Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 wrz 2010, 20:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 wrz 2009, 8:01
Posty: 11
GG: 0
Samochód: DAF

AD Jaster to właśnie chciałem powiedzieć w aucie nie robisz programów w 3D więc poco ci kombajn?Film,zdjęcia,navi,net-tego właśnie używasz.A tak w ogóle bardzo śmieszą mnie goście na parkingu z kombajnami mój biedny mały samsung biega szybciej i sprawniej pomimo 1,6 procka.Sory Jaster to nie dotyczyłó ciebie widzę że podzielasz moje zdanie.


Post Wysłano: 19 wrz 2010, 20:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:37
Posty: 7
Samochód: R420
Lokalizacja: miasto pow 400tys

Zgadzam sie nie potrzeba do auta sprzętu za dużą kase.Do gg skype navi i filmow sprzecior za tysiaka wystarczy.Ja mam 17` tylko dlatego ze gram od kilku ładnych lat w sieci w takie cuś http://www.youtube.com/watch?v=TtlikB-3 ... re=related

_________________
Samsung Chronos i7
HDD 1TB
8GB ram
wifi --->ALFA rtl8187
gps --->usb NAVIBE
internet ---> lidl.de
system :Linux,win7 x64


Post Wysłano: 19 wrz 2010, 20:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 wrz 2009, 8:01
Posty: 11
GG: 0
Samochód: DAF

Więc chodziło mi o gościa który założył ten temat jeśli do auta to tylko notebook jeśli do domu to lepiej poszukać czegoś lepszego.


Post Wysłano: 19 wrz 2010, 21:18

Cytuj:
AD Jaster to właśnie chciałem powiedzieć w aucie nie robisz programów w 3D więc poco ci kombajn?Film,zdjęcia,navi,net-tego właśnie używasz.A tak w ogóle bardzo śmieszą mnie goście na parkingu z kombajnami mój biedny mały samsung biega szybciej i sprawniej pomimo 1,6 procka.Sory Jaster to nie dotyczyłó ciebie widzę że podzielasz moje zdanie.
Czasem zdarzy mi się na tym sprzęcie coś w AutoCADzie narysować w 3D i daje sobie radę. Ale po co komu kupować armatę, by zabić muchę?


Post Wysłano: 19 wrz 2010, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 wrz 2009, 8:01
Posty: 11
GG: 0
Samochód: DAF

HAHAHA dokładnie to jakby mana tga 510km zapiąć do furmanki fajnie tylko poco?


Post Wysłano: 20 wrz 2010, 0:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2006, 21:00
Posty: 206
Lokalizacja: Garwolin

Greno strasznie wybiórczo czyta ;] W żadnym miejscu nie poleciłem laptopa 15" czy 17" do ciężarówki, bo rzeczywiście imho jest to za duży sprzęt.
Wg mnie 12" byłaby idealna z powodów podanych we wcześniejszym poście. Chociażby dlatego, że to co wystarcza teraz, może całkiem niedługo przestać wystarczać. Takie myślenie przyszłościowe trochę. Nawet głupi firefox z wersji na wersję chce coraz więcej RAMu, bo twórcy w pogoni za szybkością zapominają o optymalizacji wykorzystania zasobów. O najnowszym GG nie wspomnę, bo to już jest całkowita porażka pod względem pożerania zasobów systemowych, lepiej używać GG 7.7, ewentualnie "Nowego GG".
Muzyka, filmy, zdjęcia - to będzie śmigało bez problemu na każdym netbooku. Ale kolego greno odpal na nim filmik na youtube w rozdzielczości 720p i zobaczysz pokaz slajdów, a nie film. Szkoda, że nie potrafisz uszanować czyjegoś zdania, czyichś argumentów, tylko krzyczysz, że to co Ty masz jest najlepsze, najwygodniejsze, oh, ah itp. a kupowanie czegokolwiek innego to zło.

_________________
Wspomnień czar...
WTiE PW


Post Wysłano: 20 wrz 2010, 8:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Widzę, że dyskusja dobrze się rozwinęła :)

Cieszy mnie, że jednak są przechylne opinie o netbookach.

Co do firefoxa to można używać starych wersji :). Z gg pożegnałem się rok temu i używam bardzo fajnego komunikatora (Kadu) po ustawieniu wszystkiego nie różni się niczym od gg w wersji 6.0 :)

Sprzęt będzie używany w busie, więc domyślacie się ile jest w nim miejsca jak się jeździ w tygodniowe trasy ;)

Marix ten netbook bardzo fajny jest, tylko ma minus który go dyskwalifikuje. Windows7. U mnie musi być koniecznie XP.


Post Wysłano: 20 wrz 2010, 8:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

Ja do samochodu mam netbooka-do map,a w wolnej chwili do internetu /blueconnect/.
Rozmiar to 10 cali i nie wyobrażam sobie u siebie większego-bo już nie ma miejsca.
Lata pod "7" i jestem zadowolony.Jeżeli filmy-to podpięcie dysku zewnętrznego.

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Post Wysłano: 20 wrz 2010, 16:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Marix ten netbook bardzo fajny jest, tylko ma minus który go dyskwalifikuje. Windows7. U mnie musi być koniecznie XP.

http://allegro.pl/ideapad-lenovo-s10-1g ... 37295.html

musisz wertować allegro i sklepy internetowe, w poszukiwaniu wcześniejszych konfiguracji


Post Wysłano: 23 wrz 2010, 2:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Ja miałem netbooka Asus eee900 (celeron 900Mh, 1GB DDR) i z odpowiednio ustawionym Windowsem XP chodził conajmniej przyzwoicie, bez problemu radził sobie z GTA SA. Dokupilem sobie do niego jeszcze Blueconnect'a na karte i było co robić w wolnym czasie. Jako przeglądarki używałem Opery. IMHO jak do samochodu nie ma lepszej rzeczy jak netbook: mały, poreczny, można trzymać w jednej ręce, położyć na kierownicy, albo na podszybie i uzywać jako nawigacja, a przy konfiguracji Atom/ION/12" powinno być bardzo ciekawie. Teraz ma go moja siostra i chwali sobie.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 15 lis 2010, 9:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2010, 19:11
Posty: 2
GG: 7104815
Samochód: narazie Fiat 126p

Cytuj:
Jeżeli ten sprzet opisywany przez Łukasza ma zwykłego jednordzeniowego Atoma to całkiem możliwe, że tak było. Ten procesor ma jedynie 1,6 Ghz, a to jest wydajność sprzętu stacjonarnego sprzed 10 lat, więc nie ma co oczekiwać po nim kokosów. Do tego pewnie 1GB Ramu i zasobożerny Firefox z flashowymi reklamami na onecie spokojnie zawiesza ten procesor.
Dlatego mówię, że jeśli brać Atoma to tylko 2-rdzeniowego, czyli N550, a jeszcze lepiej jakies SU3500 lub wyższe. Wtedy można mówić o jako takiej wygodzie użytkowania.
Panowie to może wystarczy zainstalować Ubuntu jakieś, to nie jest system zasobożerny, bodajże 16MB już wystarczy na odpalenie systemu. A w obsłudze nie jest trudny.


Post Wysłano: 15 lis 2010, 16:43

Ubuntu z gnomem na 16 mb ramu ? Współczuje
Linuks może i fajny jest do zabawy, ale używając komputera np. w ciężarówce liczyłbym bardziej na bezawaryjność i ilość programów, a z tym linuks kuleje.


Post Wysłano: 15 lis 2010, 19:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2010, 19:11
Posty: 2
GG: 7104815
Samochód: narazie Fiat 126p

Cytuj:
Ubuntu z gnomem na 16 mb ramu?
To są minimalne wymagania, niezbędne do zainstalowania systemu (Gates mówił, że potrzeba 640kB :)), a przecież teraz każdy ma w komputerze duuużo więcej.
Cytuj:
Współczuje Linuks może i fajny jest do zabawy, ale używając komputera np. w ciężarówce liczyłbym bardziej na bezawaryjność i ilość programów, a z tym linuks kuleje.

O jakich Ty programach mówisz, przecież na Linuksa jest bardzo wiele programów, takich do wykonywanmia podstawowych rzeczy. Chyba, że ktoś chce grać w jakieś Windowsowskie gry, to już nie ma innego wyjścia. A do Internetu i jakiś film to nie widzę lepszego systemu.

A jeśli chodzi o awaryjność, to..... nie narzekaj na Linuksa, bo to jest bardzo nieawaryjny system, a napewno mniej awaryjny od produktów Microsoftu.

Pozdrawiam nevesu


Post Wysłano: 15 lis 2010, 23:03

Widzisz, mnie (a właściwie np. mojego ojca, który jest laikiem) nie interesuje jak co działa, to MA działać. Jeżeli idzie do sklepu i kupuje np. blueconnect - wpina i działa, kupuje GPS - wpina i działa. Ja, czy ty wiemy o tym jak producenci wspierają systemu uniksowe, jego to naprawdę nie interesuje. Największą zaletą windowsa jest fakt, że naprawić 90 % problemów można restartem, a linuks jak kucnie to kaplica, jak nie umiesz to nie naprawisz. Co z tego, że istnieje wiele programów, skoro np. nie odpale map, programu do updatu GPS-u ? Jasne, wine, ale nie wszystko na nim działa. Internet, film ? Jasne, o ile komuś to wystarcza, bo nie chciałbym mieć ojca w drugiej części Europy i tłumaczyć mu dlaczego coś nie działa i jak na ślepo ma to naprawic. Z windowsem ? Żaden problem, łopatologia, z linuksem ? Można, tylko zauważ, iż Windows jest dołączany do większości laptopów, więc czy taki straszny jest ? ;)

Dla osób które mają trochę czasu i chęci zabawy - jasne, linuks jest świetny.
Dla całej reszty - stabilność i dostępność pewnych programów - windows.

Żeby nie było, żaden ze mnie fanboy m$ - gentoo stawiałem, teraz i osx86 mam na PC, ale mam na to czas i całość działa w miarę, robiąc jednak np. prezentacje na lekcje nie chce mi się bawić w openoffice i iworki, odpalam powerpointa i robie :/


Post Wysłano: 20 lis 2010, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Wybrałem Samsunga N150 z Windowsem XP i 2GB ramu. Mam go dopiero 3 dzień, ale podoba mi się :)
GG chodzi elegancko, skype też, filmy, internet i to co jest potrzebne zwykłemu człowiekowi :)


Post Wysłano: 23 lis 2010, 10:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lis 2010, 11:56
Posty: 17
GG: 8422053
Lokalizacja: Leżajsk

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem netbooka Lenovo S10-3t

http://www.gadgetlite.com/wp-content/up ... -s103t.jpg
http://www.yugatech.com/blog/wp-content ... -s103t.jpg

To jest netbook z dotykowym ekranem.
Wgrałem AutoMapę i użyłem go wczoraj jako nawigacji.
Świetnie sprawdza się przy planowaniu trasy, 10 cali to wypas,mapę przegląda się komfortowo.
Można go używać jako tabletu, dosłownie wszystko robi się jednym palcem .
Filmy chodzą bez problemu.
Klawiatura jest większa niż w typowym netbook'u i pisze się super.
Kupiłem z myślą o kabinie bo planuję jeździć po UE.
Uważam że idealnie nadaje się dla kierowcy truck'a 8)
Polecam !!!

_________________
Kat. B - 25 02 2002
Kat. C - 08 09 2006
Kat. C+E - 18 11 2010


Post Wysłano: 23 lis 2010, 11:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Mogę wypowiedzieć się jedynie na temat marek.Posiadam HP dv5 Pavilion.Ladniutki,śliczniiutki,w obudowie aluminiowej,z czytnikiem linii papilarnych i to wszystko.Dziadostwo jakich mało.Praca wentylatora,jak u mnie w FH.Procek grzeje się,więc nigdy więcej HP.Poprzednio miałem Acery.Obudowy były mało wytrzymałe (teraz zmienili na lepsze),więc kolejnym moim sprzętem,bedzie na pewno Acer.Piczman,nie sądzę aby taki sprzęt długo wytrzymał pracę w ciężarówce.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 23 lis 2010, 11:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lis 2010, 11:56
Posty: 17
GG: 8422053
Lokalizacja: Leżajsk

Wiadomo, użytkowanie tego w domu a w trasie to 2 różne sprawy.
Pojeżdżę to się przekonam.
Właśnie kopiuję 160 gb filmów ze swojego PC.
Dysk ma 250 więc jeszcze miejsca zostanie, nie trzeba dysku zewnętrznego ,,,

_________________
Kat. B - 25 02 2002
Kat. C - 08 09 2006
Kat. C+E - 18 11 2010


Post Wysłano: 22 gru 2010, 15:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 gru 2010, 13:49
Posty: 3
GG: 0

Netbook to idealny komputer przenośny (wymiary). Ja mam samsunga n150 jakieś pół roku i nie sprawiał mi do ej pory żadnych problemów. Wszystko chodzi sprawnie (muzyka filmy internet - nie narzekam) Zawsze można dorzucić ramu (standardowo w netbookach jest 1 GB, ale zawsze można rozbudować o kolejny giga) Jeśli to ma byc tylko sprzęcik do internetu i prostych aplikacji, filmów, muzyku, to moim zdaniem styknie :-)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: