Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 sty 2011, 16:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Jester nie trudno nie przyznać Ci racji bo na te same elementy zwróciłem uwagę. Mam dziwne wrażenie, że nowe FH będzie miało płaską podłogę. Warto zwrócić uwagę na mocowanie lusterek, które jest charakterystyczne od momentu wprowadzenia "chińczyka". Tak jak zwróciłeś uwagę widać zamaskowany telewizor czyli podświetlane logo Globtrotter. Jestem ciekaw co wniesie nowy model pozna nowymi motorami. Czas pójść śladami konkurencji i powiększyć przestrzeń życiową w FH. Mam nadzieję, że w finalnej wersji zniknie ten kawałek karoserii z podszybia bo będzie to kiczowato wyglądało wg. mnie.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 10 sty 2011, 1:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:13
Posty: 96
Samochód: 106.460
Lokalizacja: Suwałki

Dla mnie jak narazie lipa, komentowac nie chce ale te lusterka to klapa straszna, wygladaja jak uszy u slonia.

_________________
geszynta hotel, tajp, gierej, asztoni paletos :shock:


Post Wysłano: 10 sty 2011, 8:41

Lustra może i lipne, ale poczekajmy na oficjalna premierę. Wracając do luster to chyba nastaje taka moda, wystarczy popatrzeć na MANa TGX, Actrosa MP3.
Jeszcze dziś pamiętam, jak wprowadzono na rynek chińczyka i dobrze znane nam lustra usprawiedliwiano ukształtowaniem ich w tunelu aerodynamicznym.
[EDIT]
Swoją drogą zastanawia mnie, jak będą umieszczone obrysówki gabarytowe na górze - światła pozycyjne, mijania się świecą, a górnych obrysów nie ma. Czyżby to też maskowali, albo całkiem zaniechali montażu na okres testów?
Levuss z tą płaską podłogą możesz mieć racje. A to dlatego, że albo mi się wydaje (przez to maskowanie) albo faktycznie dolna część grilla - ta w ramie, jest jakby wyższa.


Post Wysłano: 10 sty 2011, 12:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Dolny grill jest raczej tej samej wysokości co obecny, ale zwróćcie uwagę na górny grill. Jest strasznie mały. Volvo mogło go zmniejszyć z dwóch powodów. Po pierwsze nowe jednostki napędowe będą mniejsze a co za tym idzie zmniejszyła się przestrzeń silnikowa a więc i przestrzeń chłodzenia silnika stąd mniejszy grill. Druga opcja to w pewnym sensie połączenie pierwszej tezy plus płaska podłoga. Gdyby nowe FH miało płaską podłogę oraz zmniejszony kąt nachylenia przedniej szyby (co już widać) to przestrzeń życiowa ulegnie wielkiemu powiększeniu. Takie jest moje zdanie.

Wystarczy dobrze przyjrzeć się temu obrazkowi i widać wiele cech o których pisałem
http://trailer.se/bildarkiv/01/s_4d00f5856064b.jpg
Widać, że siatkowany grill to tylko atrapa maskująca prawdziwy grill. Oby Volvo nie schrzaniło tego projektu.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 10 sty 2011, 13:20

Ani chybi, że zmieniono kąt natarcia szyby czołowej. Z samą jednostką napędową, czyżby nowa gama, projektowana od podstaw pod Euro 6, czy może modernizowana seria D13?
A zmniejszenie gabarytów silnika pod Euro 6 raczej ciężko... Skoro są plotki o połączeniu SCR + EGR, a jak wiadomo to drugie troszkę więcej orurowania dodaje do silnika.


Post Wysłano: 10 sty 2011, 15:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Tego dokładnie nie wiemy czy będzie to całkowicie nowa jednostka czy raczej modernizacja. Volvo może nasz zaskoczyć i wprowadzić całkowicie nowe jednostki napędowe jak min. uczynił do DAF w modelu 105. Pozostaje nam czekać na inne foty i nowe informacje. Ciekawe jaka to kabina jest na fotkach?. Na pewno jest to Globetrotter (XL ma wyższy dach nad telewizorem), ale skoro Volvo miałoby wprowadzić płaską podłogę to po co im 3 wersje kabiny?. Pytań póki co bez odpowiedzi jest wiele. Ja liczę na to, że w końcu konstruktorzy Volvo odczytają moje myśli i nie zrobią lekkich zmian w stosunku do niedawno zmodernizowanego FH, lesz zaserwują prawdziwą rewolucję.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 16 sty 2011, 1:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2010, 13:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wielkopolska :D

Cytuj:
Dawno mnie na forum nie było a tu taka nowość :). Dla mnie jest to mieszaniec Magnum z FH. Dół Volvo góra Magnum. Widać grill auta i wygląda to jak pomieszanie szwedzko-francuskie. Sama siatka grilla bardziej przypomina Magnum. Lusterka też bardziej podchodzą pod Renate. Szczerze, wolę żeby to było nowe Magnum niż FH. Dla mnie nowe FH powinno zachować wygląd obecnego modelu z dwoma zmianami. Przednia szyba powinna mieć mniejsze nachylenie a sama kabina mogłaby pójść parę cm w górę. Dało by to wiele przestrzeni i wtedy kabina FH byłaby jedną z największych przy zachowaniu obecnej stylizacji bardzo zgrabnie by to wyglądało.
Dokładnie kolego ;) Masz racje! Volvo mogło bo zostawić wszystko tak jak ma lepiej niech będzie to magnum. Bo szkoda mi będzie tego Volva . Tylko z tą szybą jak powiedziałeś to też jest 100% racji.! :D


Post Wysłano: 03 lut 2011, 19:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Nowe fotki Vovianki. Widać, że nowy Globetrotter sporo urósł. Coraz bardziej zaczyna mi się podobać to autko.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Widać też zbiornik na ad-blue. Auto posiada silnik o mocy 550ps :).

Norwegowie porównują to autko do "nowego Actrosa" i w sumie są podobne. Teraz to już nie wiem czy to jest nowy Actros czy FH.
Obrazek
Obrazek
Dół kabiny i przetłoczenia są w obu autach bardzo podobne.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 03 lut 2011, 19:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Zbiornik na juchę też jest, znaczy się że nie jeździ na antymaterię.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 03 lut 2011, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Norwegowie porównują to autko do "nowego Actrosa" i w sumie są podobne. Teraz to już nie wiem czy to jest nowy Actros czy FH.
Gdzie to podobieństwo widzisz?? :wink:
Jakiś strasznie duży ten zbiornik na Ad-Blue, czyżby tak dużą konsumpcję przewidywali :?: :mrgreen:
Przetłoczenia na tylnej ścianie przypominają nieco te z obecnych FH. Co do lusterek niech wyglądają jak chcą byle nie chlapały się tak jak w poprzednikach...

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 08 lut 2011, 19:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2007, 11:04
Posty: 42
GG: 1
Samochód: Sprinter
Lokalizacja: Szczecin

To wyzej z zabudowa do drewna to FH albo Sisu/Renault
Ale ten laciak to raczej actros
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 08 lut 2011, 19:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Cytuj:
To wyzej z zabudowa do drewna to FH albo Sisu/Renault
Ale ten laciak to raczej actros
Obrazek
Obrazek
To powyżej to Volvo, a nie żadne Renault/Sisu, a to powyżej to Mercedes, ale nie Actros zapewne.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 09 lut 2011, 13:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Ja liczę na nowe FH, w końcu Szwedzi zaczęli czytać w moich myślach i oby tego nie okaleczyli :) mam nadzieję, że pojawi się także Glob XL bo to co przedstawiają foty to na 100% jest Globetrotter.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 09 lut 2011, 16:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2010, 15:14
Posty: 9
GG: 0
Samochód: osobowy
Lokalizacja: Lubin

Szczerzę mówiąc nie podoba mi się to niby nowe FH. Bardzo dobrze,że Szwedzi postanowili zmienić kształt kabiny, zyska na tym przestrzeń do życia :mrgreen: . Liczę,że zmienią te lustra i blendę,bo śmierdzi z TGX i Magnum z daleka. Czekam na jakieś oficjalne zdjęcia z Volvo.

PS Moim zdaniem nowe auta robią się coraz bardziej brzydkie :/ Czy to osobowe czy ciężarówki. Zresztą to kwestia gustu :]

_________________
Volvo kocham tę markę!

TIRy na Tory? Pociągi na TIRy!


Post Wysłano: 09 lut 2011, 16:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Liczę,że zmienią te lustra i blendę,bo śmierdzi z TGX i Magnum z daleka.
Lustra zapewne są zabudowane w celu nierozpoznania samochodu. Co do blendy to ja nie wiem gdzie widzisz podobieństwo do TGX'a.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 09 lut 2011, 17:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2010, 15:14
Posty: 9
GG: 0
Samochód: osobowy
Lokalizacja: Lubin

Cytuj:
Cytuj:
Liczę,że zmienią te lustra i blendę,bo śmierdzi z TGX i Magnum z daleka.
Lustra zapewne są zabudowane w celu nierozpoznania samochodu. Co do blendy to ja nie wiem gdzie widzisz podobieństwo do TGX'a.

Lustra= TGX
Blenda= Magnum

_________________
Volvo kocham tę markę!

TIRy na Tory? Pociągi na TIRy!


Post Wysłano: 18 lut 2011, 15:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2011, 23:00
Posty: 16

ostatnio w radiu słyszałem że niby volvo mają przejąć chinczycy.to ciekawe co oni wymyślą nowego...


Post Wysłano: 18 lut 2011, 16:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Volvo faktycznie kupili Chińczycy, ale dział odpowiadający za osobówki.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 18 lut 2011, 18:35

Koledzy niestety kształty obecnych samochodów, nie mówiąc już o przyszłych ciężarówkach są modelowane w tunelu aerodynamicznym. Jak wiadomo, toczy się nieustanna walka o każdą dziesiątą litra paliwa bo liczą się koszty transportu.
Nierzadko wszystko odbywa się kosztem przestrzeni życiowej i wyglądu. Oby w nowym Volvie one nie straciły.


Post Wysłano: 23 lut 2011, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Cytuj:
Nowe fotki Vovianki. Widać, że nowy Globetrotter sporo urósł. Coraz bardziej zaczyna mi się podobać to autko.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Widać też zbiornik na ad-blue. Auto posiada silnik o mocy 550ps :).

Norwegowie porównują to autko do "nowego Actrosa" i w sumie są podobne. Teraz to już nie wiem czy to jest nowy Actros czy FH.
Obrazek
Obrazek
Dół kabiny i przetłoczenia są w obu autach bardzo podobne.
Jak na mój widok to i tak podług Daf-a czy Scanii lub MB kabina Volva jest wąska i krótka. Szału nie ma. Może w końcu zrobią porządny glob bo jak na razie boją się chyba wysokości

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: