Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2010, 9:07
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Actros Mp2

Witam.Przeglądałem troszkę forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.Skrzynia biegów w moim Mp2 pawer s 2007rok prod ostatnio dziwnie się zachowuje.Zawsze gdy zmieniam z 6 na 9bieg głupieje daje sygnał dźwiękowy i nie może zaskoczyć tej 9.Musze wcisnąć neutral a potem joystick do przodu.Dzisiaj jechałem pod górkę do rondka i przy redukcji również sygnał dźwiękowy,auto stanęło i musiałem dać neutral i dopiero ruszyć.Nadmienię ze procedurę resetowania zakańcza prawidłowo bez żadnych komunikatów.Auto ma przejechane 530tys km i jakieś 2 miesiące temu wymieniali sprzęgło(to była jakaś akcja ).Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:43
Posty: 107
GG: 2684463
Samochód: Pogotowie Techniczne/Warsztat

Przed naprawą sprzęgła też tak się działo?? robił ktoś kalibracje??

_________________
Serwis "OnRoad" Diagnostyka, elektronika, elektryka, ciężarowe, osobowe, dojazd na miejsce.
Naprawa ECU, VECU, FFR, LCM, ECAS, EBS, liczniki, immo, chiptuning,


Pytanie: Czy po wymianie sprzęgła było robione "Pełne nauczanie" czy też "skrócone nauczanie".
Po wymianie sprzęgła, sensorów itp. powinno być przeprowadzone pełne nauczanie skrzyni.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2010, 9:07
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Actros Mp2

Jestem wlasnie na serwisie w Szwecji.Powiedzieli ze poszedl jakis groupcylinder ktory znajduje sie w tylnej czesci skrzyni biegow.Problem bo nie maja czesci,wiec czekam do jutra.Po wymianie sprzegla byla robiona pelna procedura skrzyni,nie wiem nic o kalibracji,chyba ze to to samo


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2010, 9:07
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Actros Mp2

Przed wymiana sprzegla nic sie nie dzialo,ale jak juz napisalem jestem na serwisie i znalezli przyczyne,pomimo to wielkie dzieki za zainteresowanie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2010, 9:07
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Actros Mp2

Stoje nadal w serwisie,twierdza ze skrzynia nie widzi polozenia neutralnego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 lip 2007, 20:07
Posty: 240
GG: 7415224
Samochód: CATERPILLAR 320 CL ME
Lokalizacja: Kasinka Mała

Cytuj:
.Auto ma przejechane 530tys km i jakieś 2 miesiące temu wymieniali sprzęgło(to była jakaś akcja ).Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki.

Przy wszystkich autach MB Actros objętych gwarancją z automatycznymi skrzyniami biegów były wymieniane łożyska na dociskach z powodu jakiejś wady tych łożysk.

_________________
ACTROSY I TGX TO COŚ PIĘKNEGO!!!!
MOJA KOLEKCJA W H0:
viewtopic.php?f=6&t=17988


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2010, 9:07
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Actros Mp2

Cytuj:
Cytuj:
.Auto ma przejechane 530tys km i jakieś 2 miesiące temu wymieniali sprzęgło(to była jakaś akcja ).Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki.
Moje auto nadal w serwisie,i nie moga znalezc bledu.Serwis w stockholmie zadecydowal ze auto musi byc naprawiane w norrkoping,pierwszy wolny termin 17 stycznia.Podsumowujac Mercedes moze dobre auto ale bardzo naszpikowane roznymi sensorami i elektronika.Serwis w szwecji niestety slaby,mechanicy metoda spychologi przekazuja auto na inny warsztat.To trwa juz od 20.12.2010 i nie wiadomo ile jeszcze zajmie czasu.Co raz czesciej mysle o Volvie albo Scani.Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: