Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2011, 22:11
Posty: 4
GG: 0
Samochód: feroza
Lokalizacja: Nowogard

Witam zainteresowanych,być może tu dowiem się jaki pojazd specjalny nie musi mieć winiety!
Czy czas pracy kierowcy dotyczy OPERATORA POMPY do betonu?
Interesują mnie auta budowlane.
DZiękuję za odpowiedzi.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH. :mrgreen:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

winietę musi posiadać pojazd o dmc powyżej 12 ton.
czas pracy dotyczy wszystkich pracowników zgodnie z kodeksem pracy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2011, 19:57
Posty: 66
Samochód: Renault Premium
Lokalizacja: RKR

Kierowców pojazdów specjalnych chyba nie obowiązuje czas pracy kierowcy (nie mają tacha).


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Obecnie polski i unijne przepisy przewidują zwolnienia z obowiązku instalowania tachografów w:

pojazdach przeznaczonych do przewozu rzeczy, gdy dozwolona maksymalna masa pojazdu, łącznie z przyczepami i naczepami, nie przekracza 3,5 tony,

pojazdach przeznaczonych do przewozu osób, które ze względu na typ konstrukcyjny i wyposażenie nadają się do przewozu nie więcej niż dziewięciu osób łącznie z kierowcą i są do tego przeznaczone,

pojazdach używanych do niehandlowych przewozów towarów w celach prywatnych,

pojazdach, których maksymalna dopuszczalna prędkość nie przekracza 30 km/h,

pojazdach przeznaczonych do przewozu osób wykonywanego w ramach usług regularnych, których droga przebiegu przekracza 50 km,

wyspecjalizowanych pojazdach pomocy technicznej,

pojazdach służących do nauki prowadzenia pojazdu, mającej na celu uzyskanie prawa jazdy,

pojazdach używanych jako sklepy.

jakos nie widze w tych wyłączeniach pomp do betonu i betoniarek ze specjalistycznych jest tylko pomoc drogowa i to tylko w odległości 100 km od bazy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

może tachografy muszą być zainstalowane,ale nie muszą być używane...

praktycznie w każdym żurawiu samojezdnym jest tacho(przy okazji-jakie nudy by tam były na tarczkach :mrgreen: ),ale się go nie używa,o winiecie nigdy mi się nie sniło...

w pojazdach utrzymania zimowego np. też są zainstalowane,ale nie muszą być używane...

zzx jeszcze coś jest w przepisach odn. pojazdów specjalnych.....


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2011, 19:57
Posty: 66
Samochód: Renault Premium
Lokalizacja: RKR

Mój tata jeździ dźwigiem samojezdnym i nie ma tacho i z tego co ja wiem to pojazdy które nie prowadzą przewozów drogowych nie muszą mieć tacho, ale oczywiście mogę się mylić :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

My mamy zarejestrowane pojazdy jako specjalne tacho jest mamy uzywac lecz nie obowiazuje nas czas jazdy za to ma nam kierownik wypelniac karte przewozu gdzie przed kursem wypisuje punkty docelowe i stawia stempel

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

wszystko się zgadza,ale temu od pompy do betonu przydałoby się przytoczyć jakiś cytat z rozporządzenia...nie ma nikt pod ręka?

się poświęciłem i poszukałem


Niezależnie od konieczności przestrzegania przepisów rozporządzenia Rady (EWG) nr 3820/85, kierowcy zatrudnieni na podstawie stosunku pracy, podlegają przepisom ustawy z 2004 r. o czasie pracy kierowców.
Na podstawie art. 4 pkt 6 rozporządzania Rady (EWG) nr 3820/85, z obowiązku instalacji i stosowania tachografu wyłącza się pojazdy, które są "przeznaczone dla usług kanalizacyjnych, ochrony przeciwpowodziowej, prac wodociągowych, gazowniczych i energetycznych, zarządów dróg, usług oczyszczania, usług telegraficznych i telefonicznych (.)"
a odnośnie żurawii samojezdnych itp i m.in. pomp do betonu mozna powołać się na...

na podstawie art. 13 ust. 1 lit. g rozporządzenia Rady (EWG) nr 3820/85 oraz art. 29 ustawy z 2004 r. o czasie pracy kierowców (Dz. U. z 2004 r. Nr 92, poz. 879 z późn. zmianami) wyłączone są ze stosowania tachografu pojazdy przewożące materiały na użytek kierowcy w trakcie jego pracy, w promieniu 50 km od miejsca normalnej bazy pojazdu, pod warunkiem,

-że prowadzenie pojazdu nie stanowi głównej czynności kierowcy (.)

Ale najlepiej poszukać te rozporządzenia i poczytać całe,bo powyższe cytaty odnoszą się do podobnych problemów lecz zawarte są tylko pojazdy, o których mowa w temacie, z którego sobie je pożyczyłem...


Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 23:57 przez gulin, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2011, 22:11
Posty: 4
GG: 0
Samochód: feroza
Lokalizacja: Nowogard

Cytuj:
Kierowców pojazdów specjalnych chyba nie obowiązuje czas pracy kierowcy (nie mają tacha).
właśnie tak słyszałem że operatorzy pomp do betonu nie muszą bać się czasu.NA budowie nie wiadomo kiedy będzie koniec pracy?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

tzn.czas pracy ciebie obowiązuje ,ale w/g kodeksu pracy...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

kolega który przytoczył fragmenty rozporządzenia które już NIE OBOWIĄZUJE zostało ono zastąpione rozporządzeniem 561/2006.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

no racja,ale z drugiej strony,my tu nie gadamy o przewozach drogowych ani tym bardziej transporcie....


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

A muszę co dzień wkładać nową tarczkę jeśli samochód jest zarejestrowany jako specjalny?

Tacho mam, ale nie robię przeglądów, bo diagnosta powiedział, ze mnie tacho nie obowiązuje i nie trzeba legalizować.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: