Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 lip 2012, 22:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
To tylko model, więc może wyglądać trochę komicznie. Nie warto się teraz rozwodzić nad wyglądem, skoro go jeszcze ostatecznie nie znamy, co już podkreślam któryś raz. Ale co tam i tak każdy powie swoje. :P
Zgadza się jednak wszystkie znaki na niebie wskazują na sporą analogię z modelem.
Cytuj:
Ciekawe jak będzie ta ciasnota w środku wyglądać, co z tego że wysoka bo poprzednia kabina szału nie robiła zwłaszcza łóżka i piec pod łóżkiem :]
Zobaczymy jak to będzie wyglądało w realu. Kabina jest strasznie wysoka (mowa o XL), wydaje się byś lekko szersza i dłuższa niż poprzednie modele. O przestrzeń raczej nie ma co się bać bo już widać, że różnica będzie na wielki +. Niższy tunel, wyższe szuflady pod dolnym wyrem, sporo grubszy materac, łózko +- 80cm to wszystko mówi, że kabina zwiększyła swoje gabaryty. W końcu.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 29 lip 2012, 22:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Co do modelu - nie wierzę w to że firma produkująca modele pozwoliłaby sobie na zrobienie jakiejś swojej wizji która po wprowadzeniu ciężarówki na rynek musiałaby zostać zmieniona bo kto kupowałby jakąś wirtualną ciężarówkę? NIKT, a zrobienie samych form do modelu sporo kosztuje więc podejrzewam że ostatecznie nowe FH będzie bardzo bardzo podobne do modelu.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 29 lip 2012, 22:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Przy czym warto zwrócić uwagę, że model ten wygląda na samoróbkę pomijając oczywiście metalowy odlew kabiny, Tekno przyzwyczaiło nabywców do wysokiej jakości modeli, a ten na taki nie wygląda. Kształt kabiny łatwo odczytać nawet z tych zdjęć, a reszta może po prostu być czyjąś fantazją opartą na jakichś drobnych spostrzeżeniach.

Zauważyłem również pewną analogie. Każde zdjęcie oddające wygląd nowego auta na rynku (jak Volvo z dzielonymi lampami z v8power.nl swego czasu, czy fotka Mercedesa Actrosa Mp4 tuż przed premierą) zostaje przyjęte w ten sam sposób, czyli z oburzeniem i niezadowoleniem, a potem patrząc na te auta wcale nie jest tak źle ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 31 lip 2012, 0:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2011, 0:15
Posty: 53
GG: 0

Tutaj pojawiło się kilka nowych fotek... Nie widać zbyt wiele nowego ale jest "koń" bez naczepy więc widać nieco więcej niż zwykle ;)
http://buzzybeeforum.nl/viewtopic.php?f ... 5&start=15


Post Wysłano: 31 lip 2012, 8:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Bred Last zdjęcia może nie wnoszą nic konkretnego, ale przez dobre oświetlenie widać przetłoczenia kabiny oraz kilka detali. Wg. mnie sama bryła kabiny posiadać będzie ciekawe przetłoczenia oraz kilka ciekawych detali min. chromowana ładnie śliniąca w słońcu listwa pod szybą czołową. Także teraz czekać na zrzucenie osłon i zobaczymy co z tego nowego FH wyjdzie.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 03 sie 2012, 11:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2011, 0:15
Posty: 53
GG: 0

Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 07 sie 2012, 13:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 07 sie 2012, 13:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Poza wykończeniem przodu (chromowana kratka w modelu) podejrzewam że niczym model się nie różni od realnego FH.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 07 sie 2012, 17:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 maja 2012, 17:21
Posty: 24
GG: 609252
Samochód: VW Golf II
Lokalizacja: Sochaczew [WSC]

Nowe Volvo widziałem w te wakacje dwa razy w UK. Powiem szczerze, że nawet z tym zamaskowanie w realu super się prezentuje. Myślę, że te Volvo będzie porównywalne do Fki lub FH12 pierwszej generacji ;)


Post Wysłano: 07 sie 2012, 18:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2011, 15:45
Posty: 171
GG: 112
Samochód: Duzy?
Lokalizacja: Olsztyn czy jakoś tak

Widocznie myślenie nie jest Twoją mocną stroną a tak po za tym to po czym to wywnioskowałeś jeśli wolno spytać?


Post Wysłano: 07 sie 2012, 19:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Widocznie myślenie nie jest Twoją mocną stroną a tak po za tym to po czym to wywnioskowałeś jeśli wolno spytać?
Tym że jeździ volvem :mrgreen:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 07 sie 2012, 19:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Chyba, że ta 13 w Nicku oznacza wiek i brał właśnie to pod uwagę :lol:

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 07 sie 2012, 22:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Bryła kabiny ok, ale żeby ten przód wyglądał jakoś lepiej (znaczek na grillu, a nie na podszybiu).


Post Wysłano: 08 sie 2012, 7:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Bryła kabiny ok, ale żeby ten przód wyglądał jakoś lepiej (znaczek na grillu, a nie na podszybiu).
Podpisuję się pod tym obiema nogami i rękoma. Model wzorowany na oryginale (?) wygląda nie najgorzej tylko właśnie największe dla mnie zmieszanie budzi umiejscowienia logo marki. Być może w rzeczywistości zmienię zdanie a jestem pewien, że szybko z tym modelem będę miał styczność.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 12 sie 2012, 14:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Znajome detale :P ?
Obrazek
Obrazek

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 12 sie 2012, 15:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2011, 0:15
Posty: 53
GG: 0

Kształt modelu w skali na pewno nie jest przypadkowy a tym bardziej nie jest fantazją jakichś projektantów... Zbudowanie form do odlewów części plastikowych i metalowych jest cholernie drogie więc na pewno nikt by nie robił modelu niemającego nic wspólnego z rzeczywistością... Sądzę, że pojawienie się zdjęć tego modelu w sieci jest wynikiem niekompetencji któregoś z pracowników fabryki modeli - nie powinno mieć to miejsca więc być może człowiek w Chinach jest już rozstrzelany na wniosek tejże fabryki ;D :P Sądzę, że model przedstawia ciężarówkę, którą Volvo zaprezentuje prawdopodobnie już za miesiąc... Model zawiera masę detali zgadzających się z rzeczywistością co na pewno świadczy o jego nieprzypadkowości. Jest szansa, że ciężarówka w realu może wyglądać o wiele ładniej bo niestety nie wszystkie detale da się wykonać w modelu 100% zgodnie z prawdziwą ciężarówką tak więc może nie ma co od razu przekreślać tego designu mimo, że jest bardzo kontrowersyjny.


Post Wysłano: 13 sie 2012, 11:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2009, 19:32
Posty: 25
GG: 0
Samochód: Volvo FH

Wszystko spoko, tylko jak patrzę na ten model to mam mieszane uczucia... Zobaczcie górę, miejsce na reklamę, mam wrażenie że całość upchali na siłę + to logo zbyt wysoko, powinno zostać na grillu. Ja osobiście wywalił bym te światła z góry i przeniósł logo na grill i byłoby świetnie :)


Post Wysłano: 13 sie 2012, 12:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Cytuj:
Wszystko spoko, tylko jak patrzę na ten model to mam mieszane uczucia... Zobaczcie górę, miejsce na reklamę, mam wrażenie że całość upchali na siłę + to logo zbyt wysoko, powinno zostać na grillu. Ja osobiście wywalił bym te światła z góry i przeniósł logo na grill i byłoby świetnie

Kolego a w Scanii to jak jest? Też masz całą przestrzeń pod szybą wypełnioną elementami wlotów powietrza i nie da się tam umieścić reklamy. Ale zgadzam się, że nowy desing jest "upchany" i wygląda jak robota Made In China. No ale to już "góra" decyduje co i jak ma wyglądać.

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Post Wysłano: 15 sie 2012, 18:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lis 2010, 22:10
Posty: 48
Samochód: Fh 500 e6/ Actros 1851 e6
Lokalizacja: Zambrów podlasie :)

http://www.tungt.no/transportmagasinet/ ... 780938.ece

_________________
тише едешь дальше будешь
Daf Xf 105.460, Renault Magnum 480, Mercedes Actros3 1844, Volvo Fh3 500, Renault Range T520, Volvo Fh4 500, Mercedes Actros4 510


Post Wysłano: 15 sie 2012, 18:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Chryste Panie... Wygląda ja odkurzacz :|

_________________
Zapraszam na kanał


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: