Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

Witam
Panowie przyszedł mróz śnieg. Po podjechaniu na stacji pod dystrybutor(ok 100 m) od miejca postoju wczesniej auto stało jakieś 6 dni wszystko było ok. Kiedy chciałem podpiąć naczepe podczas cofania usłyszałem jakieś dziwne fuczenie. Taki głuchy dźwięk cięzko mi go okreslic (jak by fu fu fu fu) wczesniej tego nie było. Wydaje mi się ze mogł pojść kompresor bo obecnie nie pompuje powietrza w układ a własciwie na wskaźnikach nie pokazuje zeby się podnosiło cisnienie w układzie i skrzynia nie przezuca biegów. Moje pytanie brzmi gdzie znajde kompresor powietrza w CS 18.430 silnik D20. Auto przejechało ok 730 tys km. Co najczęściej się psuje w tych kompresorach. Jutro będe chciał zobaczyć co dokładnie się stało tylko pogoda nie bardzo bo zapowiadają mrozy a auto stoi na placu :(. Z tego co patrzyłem na MANTIS-a kompresor jest jednotłoczkowy


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:43
Posty: 107
GG: 2684463
Samochód: Pogotowie Techniczne/Warsztat

Jak mówisz że słychać "fu fu" to kompresor raczej robi robotę, prędzej problem z połączeniem kompresor osuszasz lub zawór ecam, z tym drugim częste i drogie problemy.

Jak masz standartowy osuszacz sprawdź czy masz podłączoną w nim grzałkę, z doświadczenia wiem że zimą często jest zbawienna,

_________________
Serwis "OnRoad" Diagnostyka, elektronika, elektryka, ciężarowe, osobowe, dojazd na miejsce.
Naprawa ECU, VECU, FFR, LCM, ECAS, EBS, liczniki, immo, chiptuning,


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Co do zimy .... warto zalewac instalacje "alkoholem" ,bardzo pomaga nie zamarzac :).

Zobacz czy z wydechu osuszacza slychac uciekajace powietrze ,"fu-fu" ;). Jak tak to kompresor podaje cisnienie a system zaworow rozdzielajacych / limitujacych cisnienie niedomaga .Jak nic nie slychac a cisnienia dalej nie ma to skoncentrujmy sie na kompresorze .( wpiac manometr przed osuszaczem ,do 12 bar powinien dobic )


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

witam
wszystko jasne. Kompresor sprawny. Rozkręcilismy wąż przy osuszaczu i powietrze zaczeło z niego lecieć wiec kompresor sprawny(ulga a fu fu było słychać z zaworu bezpieczeństwa przy kompresorze) prawdopodobnie któryś z zaworów zamarzł gdyz wzielismy dmuchawe nakieorwalismy na osuszacz u pozostałe zawory powietrza i po kilku minutach wszystko wróciło do normy. Teraz pytanie co mozna wlać do układu powietrznego, ile i w którym miejscu aby pozbyć się wody która zamarza w układzie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2009, 19:00
Posty: 277
GG: 9151637
Samochód: MOBILNE SERWISY
Lokalizacja: KATOWICE

W sklepach z częściami do ciężarowych kupisz płyn wabco lub tirus (lepszy wabco)

_________________
MOBILNE SERWISY SAMOCHODOWE NATYCHMIASTOWE WYJAZDY NOWA STRONA : http://WWW.LEKRE.PL
Filmy z mobilnego serwisu:
https://www.youtube.com/watch?v=SiZi54F ... el&list=UL
NAPRAWY INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH KOMPUTEROWA DIAGNOSTYKA
REGENERACJA ZAWORÓW APM (EL1100) ECAM APS


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: