Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 paź 2010, 11:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 cze 2010, 14:36
Posty: 2
GG: 5705447
Samochód: brak

Mam problem z Webastem w Scani 114L a mianowicie dmucha tylko zimnym powietrzem. Czytając wcześniejsze tematy doszedłem do wniosku ze może to być świeca żarowa bądź tez pompka paliwa.
Wykręciłem świece i jest ona bardzo sucha i prawie zimna nie mam pojęcia jak rozpoznać czy jest uszkodzona czy nie a drugi problem to pompka ponoć powinno być słychać "cykanie" a ja nic nie słyszę. Ta pompka jest przy baku czy przy webasto??
Doradźcie coś.
Dzieki wielki. Pozdrawiam


Post Wysłano: 14 paź 2010, 16:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

pompke masz za zbiornikiem paliwa, świecę możesz sprawdzić miernikiem powinna mieć jakiś nie duży opór, jeżeli ma bardzo duży opór, lub nieskończony, będziesz musiał ją wymienić


Post Wysłano: 31 paź 2010, 10:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2010, 7:24
Posty: 15
GG: 0
Samochód: frontera
Lokalizacja: białystok

napisz co to za ogrzewanie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2009, 21:04
Posty: 197
Samochód: Scania 124L Topline

miałem ten sam problem z webastem,ja wymieniłem pompkę i po wymianie zaczęło działać wiec polecam tobie również wymianę pompki
a pompka znajduje się na zew kolo zbiorniku paliwa


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2010, 18:48
Posty: 81
GG: 10159387
Lokalizacja: Paisley GB

Podłącze się pod temat.
Webasto dmucha zimnym powietrzem. Pompkę paliwa słychać, ale po paru sekundach słabnie nawiew i pompka się wyłącza. Akumlatory są raczej niezbyt dobre. Podczas dzisiejszej próby dało się to odczuć. Jest to Scania 124L.
Jak się dostać do webasta? Od strony łóżka nie da rady. Czyżby od spodu kabiny?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 paź 2009, 18:23
Posty: 93
GG: 12544520
Samochód: Volvo FH

W scania 124l na srodku łuzka odkrecasz taka plastikowa pokrywe i masz dojscie do webasta


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2010, 18:48
Posty: 81
GG: 10159387
Lokalizacja: Paisley GB

I po sprawie. Przetarł się cienki przewód paliwowy pod kabiną.Teraz działa. Dzięki za rade.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 gru 2010, 21:00
Posty: 1
GG: 8080778
Samochód: scania 124L

witam wszystkich mam problem z webastem suchym w scani 124 a mianowicie dmuch tylko zimne powietrze wszystko niby dziala poprawnie :?: pompka pyka na pilocie brak bledow powietrze zasysa i.... powinno wylatywac cieple a tu jak z klimatyzacji :( swieca wymieniona i nic z tego czy ktos pomoze dziekuje z gory i pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

a rury wydechowej leci cieple powietrze ? Slychac ze cos sie pali na piecu ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 14:23
Posty: 48
GG: 0
Samochód: Jelon

Cytuj:
witam wszystkich mam problem z webastem suchym w scani 124 a mianowicie dmuch tylko zimne powietrze wszystko niby dziala poprawnie :?: pompka pyka na pilocie brak bledow powietrze zasysa i.... powinno wylatywac cieple a tu jak z klimatyzacji :( swieca wymieniona i nic z tego czy ktos pomoze dziekuje z gory i pozdrawiam

jakie webko? robiłem airtopa 12v (suche) /objawy to siwy dym z wydechu i tak jakby nieumiał załapać.

demontowałem wszystko do środka wyczyściłem palenisko ale okazało sie że tam się pali tampon i on jest wypalony/przypalony

(paliwo sączy sie na niego i od sztyftu się zapala i działa na zasadzie podgrzewacza obozowego z watą)
w moim przypadku moczyłem go w benzynie całą noc i smoła puściła złożyłem wszystko i śmiga aczkolwiek szału niema "tampon" jest i tak do wymiany.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: