Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 lis 2010, 11:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2010, 19:35
Posty: 6
GG: 0
Samochód: MAN F90 26-322

Witam. Chciałem się spytać czy zamarzające powietrze ma jakiś związek ze no już słabo bijąca ciśnienie sprężarka( jak tak to proszę o jakieś konkretne wyjaśnienie bo wymiana to w końcu kupa kasy)?? Rożne zawory zamarzają a przecież nie ma jakiś strasznych mrozów osuszacz wymieniony grzałka tez(grzeje sprawdzona).
Jakieś sugestie??


Post Wysłano: 28 lis 2010, 19:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lut 2009, 23:24
Posty: 123
GG: 0
Samochód: renault

Sprawdzony przeze mnie sposób to po 1/2 l denaturatu w każdy zbiornik i po paru dniach ale jak będzie ciepło sposzczenie wszystkiego odwadniaczem. W zeszłym roku tak uzdrowiłem dwa auta.


Post Wysłano: 29 lis 2010, 0:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

denaturat rozpieprza uszczelki, idź do motoryzacyjnego z częściami do ciężarówek i kup sobie płyn Wabco do pneumatyki(ze 13zł jest jeszcze organiki ze 20zł)to jest na spirytusie i jakieś środki smarne do uszczelek, zalej porządnie tym układ tylko nie na raz cały litr ale tak z 2-3razy i będzie spokój

Mi żaden zawór nie przymarza, tylko przed osuszaczem rurka ale to wina niesprawnej grzałki:P


Post Wysłano: 03 gru 2010, 23:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 maja 2010, 22:31
Posty: 41
GG: 1
Samochód: Man TGA 18-440

Najlepiej kup taki zbiorniczek na ten płyn np. wabco który się wpina w układ pneumatyczny i z głowy problemy z zamarzaniem wiatru. W moim volvie nie ma oryginalnie osusacza tylko jest ten zbiorniczek i grzałki i nigdy nie miałem problemu nawet przy -30*C


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

Cytuj:
Najlepiej kup taki zbiorniczek na ten płyn np. wabco który się wpina w układ pneumatyczn
masz może jakiś link do tego ustrojstwa?


Post Wysłano: 04 gru 2010, 23:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 maja 2010, 22:31
Posty: 41
GG: 1
Samochód: Man TGA 18-440

Na alledrogo nie widzałem ale w sklepie Autos. Podejrzewam że w Suderze lub podobnym powinni to miec.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Cytuj:
Witam. Chciałem się spytać czy zamarzające powietrze ma jakiś związek ze no już słabo bijąca ciśnienie sprężarka( jak tak to proszę o jakieś konkretne wyjaśnienie bo wymiana to w końcu kupa kasy)?? Rożne zawory zamarzają a przecież nie ma jakiś strasznych mrozów osuszacz wymieniony grzałka tez(grzeje sprawdzona).
Jakieś sugestie??
Kiedyś w Turcji zamarzła mi sprężarka.Słychać było jak zbija zawór przy sprężarce a nie przy osuszaczu.Powodem był zamarznięty metalowy przewód,którym sprężarka pobiera powietrze z filtra powietrza.Musiałem to rozebrać,grzać nad butlą gazową aż wypadały dropsy lodowe.Na to chyba nie ma sposobu,bo to jest przed osuszaczem.Co do denaturatu,to faktycznie dobry,ale przypominam że procenty uciekają.Po jakimś czasie ze spirytusu zostaje woda.Kiedyś używałem żel,specjalny do układów pneumatycznych kupiony w D.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: