Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 cze 2012, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Zastanawiam się, kiedy co poniektórzy osiągną apogeum i zatracą zdolność w funkcjonowaniu mięśni zwieraczy. :lol: Do września już niedaleko. Spokojnie. :mrgreen:


Post Wysłano: 29 cze 2012, 23:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Cytuj:
Zastanawiam się, kiedy co poniektórzy osiągną apogeum i zatracą zdolność w funkcjonowaniu mięśni zwieraczy. :lol: Do września już niedaleko. Spokojnie. :mrgreen:
Moze i nie daleko, ale sa emocje :D. Caly czas niewiadoma jak nowy model bedzie wygladal, zapewne masa nowych rozwiazan, ktore albo okaza sie strzalem w 10 albo pudlem, kwestia czy nowe Volvo przebije Actrosa MP4 i wiele wiele innych kwestii.

Obiektywnie patrzac, to Volvo juz dlugo potrzebuje zmian, zwlaszcza kabiny na wieksza, bardziej funkcjonalna. Teraz wchodzi zupelnie nowy model, tak jak pisalem wyzej - wprowadza pewnie wiele nowosci, wiele rozwiazan, ktore sprawia ze albo Volvo potwierdzi ze jest liderem albo zalicza wpadke (oby nie!). Wchodzimy powoli w czasy, kiedy nastepuje skok technologiczny w motoryzacji ciezkiej i oczywiscie caly czas jest parcie na ekologie. Pierwsza ciezarowka "nowej ery" jest Actros MP4. Podobnie jak w Volvo, zastanawialismy sie jak on bedzie wygladal, jezdzil itp. Wprowadzaono kilka nowych rozwiazan, ktore podobno sa lepsze, ale czy rzeczywiscie to czas pokaze. I wg mnie Actros nie grzeszy uroda z zewnatrz, za to oferuje mega komfort w srodku, ale jak dla mnie to jest to samochod bez charakteru, bardzo nijaki. :wink:

Mimo ze normy coraz bardziej rygorystyczne i rynek wymagajacy, to jako zwolennik Volvo licze, a nawet jestem pewien, ze nowy model wprowadzi niemale zamieszanie, ze konstruktorzy i inzynierowie odwalili kawal dobrej roboty i ze nowe FH dlugo nie zostanie pobite i bedzie tak trwale i udane jak poprzednie generacje. Tego im zycze. :mrgreen:


Post Wysłano: 05 lip 2012, 14:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2009, 19:32
Posty: 25
GG: 0
Samochód: Volvo FH

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... bBsYbNj2GA Oto prezentacja zmodyfikowanego silnika pod Euro6. Z tego co wynika z filmiku zmodyfikowana zostaje najpierw najpopularniejsza jednostka Volvo czyli ta 460 konna, i zostanie wprowadzona do sprzedaży w styczniu 2013 roku, miejmy tylko nadzieje że wspólnie z nowym FH :)


Post Wysłano: 05 lip 2012, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... bBsYbNj2GA Oto prezentacja zmodyfikowanego silnika pod Euro6. Z tego co wynika z filmiku zmodyfikowana zostaje najpierw najpopularniejsza jednostka Volvo czyli ta 460 konna, i zostanie wprowadzona do sprzedaży w styczniu 2013 roku, miejmy tylko nadzieje że wspólnie z nowym FH :)
Nie wiem gdzie to usłyszałeś, ale oni wyraźnie mówią o wiośnie 2013r a nie o styczniu.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 05 lip 2012, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2009, 19:32
Posty: 25
GG: 0
Samochód: Volvo FH

Tak popełniłem błąd pisząc ten post, pisałem go na szybko, wszedłem na kompa, zobaczyłem to na fejsie i szybko wrzuciłem Wam żebyście to ujrzeli i szedłem do swoich zajęć. Zlepek myśli tu styczeń 2014, tu masa info i pośpiech to nie wróży nic dobrego ;)


Post Wysłano: 07 lip 2012, 5:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 kwie 2012, 16:49
Posty: 8
GG: 0
Samochód: Scania P360
Lokalizacja: Laskownica/Zwaag[NL]

Cytuj:
A ja wiem 100%, możesz jakoś potwierdzić skąd masz takie wieści ze na 95%?
A wiec sobie nawet w 200%.,piszę to,co zauważyłem i tak jest nie dobrze. Te Wasze gdybanie zostawcie sami do siebie. Nie potraficie przeboleć tego,że ktoś widział dany sprzęt z zewnątrz i z wewnątrz. Na moje możecie nawet napisać,że nowe [hmmm,nie podam nazwy modelu bo znowu będą spekulacje] będzie miało tunel na metr,itp,itd....mnie to nie obchodzi. Nie potraficie uszanować rzetelnych informacji,ciul z Wami. Czekajcie do premiery jesienią. Nic więcej nie piszę,bo widzę,że z "forumowymi" prorokami i tak nie dopnę swego...


Post Wysłano: 17 lip 2012, 13:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2010, 17:42
Posty: 191
GG: 4511173
Samochód: Fiat Doblo/Motorynka
Lokalizacja: Meszna

W końcu Volvo Trucks zdecydowało się ogłosić datę oficjalnej premiery nowego FH. Będzie to początek września. A ja bym sobiue dał głowę uciąć, że wczoraj widziałem coś podobnego na A4 blisko granicy.

(c) Tekst 4Truck.pl na Facebook.pl

_________________
Pozdrawiam
Jakub Szlósarczyk


Post Wysłano: 23 lip 2012, 19:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2011, 0:15
Posty: 53
GG: 0

Kilka zdjęć z Danii - nie wnoszą nic nowego no ale niech będą ;)

Fotografie znalezione na portalu Onet.pl - autor: T. Szramkiewicz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co prawda w skali ale porównanie "nowego" Globetrottera z obecnym Globetrotterem XL
Obrazek


Post Wysłano: 23 lip 2012, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Zdjęcia z duńskiego "cepa" są ciekawe. Pokazują jak sporo urosła nowa najwyższa kabina. Poprzedni Glob miał 210cm pomiędzy fotelami tutaj widać, że ta wysokość na oko +- wzrosła o 20cm. Jeśli tak będzie wyglądała skala porównawcza to nowy Globetotter będzie miał większą objętość jak obecny Xl.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 29 lip 2012, 13:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2012, 12:57
Posty: 164
Samochód: volvo fh16, renault magnum

co z tego że urósł o 20cm jak i tak do połowy długości kabiny jest zaniżony... to tylko tyle że będzie większa przestrzeń w sypialni...

_________________
VOLVO Bogiem, FH16 Nałogiem, Duński wypas zniewala, a D16E Powala :)

Moje VOLVO FH16: viewtopic.php?f=44&t=36215


Post Wysłano: 29 lip 2012, 16:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
co z tego że urósł o 20cm jak i tak do połowy długości kabiny jest zaniżony... to tylko tyle że będzie większa przestrzeń w sypialni...
Ano i tak, żeby w tym zaniżonym miejscu dotknąć głową sufitu trzeba będzie mieć sporo ponad 2m. Nie mniej jednak Volvo mogłoby spojrzeć na konkurencję i zobaczyć, że nie trzeba ścinać dachu, pochylać mocno szyby być mieć niskie Cx.

ps.
zwróćcie uwagę na to:
Obrazek
i
Obrazek

coś mi się wydaje, że finalna wersja FH będzie bardzo zbliżona do tego modelu, który de facto nie jest chyba wyssany z palca.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Ostatnio zmieniony 29 lip 2012, 17:08 przez Levuss, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 29 lip 2012, 16:51

No przecież to jest tak, że ta firma wypuściła model przed premierą i Volvo jest na nią strasznie wkur..zone. Gdyby był z kosmosu to by problemu nie było.


Post Wysłano: 29 lip 2012, 16:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Jeśli faktycznie to będzie tak wyglądać to osobiście nominuję ten samochód na Ugliest European Truck Of The Year :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 29 lip 2012, 18:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Cytuj:
No przecież to jest tak, że ta firma wypuściła model przed premierą i Volvo jest na nią strasznie wkur..zone. Gdyby był z kosmosu to by problemu nie było.
Model jest wyprodukowany przez holenderskie Tekno na zamówienie Volvo, ktoś z firmy zrobił zdjęcia szpiegowskie (prawdopodobnie w chińskiej fabryce) i puścił w świat, a Volvo zarządzało wyjaśnień w tej sprawie. Takie coś wyczytałem na jakimś zagranicznym forum modelarskim.


Post Wysłano: 29 lip 2012, 19:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Kilka detali nowego FH:
rama
Obrazek
Obrazek
tył kabiny
Obrazek
klosz lampy
Obrazek
grill
Obrazek
szyba czołowa
Obrazek

Co na nich widać ciekawego? znowu ujrzeć możemy chromowaną listwę pod szybą oraz grill a raczej jego kształt. Do premiery FH zostało ponad miesiąc czasu a my już na 80% znamy wygląd nowego FH. Detale wskazują jasno, model odzwierciedla jak wyglądać będzie nowe FH.......... tajemnicą jest jedynie wnętrze.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 29 lip 2012, 20:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5942

Cytuj:
Jeśli faktycznie to będzie tak wyglądać to osobiście nominuję ten samochód na Ugliest European Truck Of The Year :mrgreen:
Poprę Twoją nominację.


Post Wysłano: 29 lip 2012, 20:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lut 2007, 19:17
Posty: 338
GG: 1
Samochód: Fiat/FH
Lokalizacja: Zabrze

Cytuj:
Cytuj:
Jeśli faktycznie to będzie tak wyglądać to osobiście nominuję ten samochód na Ugliest European Truck Of The Year :mrgreen:
Poprę Twoją nominację.
Ja z ojcem też.

_________________
Do what you love and you will never have to work.


Post Wysłano: 29 lip 2012, 20:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Jeśli faktycznie to będzie tak wyglądać to osobiście nominuję ten samochód na Ugliest European Truck Of The Year :mrgreen:
Poprę Twoją nominację.
Ja z ojcem też.
Również się pod tym podpiszę.

_________________
Zapraszam na kanał


Post Wysłano: 29 lip 2012, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Jeśli faktycznie to będzie tak wyglądać to osobiście nominuję ten samochód na Ugliest European Truck Of The Year :mrgreen:
Poprę Twoją nominację.
Ja z ojcem też.
Ja też :mrgreen: . Ciekawe jak będzie ta ciasnota w środku wyglądać, co z tego że wysoka bo poprzednia kabina szału nie robiła zwłaszcza łóżka i piec pod łóżkiem :]

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 29 lip 2012, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Poprę Twoją nominację.
Ja z ojcem też.
Również się pod tym podpiszę.
Obrazek

To tylko model, więc może wyglądać trochę komicznie. Nie warto się teraz rozwodzić nad wyglądem, skoro go jeszcze ostatecznie nie znamy, co już podkreślam któryś raz. Ale co tam i tak każdy powie swoje. :P


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: