Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 paź 2010, 19:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:09
Posty: 135
GG: 5672017
Samochód: Man TGA

Witajcie. Mam problem z samochodem. Już piszę o co chodzi.
Bodajże dwa lata temu kupiliśmy solówkę u nas w firmie nazywany "automat" z wiadomych przyczyn;)
Sprawuje się świetnie, niestety ostatnim czasem miał wypadek. Pod Ostrołęką osobówka dachowała i uderzyła czołowo w Mana, może ktoś z tamtych okolic słyszał, jedna osoba zginęła.
Mianowicie chodzi o to, że podczas wypadku zostało uszkodzone 80% elektroniki i było wszystko wymienione.
Po wymianie tzn dziś przyprowadziłem samochód do Giżycka, nie zwracając uwagi na to że kluczki znajdują się w stacyjce, wszystkie papiery zostawiłem w środku i poszedłem do biura. Po kilkunastu minutach wracam a tu automat zamknięty...Kluczyki w stacyjce, zapasowego brak. Ślusarz i 200brutto w plecy.
Przed wypadkiem samochód sam się nie zamykał podejrzewam, że jakiś tam organ odpowiadający za to został uszkodzony podczas wypadku i zwyczajnie go wymienili.
Teraz pytanie da was, jest sposób aby to wyłączyć? Jakiś bezpiecznik, kabelek? Cokolwiek.
Wyobraźcie sobie taką sytuacje, 2 w nocy jedziesz załadowany załóżmy do Konina, stajesz za przeproszeniem się wysrać, gasisz samochód, telefon na półce, jesteś w koszulce i kapciach wychodzisz, trzaskasz drzwiami i pozamiatane..
Od razu mówię, że na desce nie ma przycisku który tą opcje wyłącza. W mercedesie za to mamy taką zabawkę i da się to kontrolować, tutaj niestety nie.

Rozpisałem się, trochę jak opowiadanie no ale wiadomo o co chodzi;)

Mowa o tym samochodzie.

Obrazek

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.


Post Wysłano: 05 paź 2010, 1:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Jestem ciekaw w ile czasu slusarz otworzyl drzwi i jakim kosztem ( czy nic nie uszkodzil ) ?
Mozna to zrobic w kilka minut bez uszkodzen ;).
Masz problem,najprawdopodobniej , z przelacznikami /mikrostykami na bebenkach zamkow .
Ktorys z nich ,albo nie pokazuje ,ze otwarty ,albo jest caly czas w pozycji zamkniety .Teoretycznie mozna odpiac przewody do przlacznikow ,ale jeszcze tego nie praktykowalem .
Jak chcesz to podam Ci pozniej numery przewodow ,ktore moglbys sprobowac wypiac ze sterownikow ,ale wtedy stracisz kompletnie "centralny zamek" i nie wiem czy nie bedzie jakis bledow na kokpicie ( jak mowilem ,nie testowane jeszcze ).


Post Wysłano: 05 paź 2010, 8:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:09
Posty: 135
GG: 5672017
Samochód: Man TGA

Ślusarzowi zajęło to niecałe 4 minutki. Nie uszkodził nic. Skasował 200zł Brutto, chociaż na fakturę;)
Jeżeli możesz podaj numery kabli, chętnie spróbuję;>
Ty potrafisz otwierać zamki w parę minut? Też chciałbym się nauczyć=)


Post Wysłano: 07 paź 2010, 11:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 gru 2008, 22:32
Posty: 145
GG: 7751267
Samochód: Mercedes
Lokalizacja: Poznań

Jak Ci się sam zamyka to w ten sterownik od szyb, lusterek w drzwiach dostała się woda.
Tez tak miałem, nowy po regeneracji załatwił sprawę.

_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy.


Post Wysłano: 07 paź 2010, 12:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:09
Posty: 135
GG: 5672017
Samochód: Man TGA

Cytuj:
Jak Ci się sam zamyka to w ten sterownik od szyb, lusterek w drzwiach dostała się woda.
Tez tak miałem, nowy po regeneracji załatwił sprawę.
Przeczytałeś co napisałem? Samochód po generalnym remoncie wrócił parę dni temu. Nie ma żadnej opcji, aby tam dostała się woda;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: