Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 sie 2010, 13:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Witam,
Mam problem z ABS na naczepie. Problem polega na tym iż, po przekręceniu kluczyka, nie psykało mi powietrze, tak jak powinno psykać. Aż do wczoraj. Podczas postoju podjechałem kawałeczek, żeby się trochę przestawić, zgasiłem auto, i chciałem otworzyć szyby, więc przekręciłem, kluczyk, o dziwo na naczepie usłyszanemu 2 charakterystyczne wyraźne psyknięcia, dosyć głośne. Wcześniej po przekręceniu kluczyka słychać było coś zbliżonego do pykania przekaźników. 4 krótkie pyknięcia, a Wczoraj było jedno pyknięcie, i jedno psyknięcie, i potem tak samo, Wszystko mi pięknie działało dopóki nie wyruszyłem z parkingu, na następnym już przestało działać, tzn nie psykało powietrze, a pykało 4x. Co jest tego przyczyną? Czy to modulatory? Co powinienem zrobić, Lampka diagnostyczna na skrzynce pod naczepą (domyślam się ze od ABS-u) nie miga, to chyba dobrze? Na desce rozdzielczej świeci się ABS1. Scania 124l 420KM + naczepa KOTSCHENREUTHER całość z 2001roku. Wiem że napisałem trochę chaotycznie, ale mam nadzieje, że zrozumiecie o co mi chodzi.

Tak wygląda ta cała skrzynka sterująca w naczepie:
Obrazek


Post Wysłano: 27 sie 2010, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2007, 12:36
Posty: 917
GG: 0
Lokalizacja: kurpie

Wciśnij hamulec i wtedy włącz zapłon .


Post Wysłano: 28 sie 2010, 0:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Cytuj:
Wciśnij hamulec i wtedy włącz zapłon .
O.o to może przez to, nie wiedziałem że tak tzreba robić, Jutro to sprawdzę i dam znać. Dzięki.


Post Wysłano: 28 sie 2010, 15:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Normalnie działa tak jak mówiłeś, przy wciśniętym hamulcu. Dzięki. Teraz na przekręconym kluczyku i nagłym wcisnieciu hamulca do oporu słyszę jak by jakaś zębatka przeskakiwała zarówno na koniu jak i na naczepie, Czyli ABS chyba działa, jeszcze sie muszę się jeszcze z tym przejechać i wypróbować.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: