowej przestrzeni, na przykładzie mercedesa widzimy także lepszą jakość wykonania wnętrza. Nie pozostaje nic innego niż cieszyć się :D Na dzień dzisiejszy ta największa kabina volvo wydaje mi się objętościowo bardzo podobna do 105 SSC, a może nawet większa ? Zauważcie, że nawet zrezygnowano z charakterystycznego pochylenia przedniej szyby. Dla mnie cudo. Martwi mnie trochę wygląd tych nowych ciężarówek, ale z drugiej strony, gdyby mój śp. Dziadek, który jeździł radzieckim gazem zobaczył Scanie R to pewnie też by miał mieszanie uczucia.


Post Wysłano: 25 maja 2011, 11:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Ja już sam nie wiem co to za kabina... Foty prezentowane przez Bred Last mają się nijak do zaprezentowanych poprzednio. Niby to może przypominać XL'a jednak kabina wydaje się jakaś niższa, tamta była prawie równa z naczepą a tutaj widać jakby wyższy spojler. Sam już nie wiem. Wersja stylizacyjna Bred Last podoba mi się :) gdyby nowe FH miało takie właśnie kształty to byłoby ładniejsze niż nowy Actros. Na tych fotach doskonale widać, że dolny i górny grill schowane są pod atrapami (te białe paski to właśnie atrapa o czym pisałem bodajże na drugiej lub trzeciej stronie tego tematu). Coraz więcej fotek nowego FH co mnie cieszy, czekamy na nowe. Ten nowy glob na tym foto przypomina mi troszkę znanego Comanndera Mana :) mam też dziwne wrażenie, że spojler za kabiną w dolnej części jest węższy. Zauważyliście też jedną rzecz? a mianowicie kiedy dostajemy foty nowego FH to tablice rejestracyjne są już ledwo widoczne?. Zapewne w tych autach testowane są również całkowicie nowe jednostki napędowe i Volvo nie chce, żebyśmy o nich dużo wiedzieli.

ps.
Bred Last skąd masz te foto?

nevesu nie trudno nie przyznać Ci racji. Czasy się zmieniają, pamiętam jak w 2002 debiutował chińczyk to okrzyknięto go mianem "opływowego techno". Nowy Actros już jest kosmiczny nowe FH takie może być lub będzie bardziej stonowane. Na rynku aut osobowych nowe Mercedesy mają piękne nowoczesne linie (co przejawiać będzie także nowy Actros) a osobowe Volvo zachowują stanowczość i tak też pewnie będzie z FH co by strasznie mnie ucieszyło. Za 2-3 lata powstanie pewnie nowa Scania, nowy Man oraz DAF. Owi producenci widząc co teraz wyczynia Mercedes i Volvo pójdą tymi samymi śladami i powstaną jeszcze większe kabiny co doprowadzi w pewnym momencie, że wszystkie będą miały tą samą objętość dzięki osiągnięciu maksymalnych określonych wymiarów a różnić się będą stylistyką i zagospodarowaniem wnętrza.

Foto którego w tym temacie jeszcze nie było:
Obrazek

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 26 maja 2011, 22:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Ja już sam nie wiem co to za kabina... Foty prezentowane przez Bred Last mają się nijak do zaprezentowanych poprzednio. Niby to może przypominać XL'a jednak kabina wydaje się jakaś niższa, tamta była prawie równa z naczepą a tutaj widać jakby wyższy spojler. Sam już nie wiem. Wersja stylizacyjna Bred Last podoba mi się :) gdyby nowe FH miało takie właśnie kształty to byłoby ładniejsze niż nowy Actros. Na tych fotach doskonale widać, że dolny i górny grill schowane są pod atrapami (te białe paski to właśnie atrapa o czym pisałem bodajże na drugiej lub trzeciej stronie tego tematu). Coraz więcej fotek nowego FH co mnie cieszy, czekamy na nowe. Ten nowy glob na tym foto przypomina mi troszkę znanego Comanndera Mana :) mam też dziwne wrażenie, że spojler za kabiną w dolnej części jest węższy. Zauważyliście też jedną rzecz? a mianowicie kiedy dostajemy foty nowego FH to tablice rejestracyjne są już ledwo widoczne?. Zapewne w tych autach testowane są również całkowicie nowe jednostki napędowe i Volvo nie chce, żebyśmy o nich dużo wiedzieli.

ps.
Bred Last skąd masz te foto?

nevesu nie trudno nie przyznać Ci racji. Czasy się zmieniają, pamiętam jak w 2002 debiutował chińczyk to okrzyknięto go mianem "opływowego techno". Nowy Actros już jest kosmiczny nowe FH takie może być lub będzie bardziej stonowane. Na rynku aut osobowych nowe Mercedesy mają piękne nowoczesne linie (co przejawiać będzie także nowy Actros) a osobowe Volvo zachowują stanowczość i tak też pewnie będzie z FH co by strasznie mnie ucieszyło. Za 2-3 lata powstanie pewnie nowa Scania, nowy Man oraz DAF. Owi producenci widząc co teraz wyczynia Mercedes i Volvo pójdą tymi samymi śladami i powstaną jeszcze większe kabiny co doprowadzi w pewnym momencie, że wszystkie będą miały tą samą objętość dzięki osiągnięciu maksymalnych określonych wymiarów a różnić się będą stylistyką i zagospodarowaniem wnętrza.

Foto którego w tym temacie jeszcze nie było:
Obrazek
Co o tym myślicie?
Obrazek

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: