Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Pytanie
Post Wysłano: 18 paź 2010, 18:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:29
Posty: 4
GG: 0
Samochód: Rnault MAGNUM MACK

Witam, koledzy mam problem... Otóż widziałem ostatnio MAN-a TGA 460 |V7|, a kiedyś widziałem na allegro MAN-a f2000 |V7|. Moje pytanie brzmi czy naprawdę jest taki motor stosowany w silnikach MAN-a??? A może to była tylko naklejka. Interesuje się tym a po za tym,założyłem się z kumplem o 150zł ze jest taki silnik. Zgłaszam się do specjalistów (was) w tej sprawie i liczę na pomoc. Z góry dziękuję...


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 18 paź 2010, 18:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Witam, koledzy mam problem... Otóż widziałem ostatnio MAN-a TGA 460 |V7|, a kiedyś widziałem na allegro MAN-a f2000 |V7|. Moje pytanie brzmi czy naprawdę jest taki motor stosowany w silnikach MAN-a??? A może to była tylko naklejka. Interesuje się tym a po za tym,założyłem się z kumplem o 150zł ze jest taki silnik. Zgłaszam się do specjalistów (was) w tej sprawie i liczę na pomoc. Z góry dziękuję...
Nie ma i nie było.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 18 paź 2010, 21:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Heh kolego widać, że ubiłęś interes życia, szkoda, że nie o 1500 jak taki pewny byłeś :lol: Jak zobaczysz kiedyś tego MANa to cyknij mu fotkę i zobaczymy o co biega...

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 18 paź 2010, 22:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Heh kolego widać, że ubiłęś interes życia, szkoda, że nie o 1500 jak taki pewny byłeś :lol: Jak zobaczysz kiedyś tego MANa to cyknij mu fotkę i zobaczymy o co biega...
Podejrzewam, że to jakaś firma transportowa/leasingowa lub nazwa komisu, z którego zostały odkupione.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 19 paź 2010, 18:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:29
Posty: 4
GG: 0
Samochód: Rnault MAGNUM MACK

Dzieki za odpowiedz koledzy. Ten MAN-ik jezdzi w firmie w Bielsko Biala w hucie ołowiu (ktoś może był kiedys). Gdy następnym razem tam pojade to zrobie mu zdjęcia i pokaze wam.


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 19 paź 2010, 19:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 cze 2010, 21:11
Posty: 171
GG: 0
Samochód: man

Cytuj:
Cytuj:
Witam, koledzy mam problem... Otóż widziałem ostatnio MAN-a TGA 460 |V7|, a kiedyś widziałem na allegro MAN-a f2000 |V7|. Moje pytanie brzmi czy naprawdę jest taki motor stosowany w silnikach MAN-a??? A może to była tylko naklejka. Interesuje się tym a po za tym,założyłem się z kumplem o 150zł ze jest taki silnik. Zgłaszam się do specjalistów (was) w tej sprawie i liczę na pomoc. Z góry dziękuję...
Nie ma i nie było.
-kolego takie oznaczenia jak v7 w ciezarowych samochodach mogą oznaczać (profesjonalny ,wzór),coś w tym określeniu .np w modelach "przejściówka ".tak uzasadnione by było TGA -F 2000.
uzasadnienie po f 2000 ,produkowano tga na tych samych silnikach .ale mogę sie tu calkowicie mylić .na pewno coś w tym jest sensownego .


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 19 paź 2010, 19:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Witam, koledzy mam problem... Otóż widziałem ostatnio MAN-a TGA 460 |V7|, a kiedyś widziałem na allegro MAN-a f2000 |V7|. Moje pytanie brzmi czy naprawdę jest taki motor stosowany w silnikach MAN-a??? A może to była tylko naklejka. Interesuje się tym a po za tym,założyłem się z kumplem o 150zł ze jest taki silnik. Zgłaszam się do specjalistów (was) w tej sprawie i liczę na pomoc. Z góry dziękuję...
Nie ma i nie było.
-kolego takie oznaczenia jak v7 w ciezarowych samochodach mogą oznaczać (profesjonalny ,wzór),coś w tym określeniu .np w modelach "przejściówka ".tak uzasadnione by było TGA -F 2000.
uzasadnienie po f 2000 ,produkowano tga na tych samych silnikach .ale mogę sie tu calkowicie mylić .na pewno coś w tym jest sensownego .
Mógłbyś napisać ten post po polsku, bo czytam 5 raz i nadal nie rozumiem?

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 19 paź 2010, 20:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

Cytuj:
Dzieki za odpowiedz koledzy. Ten MAN-ik jezdzi w firmie w Bielsko Biala w hucie ołowiu (ktoś może był kiedys). Gdy następnym razem tam pojade to zrobie mu zdjęcia i pokaze wam.
Dzie ta huta? Bo myślę i myślę i wymysłec nie mogę, o co Ci chodzi :)


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 19 paź 2010, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 cze 2010, 21:11
Posty: 171
GG: 0
Samochód: man

panowie, podałem tylko przykład stosowania tych samych podzespołów ,WDRAŻANIE nowej technologi itp. i uważam za logiczne to co napisałem . a tu przykład(ZAWIESZENIE MAN /V7-70SL/V9-80/HN7// OSI 55*75/111*83 ).?


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 20 paź 2010, 19:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:29
Posty: 4
GG: 0
Samochód: Rnault MAGNUM MACK

Kolego bardzo przepraszam z tą hutą. To nie jest huta, ale magazyny. Produkują tam rózne stopy ołowiu (nietrafnie nazwałem hutą). Znajduje się ona w Piekarach Sląskich. Huta to była kiedyś. Jeszcze raz przepraszam. Jak ktoś kojarzy te miasto to jestem wstanie wytłumaczyc gdzie jest ta firma z rzeczonym MAN-em... Kolego tomek-trans twoja wersja jest najlepsza, wydaje mi sie ze masz racje. Dzeki za podpowiedz, SZEROKOSCI.


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 20 paź 2010, 19:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Kolego bardzo przepraszam z tą hutą. To nie jest huta, ale magazyny. Produkują tam rózne stopy ołowiu (nietrafnie nazwałem hutą). Znajduje się ona w Piekarach Sląskich. Huta to była kiedyś. Jeszcze raz przepraszam. Jak ktoś kojarzy te miasto to jestem wstanie wytłumaczyc gdzie jest ta firma z rzeczonym MAN-em... Kolego tomek-trans twoja wersja jest najlepsza, wydaje mi sie ze masz racje. Dzeki za podpowiedz, SZEROKOSCI.
Ale to nie oznacza, że nie przegrałeś 150zł :wink: .

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 20 paź 2010, 23:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Nie wiem, jaki Wy tu widzicie problem - ale może spróbuję go wyjaśnić - TG-A to jest TO SAMO, co F2000 Evo, tyle tylko, że ten pierwszy jest ubrany w nowsze "wdzianko".Ba, całe podwozie (a dlaczego w ostatnich modelach F2000 Evo był montowany w zestawie kontrolek malutki ekranik, dokładnie do szyny CAN, która była IDENTYCZNA jak w TGA, TGX czy TGS), gama silnikowa oraz skrzynie biegów, są takie same jak w poprzedniku. Aby poprzeć swoje słowa, zamieszczam zdjęcie z instrukcji obsługi - na górze MAN F2000 Evolution ( rok wydania 1999 ) a poniżej MAN TG-A ( rok wydania 2001 ).
Zwróćcie uwagę na moc oraz stopień sprężania silnika 410 PS - prawda, że identyczne...

Obrazek

Obrazek


- Poruszyliście temat "przejściówek" - owszem, okresem przygotowawczym dla wprowadzenia serii TG były lata 1998 - 2000 ( po serii F2000 1995 - 1998 nastąpiła seria F2000 Evolution 1998 - 2000 i jeszcze na koniec seria FE 2000 - 2002 ). Dlaczego? Na niektórych częściach oryginalnych od serii TG, widać rok prod: 08.1999 ( silniczek od rolet elektrycznych przednia szyba ), więc może to być wersja MAN'a F2000 z paroma elementami od TGA ( zegary, tachograf, lewarek skrzynii biegów, umiejscowienie tachografu ) choć nie chcę mi się to w zbytnio wierzyć ( same takie pojazdy były przeznaczone do badań przed wprowadzeniem serii TG-A i potem trafiły na rynek wtórny, więc nie powinny mieć takiego oznaczenia ).

- Wersja limitowana - o ile mi wiadomo, to MAN wypuścił tylko i wyłącznie kilkadziesiąt sztuk modeli "Golden Lion" ( przeznaczone tylko i wyłącznie na Europę Zachodnią, wówczas pełna opcja nawet z oryginalną lodówką do F2000 ), prestiżowego modeli firmy 19 - 603 w układzie napędowym 4x2 oraz wersji "Silver Commander XT" - dość mało popularna wersja MAN'a, wyróżniała się srebrnym kolorem kabiny, szerokim (z dwoma a'la wlotami powietrza) zderzakiem oraz wyposażeniem ( skórzane fotele, okleiny drewnopodobne oraz retarder ZF'a). Tak więc to "V7" to raczej nie będzie wersja limitowana.

- Sugerujecie również odznaczenie silnika - cóż, także to nie będzie to, co jest szukane. MAN produkuje tylko i wyłącznie silniki 5 cylindrowe, 6 cylindrowe ( w konwencjonalnym układzie ) oraz wersje V8 ( moc pow. 600PS ) i one mają takie oznaczenia jak inne modele, np. 19-414 ( 410PS) 19-463 (460PS) czy TG510A (510PS).

- A co do zawieszenia, to pierwszy raz się spotykam z tym, aby pojazdy MAN były oznaczane na drzwiach odnośnie zawieszenia - nie wiem jak inne marki, ale tego MAN nie robił.



Może to jest naklejka jakiegoś komisu, jak to sugerują koledzy wyżej - przecież tak samo mają niektóre VOLVO FH12 przyczepione na antrapach logiem B.A.S. - to są nazwy komisów samochodowych. Zresztą serwis MAN ROORDINK ( Holandia) także przykleja na drzwiach swe loga odnośnie reklamy - tak jak na niektórych F2000 było na bocznych drzwiach logo 19-XXX,na górze SILENT (wyciszony) a pod spodem F2000 ( to już "bajer" ).
Zresztą najlepiej by było, gdybyś pokazał zdjęcie tegoż pojazdu, to by się powiedziało więcej na jego temat. :)


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 20 paź 2010, 23:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

co do tego f2000 przejściówke to ktoś pokazywał na forum takiego cudaka z zegarami i kierą od tga


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 25 paź 2010, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Kolego mateuszsl Jesteś troszke w błędzie bo silniki 604 603 to układ V10 a nie V8 występują również silniki Mana V12 o mocy 1000 KM :wink:

_________________
MAN


Tytuł: Re: Pytanie
Post Wysłano: 29 paź 2010, 13:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

No fakt, troszkę się pomyliłem - nie dość, że kartkę dalej są dane techniczne "600 konnego silnika", to jeszcze przecież na instrukcji obsługi MAN'a ( ciągnik siodłowy ), jest pokazany piękny 19-603 z logiem V10 na Commanderze XT - oj, co daje szybkie pisanie :oops:

:wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: