Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 lis 2010, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lis 2010, 16:47
Posty: 1
GG: 0
Samochód: actros

Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie,na które mechanicy nie bardzo wiedzą jak odpowiedzieć, zdania są bardzo podzielone... ale może najpierw opiszę swój pomysł, a na końcu będzie pytanie. Kilka lat temu wpadłem na pomysł aby zbudować sobie "trike-a" ( trójkołowy pojazd, połączenie motocykla i samochodu ) z silnikiem Mercedesa Actrosa min.480KM i kupiłem taki motor, a teraz przyszedł czas na skrzynię, nie chcę skrzyni od ciężarówki (jest duża, ciężka i skomplikowana w działaniu), chcę zaprzęgnąć skrzynię automatyczną oraz tylny most z BMW 750i lub Mercedesa SL 600. Teraz pytanie: CZY SKRZYNIA ORAZ MOST OD AUTA OSOBOWEGO WYTRZYMA MOC JAKĄ GENERUJE ACTROS 480KM?????????


Post Wysłano: 20 lis 2010, 17:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Chyba nie wytrzyma, moc 480 koni raczej wytrzyma ale na pewno nie tak dużego momentu obrotowego jaki generuje ten silnik

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 20 lis 2010, 17:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sie 2009, 8:12
Posty: 48
GG: 0
Samochód: nissan

Skrzynia od ciężarówki mówisz ciężka... a jak ty chcesz wogóle osiągnac jakąkolwiek przyczepnosc? 7 tonowy ciągnik bez naczepy ma problemy z trakcja przy ruszaniu i rozpedzaniu, wiec nawet jakby udalo ci sie to połączyc ze skrzynia z osobówki to co dalej? na małym gazie bedziesz jezdzic? palic opony? bezsens totalny nie ten silnik nie te przeznaczenie...


Post Wysłano: 20 lis 2010, 18:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Jak chcesz połączyć silnik Actrosa ze skrzynią automatyczną osobowego samochodu. Jeśli jest to skrzynia automatyczna, to musi mieć szczelne połączenie z silnikiem, bo jest przekładnia hydrokinetyczna, która pracuje w oleju. To po pierwsze. Po drugie taka skrzynia jest powiązana elektronicznie z silnikiem, a tak co połączysz. Jak już automat to stary amerykański, bez elektroniki, trzybiegowy.
Problemem dalej pozostaje obudowa sprzęgła hydrokinetycznego. Można by też próbować przeszczepić skrzynię automatyczną z jakiegoś autobusu, też starego bez elektroniki, przynajmniej moment obrotowy wytrzyma.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 20 lis 2010, 18:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Jeśli jest to skrzynia automatyczna, to musi mieć szczelne połączenie z silnikiem, bo jest przekładnia hydrokinetyczna, która pracuje w oleju.
. Dokładnie to przekładnia hydrokinetyczna jest zamknięta w puszce w której jest olej a ta puszka jest montowana na wałku sprzęgłowym. Więc obudowa sprzęgła jest taka sama jak w zwykłej skrzyni biegów bo tam niema zadnego oleju
http://www.youtube.com/watch?v=g7uX-nVmWJc

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: